Skocz do zawartości
Forum

Czy to autyzm?


olenka22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem mamą 18 miesięcznego chłopca trochę niepokoi mnie jego zachowanie a mianowicie mały nie pokazuje palcem jeśli czegoś chce stoi piszczy krzyczy ale nie wiadomo o co mu chodzi pytany czy chce jakąś rzecz nie kiwa głową nie mówi tak/nie tylko się denerwuje jeśli trafię i dam mu to co chciał jest ok. Następna sprawa to że nie reaguje na imię mogę go wołać i wołać i nic ale jak usłyszy jakąś piosenkę albo reklamę to przebiegnie nawet z drugiego pokoju. Czasem pokazuje gdzie oko nos ucho ale na mnie na sobie nie potrafi. Poproszony nie przynosi przedmiotów np. przynieś misia nie robi tego chociaż jak ma jakiś papierek lub innego śmiecia i powiem żeby wyrzucił do kosza to wie co zrobić . Ostatnio zauwazyłam że nie za bardzo interesuje się innymi dziećmi na początku cieszy się że zobaczył później obojętnieje i bawi się sam. Lubi być gilgotany śmieje się w głos tak samo jak zabawę w stary niedźwiedź mocno śpi itp umie robić papa kosi kosi jaki jest duży. Martwi mnie też to że wcześniej mówił mama tata baba niekoniecznie świadomie a teraz tylko tak / nie i to nie odpowiedź na pytanie tylko tak po prostu. Ostatnio zaczął często krzyczeć i piszczec. Czy to mogą być pierwsze objawy autyzmu?

Odnośnik do komentarza

Oleńka, przez internet nie da się postawić diagnozy. Dzieci różnie się rozwijają, każde w swoim tempie. Mnie osobiście -podobnie jak Ciebie -zaniepokoiłyby pewne zachowania chłopca, dla świętego spokoju i poczucia że niczego nie zaniedbałam poszukałabym porady u lekarza.
Byłaś u pediatry, co on sądzi na temat zachowań synka?
Niech wypisze Ci skierowanie do specjalistów. Proces diagnozowania autyzmu jest skomplikowany, z tego co wiem pierwszym źródłem specjalistycznej pomocy powinny być poradnie pediatryczne lub poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Pediatrzy często bagatelizują problem tłumacząc różne zachowania zwykłym opóźnieniem więc najlepiej byłoby wymóc na lekarzu skierowanie do wyżej wymienionych poradni. Tam dziecko zostanie poddane różnym badaniom, oceniony zostanie jego rozwój i wtedy będziesz wiedziała czy masz się czym martwić czy nie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź adasaga3. Nie chcę diagnozować syna przez internet jednak myślałam że ktoś ma podobne doświadczenia i pomoże mi rozwiać wątpliwości. Wiem że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie chce porównywać mojego skarba z innymi dziećmi. Byłam u pediatry i on stwierdził że to wszystko jest normalne a ja wydziwiam. Wystawił mi skierowanie do neurologa ale nie oszczedził sobie przykrych komentarzy pod moim adresem. I w sumie na tym się skończyło. Wizytę mamy dopiero w czerwcu a wiem że jeśli to autyzm to ważny jest czas żeby nie nasilily się objawy i żeby w miarę normalnie mógł się dalej rozwijać. Myślałam że ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza

witam serdecznie - postaraj się odpowiedzieć sobie jeszcze na kilka pytań - jak reaguje przy myciu, obcinaniu paznokci, dotykania ciała, bujania, czy ma swoje ulubione rzeczy, które powtarza, czy jak piszczy i ty to zignorujesz to on odpuści czy długo mu się krzyk utrzymuje, czy jak wymusisz na nim pokazanie to wreszcie to zrobi czy ty sama nie jesteś w stanie długo wytrzymać jego krzyku
co do neurologa jak najbardziej, a co do mówienia słowa nie na wszystko to dobry czas rozwoju
ogólnie dużo można by tworzyć i pytać ale warto czasami nie kierować się tym co w necie napisali a jak trzeba to zgłoś się do poradni gdzie diagnozują autyzm

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

natknęłam się na temat autyzmu,na polskim forum w UK
poczytaj sobie,między innymi pisze ''anielka'' post #5
cytuję ''Od momentu gdy moj syn skonczyl ok 2 latka, podejzewalam autyzm, ale nikt mnie nie chcial sluchac. Wymyslali wszystkie choroby swiata-miopatie, gluchote, kruchy X, choroby genetyczne i ganiali nas od kliniki do kliniki.
W koncu sie poddalam i stwierdzilam, ze jest jaki jest i nie mam juz sily.
Po przyjezdzie do UK postanowilam jeszcze raz sprobowac postawic jakas diagnoze.
Pierwsze kroki do GP. A tam zwykly lekarz po krotkim wywiadzie zadal mi dwa pytania
-czy syn czyta dwie, trzy ksiazki na raz
-czy ma krzywe palce u stop
Powiedzialam, ze tak a on od razu powiedzial, ze to sa bardzo czeste objawy autyzmu.
Az mnie zatkalo. Tylu lekarzy w polsce go badalo i nikt nie zwrocil uwagi na stopy(raz nawet uslyszalam jak lekarka smiala sie pod nosem-jakie smieszne) "
czytać twoje dziecko jeszcze nie będzie,ale paluszki możesz sprawdzić

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgb9fzspqw.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziękuję za wszystkie wpisy poszłam z synem do psychologa dziecięcego i pani zasugerowała nam żeby najpierw zrobić badanie słuchu na które zapisałam syna ale będzie dopiero za 2 tyg a jeśli słuch będzie ok to wtedy zaczniemy działać. Raczej wykluczyła autyzm ale powiedziała żeby najpierw wykluczyć lub potwierdzić wadę słuchu więc poczekam zobaczę i będę działać dalej. Jeszcze się trochę pochwalę bo zaczyna pokazywać co chce albo jak się pytam czy chce coś to mówi tak. Może panikuje ale wolę sprawdzić niż później żałować.

Odnośnik do komentarza

Autyzm to poważna sprawa, a im wcześniej zdiagnozowany tym większe szanse na wyleczenie. Chrzestny od mojej siostry ma syna z autyzmem i jest im bardzo ciężko. nie mogą się z nim w ogóle porozumieć i nawiązać kontaktu. Dlatego trzeba obserwować dziecko i reagować w porę. Dla tych Was którzy mają wątpliwości co do zachowania ich dziecka to zachęcam to zapoznania się z artykułem o tym jak rozpoznać dziecko autystyczne na eu-eu.eu który pomoże Wam rozpoznać najpoważniejsze objawy.

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaDziwna

Coraz częściej diagnozuje się autyzm, ponieważ świadomość lekarzy jak i rodziców jest coraz większa. Kiedyś takie dziecko było wyzywane od idiotów i opóźnionych, dziś na szczęście zdajemy sobie sprawę, że to choroba. Poczekaj spokojnie na wizytę u lekarza, wtedy będziesz spokojniejsza i bedziesz wiedziała na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza

Jest wiele objawów autyzmu (problemy z porozumiewaniem się, zaburzenia kontaktu wzrokowego i fizycznego, czy autostymulacja), ale część z nich może występować także u dzieci, które rozwijają się prawidłowo, nie warto więc martwić się na zapas, tylko udać się na odpowiednie badania. W Warszawie diagnozowaniem autyzmu zajmuje się m.in. klinika PsyhcoMedic - na badanie można się na zapisać online na ich stronie, albo telefonicznie, podaje numer: 22 253 88 88

Odnośnik do komentarza

Witaj .
Mam synka z autyzmem , który został zdiagnozowany ok 3 roku życia.
Najbardziej niepokojące i widoczne objawy autyzmu to układanie wszystkich zabawek ( kredek , klocków , kubków itp.) w rzędy . Kulanie kulek po podłodze co jest dla dziecka autystycznego strasznie fascynujące . Zazwyczaj dzieci autystyczne maja jakiś swój tik , często trzepoczą paluszkami u rąk . Często nie potrafią segregować kształtów , kolorów, przewlekać sznurka przez dziurkę itp. Często zatykają rękoma uszy dając znać że jest za głośno , są nadwrażliwe .
Podstawowe badanie które zleca psycholog , to tak jak piszesz badanie słuchu .Jeśli słuch jest w porządku robione jest badanie EEG. Niektóre dzieci mają takie skoki , że pracują i nagle się wyłączają . Podstawa na początek to psycholog , neurolog i ew. psychiatra dziecięcy który stawia diagnozę .
Pozdrawiam.
ps. Autyzmu nie da się wyleczyć ( jak ktoś napisał wcześniej) a jedynie złagodzić jego objawy do takiego stopnia by były niezauważalne przez otoczenie ( w dzisiejszych czasach coraz więcej osób na własne życzenie izoluje się od innych osób ograniczając swoje kontakty z innymi ludźmi tylko do komputera czy telefonu , bo nie radzą sobie w życiu realnym - można powiedzieć że na własne życzenie są autystyczni ). Niektórzy twierdzą, że to nie choroba tylko zaburzenie neurologiczne . Nie zmienia to faktu że wszystkie dzieci z diagnozą autyzmu , maja status niepełnosprawnych.

Odnośnik do komentarza

dokładnie bez konsultacji się nie obejdzie. Nie wiem skąd jesteś ale jeśli z Warszawy to warto wybrać się do ośrodka Logos na warszawskim Targówku ( osiedle Zielone Zacisze ). Prowadzą tam specjalistyczne konsultacje i terapie ( jeśli okaże się, że to autyzm to terapia behawioralna będzie najlepszym rozwiązaniem ). Doświadczeni specjaliści, godne polecenia podejście do małych pacjentów.

Odnośnik do komentarza
Gość kamikami22

Jednak o Psychomedic słyszałam więcej opinii, być może dlatego, że to tam pracuje grono wybitnych lekarzy specjalistów, a dzięki temu szybciej można diagnozować takie choroby jak np. autyzm. Mozna zadzwonić 22 253 88 88. Przez 7 dni w tygodniu. Z takimi nieprawidłowościami nie warto czekać - im szybciej zaczniemy pracować z chorym, tym ma większe szanse na w miarę normalne funkcjonowanie

Odnośnik do komentarza
Gość jola_weck

jeśli masz takie podejrzenia i wątpliwości to jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa, który będzie mógł przeprowadzić wywiad i postawić diagnozę. Jesli mieszkasz w Warszawie to podjedz do ośrodka LOGOS DTR na Targówku w Warszawie. Maja tam świetnej klasy specjalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi ze stwierdzonym autyzmem czy zespołem Aspergera.

Odnośnik do komentarza

Autyzm to bardzo poważne zaburzenie i bardzo często idzie w parze razem z upośledzeniem umysłowym. Aktualnie autyzm rozpoznawany jest zwykle we wcześniejszych latach. O wiele trudniej jest natomiast z zespołem Aspergera, w wyniku którego inteligencja nadal jest na wysokim poziomie, ale dziecko ma problemy z odnalezieniem się w społeczeństwie. Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://zdrowie.tvn.pl/a/asperger-objawy-zaburzenia-ze-spectrum-autyzmu-przyczyny-leczenie

Opisane są tutaj rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę oraz późniejsze leczenie. Jeśli terapia zostanie wprowadzona odpowiednio wcześnie, to dziecko będzie miało szansę zupełnie normalnego funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza
Gość agulaula99

~kamikami22
Jednak o Psychomedic słyszałam więcej opinii, być może dlatego, że to tam pracuje grono wybitnych lekarzy specjalistów, a dzięki temu szybciej można diagnozować takie choroby jak np. autyzm. Mozna zadzwonić 22 253 88 88. Przez 7 dni w tygodniu. Z takimi nieprawidłowościami nie warto czekać - im szybciej zaczniemy pracować z chorym, tym ma większe szanse na w miarę normalne funkcjonowanie

Popieram. Takich objawów nie należy lekceważyć a czym prędzej udać się do specjalistów, tym bardziej takich jak ci. Mają wiedzę, doświadczenie i bardzo dobre podejście do pacjenta. Śmiało można im zaufać. Można się do nich również zarejestrować przez Internet.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...