Skocz do zawartości
Forum

Dodatki do domu, gdzie kupujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wspomniał pepco - faktycznie dobry motyw, to taka mała ikea, jeśli chodzi o kuchnię.
Jeśli chodzi o tekstylia, to w ogóle najfajniej jest się samemu pobawić, jak się ma maszynę do szycia :)
A podpatrzyć fajne pomysły to właśnie w ikei można - mnie ostatnio wpadł w oko pokrowiec na krzesło do biurka z kieszonką - rewelacja!
Same materiały to u mnie najczęściej patchwork, taki babciowy zwyczaj, że się nic nie wyrzuca, bo wszystko można pociachać na kwadraty i zrobić coś nowego :P Zawsze jednak dbam, żeby mi się materiały zgadzały grubością. Ten pokrowiec planuję z flaneli - czaję się już na jedną ze starych koszul męża... póki co, skutecznie jej broni :3

Odnośnik do komentarza

Ja najczęściej szukam w sklepach internetowych jakiś ciekawych dekoracji do domu, bo tam jest największy wybór. Ostatnio nawet na allegro przeglądałam wszystkie dostępne dekoracje. Są bardzo ładne świeczniki, naklejki ścienne, storczyki sztuczne, które wyglądają jak żywe. Warto zobaczyć tutaj https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-dekoracje-i-ozdoby-9317?order=m . Tutaj znajdziesz praktycznie wszystkie dekoracje w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza

Oj sporo tych sklepów jest.... Sfmeble.pl, modnydom24.pl, 9design, czerwonamaszyna, westwing.pl, malabelle, bellani, north&south Home, nordidecotation i wiele innych

Sama ostatnio szukałam dekoracji do mieszkania w stylu klasycznym z elementami glamour. W sklepach stacjonarnych w moim mieście nie mogłam niczego znaleźć bo oczywiście w wiekszości z nich jest jakieś badziewie, tak wieć zamawiałam przez internet.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zawsze tak było, że jakieś dodatki kupowałam z przypadku i będąc gdzieś po drodze. Teraz już konkretnie jestem nastawiona po remoncie na odcienie fioletowe. Specjalnie szukałam jakiejś ciekawej strony i trafiłam na tą https://www.taniomania.pl/t/fioletowe-dodatki-do-domu . Ależ mi się podobają te pudełka na biżuterię i zegary. Co myślicie w ogóle o takim kolorze?

Odnośnik do komentarza

Pchle targi, te prawdziwe i internetowe. Sklepy ze starociami. Sklepiki charytatywne. W internecie np. Yestersen, Arsneo, kiermasze sztuki. Na pchlich targach znajdziesz perełki dizajnu, starsze i całkiem nowe, często za grosze. Zawsze odwiedzam pchle targi za granicą. Znajdziesz tam przedmioty niepowtarzalne. Zara i inne...to masówka. Czasem coś ładnego można znaleźć w TK Max, w sieciówkach od czasu do czasu jakiś pojedynczy drobiazg, np. w Ikei, ale czasem.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Sama raczej budowałabym dom, w ktorym nie ma takich skosów z uwagi na to, ze skosy trudno umeblować. I piszę to z własnego doświadczenia bo posiadam pomieszczenie ze skosami i nie jest to takie proste jak moze się wydawać  Sama polecam postawic na jasne kolory z uwagi na to, ze w pomieszczeniu nie ma takich duzych okien. Ciemne kolory sprawią, ze sypialnia będzie ponura, jasne kolory rozjaśnią pomieszczenie oraz sprawią, że będzie wygladała o wiele lepiej.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Kiedyś kupowałam dużo bibelotów, które niekoniecznie pasowały do mojego mieszkania. Po prostu kupowałam spontanicznie i zauważyłam, że tracę nad tym panowanie. Moje mieszkanie zaczęło przypominać magazyn. Wielu rzeczy pozbyłam się przy przeprowadzce do nowego, wymarzonego domu na wsi. Teraz starannie wybieram dodatki do domu.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja nie lubię zmian. Kiedy po 5 latach musiałam odmalować mieszkanie, wybrałam te same kolory  Natomiast teraz czuję jednak, że chciałabym coś pozmieniać, ale to raczej wiąże się z różnymi procesami wewnętrznymi i - umówmy się - po prawie 9 latach troszkę mi się opatrzyło, ja sama się zmieniłam. Natomiast totalnie nie rozumiem wymiany wszystkich dodatków w każdym sezonie. Pamiętam, jak kiedyś z namaszczeniem traktowało się u mnie obrusy na Wigilię i Wielkanoc. Służyły przez lata. Teraz wiele osób kupuje nowe, co roku, bo poprzednie są już passe.

Jesli już kupuję dodatki do mieszkania to są to eleganckie oraz wysokiej jakości użyteczne dekoracje, ktore służa mi potem lata.
[reklama usunięta]

stwtbharl0106.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Polecam również ten sklep z ceramiką Bolesławiec [reklama usunięta].

Jest to piękna, ręcznie malowana ceramika z Bolesławca. Manufaktura istnieje od wielu lat i czasami mam wrazenie, ze jest popularniejsza za granica niż w Polsce 😉 Warto jest zagladać do sklepowego outletu. Często wpadaja tam kubeczki czy talerze w dobrych cenach.

Podoba mi sie szczególnie jedna z ich ostatnich serii:

18313998-ceramika-boleslawiec.jpeg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...