Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Totek super Franio wygląda! :) Taki słodziak :D
Moja Iza strasznie się wkurza już po 2-3 minutach jak ja na brzuszek kładę więc staram się ja kłaść na siebie - wtedy to ta głowa tak wygięta i kreci sie na prawo i lewo i strzela oczkami na boki. Ale długo tak nie wytrzymuje o śnie to mowy nie ma.

My kampanie tez ok 19 staramy sie robic, potem cyc i spanko. Zauwazylam ze ona szykuje sie na nocne spanie juz ok 18:30-19:00 dlatego musze sie spieszyc z tym rytuałem wieczornym zanim sama zaśnie. Zasypia na noc ok 20:00-21:00 i spi do 4 - 5:00. A ja i tak co 3-4 godziny budzę sie na odciaganie laktatorem bo ciągle chce zwiększyć laktacje i juz jest super :) wiec wysiłek sie oplacil.

Odnośnik do komentarza

Justin85
Hej dziewczyny. Rzadko piszę ale ciągle was czytam. Mam do was pytanie odnośnie tego o której godzinie zaczynacie przygotowywać wasze maluszki do wieczornego snu tzn. Kąpiel, karmienie i usypianie? I jak u was wygląda usypianie? Zawsze na rączkach utulacie do snu? Zostawiacie maleństwo w łóżeczku żeby samo zasnęło?
Ja chyba za późno zaczynałam bo ok 20 dopiero kąpiel. I moja córeczka po wielkim płaczu zasypia na noc dopiero o 23. Wcześniej jeśli zaśnie to przy cycu na 15 minut i znowu się przebudza... i tak w kółko. Nie wiem czy za dużo w dzień nie śpi. Ile macie drzemek w ciągu dnia ?

My mamy stały rytuał. Może za chwilę usłyszę, że strasznie późno, ale u nas się to sprawdza :)

Więc tak. Kąpiel przypada nam zawsze dokładnie w okolicach godziny 22:00, czasami 22:30. Nie kąpiemy wcześniej, bo nawet jak to zrobimy to Mała i tak nie zaśnie już na takie spanie nocne. Jej godzina do zaśnięcia na noc, to około właśnie czas między 22:00-22:30. Jeśli kąpiemy koło 22:30 to wtedy w zasadzie zasypia niemal od razu. Po kąpieli zawsze butla. Podaję jej tak butelkę, żeby piła bardzo powoli, bo jak zjada szybko to później ulewa, więc z reguły je około 10minut. Potem biorę do odbicia,czasami już śpi jak ją odbijam, a czasami zasypia zaraz po odbiciu na ramieniu. Wtedy przekładam do łóżeczka. Jak przy odbijaniu nie zaśnie, to chwilę ją trzymam na rękach, lulam ją, ale na siedząco, zeby nie przyzwyczajać do chodzenia. Z reguły zasypia w ciągu kilku-kilkunastu minut. Pobudki wtedy mamy, w zależności o której zaśnie między 3:00-4:00 i kolejne koło 7:00. Po butli o 7:00 często jeszcze pośpi, czasami nawet do 10:00.

Drzemki w ciągu dnia są, ale jakoś szczególnie nie staram się jej ululać, kładę ją na kanapę w salonie koło siebie (po jedzeniu i odbiciu), czasami zaśnie od razu, a czasami dopiero na godzinę przed karmieniem. I tak sobie radzimy :)

Odnośnik do komentarza

Eh a ja dzisiaj jeszcze raz muszę jechać do poradni. Pojechałam rano i się okazało, że położna będzie popołudniu. Nawet lekarz nie miał niby czasu aby wypisać mi tą kartkę. Cholera 2 minuty by to zajęło. Do tego myślałam, że babie w ryja trzasnę. Chcę wysiąść z autobusu a babsztyl centralnie pakuje mi się na wózek. Kuźwa miejsce by jej zajęli. Niektórzy to zamiast mózgu mają siano.

Totek cudowny Franio. Mój to na brzuszku za nic leżeć nie chce. No chyba że przytulony do mnie.

Pauka super, że możesz już wrócić do ćwiczeń i całej reszty.

Justin ja zaczynam ok 20 kąpać małego. Ale z zasypianiem to różnie. Czasami przy cycu zaśnie a innym razem się rozbudza.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

No ja mam tylko 150ml zamrozone. Musze robic to co 2 dzien zeby miec jakis zapas.

Wlasnie zjadlam rybke z ziemniolami i marchewka i od razu humor lepszy. Maly na mnie przysnal. Wzielam go bo w bujaczku wyl grochami:-(.szkoda mi go bylo.

Moj wroci z pracy za jakies 2 godziny. Mnie czeka jeszcze wywieszenie prania i zmywanie.

Jutro po 12idziemy na szczepienie,normalnie sie boje. Potem odwiedze dom rodzinny,razem zjemy obiad.

My kapiemy tak 20:30. Maly do rana je co 1godz/1,5g wiec dupa:-(mam nadzieje,ze to minie,ze pierwsze 3 miesiace sa najgorsze.

Mamy,ktore maja juz dzieci
Te poczatki sa najgorsze,potem bedzie lepiej??Czy pozniej bedzie wiekszy zapierdziel???Tzn zalezy pewnie jakie dziecko,ale moj prawie nie spi i co chwila je. Bede w nocy chyba mm karmila. Moze dluzej pospi bo wszedzie i od znajomych i od Was slysze,ze po mm dzieciaczki tyle spia...

Odnośnik do komentarza

Witam :-)
Ja malutkiego kąpię co 2-3 dni. O różnych porach, jak mi wygodnie i jak mały ma humor. Czasami rano, czasami po południu.
Tymon wstaje zaraz po mnie, w tygodniu 8-9, a w weekend potrafimy do 10-11 spać. Po obudzeniu z 2 godziny "czuwa", je i leży. Potem długa drzemka, nawet do 3 godzin. Do wieczora kilkanaście drzemek, które trwają od minuty do 20 minut.
Kolki na razie minęły. Ale nadal od ok 20 nawet do północy jest marudzenie, krótkie drzemki, noszenie, trochę poleży i tak w kółko.
Od kilku dni rzadziej je.
Wczoraj marudził wieczorem, w końcu całkiem zgasiłam światło, a on od razu zamknął oczy i zasnął. Teraz się zastanawiam, że my z nim co wieczór walczymy, a on może potrzebował egipskich ciemności ;-) dziś się okaże.
Przez 15 minut udało mi się ściągnąć 150 ml mleka. Zamroziłam w 3 porcjach bo nie wiem jeszcze ile na jedno karmienie pójdzie. Jutro mały z babcią zostaje, więc mleczko się przyda ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

MaZos ja wierze ze najgorsze za Toba i teraz mleczko bedzie leciec, zreszta jak ssie to musi leciec.
Pauka z jednej strony bedzie lepiej bo dzieci beda wiecej rozumiały bedzie sie mozna z nimi bawic i beda bardziej przewidywalne ale z.drugiej strony bedzie trzeba miec oczy dookola glowy, zeby nic nie polknal nigdzie nie wszedl etc. No i ja jestem zwolenniczka mleka mamy a Ty masz to szczescie ze je masz. My tu walczymy o laktacje zeby dzieci mialy a Ty masz i chcesz dawac sztuczne. Sprobuj sciagnac i dac mu duzo na raz butla moze jak sie nie bedzie przytulal.tylko z butli lyknie porzadnie to pospi 3 h.

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkie dzieci będą coraz dłużej spały w nocy. Na pewno przy mm szybciej to nastąpi, tylko czy warto..?
Na dłuższą metę to kp jest łatwiejsze. Wyciąga się pierś i tyle.
Mój na początku jadł w nocy co godzinę, potem co 2-3 godziny. Teraz przez noc je 2 razy. Na prawdę się wysypiam. Zasypiam przy karmieniu.
Cieszę się, że mogę karmić piersią. Nie muszę wstawać w nocy, chodzić do kuchni żeby zrobić butlę. Pewnie mały by się rozbudził, a ja to na pewno bym nie mogła zasnąć. Plus siedzenie i czekanie aż by wypił mleko z butli.
A najbardziej podziwiam mamy, które ściągają laktatorem i karmią butelką. Respekt!

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

My mamy dzisiaj jakiś sadny dzień.. Cały dzień praktycznie zero snu, gdzie wcześniej kilka drzemek, czasami nawet takie dwugodzinne... masakra. Spała godzinę jedynie na spacerze, a tak to oczy przewiesila na 5 minut i gotowa...
Ja kapie około 19-20. Ale kapiel to u nas jest masakra. Moje dziecko tak niesamowicie wrzeszczy w kąpieli i po, jak ja otulam ręcznikiem, ubieram... wszystko robię ekspresowo zeby jak najkrócej płakała... a właściwie wrzeszczala, jakbym jej robiła krzywdę..

Odnośnik do komentarza

My też dzisiaj ciężki dzien miałyśmy bo mala nie mogla usnac - jadła przysypiala i za kilka minut już z powrotem wyspana i się patrzy wielkimi oczami. I tak cały dzień - już siły nie miałam i jak mój wrócił z roboty to mu ja wcisnelam do bujania :) Usnela dopiero przed 20:00 i teraz oczywiście zastanawiam się kiedy się obudzi - może to nastąpić w każdej chwili chociaż najpewniej będzie to tuż po tym jak ja zdążę usnąć :D

Odnośnik do komentarza

Witam Kochane,
My dzisiaj po szczepieniach. Tymus strasznie płakał. W dzień też był marudny. W piątek muszę iść i tak po rota bo dzisiaj nie było. Teraz na szczęście śpi. Zobaczymy jak długo. Na pleumokoki umówiłam się z panią doktor, że będziemy szczepić na pół rok. Chciałam na rok ale mówiła, że lepiej za nim Franus pójdzie do przedszkola.
Tobie Pauka powodzenia na szczepieniach jutro. Całuski dla małego.
Co do kąpieli to my tak ok 20.00-21.00. Potem je i spać. Nie zawsze jest tak, że zaśnie. Wtedy szumis smoczek i w końcu zasypia. Chyba, że coś go boli wtedy to już wyższa Szkoła jazdy :D.

Z tym karmieniem to nie jest tak do końca, że po mm dziecko dłużej śpi. Mój Franek był na cycu a od początku w nocy nie budzil się w ogóle. Ja przy nim to jakbym małego dziecka nie miała i do tej pory śpi całe noce chyba, że coś złego mu się przyśni. Tymusia muszę dokarmiac niestety mm a i tak w nocy wstaje na karmienia (dwa albo raz). Tylko właśnie w tym rzecz, że mało w dzień śpią.
Moja koleżanka miała tak, że jej córeczka sobie noce na dnie zamieniła. W dzień długie drzemki a w nocy prawie w ogóle nie spała. A od początku na mm była.
To zależy od dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Od 2 dni nie jem ciast i ciastek bo tam mleko,a na 2tyg nabial odstawiam i zobacze czy cos sie zmieni.Krostki sa w sumie tylko na szyi i brodzie wiec zapewne potowki,ale moze....Maly juz sie nie prezy,kupy zolciutkie ze 3na done. Ja jem codziennie kasze,gotowane miess i pieczone ryby,gotowane jablka,ale wprowadzam juz surowe rzeczy:jablka,ogorki....ale slodycze tez tyle,ze takie bardziej suche:chalke,drozdzowe,ciastka zbozow
E,z marmolada,jableczniki,z owocami. 2dni bez nabialu,a mi ciezko jak nie wiem. Najwiecej jem suszonych owocow,ale glownie na sniadanie,do owsianki,kaszy jaglanej.

Odnośnik do komentarza

A ja zaraz oszaleje :( Franek się budzi co 1,5 h bo nos zapchany jeść nie może i mi się wścieka. A na dodatek wróciła ta kolka bo sab simplex się skończył. Zanim przyjdzie to ze 3 dni... Boże a ja sama ze wszystkim tak jestem na to zła. Oczywiście oberwalo się wczoraj porządnie mojemu bo już z bezsilności wybuchłam. Choć wiem że nie wyjechał na wakacje zrobiliśmy z tym ogromny błąd....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...