Skocz do zawartości
Forum

Zez u dziecka - operacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Ja w grudniu 2014 roku mialam operacje na zeza jako dorosla osoba. Operacje mialam w Krakowie. Jestem z zabiegu. Przede mna byly dzieci operowane. Slyszalam jak po wybudzeniu sie plakaly ze oko/ oczy szczypia i gryza.
Jest to prawda ze pierwsze dni po zabiegu nie sa latwe ale pozniej jest juz ok.
Chetnie odp na Twoje pytania.
A, przypomnialam sobie ze operuje sie zeza rozbierznego.

Odnośnik do komentarza

Wysilek fizyczny teoretycznie trzeba ograniczyc przez najblizsze 6 miesiecy po zabiegu. Przez pierwsze dni czutanie i pisanie jest nie mozliwe z tego wzgledu ze oko slabo widzi, ropieje. Ja mialam jedno oko operowane takze drugim nadrabialam. Po mnie miala zabieg pani na obydwoje oczu. Twoja corcia ma miec jedno oko leczone, czy obydwa?
Po zabiegu trzeba cwiczyc oko, wkraplac lekarstwo, przemywac specjalnym plynem.
Nie mozna biegac, skakac, podnosic ciezarow( w przypadku doroslych) dla dziecka plecak jest juz obciazeniem.
Po samym zabiegu ma sie uczucie piasku w oku, gryzie, szczypie. Zabieg robiony jest w pelnej narkozie i sam w sobie jest bezbolesny.

Odnośnik do komentarza

Coreczka ma zez jednego oka czy bydwoch oczu?
Ja mialam zez jednego oka, dlatego jedno operowano. Jesli coreczka ma wade obydwoch oczu to raczej od razu obydwie wady usuna. W przypadku obydwoch oczu operowanych Twoja coreczka bedzie bardzo Was rodzicow potrzebowac, doslownie w kazdej czynnosci( pojscie do toalety, jedzenie, wypelnienie wolnego czasu). Pierwsze dni po zabiegu sa tylko lezace. Szwy rozpuszczaja sie okolo 2 tyg.
Teraz chodze w okularach ze wzgledu na slabszy wzrok. Ciesze sie jak znajomi mowia mi ze ladne mam teraz oko.
Przed zabiegiem przygotuj coreczke jak beda wygladac pierwsze dni. Opowiadaj jej to jako dobre rzeczy, pozytywne. Dzieki temu nie bedzie sie bac. Sama mam coreczke w wieki Twojej. W styczniu skonczyla 7 lat, dlatego wiem kogo czeka zabieg.
Zycze Wam wszystkiego dobrego i jesli nie zapomnisz to odezwij sie jak juz bedziecie po zabiegu i znajdziesz chwilke czasu.

Odnośnik do komentarza

Jak ja z nią byłam to lekarka mówiła o jednym oczku a teraz po wizycie w czd to nie wiem.
Bardzo dziękuję za dokładny opis będę wiedziała na co siebie i ją naszykować. Samą operację to chciałabym umówić na czerwiec bo nie będę wstanie nadrobić miesiąc szkoły ale nie wiem czy tak się da jutro będę dzwonić.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
moje dziecko przeszło operacje zeza, jest zdecydowanie lepiej. Zabieg trwa krótko, kilka dni oko było zaczerwienione, ale po kroplach wszystko przeszło. Więcej informacji odnośnie zabiegu można przeczytać tutaj: http://zaufanekliniki.pl/operacja-zeza/, oprócz tego można się od razu zapisać do lekarza, zapoznać się z opiniami i zadać pytanie na forum. Wbrew pozorom, zabieg nie jest taki straszny i u dzieci przebiega o wiele lepiej niż dorosłych.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam taką operację w wieku 4 lat w szpitalu w Katowicach, było to już ponad 20 lat temu. Wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów. Byłam na tyle mała, że nawet się nie zorientowałam, że operacja już się odbyła. W pewnym momencie po przebudzeniu dowiedziałam się, że już jest po całej sprawie. Jestem bardzo szczęśliwa, że operacja została przeprowadzona, bo dzięki temu nie musiałam w późniejszym życiu borykać się z tak nieprzyjemną przypadłością. Zez niestety wciąż jest traktowany przez wielu, jako powód do drwin i śmiechu. Jeśli tylko jest możliwość, to warto się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza

Moja siostra jak była malutka to miała operacje na oczka. Niestety wada była spora i to była konieczność ale do dziś to pamięta jak była w szpitalu i jaki to był dla niej stres. Pomono, że ten rodzaj operacji nie niesie za sobą jakiś poważniejszych konsekwencji to jest to duży stres zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Ale pamiętajmy, że im szybciej zaczniemy leczenie tym lepsze efekty i dzieciątko nie będzie się męczyć. Ze swojej strony mogę polecić klinikę okulistyczną Spektrum gdzie pomogli już nie jednej osobie z mojej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama igorka

Hej :) mój synek 2,5 roku miał operacje zeza w lutym tego roku w Katowicach u dr. Ewy Wójcik prywatnie. Przed operacja dostal syrop po którym powinien się wyciszyć lecz niestety bylo inaczej( u niektórych dzieci tak bywa) wpadł w szal i zabrali go na sale operacyjna i podali narkoze, operacja trwala jakies 2 godzinki mial operowane oby dwa oczka po operacji przywiezli go juz wybudzonego i przez okolo 3 godziny nie mogl otworzyc oczu ale po 4 godzinach juz otworzy i w ten sam dzien wrocilismy do domu. Po powrocie do domu wszystko bylo super, synek bardzo dzielnie to zniósl i odrazu otwierał oczy bez wiekszego problemu i oczka sie bardzo szybko zagoily a roznice widać od razu. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

MARYSIA

Córka miała skończone dwa lata jak nagle zaczęło uciekać oko wizyta u okulisty wyszła wada wzroku dostała okulary nie kazała zakejac oka. Oko bez okularów ucieka bardzo w okularach czasami też jeździmy teraz na ćwiczenia wzroku i też nie widać poprawy. Właśnie wybrałam spektrum mamy wizytę konsultacji dopiero 2 kwietnia 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama123

Piszę,bo kiedyś sama szukałam informacji. Syn miał teraz operację zeza rozbieżnego naprzemiennego w szpitalu św. Rafała w Krakowie ( teraz jedno oko , kiedyś drugie). Było kilkoro dzieci do operacji, niektóre juz po raz trzeci, czwarty. Wszystko odbyło się sprawnie i szybko. Zaprowadzono nas do pokoju dwuosobowego, syna wcześniej przebrałam w piżamę,  w pokoju tym dano mi ubranie ochronne, ochraniacze na buty, na włosy. Zważono syna, sprawdzono ciśnienie, była wizyta lekarzy i poszłam z synem na blok. Trzymałam go za ręce aż zaśnie. Po operacji,trwała 30min, czekałam przy dziecku aż się wybudzi.  Płakał,że oko go szczypie, piecze, kluje, ale dzielnie to zniósł (4 lata). Po około 6 godzinach mogliśmy iść do domu. Oko w miarę ladnie wyglądało po operacji ,teraz jednak trochę powieka spuchła i jest bardziej przekrwione. Musi uważać, żeby nie skakać,  biegać, chociaż ciężko upilnowac. Bardzo się cieszę, że jest możliwość operacji zeza. Wcześniej zaklejalismy oko, nawlekalismy korale ( cwiczenia oko- reka) itp wszystko robiliśmy, żeby uniknąć operacji, niestety kąt zeza był duży i z wiekiem się zwiększał i tylko operacja mogła pomóc. Dzis mija trzeci dzień od operacji, oko czerwone, syn dostaje jeszcze ibuprofen przeciwbólowy. Za kilka dni mamy kontrolę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...