Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Dziewczyny☺
Gratulacje dla swiezo upieczonych mam ☺
My po wizycie u lekarza. Maly przybrał w 3 tygodnie ponad pół kilograma. Wiec jest dobrze. Moj cyc mu słuzy. W nocy budzi się co 2 godziny na zmiane pieluszki i cycka. Nadal walczymy z tradzikiem. Jak jest cieplo to jest widoczny i bardzo czerwony a jak jest temperatura ok to w ogole go nie widac. Podobno jeszcze z miesiac powalczymy. Pojawily sie zielone kupki.Ja odstawilam mleko ale kupki nadal zielone. Dostal dzis probiotyk. A ja moge pic mleczko jupi☺
Co do skóry to u nas tez schodzi. Ale polozna mowila ze ma schodzic.
Diewczyny w czym kąpiecie maluchy? Bo ja zaopatrzylam sie w Emolium do kąpieli i po ale mam wrazenie, że nie nawilza skory.

Odnośnik do komentarza

Tak Pauka, w środę wyjdziemy pewnie, no chyba że będzie problem z tym jedzeniem dalej, to go tak szybko nie wypisza, ale liczę że będzie dobrze. Niedługo będzie po wizycie, to sie dowiem jak tam u niego. Wczoraj go przewijalam pierwszy raz, był w miarę cierpliwy, podobno poszło mi nienajgorzej jak na pierwszy raz. Marzę już, żeby być z nim w domu, tak jak Wy jesteście i cieszyć się sobą ciągle. Już się nie mogę doczekać aż na spokojnie będę ogarniać kupki, pieluszki i inne przyziemne sprawy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

EmMadlen mojej schodzila bardzo o skora ale przy każdym przebieraniu smarowalam ja oliwka i juz malautko schodzi : ) przestalam jej dawać witaminy i juz nie wymituje tak gwałtownie i dużo . Ulewa jej się co jakiś czas dzis bardzo adnir spala w nocy właśnie spiulka kolo mnie bo obcinalam jej paznokietki na śpiocha : ) a co do jedzenia to ja jem wszystko ! Odmawiam sobie tylko pomarańczy mandarynek takich kwaśnych a resztę normalnie i malutka tez ma się dobrze : ) a wizytę mam dopiero 28listopada ... Jakas masakra : / Pozdrawiam Was i maleństwa : *

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!!

Gratulacje dla wszystkich świeżo upieczonych mam. Już coraz mniej nierozpakowanych zostało :)

U mnie w weekend była masakra, dostałam zastoju pokarmu, gorączka prawie 39 stopni, dreszcze, myślałam, że zejdę. Moje obowiązki przejął mąż, więc mogłam spokojnie odpoczywać, co nie zmienia faktu, że jestem bardziej zmęczona i słaba, niż wypoczęta. Dziś na szczęście jest znośniej, mam tylko stan podgorączkowy no i cyce już mi nie odpadają :) Może zbiorę się w sobie i wyjdę z Polą dzisiaj na pierwszy spacerek, bo słoneczko u nas dzisiaj piękne i w miarę ciepło jest. Niech się Młoda nie kisi w tym domu :D
A żeby nam się nie nudziło, to mamy ferwor przeprowadzkowy, ilość kartonów do rozpakowania mnie przeraża i na sam ich widok lekko opadam z sił... :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

EmMadlen
Jestem przerazona.Maly po kazdym ulewa albo wymiotuje i nie od razu,a np odpol godz do 1,5godz pozniej!wlasnie teraz na mnie zwymiotowal,a pociagnal z 10razy godzine temu. Polozylam go,a ja w tym czasie 2pranie wlaczylam,kawe Inke zrobilam,ciuszki pochowalam,przebralam go bo mocno sie zesrykal.juz nie robi zielonych kupek,ograniczylam nabial.

sowka
Ty farmaceutka ze wszystkim sobie poradzisz,bez obaw:-))

cukinka
Kurcze z tym zastojem,masakra.pewnie jestes slaba jak niemowle.To maz ma urlop?fajnie,ze pomaga!. Ja na spacerze bylam 15min i dwszcz padal wiec wrocilam.Szkoda,ze tak krotko bo bardzo sie nameczylam aby zniesc wozek z bloku:-(

Teraz maly chyba usypia wymeczony,a ja ogladam kuchenne rewolucje. Jak usnie to i ja sie postaram bo padam.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki
u nas noc ok ale wieczór wczorajszy masakra w ogóle nie mógł zasnąć, nameczylismy sie z nim ze nie wiem. taki zmeczony był a kwilil tylko z zamknietymi oczkami ale głęboki sen nie przychodził. Za to jak w końcu padł to spał 5,5h. Potem 3 i znowu 4. Ja wstałam dzis po 10 a on o 10.45. I w sumie jeszcze nic nie zrobiłam w domu. Tyle tylko ze poscielilam łóżko zjadłam sniadanie i ogarnęłam małego. Jak wstał to był taki fajnie wyspany ze siedział ze mna godzine gadałam do niego a on sobie w okno patrzył. Obejrzelismy kuchenne rewolucje :) i spi teraz.
Pauka a nie wybieracie sie do lekarza z malym? moze cos poradzi na te ulewania i wymioty. Bo ty sie meczysz a dla niego to tez pewnie niemiłe. My na spacery to raczej rzadko chodzimy. W sumie ostatnio u nas ciagle pada wiec nie ma jak. Dzis np znowu pada i wieje wiec nie planuje wychodzic. Zreszta teraz młody zasnal wiec zanim wstanie to akurat starsza wróci z przedszkola i juz nici z wyjscia beda :)
EmMadlen my tez smarowalismy oliwka tak poradzila polozna. Ta skóra musi sie złuszczyc i tak.
Małego kapiemy w Oilanie.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Wlasnie leciałam do swojego bo zaczał sie krztusic przez sen:( pewnie dlatego ze go nie odbiłam po jedzeniu tylko od razu odłozylam do spania. Ale nie zawsze go odbijam i jest ok a dzis to sie az wystraszylam. A wy zawsze odbijacie po jedzeniu?
No i pokaszlal pokaszlal, napiął sie strzelil kupe i jak chciałam go wziac to zamknał oczy i chyba spi dalej. I ruszac go czy nie?? Chyba zaczekam moze sie rozbudzi zaraz to go przebiore :)
Cukinka współczuje zastoju :( ale jak masz stan podgoraczkowy to wychodzisz na dwór? fajnie ze u was słonce. Moze w koncu u nas sie tez pojawi.
ooo mały steka chyba mu kupa przeszkadza ide go przebierac.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny.

nam dzisiaj zaczęła schodzić skórka na zgieciu przy stopkach, smaruje balsamem. ten linomag też mam w sumie.

pępek jeszcze nie odpadł, a mała ma już 9 dni. ale połóżna mówiła, że gruba pępowina.. jak nie odpadnie do jutra to mówiła, że będę musiała chyba fioletu używac, zamiast octenisteptu.

u nas noc super. mała poszła spać po 20, wstała po 5 na jedzenie. usnęła i wstałyśmy przed 10 prawie :D:D:D

byłysmy już na spacerku wczoraj i dzisiaj. taka pogoda piękna, żal nie skorzystać.

ja mojej nie odbijam po jedzeniu zawsze, bo przewaznie usypia więc ja tak odkładam. a i tak by sie jej nie odbiło, często sama sobie beknie, albo dopiero po jakimś czasie jak ją podniose. :)

Odnośnik do komentarza

katka
Dzwonilam do lekarza i powiedziala,ze mam go zawsze brac na odbijanie wiec od rozmowy z nia go biore,a on nie chce odbic.Odbije czasem sam z siebie po godzinie i wymiotuje i uleje:-(za kazdym razem od srody juz!!Musze byc z nim non stop doslownie.Teraz mama u mnie byla 3godz to pomagala,obiad przyniosla.

Wlasnie sie obudzil i krzyczy.

agitsguciop
Matko,az spala od 20do 5????cudownie,jak to robisz?:-)

Odnośnik do komentarza

Pauka89 moja tez raz miała incydent z wyiotami, się przestraszyłam bardzo i ogólnie daje jej do jedzenia mniejsze porcję a częściej np. 60 ml i potem 20-30 ml. Nie wymiotuje juz, ale ulewa dosyc często bo nie zawsze cce jej się odbić a mi ręce i plecy wysiadają od noszenia.
A i czasem krztusi się jak je, ale to zwykle na końcówce jak juz przystpia.
Dziewczyny jakie szczepienie bierzecie? My mamy juz termin w listopadzie wyznaczony, ale nie wiem na co się zdecydować.
A i przez to ulewanie przyzwyczaiła się młoda do noszenia i teraz nie chce leżeć często tylko chce być noszona.

Odnośnik do komentarza

Witam te rozpakowane i te jeszcze nierozpakowane mamusie:).
Nie było mnie tu na forum jakieś pół roku.. Termin mam na 25.10 więc już tuż tuż.. Gratuluję tym mamusiom, które mają już przy sobie maleństwa. Mój syneczek jakoś się nie śpieszy-za to kopie i się wierci.

Mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Czy wiecie jak to jest dokładnie przy wypłacie 100% / 60%? zus dopłaca do 1000zł? I kiedy trzeba składać wnioski?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.
Wiecie jak jest przy kolejnych dzieciach?
Jak pierwsze połknie monetę to jedzie się z nim do szpitala. Jak drugie- czeka się aż zrobi kupę. Jak trzecie- odlicza mu się od kieszonkowego..
Coś w tym jest :-)
Tak więc, ja małemu pupę, twarz czy ciało myję ciepłą wodą z kranu z dodatkiem płynu hipp. Kąpie go w oillatum, a bujne włoski też hippem myję. Skórę ma czyściutką, więc nic nie zmieniam.
Pępek przemywam spirytusem w sprayu. Zakupiony w aptece, tak poleciła położna. Niby lepiej wysusza niż octanisept. Tymon ma 12 dni i pępek zagojony.
U nas na razie najdłuższa drzemka w dzień czy w nocy to 3 godziny. A tak, w nocy co 2 godziny karmienie i przewijanie, a w dzień ciągłe karmienie i krótkie drzemki. Czasem dopiero o 13 czy 14 mogę wziąć prysznic i zjeść śniadanie.

Odnośnik do komentarza

Mika82

Mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Czy wiecie jak to jest dokładnie przy wypłacie 100% / 60%? zus dopłaca do 1000zł? I kiedy trzeba składać wnioski?


ZUS dopłaca.
Ja składałam wniosek po urodzeniu, akt urodzenia był potrzebny.
Tylko ja mam działalność.
Nie wiem jak jest na etacie. Czy jakiś wniosek składa się u pracodawcy, czy też akt urodzenia potrzebny.
Odnośnik do komentarza

Velveti

Dziewczyny jakie szczepienie bierzecie? My mamy juz termin w listopadzie wyznaczony, ale nie wiem na co się zdecydować.
A i przez to ulewanie przyzwyczaiła się młoda do noszenia i teraz nie chce leżeć często tylko chce być noszona.

Ja na pewno jakieś skojarzone i rotawirusa. Nie wiem jakie są skojarzone, ale jutro ma być u nas pediatra, więc wypytam.
Rotawirusa bo mały ma iść za pół roku do żłobka. Starsza córka w żłobku właśnie złapała rotawirusa. To był tydzień mordęgi w szpitalu. Cień dziecka, a my spaliśmy na podłodze. Jeśli jest taka możliwość, to wolę zaszczepić małego i mu zaoszczędzić pobytu w szpitalu.
Co do meningokoków czy pneumokoków, może dlatego, że nie znam nikogo kto by na to chorował to jakoś odsuwam na bok te szczepienia i o nich nie myślę.

Ja małego nie odbijam. Nie ulewa mu się, ani brzuszek go nie boli, więc jak zaśnie to go nie ruszam.

Odnośnik do komentarza

[quote="Alice85"]Moja też nie odbija, za to jak pierdnie to sie dom trzesie :D

Obserwuj mała bo u nas od takich głośnych gazów i Extra zapaszku zaczął się problem ze wzdęciami. Dziecko płacze i nie może spać bo każdy bączek to pobudka. Teraz podajemy espumisan i jest w miarę dobrze

Odnośnik do komentarza

czytalam Was i mi zabol zasnal na brzuszku na mojej klatce i takie przyjmowalam pozy zeby go odlozyc ze juz ze smiechu nie moglam i sie rozbudzil :D no ale buju w kolysce i kima dalej - CHYBA.
wczoraj zaypial do 1. cos Go bardzo bolalo na pewno :( odsypialismy we trojke w naszym lozku do 11 :D
A pojechalam dzis do pediatry to powiedziala: a cos Go bolalo.. a moze ma kolke. No a moze te plesniawki jednak ma.... O.o ?
Przepisala na te plesniawki plyn. Ale mnie wkurzyla ogolnie wizyta trwala 5 min. Ide prywatnie bo dzieciaka zamecze takim leczeniem na wydaje mi sie... Bo wczoraj naprawde juz chcialam sie do szpitala z Nim pakowac. Na szeszcie nie goraczkuje.
Szkoda mi Go bo to taka bezbronna moja malinka..
Slyszalyscie o wodzie koperkowej?
Co do skorki to u Nas w pierwszych dwoch tygodniach tez caly sie luszczyl. Smaruje po kapieli na grubo linomagiem i bambino na zmiane i jest gladziutki.
Maz mi przyniosl odsmarzone pierozki. Zjarane z jednej strony na czarno, ale poukladal ta ladniejsza strona.. no coz :D
Jedno mi wrzeszczy a drugie rujnuje kuchnie ale jak ich nie Kochac? :)
Ja o zasilek rodzinny skladalam u Nas w gminie w Gopsie. I dostane 1000 zl/msc przez rok,bo jestem bezrobotna studentka.
Jesli tak tragiczn ulewa Pauka to Mikolajek moze ma refluks?? Idz do dobrego pediatry i poradz sie. Ja Franka w dzien odbijam zawsze, ale w nocy nie bo on zasypia z butla. Nie wymiotuje, wiec nie rozbudzam Go, ze zwyczajnego egoizmu bo chce mi sie spac :D
Co myslicie o herbatkach koperkowo-rumiankowych?
Ja dzis kupilam na dopajanie zeby unormowac te pory jedzeniowe.
Dobrej nocki! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...