Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

O 12 byłam w domku ze szpitala i teraz maluszek dopiero zasnął. A tak ciągle na cycu i dwie kupki w międzyczasie.
Słodziutkie Nasze Maluszki są.
Dziewczyny wiem, że akurat teraz mi się fajnie gada bo młody grzeczniutki, ale dacie radę ze wszystkim. Jesteście wspaniałymi mamusiami. Moja mama powiedziała, że teraz będzie najgorsze pierwsze 6 tygodni.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Juz coraz mniej wpisow do czytania:-(

Ja jutro dzwonie do pediatry.Z malym jest cos nie tak.Ciagle sie prezy,wykrzywia.Ewidentnie cos go boli i tak juz dobre 1,5tygodnia.Dzis na to zwrocila uwage ciocia i wczoraj inna ciocia. Oprocz tego te wymioty i ulewania.Zapytam o mm,moze ja cos z pokarmem mam:-(

ona
Fajnie,ze juz w domu. Oby zawsze tak smacznie spal:-)
totek
Mi tez sie potwornie dzis darl,ale mysle mam gdzies i szlam,szlam az usnal. Obudzil sie i znow ryk,ale na szczescie juz bylam dosyc blisko domu!

Mlody w ciagu godziny je juz 2raz,kapalam go,po kapieli cyc,odlozylam go do wozka i placz,znow cyc:-(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, młody dzisiaj (dla wprowadzenia dodam ze wcześniej w nocy jadł pomiędzy co 1,5-2,5h) spał.... 23:30-5:30 !!!
Wiec nawet te ssaki które co chwile chcą byc przystawiane potrafią dłużej pospać :D
A dzisiaj byliśmy na kontroli, chłopak wazy 4200, przez 2 tygodnie przybrał 0,65kg :)
Poza tym niestety mamy skierowanie do chirurga bo w pepuszku robią nam sie strupki a nie widać źródła krwawienia :(

Dziewczyny, pamietam ze o pieluchach rozmawialyscie, to powiem Wam, ze przetestowałam wszystkie te popularne marki, i zdecydowanie najbardziej nam pasują te z rossmana babydream, generalnie wydaje mi sie ze te produkty babydream sa najsensowniejsze jeśli chodzi o jakość i cenę :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

sowka91 dziekuje za rade jutro na pewno skorzystam !

Ja moja mala tez klade raz na 1 boku raz na 2 zeby się właśnie nie odksztalcila a dodam ze na poczatku ciągle glowie ovracala na prawa strone na szczęście juz się oduczyla ! Juz drugi dzień w nocy mala strasznie zyga w dzień wszystko super w nocy cos jej nei tak nie wiem czy to nie od witamin...

A teraz mamy stresa bo grasuje nam mysz w pokoju ! Wlozylam mala do wózka spac bo się boje ! Jak ja zobaczyłam to sie poplakalam a mój powiedzial ze oszalalam i panikuje ! Teraz nie mogę zasnąć jestem taka przestraszona !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

~Cukinkaa
katka11 nie mam antybiotyku, na razie lekarz z położną każą mi walczyć bez niego. Jak do końca tygodnia mi nie przejdzie, to po niedzieli antybiotyk :( Cycki mi odpadną do tego czasu na bank...

Może to zabawne ale na zapalenie piersi pomagają okłady z kapusty. Wiedziały o tym nasze mamy i babcie a mi poradziła położna w szpitalu jak miałam problem z zastojem pokarmu Bierze się liście białej kapusty do worka tłucze np wałkiem lekko żeby się nie rozpadały ale puściły troche soku i wklada do lodówki. Schłodzone przykłada do piersi na 30 min kilka razy dzienie. kapusta ma działanie przeciwzapalne, nie pachnie sie po tym ładnie ale jest skuteczne
Odnośnik do komentarza

Cukinka - mialam pisac dokladni to samo, rob okłady z kapusty, ulga przyjdzie niemal od razu :)

Pauka - zdecydowanie za czesto karmisz. Jak Mały uleje tzn ze jest na maksa najedzony. Jak nie zasnie Ci po jedzenii tylko placze to nie dawaj za chwile znowu cyca, musisz go przeciagnac chociaz z 2h i dopiero cycek, bo inaczej caly czas bedzie Ci ulewal i rzygal

Odnośnik do komentarza

Cukinia a może idź prywatnie do lekarza po ten antybiotyk bo taka męczarnia nie ma sensu. Teraz gdy jest dostep do wszystkiego to oni problemy robią.
Moja Oliwka właśnie na mnie śpi, niestety jak ją odkładam to budzi się i ulewa. Ogolenie dla mnie pierwsze tygodnie nie są najgorsze bo jest dosyć grzeczna. Placze juz tylko jak jest głodna. nawet na spacer musze zabierać flaszkę mleka lub blisko domu chodzić.
Ogólnie jestem zmęczona tym jej ulewanie bo przez nie wybudują się, a od noszenia mi plecy wysiadają :/
Jeśli chodzi o pieluszki to uzywalysmy pampers premium care i zmienilismy na toujours i od razu pupa lekko odparzona byka wiec wracamy do pampersow.
Pauka jest chyba mleko na ulewanie, ono jest chyba gesciejsze. Moze sprobouj kupic. Ja karmie swoim mleczkiem i dokarmiam mm. Z moich obserwacji wynika, że malutka chyba mniej ulewa po moim mleku.

Odnośnik do komentarza

Dzis sluchajcue od 1 w nocy do 7 rano go usypialam!!!Prezyl,wyginal sie.usnal o 7!!!!o 8 zadzwonilam do lekarza,byli mi zal malego,ale na 8:50byla wizyta to go obudzilam
Doktor powiedziala,ze od razu widac:poczatku kolki. Dala nam kropelki ufff na 10dni.
Od szpitala czylu od 3tyg jak wyszlusmy jego waga to az 3,5kg czyli 1kg wiecej!!w ciagu 3tyg.lekarz mowi,ze super,ze duzo bardzo!!Czyli nie musze mm.

wawAnia
Masz racje,lekarz pow ze mam karmic co 1,5godz minimum,a on chce co 40min!!mam go chwile przeglodzic

Tez slyszalam o kapuscie,wszystko wyciagnie!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Pauka współczuję nocy :-(
U nas już lepsze wieczory.
Położna zważyła malutkiego. W 14 dniu 4600. Wydumała, że na tym etapie nie nadążam z produkcją mleka na potrzeby takiego bobasa. Doradziła pić wieczorem karmi. Tak robię.. Do tego dajemy malutkiemu 1-2 butelki mm i kolejny wieczór był spokojny.
W dzień przy piersi lub śpi. Potem na rękach bo marudzi. Chwilę potrafi poleżeć sam lub pobujać się w leżaczku, a potem skrzeczy ;-)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny za rady :* kapusta u mnie nie zadziała, dopiero pasta Fitolizyna bezpośrednio na cyce i zmiana laktatora przyniosły zbawienie. Na razie gorączki nie mam, cyce zmiękły, jedynie jeszcze mało pokarmu leci, ale to dobrze, bo muszą trochę odpocząć :)
Lekarza i położną mam prywatnie, oboje się nagimnastykowali żeby uniknąć tego antybiotyku i chyba się uda:)

Odnośnik do komentarza

hej.
u nas była dziś położna, mała przybrała od ostatniej wizyty tylko 5g..
także dokarmiamy mm. :( chyba mam za mało pokarmu.

a co do wit D czytałam ze duzo z Was zapomina :D ja daje codziennie rano i mam z głowy, weszło mi to już w nawyk ;) 2 tyg jutro mamy a pępek nie odpadł.. od dzisiaj jestesmy na fiolecie, wcześniej octenisept.

Odnośnik do komentarza

Bajka z tego co się orientuję to 6 tygodni trzeba czekać na bara bara. Po takim czasie idzie się na kontrolę do ginekologa. I sądzę, że jeżeli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań to można.

Uff brzdąc zasnął w końcu. Od godziny 11 się męczył. Tylko ciekawe ile pośpi. Dzisiaj mam zamiar sprawdzić ile mam pokarmu. Muszę tylko poczekać aż cyce się napełnią.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

agitsguciop u nas też pępek jeszcze nie odpadł (też jutro Marysia kończy dwa tygodnie), mimo używania fioletu. Położna uznała, że jest bardzo brzydki i długo będzie odpadał i doradziła, żeby do fioletu kupić pipetę, żeby wszystkiego wokół nie ubrudzić, bo ten oryginalny kroplomierz jest fatalny. Chociaż prawda jest taka, że mimo używania pipety i tak wszystko mamy brudne po nim ;)

A jak Wam się goi krocze? Ja ciągle mam opuchliznę w jednym miejscu (po porodzie miałam tam krwiaka) i zaczynam się zastanawiać, czy to nie za długo trwa. Do tego pojawił mi się dzisiaj jakiś skrzep na podpasce, co mnie trochę zaniepokoiło.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

U Poli też pępowina jeszcze nie odpadła, a wczoraj skończyła 2 tygodnie. Położna go oglądała, mówiła, że trzyma się tylko częściowo, dlatego jej lekko podkrwawia. Już nie mogę się doczekać kiedy wreszcie odpadnie :)

Mi "grażynka" goiła się tydzień, chociaż przez ten czas byłam cały czas na Ibupromie, bo mnie rwała jak cholera. Teraz już jest zupełnie normalnie, chociaż wczoraj dopiero wyszła mi pętelka od zakończenia szwu.

Odnośnik do komentarza

U nas pępuszek już w szpitalu zaczął podkrwawiać. Lekarka powiedziała, że szybko odpadnie.
A ja tak się zastanawiam. Bo w szpitalu położna gdy zakładała szwy powiedziała, że są rozpuszczalne ale mogę podejść po 8 dniach aby je zdjąć. Więc nie wiem co robić. Zobaczę jak będę się z nimi czuła po tych 8 dniach. Mnie wszystko rwie gdy za dużo pochodzę.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi polozna sciagala szwy zewnętrzne, a w środku mam jeszcze i mam nadzieję ze te w środku są rozpuszczalne...
Mnie rwalo niesamowicie, ciaglo mnie w stronę na której miałam szwy.
Ktoras pisala o skrzepach - moga sie zdarzac, macica sie oczyszcza.
Nie wiem tylko kurcze mam ogromny ból przy cewce moczowej :( czy któraś tak ma/miała? No i o 2 nie mówię... nie umiem za cholerę...
Co do seksu - połóg = wstrzemięźliwość

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...