Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Irena z Paulinka- My kąpiemy codziennie potem mleczko,uspianie usypianie usypianie ....... No ale teraz moja spi. Czemu? Maż ją uspał. Meczyłam sie 1,5 godziny a maż może 20 minut. Ja jej sie naprawde kojarze z czymś złym. W dzień zajmuje sie nia cały czas bo u meza płacze a wieczorem odwrotnie. Ona nas sobie ustawia jak chce :) No ale sie smieje,taka rola ksieżniczki a my jestesmy jej paziami :):)

Pewnie zostane skrytykowana ale ja od paczatku piore w zwykłym proszku. Tylko,do jej rzeczy nie daje płynu i proszku sypie mniej. I na szczescie nie ma żadnej wysypki.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

misia1994 A czemu ktoś miałby Cię krytykować z powodu proszku? Ja też piore w zwykłym, bo tak mi podpowiedziala znajoma - matka piątki dzieci. Ostatnio przestałam też prasowac rzeczy i też jest w porządku. Tylko z odparzeniami na pupie nie możemy sobie poradzić, mimo ze niczego nie zmienialismy. No ale pupa bezpośrednio nie dotyka ubranek, więc to nie od proszku.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

My sie karmimy.
Dzis caly dzien bylismy u moich rodzicow,a na spacerze pol godz tak padalo:-(
Jestem wsciekla na babcie bo nowila mu,ze ciasto na wodzie i nie wiedzialam od czego maly dostal w domu potwornej wysypki,a okazalo sie,ze na mleku zrobila ale bala sie powiedziec!!!!!!oszaleje,jest caaaly w krostach.

Izu88
W krochmalu nie. W oilatum,a teraz mam emolium.

katka
Prawdopodobnie ma AZS. Ja np jak mnie swedza nogi to az wiory leca!a taki maluch:-(

poprostuaga
Ja juz dawno nie prasuje,tzn czasem mam faze,ale czesto czasu nie ma. Proszki jednak dzieciece. Mam zapas jeszcze na 2miesiace. Moze pampersy zmien??

katka
To kwestia paru dni i zacznie Twoj sie dzwigac.Pisalam Wam,ze moj nie chce,a za 2dni bardzo czesto i dlugo jak na niego.

W ogolemaly sie usmiecha do mnie duzo mniej niz do mojego:-((((do niego tylko jak go widzi. Niesprawiedliwe. Przeciez on w ogole sie nim nie zajmuje.

Wreszcie dzis zapisalam sie na pazurki hybrydowe,ide ok 20.12,powoli wracam do zycia. Dzis moj powiedzial,ze wygladam jak trup,nogi cienkie jak u menela(cytuje),przygarbiona i smutna staruszka;!!Normalnie jestem kapciem:-(((

Odnośnik do komentarza

Co do spania to u mnie dzisiaj ciężko Tymek leży w łóżeczku gada sam do siebie i chyba nie zamierza spać.

Co do płaczu to on też jak już zacznie to się uspokoić nie może, cały czerwony. Jakbym go nie wzięła na ręce od razu to się zanosi.

Ja też czuje się jak kapec. Przy chlopcach nie mam w ogóle czasu dla siebie. Moje włosy to już proszą się o fryzjera. Chciałam iść na fitness to drugi tydzień idę i dojść nie mogę. W ogóle moja jedyna rozrywka to jak do was napiszę albo poczytam. Takiego doła łapie a przez to się kłócić zaczynam z moim. Sama już zauważyłam że o wszystko się go czepiam. Mam nadzieję, że to chwilowe

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez z mam ktore usypiaja malucha, moze nie jakos bardzo dlugo ale na raczkach albo przy cycu. U nas lozeczko praktycznie nieużywane stoi, znaczy przewijak na lozeczku i pieluchy w srodku. Maly w nim nie śpi, bo juz go nawet nie odkladam. Zrezygnowalam po tygodniu wstawania raz do Malego raz do Starszego... Spi z nami, w nocy karmimy sie przez sen, ja zasypiam i on tez. Kazda minuta na wage złota. Trochę to słabe no ale nie mam sily walczyć z tym w nocy, bo w dzien nie odespie. Moj dwulatek od 3 tyg w domu zapalenie oskrzeli teraz i antybiotyk, dom to pogorzelisko, eh. Sprzatacie cos na Swieta? My niby wyjeżdżamy ale takiego sajgonu to w życiu nie miałam. Ja prasuje wszystko moze powinnam wlasnie przestac...

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

galaretka
A sprobuj nie prasowac,ile to czasu sie zaoszczedzi!!Nic sie dziecku nie stanie. Ja pierwszy raz juz po 3tyg zycia nie uprasowalam. Co do lozeczka to szkodaze kacik nie jest uzytkowany. Moj tez nie byl i zrobilo mi sie zal,ze kasa w bloto i od tamtej pory staram sie czesto i spi miedzy nocnymi karmieniami w lozeczku. Ja psychicznie odpoczywam mimo,ze spie na lozku 30cm od lozeczka.

[miska1990[/bja jak Ty ciagle tam ide. Mam straszny zapal rano,a jak zblizaja sie wieczorne godziny to ja juz tak palcem nie mam sily ruszyc,ze rezygnuje,a potem polnocy mysle,ze nie poszlam. Chyba musimy ruszyc,a potem juz pojdzie!!!!

Odnośnik do komentarza

U mniej rodzice byli wczoraj w odwiedzinach i siostra z mężem - fajnie było i dzień tak szybko zlecial :)

Ja małą usypiam na rękach - kapiemy się ok 19-20:00, potem jedzonko i spać. Oczywiście zawsze zasnie już przy cycu i wtedy ją odkładam do łóżeczka. Jak tylko poloze to śpi jeszcze max minutę :) zanim zaczai ze nie zjadła hahaha - no to ją biorę znowu na jedzenie. Często już wtedy dokończy i albo sama przysnie przy cycu albo biore ja na ręce i kołysze trzymając nisko na kolanach zeby nie dźwigać. Zanim uśnie na dobre to 3-4 razy odkładam i biorę z powrotem :) Często usypia miedzy 21 a 22:00 - czasem szybciej czasem wolniej :/
Dzisiaj pozazdroscilam Tym co dzieci same usypiaja i sprawdziłam na swojej - za Chiny Ludowe nie uśnie bo gapi się na karuzelke i gada do niej i się cieszy a potem robi buzię w podkowke i jest płacz :/ Więc jeszcze muszę poczekać aż zaczai ze ma sama usnąć.

Odnośnik do komentarza

poprostuaga
misia1994 A czemu ktoś miałby Cię krytykować z powodu proszku? Ja też piore w zwykłym, bo tak mi podpowiedziala znajoma - matka piątki dzieci. Ostatnio przestałam też prasowac rzeczy i też jest w porządku. Tylko z odparzeniami na pupie nie możemy sobie poradzić, mimo ze niczego nie zmienialismy. No ale pupa bezpośrednio nie dotyka ubranek, więc to nie od proszku.

Na odparzenia proponuję spróbować najzwyklejszą maść clotrimazolum 3,4 razy dziennie i mąkę ziemniaczaną przy pozostałych zmianach pieluszki. U syna miałam ten sam problem zaczerwienienie w "rowku", zaczęło się od chusteczek ale zmiana nie wyleczyła zupełnie problemu. Próbowałam wszystkiego sudocremu, bepanthenu,linomagu, linodermu i maści pięciortnikowej ( taki termentiol bez kwasu borowego) i było tylko gorzej. Po 3dniowe kuracji maścią problem zupełnie zniknął teraz tylko czasami gdy z powrotem pojawi się odparzenie używam jednorazowo maści i po kłopocie
Odnośnik do komentarza

A ja myslałam,że tylko ja piore w zwykłym proszku, a prasowanie yhmm tylko jak przygotowywałam wyprawke. Nie lubie prasowac a ile czasu by to zajmuje... Moja szwagierka ma 4 dzieci ,gospodarstwo, duzy dom do sprzatania a ona nawet gacie prasuje....

Co do odparzeń na pupe ja od urodzenia mam masc siarkowa,można dostac recepte od lekarza na nią bo jest o wiele tansza, a bez recepty to płaciłam 60 zł za 200 gr. A ii ta mascia smaruje całe ciałko bo ona jeest do wszystkiego.

No ja tez cwicze w mysłach :) Mąż kupił skakanke i hula hop i tak to czeka na mnie.O fitnesie to nawet nie myśle,bo bym nie miała małej z kimś zostawic.

Ja porzadki bede robic tydzień przed swietami( oczywscie jak sie uda ) Kazdy dzień inne pomieszczenie....

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny dawno mnie nie było, ale nawet nie nadrabiam bo to jakieś 40 stron :D:D

u nas wszystko ok, Zocha za 4 dni kończy 2 mce!! :) akurat przechodzimy lekki skok, mało śpi troszkę więcej marudzi :p

co do zasypiania wieczorem to u nas jest ok :) po kąpieli mleko i odlot ;) albo już przy butli, albo potem przy cycu :) czasem się zdarzy, że odłoże do kołyski i sama zasypia :)

na brzuszku jeszzcze nie spała, bo nie lubi za długo tak leżeć. ale główkę podnosi ładnie już :) no i w pionie trzyma prawie od początku ;)

Odnośnik do komentarza

KasiKate też znowu mi ciągle wyskakuje przerwa techniczna albo błąd.
Dziewczyny czy Wasze maleństwa też mają ulubioną stronę na której śpią? Położyłam małego spać na lewym boku nie minęło 5 minut a on fik na plecy i główka obrócona na prawo. Zastanawiam się czy zrobić z ręcznika rulonik i podłożyć mu tak aby na prawo nie mógł się odwrócić.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady co do odparzen. Będę po kolei próbować, bo szkoda dzieciaka. Przy małym kleksie w posłuszne budzi się z płaczem. Za radą położnej zastosowalismy termentiol (wiem, ze to nie maść dla niemowlakow) i szybciutko wszystko zniknęło, ale jak odstawilismy masc to pojawilo się od nowa i też już różnych kremów i pieluch próbujemy i na razie bez rezultatów.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Ona moja Iza też preferuje prawą stronę i jak tylko może to odwraca w tę stronę główkę - włączając w to spanie. Na początku tym się przejelam ale zauważyłam, że w lewo też odwraca jak ja trzymam na ręku prawym bokiem do siebie (niedobra matka zasłania widok z prawej hehe) a i podczas spania jak już głęboko śpi to też i na lewo się odwraca. Pytałam o to nawet pediatre a ona stwierdziła że najprawdopodobniej w te stronę miala główkę odwrocona w brzuchu i dlatego ją preferuje ale póki nie ma problemow z odwracaniem w druga to jest ok i po jakims czasie jej przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Czytałam Was ale już nie pamietam, ktora co dokładnie pisała, dlatego odpowiem ogolnie. Moja Zosia zasypia przeważnie na moich rekach, choc zdarza sie, ze odloze do lozeczka z otwartymi oczkami i wystarczy, ze obok niej siedzę i zasnie :) albo delikatne glaskanie po glowce :) co do odparzen, to odpukac nie mamy problemu :) ostatnio na twarzy miala ciut mocniejsza wysypke. Bylam z nia nawet u lekarza, mamy dwa tygodnie obserwacji czy to przypadkiem nie od mleka. Ale dostalismy maść na recepte, swoja droga tania nie byla i wg mnie jest duzo leoiej, wszysyko schodzi :)

No a tak poza tym, to my juz po chrzcinach. Jestem wykonczona! Ale zadowolona bo impreza sie udala. Niby tylko 15 osob ale roboty sporo - obiad i kawka, bo chrzest byl na 13:09. Z soboty na niedzielę spalam 2h. Balam sie ze bede dzis wygladac jak zoombi ale bylo dobrze :D

Odnośnik do komentarza

To w takim razie chyba tylko moja jest niereformowalna, bo zasypia tylko w łóżeczku :) jak ją raz wzięliśmy rano do łóżka, żeby trochę z nami poleżała, to zrobiła nam karczemną awanturę i trzeba było ją odłożyć do łóżeczka. Nie powiem, na rękach podczas karmienia też jej się zdarza kimnąć, ale jakbym ją dłużej trzymała to się obudzi :)

Na odparzenia i... trądzik rewelacyjny jest Alantan w kremie. 2 dni i śladu po krostkach nie było. A pupka też różowiutka od początku mimo iż używamy różnych pieluszek :)

Ja się cieszę, bo ćwiczyć nie muszę :) tydzień po ciąży wróciłam do swojej figury (170 cm wzrostu i 48 kg wagi), brzuch płaściutki... Kilometry robię na spacerach, jeszcze chyba się na basen tylko skuszę bo po prostu mi się już chce :)

Co do ciuszków ja prasuję tylko te, co są upiornie wymięte... Te z Pepco niestety się mną, dlatego zaczynam przerzucać się na te z Carters'a (Zalando, Amazon). Ani się nie mną, ani nie spierają, ani nie deformują, a do tego są przepiękne! Polecam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...