Skocz do zawartości
Forum

Badanie ginekologiczne w ciąży


Gość Ona85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 15 tygodniu ciąży. Ostatni raz byłam badana ginekologicznie w 6 tygodniu. Miesiączka 29.10.2015, cytologia z września 2015. Trochę się martwię, czy to tak powinna wyglądać wizyta? 5 min żeby obejrzeć wyniki morfologii i moczu i wystawienie nowego skierowania na badania. Czy badanie ginekologiczne powinno być na każdej wizycie?

Odnośnik do komentarza

Witaj,
każde badanie powinno być poprzedzone wywiadem (rozmową z pacjetnką) analizą i kolejnymi (jeśli taka jest potrzeba) badaniami.
Ja osobiście jeśli bym była tak potraktowania przez lekarza natychmiast bym go zmieniła. Gdy byłam w ciąży raz zmieniałam lekarza było to jakoś w trzecim miesiącu ciąży. Zaczełam chodzić do innego i nie żałuję swojej decyzji. Lekarz powienien rozmawiać z pacjentem, wyjaśniać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Daj znać jaką decyzję podjęłaś

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Od 5tc chodzę na NFZ. Na początku z powodu wcześniejszych poronień wizyty co 2tyg. Na każdej wizycie usg i badanie na fotelu. Badania laboratoryjne co drugą wizytę. Teraz chodzę co 3tyg. Tez za każdym razem badanie i usg.
W pierwszej ciąży w miarę bezproblemowej lekarz usg nie miał a badanie na fotelu co drugą wizytę czyli co ok 6 tyg.

Odnośnik do komentarza
Gość amońka em.

Byłam wczoraj u lekarza, było to moje drugie usg, ale mega dokładne bo u mojej lekarki pojawił się ku mojej uciesze nowy sprzęt ale na prawdę różnica jest kolosalna. Wcześniejsze usg było takie, że nawet zdjęć nie drukowało :( A tutaj nawet przez aplikację w telefonie mogę wszystko widzieć. O tym też pierwszy raz się dowiedziałam. Na prawdę fajna sprawa takie usg. Szkoda, że nie wszyscy lekarze takie mają :(

Odnośnik do komentarza

~amońka em.
Byłam wczoraj u lekarza, było to moje drugie usg, ale mega dokładne bo u mojej lekarki pojawił się ku mojej uciesze nowy sprzęt ale na prawdę różnica jest kolosalna. Wcześniejsze usg było takie, że nawet zdjęć nie drukowało :( A tutaj nawet przez aplikację w telefonie mogę wszystko widzieć. O tym też pierwszy raz się dowiedziałam. Na prawdę fajna sprawa takie usg. Szkoda, że nie wszyscy lekarze takie mają :(

Badania w ciąży trzeba robić. :) Warto polegać na lekarzu i mu zaufać. To co nam zleci - po prostu wykonać. Dla bezpieczeństwa maluszka. Dobrze poczytać o nowych badaniach i o tym, co można zrobić dodatkowo płacąc np na [reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...