Skocz do zawartości
Forum

Rozszerzenie diety dziecka


Gość ewelka12

Rekomendowane odpowiedzi

przeszliśmy rozszerzenie diety etap pierwszy jakies 3 miesiace temu. Bałam się, bo to tak nie wiadomo czy dobrze się poda te wszystkie produkty, jak dziecko zareaguje, jak jego brzuszek. Np. po brukselkowej zupce mieliśmy zaparcia. Michałek męczył się strasznie. W aptece polecili mi [reklamę usunięto] i dzięki Bogu podziałał na młodego i przeszło jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza

Na stronie Instytutu Matki i Dziecka (http://www.imid.med.pl/pl/main-menu/do-pobrania jest do pobrania Poradnik o żywieniu i aktywności fizycznej dzieci. Jest tam wszystko rozpisane co i jak.
Ja dzieciom rozszerzałam diete powolutku: jeden nowy składnik co kilka dni, w małej ilości. Jestem zwolenniczką BLW (choć nie ortodoksyjną i dopuszczam papki jak i karmienie w razie potrzeby) i moje dzieci szybko próbowały jeść same.

Odnośnik do komentarza

Ja zgodnie z zaleceniem lekarki najpierw zaczęłam wprowadzać zupkę gotowaną z marchewki, selera, pietruszki i ziemniaka, oczywiście zblendowaną na papkę. Synek nie miał żadnej alergii, ale nie jadł zbyt chętnie, więc po tygodniu wycofałam seler, bo jednak miał specyficzny smak i wtedy było lepiej, po 2 tygodniach dodawałam żółtko, a po miesiącu mięsko. Są różne "szkoły" rozszerzania diety, najlepiej skonsultuj się też ze swoim pediatrą, który może coś doradzić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...