Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
cora

Śmierdzące kupki

Rekomendowane odpowiedzi

1,5 roczny synek od paru dni robi śmierdzące kupki. Na dodatek bardzo odparzają mu pupę. Nigdy nie miał jakiejś nadwrażliwej skóry. Kupki są tyć luźniejsze niż zawsze, ale biegunki nie ma. I pieluchę ma zmienianą na bieżąco. Np w niedzielę zrobił 3 i efektem był mega płacz wieczorem bo tak mu się pupa odparzyła.
Miałyście podobną sytuację?
Jedyne co mi do głowy przychodzi to ząbkowanie. Ale mamy już 15 zębów i przy żadnym nie było biegunek, gorączek itp. Ewentualnie alergia jakaś ale też nic nowego do jedzenia nie dostawał....


http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Może jakies nowe potrawy,owoce,soki?czasem zmiana pieluch,może odparzac,a może warto zrobić badania kału,jak Cie niepokoją kupki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Cora, wg. mnie żadne kupki nie pachną. ;-)
Wydaje mi się że przyczyną odparzeń może być luźniejsza konsystencja kupek. 1,5 roczne dziecko je więcej niż niemowlak, jego menu nie ogranicza się już tylko do mleka, więc zapach i wygląd kupki zmieniają się, może być ona bardziej "agresywna" dla delikatnej skóry dziecka.

Mam pytanie odnośnie tego jak czyścisz skórę dziecka po tym jak zrobi kupkę. Oczyszczasz ją chusteczkami nawilżanymi czy myjesz synka pod bieżącą wodą?
U mojego pierwszego dziecka wycieranie pupy (po kupce) chusteczkami nawilżanymi kończyło się zaczerwienieniem skóry, na szczęście nigdy nie doszło do odparzeń. O dziwo zaczerwienienie skóry pojawiało się tylko przy używaniu chusteczek przy kupce, gdy zmieniałam tylko zasikaną pieluchę żadne podrażnienie sie nie pojawiało. Tłumaczę sobie to tak że najwidoczniej nawet największa ilość chusteczek nawilżanych nie była w stanie dokładnie oczyścić skóry po kupce, jej drażniące składniki pozostawały na skórze i powodowały podrażnienia. Możliwe też że to większa ilość chusteczek używanych w przypadku kupki tak podrażniała skórę. Za namową koleżanki zaczęłam po każdej zrobionej kupce myć córkę w wannie. Wsadzałam dziecko do wanny, spłukiwałam co trzeba prysznicem, potem myłam łagodnym płynem do kąpieli dla dzieci i jeszcze raz spłukiwałam. Tak samo postępuję do dziś z drugim dzieckiem i nawet pediatra nadziwić się nie mogła że nawet przy największych upałach moje dziecko miało zdrową skórę na pupce.
Kolejne pytanie-czy przy każdej zmianie pieluchy smarujesz skórę dziecka kremem przeciwodparzeniowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość merin

U nas takie kupki to był wynik złej diety u małej. Zmieniliśmy dietę i było lepiej, choć zaczęły się zaś zaparcia, bo za dużo warzyw wprowadziłam widocznie. Znajoma poleciła mi dicopeg junior i problem przeszedł , a my troszkę zmieniliśmy dietę by tylu warzyw nie było i problemy brzuszkowe się uregulowały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Mój synek ostatnio też robił kwaśne kupki i to potrafił zrobić 5-6 dziennie. Pupa na maksa odparzona. Podałam probiotyk, przeszło. Okazało się, że synek zaczął tak reagować na mandarynki, chociaż wcześniej jadł i nic mu nie było.


http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5eazj5dzbr.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość lewka

u nas takie kupki pojawiają się przy nadchodzacych zaparciach. Najpierw są małe ( bobkowate) kupki o nieprzyjemnym zapachu a później wypróźnianie się stopuje i dochodzi do zatwardzenia. Ostatnio kupiłam dicopeg junior jak mielismy taki probolem i fajnie i szybko nam pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...