Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Katka obstawialabym zęby. Czytałam gdzieś, że dzieci mogą tak reagować, bo dziaselka ich swedza/bola. Mojej koleżanki synek na czas wychodzenia pierwszych ząbków odrzucil totalnie wszelkie butelki i smoczki. Mogła go karmić tylko łyżeczką. Może spróbuj z łyżeczki? Jeśli karmisz piersią to odciagmij troszkę i zobacz czy zje z łyżeczki

https://www.suwaczki.com/tickers/h84fwn15h04wlurd.png

Odnośnik do komentarza

Katka to mogą być ząbki, może brzuszek jeśli rozszerzasz dietę ale może to być gardelko. My mamy końcówkę zapalenia gardła. Mały złapał od starszaka. Na szczęście wirusowe i obyło się bez antybiotyku. Dostalismy tantum verde wit c i wapno .

Ona śliczny ten garniturek. My mamy chrzciny dopiero w lipcu. Może byc upal. Wcześniej w maju komunia starszego :)

Michalina współczuję tych sąsiadów. Proszę daj znać jak będziesz po wizycie u neurologa ciekawa jestem co powie na temat tego wzdrygania.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0ajiqbqewp.png

Odnośnik do komentarza

katka11
Maciek od 9.30 nic nie zjadl...:-( a jak probuje go przystawic do piersi do placze... o co chodzi???
Przepraszam ze sie nie odnosze do waszych wpisow ale probuje tu z Mackiem i nic :(
Macie jakis pomysl co mu jest?

Tymon jak mu wychodziły zęby nie chciał jeść. Karmiłam go przez sen. Nie chciał też smoczka i przestał pchać rączki do buzi.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

Słyszałam o antyperspirancie jak byłam w ciąży- że nie można używać bo coś z niego do krwi przenika.
I tak używałam.
A skoro taki temat...potliwy... to ja mam pytanie do mam kp.
Czy od porodu jakoś inaczej/ bardziej się pocicie? Nie miałam nigdy z tym problemu, a teraz strasznie. Zastanawiam się czy to nie przez kp i zmiany hormonalne w organizmie w związku z tym :-(

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

Totek u was samo przeszło z tymi spacerami? A jezdzicie już w spacerowce na płasko czy w gondoli jeszcze? Ja też mam stres przed kazdym wyjściem, może Mikołaj to wyczuwa i też się denerwuje. On też nie lubi ubierania. Ale nawet jak go teraz lżej ubieram tj kurteczka zamiast kombinezonu, ciensza czapka to też płacze:/

Ka_Ro ja tak mam z tym poceniem :/ Do 4 miesiaca karmilam tylko piersia, teraz karmię mieszanie, ale nadmierne pocenie nadal sie utrzymuje. I zapach też jakiś inny. Też sądzę, że to przez hormony, że jeszcze się nie uregulowaly.

A właśnie dziewczyny robilyscie lub bedziecie robić kontrolne badania krwi tarczycy? (Tsh i te przeciwciala a-tpo i te drugie zapomnialam nazwy) Podobno po ciąży czasem tarczyca lubi się rozregulowac i warto to zbadać

https://www.suwaczki.com/tickers/h84fwn15h04wlurd.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie! Witajcie Malgon i Malis!

Wreszcie nadrobilam wszystkie wpisy - strasznie się rozpisalyscie ostatnio :) ale to dobrze :)
Już nie pamiętam co która z Was pisała ale studentów chyba bym ukatrupila a już na pewno zaczęła bym 'umilac' im mieszkanie w tej samej klatce :) - dobra rada Totek z tym dzwonieniem na policję.

Forumowe dzieciaczki to same slicznosci :) Ubawilam się z wymiany smoczkow przez bliźniaczki i z wymianą cycow przez Mikiego Pauki :D

Ja mojej próbowałam kilkanaście razy dawać wodę przegotowaną do picia w butelce - w różnej temperaturze ze moze ma jakąś preferencje - za każdym razem pociagnie pierwszy łyk i zaraz wylewa się ten łyk kącikami po obydwu stronach buźki. Dzisiaj kupiłam jej mineralną dla dzieci i mam zamiar jutro spróbować jej dac. A jak nie to zostaje mi łyżeczka lub zwykły kubek bo skubana juz przyuwazyla jak my pijemy ze szklanki czy kubka i tez przyciaga buzke do brzegu i próbuje pić. Ale takie podawanie wody to by była jakaś masakra dla mnie. Mam nadzieję ze zaakceptuje mineralną (a może ona jest zrodlana - już leżę i nie chce mi się wstać sprawdzac).

My dalej u dziadków siedzimy i zysk taki ze babcia (moja mama) gotuje wnusi zupki :) Ale jak wrócimy do chaty to ja też będę Mojej gotować sama bo to nic trudnego a zajmuje niewiele czasu - o ile ktoś ma blender. Przecierac na tarce albo przez sitko to nie wiem czy by mi się tak chciało.
Moja Izuska póki co wszystko wcina - warzywka w różnych konfiguracjach: marchew, ziemniak, brokul, pietruszka, seler, a z owockow do tej pory tylko jabłuszko (zmiksowane na puch) ale wszystko jej smakuje.

Co do antyperspirantow to pierwsze słyszę ale przecież trzeba jakoś żyć co nie? W końcu spotykamy się z innymi ludźmi i jakiś komfort wtedy pasowalo by miec :)

Zazdroszczę Wam dziewczyny tych wyjazdów nad morze i w góry. My w tym roku pewnie nigdzie nie pojedziemy bo chałupe trzeba kończyć urządzać (taras i ogrodzenie m.in) a jeszcze moj M robote zmienia więc i urlopu nie dostanie. Więc zapewne my znowu do dziadków przyjedziemy.

Spokojnych nocek Mamusie!

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy pięknie za życzenia i komplementy:-)
Tak się rozpisałyście że nie nadążam z czytaniem;-)
Tych studentów to chyba bym......, no masakra, dobrze że wszystko dobrze się skończyło.
O antyperpirancie ginekolog powiedziała mojej siostrze, ale i tak używam, bo też się troszkę więcej pocę.
Dziewczyny bardzo się martwię wagą mojej Małej, przez miesiąc przytyła tylko 250 gram :-(Nie wygląda na chorą, normalnie się bawi, ostatnie badania były ok. Ale ona powoli mi spada na 3 centyl. Chyba muszę karmić mieszanie, chociaż raz podawać modyfikowane, bo z piersi to ona ciągnie przez 5 min max. Wprowadzam stałe pokarmy ale nadal mleko powinno być podstawą. Czy trzeba to modyfikowane jakoś specjalnie wprowadzać i który wg Was posiłek mam zastąpić modyfikowanym? Mam nadzieję że ruszy z tą wagą bo jestem tym mega podłamana :-((

Odnośnik do komentarza

Mój jak nie chciał jeść z piersi i się złościł to działało jedzenie na chodząco. Mój niedawno odrzucił nagle z dnia na dzień butelkę a wcześniej po prostu skakał z radości jak tylko ją widział. Na szczęście karmiłam mieszanie i dziecko mi nie padło ale strasznie się przy tym nastresowałam bo bałam się że będzie tracił na wadzę albo się odwodni. Przy okazji naczytałam się wpisów gdzie dzieci karmione tylko butelką nagle przestały chcieć z niej pić i zaczęło się kombinowanie.. Spróbowałabym odciągać mleko i próbować podawać inaczej, jak by pluł spróbowałabym z kaszkami na mleku

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ee78h57my.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny
może i zęby... wyobraźcie sobie że na koniec zasnął bez jedzenia kołysany na rękach i ze smoczkiem. Dwa razy w życiu zasnąl na rękach.. spał 2 godziny i zjadł dopiero jak wstał. Nic nie chciał jeść wcześniej ani obiadu ani owocków samych ani z kaszką ani piersi. Wykończył mnie. Na spacer z nim poszłam dopiero po 17 i przed 19 wróciliśmy.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Ka_Ro przyznam szczerze że zaczęłam ten temat bo pocę się na potęgę a za 4 dni mały skończy 6m więc chyba powinno to się wreszcie skończyć. Kiedyś zdarzalo się pocić jak kazdemu ale bezapachowo a teraz wychodzę spod prysznica i po chwili normalnie zaczynam się pocić i czuje ten zapach.
W ciągu dnia kilka razy używam chusteczek mokrych bo nie sposób za każdym razem wchodzić pod prysznic. Dlatego pytałam o te antyperspiranty bo mam wyrzuty ale no muszę ich używać. !!
Może rzeczywiście najwyższy czas zrobić morfologię i TSH.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0ajiqbqewp.png

Odnośnik do komentarza

Malis może jak się przesiadziecie na spacerowkę to skonczą sie płacze na spacerach. Już niedlugo :)
Michalina zabiłabym :/
Dziewczyny to pocenie to hormony. Ja się tak pociłam w ciaży jak wy teraz. Dramat był. Musiałam używać blokerow jakiś z apteki bo normalne antyperspiranty nie dawały rady. A po porodzie mi przeszło.
Ale nie wyobrażam sobie nie stosować nic. Przy starszej córce używałam antyperspirantów i kp i nic małej nie było.
Co do ubranek do chrztu to ja sama nie wiem jak malego ubrać. Nie zastanawiałam się jeszcze nad tym bo nie wiadomo kiedy chrzest. Miał być po świętach ale się okazało teraz że nie mamy chrzestnego :(
Nika ja bym podala mm rano najpierw. Zawsze masz caly dzien zeby zobaczyc jak mała zareaguje. A potem można i na wieczór jak bedzie ok. Najwyzej kp zostanie ci na noc.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Nika ja na początek wprowadzałabym po troszku 20ml - 30ml. Są np. w Rossmanie jednorazowki albo w aptekach internetowych. Możesz zamówić i zobaczyć które najbardziej dzidzi podejdą. Nie martw się dzieci tak mają ze czasem ta waga nie rośnie tak szybko a są całkiem zdrowiutkie :)
Ja dawalabym na noc cycusia a później butlę. Albo jeszcze bardziej kaloryczna byłaby porcja kaszki mlecznej :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0ajiqbqewp.png

Odnośnik do komentarza

Ruda czytasz nas jeszcze? Bo czytałam na wrześniówkach że mieliście niefortunny upadek :(
I chcialam Ci powiedzieć że i nam córka spadła jak byla malutka. Z tym że my mamy wujka lekarza dziecięcego i od razu do niego dzwoniłam co robić. Kazał obserwować czy zachowanie się zmienia, czy dziecko nie jest bardziej senne albo płaczliwe i czy źrenice są równe. Kazał mi poczekać aż dziecko zaśnie i sprobować obudzić. Jak się budzi normalnie to ok. Gorzej jeśli mocno budzisz a dziecko słabo reaguje. No i wymioty to zły objaw.
A jeśli dziecko zachowuje sie normalnie to znaczy ze wszystko w porządku. Mówił że dużo dzieci z czegoś spada i w większości przypadków nic sie im nie dzieje.
Także trzymam kciuki i mam nadzieję że u was wszystko w porządku.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Nika ja bym najpierw chyba skonsultowala z pediatra ta wage bo moze zeby i apetyt gorszy a teraz dzieciaczki juz nie przybieraja tak jak na początku.
Odnośnie spadania to ja wlasnie zakupilam taka barierke na łóżko, bo Młody wciaz spi z nami i zaczal sie przekrecac, a nasz starszy synek zaliczyl upadki z lozka nieraz. Teraz mamy zdecydowanie wyzsze lozko i wolalabym tego uniknac. Niestety trzeba sie juz przygotowac na to ze dzieciaczki ruchliwe i takie mega stresujace sytuacje beda sie zdarzały. Ruda trzymam kciuki.
Dobrej nocy mamusie.

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

Katka11 cześć. Tak czytam Was jeszcze (właśnie mam nocne odciaganie pokarmu). Bardzo Ci dziękuję że napisałaś. Mały zachowuje się normalnie. Ciągle go obserwuje i oglądam z każdej strony. Je ładnie, śmieje się jak do tej pory. Najgorsze jest to że nie mam pojęcia jak on to zrobił. Poprostu czuje się jakby mi się to śniło. I ciągle nie mogę sobie darować.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!
Wlasnie wypilam kawke i Pys usnal wiec mam chwilke. Biore sie wiec dzis za pranie.
Wczoraj wieczorem przeszlam sama siebie, nie wiedzialam ze mozna robic tyle rzeczy na raz... smarzylam placki, robilam ciasto i karmilam Franusia kaszka. Przewracalam placek, dalam lyzeczke kaszki i zagniatalam kruszonke i odebralam telefon miedzyczasie. Nie zorientowalam sie od kiedy potrafie byctak wielozadaniowa.

Ruda a jak Ci spadlo malenstwo? Moje rodzenstwo czesto spadalo z lozka...ja pewnie tez :D
Pamietam jak siostra taka owinieta w rozek i koce (kiedys chyba byla taka mania owijania dzieci w kokony) tak spadla z lozka ze nawet sie nie obudzila. My wchodzimy do pokoju a ona na sztorc w tym rozku pod lozkiem "stoi" i spi :D
Szok. Ja nie wiem do tej pory jak to sie stalo..

Malis nie wiem od kiedy Nas czytasz ale odprawilam "czary" nad Nim bo juz nie wiedzialam co mam robic... Ja nie wiem czy to po tym czy nie, ale jest o wiele lepiej :)
Jak sie ubiera to ok, dopoki nie zaloze czapy :)
Ale to na koniec i fru do wozka.. :)
Na poczatku chodzilam z Nim w foteliku samochodowym na stelażu. Teraz w godoli jeszcze jak juz sie uspokoil. Spacerowki jeszcze nie rozpakowalam z karttonu.

Mazos ja robe sama obiadki, nie jest to skomplikowane :)
Wstawie pozniej zdjecie swojego patentu.

Troszke mnie zasmuciliscie tym wzdryganiem.
Franek jak widzi cos ciekawego to tez prostuje nozki i raczki i krzyczy po swojemu jakies tam o! albo ostatnio adzia!
Ja myslalam ze to okej. Zretsza neurolog nie zwrocila mi na to uwagi.

Dziewczyny, ktorych dzieci spia w lozeczkach bez lulania.
Franek coraz czesciej zasypia juz sam. Klade Go do kolyski a on zaczyna w najlesze rozmawiac. Wiec Go zostawiam i sobie z tego gadania zasypia. Ale rzecz jasna nie zawsze i czasem jest tak ze Go tam poloze a On marudzi. Jak bujam tez marudzi i jeczy :P
Wiec i tak juz nie bujam tylko siedze z tylu i co jakis czas daje smoczek. I po 10-15min zasypia. Tylko ja mam wyrzuty sumienia ze ja sobie siedze a dziecko mi placze,i nie wiem czy slusznie. Ale z dugiej strony chce Go przyzwyczajac do tego zasypiania skoro widze ze zaczyna coraz czesciej spac sam bo On juz wyrasta z tej kolyski :(

Milego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ale się wczoraj przeraziłąm :/

Mąż rozmawiał przez skype'a z siostrą i trzymał małą, ja sprzątałam w kuchni. I nagle ona w ryk, taki smutny - taki "mamo, mamusiu", mąż jej nie mógł uspokoić wzięłam ją przytuliłam, siedziałąm z nią prawie godzine (jakoś usnęła na pare minut), jak się obudziłą chcieliśmy ją wykąpać a ona znów ryk i aż wrzask, ta ja znó przytuliłam i też prawie godzine siedziałam, aż zasnęła i wtedy ją odłożyłam - 4 godziny spałą bez przerwy.

Ale co w tym dziwnego? Nie chciała jęść, nie reagowała na zaczepki, tylko leżałą patrząc albo w ścianę, albo w moje ramie takim tępym jakby straumatyzowanym wzrokiem :( Tak jak zjadłą przed 18 to dopiero o północy dojadłą. Bez dodatkowej butli, mi cycki prawie odpadły bo na wieczór po kolacji ona wcina sporo więc wypiłąm felmatiker i mieliśmy butle w pogotowiu a tu nic!

Dziś się obudziła już uśmiechnięta, ale co jej się stało!? Widziałam ich cały czas nic złego się nie działo, nie było głośno, a z moim tatą przez skyp'a gadamy co 2 tyg i jest ok, obczaja zwykle co dziadek robi w tym pudle.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Nika a ile waży? Dzieci karmione piersią przybierają skokowo, raz mniej, raz wiecej. Dodatkowo im starsze maluszki tym wolniejszy przyrost wagi jest. A pediatra na szczepieniu co mowil?

Poprostuaga moj tez należy do tych szczuplaczkow, nie ma co sie przejmowac jesli sie dobrze rozwija. Na szczepieniu jak bylismy teraz ostatnio to w poczekalni byl prawie 3miesieczny chłopczyk, który był większy o wiele od naszego Mikiego

Totek czytałam cały czas, o czarach też:) Śmiesznie hehe ale chyba u was pomogło:) Ech jak ja bym chciala moc normalnie spacerować z nim bez stresu i w ogóle. Jeszcze moja mama mówi mi, że jak to on placze na spacerze, przeciez wszystkie dzieci zasypiaja na dworze. I sie dziwi co to za egzemplarz nam sie trafił. A mi od tego jej gadania jeszcze gorzej.

https://www.suwaczki.com/tickers/h84fwn15h04wlurd.png

Odnośnik do komentarza

Ostatnim razem Pediatra stwierdziła że mało przybiera i żebym zaczęła jej wprowadzać stały pokarm. No i zaczęłam, ale niewiele to pomogło jak widać. Dziś zrobiłam na śniadanko jej kaszkę jabłkową na mleku modyfikowanym to nie chciała, dokończyła zupką jarzynową. Waży tak 6600 ,bo różnie nam waga niemowlęca wskazuje, jednego dnia o tej samej porze jest 6620 a następnego 6500. Trochę mnie pocieszylyscie, bo bardzo dużo dzieci w moim otoczeniu się urodziło w wieku Jagódki i wszystkie te dzieci taki duże, mniejszego jeszcze nie spotkałam, nie licząc wcześniaka mojej siostry ciotecznej, ale jej Mała urodziła się w 30 tyg.
Alice,a Małej nie bolał brzuszek, bo Moja raz tak miała i okazało się że bolał ją brzuszek i po espumisanie przeszło ale długo płakała i nic jej nie uspakajało, potem na chwilę przestała i znowu.
Moja Mała też jakiś czas temu spadła, pisałam nawet tutaj o tym, ale podłożyłam pod łóżko duża poduchę i stoczyła się na nią. Na początku była zdziwiona a potem zaczęła się śmiać, ale ja spanikowana trochę byłam.
Miłego dnia Dziewczynki :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...