Skocz do zawartości
Forum

Co na prezent dla 4-letniego chłopca?


Rekomendowane odpowiedzi

adasaga3, dla 4 latka z gier fajne możne być Grzybobranie, to taki klasyk planszówkowy w każdym chyba domu ;)
Z gier mogą się też sprawdzić "Spadające małpki" :)
Klocki Cobi mamy, jest różnica do Lego, ale jak dziecku zależy tylko na samym fakcie posiadania klocków, to Cobi będzie ok :)
A jak bratanek ma dużo samochodzików, to może przydałby się do nich garaż :)

Odnośnik do komentarza

Garaż albo tor dla samochodów, skoro ma ich dużo.
Może kask i ochraniacze (przydadza się na rower, rolki), rolki, hulajnoga.
Książeczki - albo klasyczne wiersze i opowiadania lub są serie z bohaterami bajek (Samoloty, Auta, Stacyjkowo itp.)
Gry różniaste - od klasycznego, wspomnianego wyżej, Grzybobrania, Piotrusia, Chińczyka, po współczesne jak Spadające Małpki, Monopol Junior itp.
Puzzle
Ciastolina - są różne zestawy: ze zwykłymi foremkami lub tematyczne (Cukiernia, Budowa, z bohaterami z bajek). Nie znam dziecka, które nie lubi ciastoliny.
Magiczny (magnetyczny, kinetyczny) piasek - jeszcze nie miałam w ręku, ale zamierzam dzieciom na najbliższą okazję sprawić. Filmiki w sieci wyglądają zachęcająco.
Jak dziecko ma duzo zabawek to lepiej zamiast kolejnego grata, który bedzie zajmował dużo miejsca i się kurzył sprawić albo coś co się szybko zużywa (ciastolina, farby, klocki kukurydziane) lub np. karnet na basen (tzw. wodne przedszkole) lub do jakiejś "kulkolandii", kina czy w inne ciekawe dla dziecka miejsce.
możan tez złożyć się w kilka osób z rodziny na jakiś większy prezent, jak na przykład rower.
Poza tym maluchy w tym wieku lubia ubrania z postaciami z bajek (tylko muszisz sę dowiedzieć co aktualnie jest na topie u Twojego jubilata)

Odnośnik do komentarza

Es_ze, "Grzybobrania" nie kupowałam, ale znamy ją, bo bratanek dostał ją rok temu na urodziny. I rzeczywiście się w nią nagrać nie może. My kupiliśmy taką wersję dwustronną, na odwrocie jest inna gra- "cudowna podróż" (czy jakoś tak). Mnie osobiście urzekają te maleńki figurki grzybków. ;-)
Co do "pędzących żółwi" to też się bratankowi podoba, już na urodzinach graliśmy w nią rodzinnie. Mam zamiar kupić ją swojej 4 -latce "na Zajączka".

Es_ze, nie wiem czy słyszałaś o podobnej grze -"pędzących jeżach", ponoć trudniejszej wersji "pędzących żółwi".

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina S

Dobrym prezentem z okazji zbliżających się Mikołajek może być zindywidualizowany list od św. Mikołaja [reklama usunięta]. Taki list po kilku dniach przychodzi do skrzynki. Ja swojej córce w tym roku już zamówiłam i jestem pewna, że się ucieszy.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja bym spróbowała podarować coś, co rozbudzi w dziecku sportową pasję :) Obecnie na powrót jest boom na hulajnogi - może właśnie coś w ten deseń? Porządny sprzęt można dostać za około 100 zł i myślę, że naprawdę warto tyle wydać.
Z mojego doświadczenia wynika, że dzieci 4-5-letnie mogą mieć problem z normalnymi hulajnogami, dlatego warto rozejrzeć się za trójkołowymi. Chodzi mi o coś takiego jak tutaj: https://movino.pl/hulajnogi-dla-dzieci/. W rodzinie tego typu prezenty są uwielbiane :D a i cenna rada: najpierw zapytaj rodziców dzieciaczka czy im to odpowiada lub czy ew. nie chcieli zafundować maluchowi kasku i ochraniaczy, bo to obowiązkowo musi być.

Odnośnik do komentarza

Najlepszą chyba opcja jest po prostu zapytanie rodzica ( no chyba, że to dla Twojego dziecka kupujesz więc wtedy wiesz co potrzebuje) co dziecko by chciało dostać, co jets potrzebne itd.  A jak ma wszystko to dać kasę i do widzenia. Ostatnio np mój chrześniak bardzo chciał rowerek i tak sobie myślę, że kupię mu może [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Na pewno rowerek będzie bardzo dobra opcjądla 4 letniego chłopca 😉 Przy okazji tego, że dziecko w jakiś sposób się rozwja, ćwiczy umiejętność jeżdżenia to jeszcze w dodatku ma ogrom radości z tego 😉 trzeba tylko pamiętać by zadbać o bezpieczeństwo dziecka o czym fajnie opisane jest tutaj https://swidnica24.pl/2021/03/jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-dziecka-na-rowerze/

Odnośnik do komentarza
W dniu 7/3/2016 o 2:07 PM, marzen@ napisał:

Garaż albo tor dla samochodów, skoro ma ich dużo.
Może kask i ochraniacze (przydadza się na rower, rolki), rolki, hulajnoga.
Książeczki - albo klasyczne wiersze i opowiadania lub są serie z bohaterami bajek (Samoloty, Auta, Stacyjkowo itp.)
Gry różniaste - od klasycznego, wspomnianego wyżej, Grzybobrania, Piotrusia, Chińczyka, po współczesne jak Spadające Małpki, Monopol Junior itp.
Puzzle
Ciastolina - są różne zestawy: ze zwykłymi foremkami lub tematyczne (Cukiernia, Budowa, z bohaterami z bajek). Nie znam dziecka, które nie lubi ciastoliny.
Magiczny (magnetyczny, kinetyczny) piasek - jeszcze nie miałam w ręku, ale zamierzam dzieciom na najbliższą okazję sprawić. Filmiki w sieci wyglądają zachęcająco.
Jak dziecko ma duzo zabawek to lepiej zamiast kolejnego grata, który bedzie zajmował dużo miejsca i się kurzył sprawić albo coś co się szybko zużywa (ciastolina, farby, klocki kukurydziane) lub np. karnet na basen (tzw. wodne przedszkole) lub do jakiejś "kulkolandii", kina czy w inne ciekawe dla dziecka miejsce.
możan tez złożyć się w kilka osób z rodziny na jakiś większy prezent, jak na przykład rower.
Poza tym maluchy w tym wieku lubia ubrania z postaciami z bajek (tylko muszisz sę dowiedzieć co aktualnie jest na topie u Twojego jubilata)

Też obstawiałabym składkę rodzinną na rower, albo właśnie dodatki do niego. Ze swojej strony mogę polecić sklep Drerowery - tam znajdziesz wszystko - od rowerów, przez  trek odzież, aż po akcesoria.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30/11/2021 o 6:15 PM, Gość Dafne napisał:

Na pewno rowerek będzie bardzo dobra opcjądla 4 letniego chłopca 😉 Przy okazji tego, że dziecko w jakiś sposób się rozwja, ćwiczy umiejętność jeżdżenia to jeszcze w dodatku ma ogrom radości z tego 😉 trzeba tylko pamiętać by zadbać o bezpieczeństwo dziecka o czym fajnie opisane jest tutaj https://swidnica24.pl/2021/03/jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-dziecka-na-rowerze/https://radaryonline.pl/

Tak jestem zaa! Żadne elektryki bo teraz na to moda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...