Skocz do zawartości
Forum

3 Bit


Monika1980

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam 3 bita ale nie obyło się bez przygód... Najpierw jak gotowałam mleko mąż panikował że rozsadzi puszkę no to kazał mi to robić na tak małym płomieniu, że po 3 godzinach mleko było tylko trochę gęste :lup: Uratowałam mleko robiąc wg tego przepisu:
Masa karmelowa:
1/2 puszki słodzonego mleka skondensowanego
3 płaskie łyżki miodu
3 łyżki cukru
100 g masła
To wszystko trzeba zagotować około 20 min. uważając, żeby się nie przypaliło, a przypalać to to się baaaardzo łatwo przypala....ale przynajmniej nie wybuchnie i mężowi stresu oszczędziłam:36_4_10:
Następnie masło włożyłąm do gorącego budyniu przez co masa budyniowa była gumowa, na szczęście nie czuć tego... Ale rodzinka chwali, czli nie wyszło najgorzej;)

Odnośnik do komentarza

Antalis ciasto nie jest praktycznie słodkie, najsłodsz jest ten karmel, ale chyba przez to, że było to robione z połowy puszki, to nie jest on słodszy niż normalnie...tak przynajmniej mi się wydaje....mojej bratowej tak smakowało że zjadła 4 kawałki pod rząd i mówi, że nie było takie słodkie... Ja sama nie lubię mocno słodkich rzeczy a ciasto mi smakuje, a więc nie jest źle.... Budyń oczywiście zmiksowałam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...