Skocz do zawartości
Forum

Czy to autyzm?


olenka22

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z Wami i mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży. Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam również ofertę Pracowni diagnozy i terapii dziecka Grzegorza Borkowskiego w Lublinie. Mój synek od dłuższego czasu chodzi tam na terapię mającą na celu poprawę rozwoju mowy i wyeliminowanie problemów z koordynacją ruchową. Jak dotąd idzie mu bardzo dobrze i widzę u niego spore postępy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/2/2016 o 6:37 PM, olenka22 napisał:

Witam jestem mamą 18 miesięcznego chłopca trochę niepokoi mnie jego zachowanie a mianowicie mały nie pokazuje palcem jeśli czegoś chce stoi piszczy krzyczy ale nie wiadomo o co mu chodzi pytany czy chce jakąś rzecz nie kiwa głową nie mówi tak/nie tylko się denerwuje jeśli trafię i dam mu to co chciał jest ok. Następna sprawa to że nie reaguje na imię mogę go wołać i wołać i nic ale jak usłyszy jakąś piosenkę albo reklamę to przebiegnie nawet z drugiego pokoju. Czasem pokazuje gdzie oko nos ucho ale na mnie na sobie nie potrafi. Poproszony nie przynosi przedmiotów np. przynieś misia nie robi tego chociaż jak ma jakiś papierek lub innego śmiecia i powiem żeby wyrzucił do kosza to wie co zrobić . Ostatnio zauwazyłam że nie za bardzo interesuje się innymi dziećmi na początku cieszy się że zobaczył później obojętnieje i bawi się sam. Lubi być gilgotany śmieje się w głos tak samo jak zabawę w stary niedźwiedź mocno śpi itp umie robić papa kosi kosi jaki jest duży. Martwi mnie też to że wcześniej mówił mama tata baba niekoniecznie świadomie a teraz tylko tak / nie i to nie odpowiedź na pytanie tylko tak po prostu. Ostatnio zaczął często krzyczeć i piszczec. Czy to mogą być pierwsze objawy autyzmu?

Myślę, że sytuacje, które opisałaś, kwalifikują się do tego, aby wybrać się z synkiem do specjalisty. Taka wizyta na pewno nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc - szybsza diagnoza pozwoli lepiej zrozumieć zachowania i potrzeby dziecka. Skontaktuj się z mgr Bogusławą Lempart-Płonką, założycielką gabinetu terapeutycznego "Misiowo" w Mikołowie, która specjalizuje się w diagnozie autyzmu i terapii rozwojowej. Ma bardzo duże doświadczenie w pracy z rozmaitymi przypadkami, więc na pewno będzie wiedziała, jak podejść do sprawy z Twoim synkiem. Polecam się do niej odezwać i trzymam za Was kciuki! 🙂

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim idź do dobrej poradni/psychologa, warto pójść prywatnie żeby specjalista/polecony i zaufany miał dla Ciebie czas. Bez względu na spektrum czy też jego brak ktoś taki pomoże Ci w opanowaniu codzienności. Jesteś dobrą mamą i masz prawo być zmęczona taką sytuacją, co nie znaczy, że jesteś do niczego. Szukaj pomocy i pozwól sobie i swojej rodzinie cieszyć się sobą nawzajem. (Mama dwóch chłopców, w tym specyficznego starszaka, sama też korzystałam z pomocy i diagnozy, spektrum nie mamy, ale bardzo się cieszę, że poszłam gdzie potrzeba). Znanych terapii jest wiele, od siebie polecam poczytanie sobie o L karnozynie: https://karnozyna.com/ Która znacznie poprawia funkcje poznawcze takich dzieci oraz funkcje neurologiczne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...