Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ona1981 to juz lada chwila jesli juz nie po. Trzymamy kciuki.
sówka ty pewnie juz masz maluszka przy sobie :)
Mój to sie zapowietrza czasami jak płacze. Tez sie wtedy obawiam.
Allice mnie dalej bolą brodawki chyba przez to krótkie wedzidelko, podcinanie dopiero pod koniec listopada do tego czasu ja zwątpię z bólu.
powodzenia dla nierozpakowanych

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Hej, powodzenia Ona1981 :)
Ja jestem padnieta, malutka coś spać mi nie chce i nosze ją też długo bo ulewac zaczęła. A wczoraj to az zwymiotowala po sztucznym pokarmie. A karmie piersią i dokarmiam mm (Bebilon).
Ostatnio też się często krztusi jak je i bardzo straszy tym mamusie.
Ps. Wie ktoś jak pozbyć się potówek z twarzy? Położna poradziła przemyć twarz Octaniseptem ale nie pomaga

Odnośnik do komentarza

Mały wymęczony i śpi sobie. Do któregoś momentu było super. Jak miałam rozwarcie na 8 cm podłączyli mi oksy. W ciągu chyba 5 minut pełne rozwarcie i parte. W którymś momencie powiedziałam, że nie dam rady to mnie uspokoiły położne i za chwilkę miałam Błażeja na brzuchu. Mam założone 3 szwy wewnątrz a 2 na zewnątrz. Powiem szczerze że ten kto mówi iż drugi poród jest łatwiejszy głupoty gada. Mój pierwszy to był pikuś.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Ona1981 gratulacje :) duży chłopczyk ☺ jestem ciekawa ile moja teraz waży. Ostatnio na wizycie ważyła 3115g, a teraz już 3 tyg. ma i wizyta w poniedziałek :)
Molli dziękuję za radę, wypróbuje :)
Dziś mama przyszła mi pomóc, jestem zadowolona bo poprasowała mi ubranka młodej. Ostatnio tak ulewa, że dosyć często zmieniam jej i deficyt non stop mam.
Aaa jeszcze mam pytanie bo mamy z Oliwką taki problem, że po kąpieli przy oliwkowaniu i ubieraniu zaczyna tak płakać aż się zanosi. I nie wiem czy coś źle robimy czy jak. Jak ją później wezmę i daje butle to od razu jest spokój. I tak każdego dnia. Codziennie jest kąpana. A staram się aby nie jadla przed bo się jej ulewa.

Odnośnik do komentarza

Ona1981 gratulacje!
U mnie jest płacz nawet przy zmianie pieluch, nie mówiąc o kapaniu. Po prostu maluchy nie lubią rozbierania, polozna mówiła że nie ma się czym martwić, ze sobie krzyczy ☺ bo krzywda jej się nie dzieje.
Któraś pisała, ze ma problem z plytkim chwytaniem - ja też. Ale zagryzam zeby az udaje mi się ze zlapie chociaż trochę i ciągnie. Walczymy codziennie przy karmieniu, boli bo boli, ale bardziej bolało mnie psychicznie dawanie mm mając pelne piersi.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny.

widzę, że nie tylko moja zrobiła sobie smoczek z piersi. średnio jadła 40min ale ciocia położna powiedziała, że to i tak za długo. a od wczoraj potrafi nawet godzine, dwie.. siedzieć przy cycku. powiedziała, że max 20min, bo potem nie je tylko się bawi. także też będę próbować krócej, a częściej..
we wt położna srodowiskowa będzie ważyć wiec sprawdzimy czy wszystko ok.

i też mamy ropkę w jednym oczku, przemywam solą fizjologiczną.

a jutro mamy sesję noworodkową z rana :D mam nadzieje, że Zosieńka będzie grzeczna i da się sfotografować ;)

monthly_2016_10/pazdziernikowe-mamusie-2016_51641.jpg

Odnośnik do komentarza

Melduję, że dziś o godz 14:05 urodził się Stasiu. 2750g i 54 cm (usg wyliczaly go na znacznie większego). Po 16 godzinach naturalnego porodu skończyło się cięciem, poród to był istny koszmar, cały oddział mi wspolczul. Miałam pełne rozwarcie już o 10 rano, no i bóle i skurcze parte, ale po każdym parciu główka sie spowrotem cofala, no i przed 14 stwierdzili, że nie wiadomo dlaczego tak jest, no i trzeba cięcie. Ale bóle jakie przeżyłam to kosmos, o 23 miałam rozwarcie na 1 cm, a dopiero o 8 rano zrobiło się na 3 cm, przy czym cierpiałam straszliwie. Mnie nawet rana po cięciu nie boli, po tych bólach, które przeżyłam, bo wiem co to prawdziwy ból już teraz ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ropa w oku to moze byc kwestia zatkanego kanaliku łzowego , wiec wtedy kilka razy dziennie masujcie przez chwile kącik oka (tak jakby naciskając na nosek)
To nie boli ani nic
U nas był ten problem, ze jedno oko ropialo i pediatra kazała i po tygodniu (no, prawie półtora) przeszło :)
A o tyle to jest istotne ze odblokować to w tym wieku jest łatwo a pozniej to moze byc problem

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Ona i sówka gratulacje wielkie wymeczylyscie sie bardzo ale grunt ze dzieciaczki są już z wami. Teraz odpoczywajcie. Błażej i Staś śliczni :-)
Moj plakal po kapieli ale uznalam ze mu moze za zimno i zaczelam podgrzewac w pokoju farelka przed kapaniem i jest lepiej. Placze tylko chwilke i sie uspokaja. Wiec nie wiem czy to podgrzewanie pomoglo czy juz sie po prostu przyzwyczail.
Potowki mozna przemywac octeniseptem ale to trzeba paru dni zeby przeszlo. Moze krochmalem szybciej pójdzie.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

sowka
Bardzo bardzo dlugo. Rozwarcie powoli sie robilo...szkoda.Bardzo wspolczuje,ale juz jestes po.!!teraz tylko tulic i dopieszczac Stasia!!Wiem,bol potworny,a i tak skonczylo sie cieciem.
Bardzo drobniusi ze zdjecia,ta buzka taka malenka,ale cudny.

ona
Ty tez juz po,fajnie,ze napisalas co i jak. Teraz tylko czekac na wyjscie i bedziesz pisala do nas z domu. Twoj chlopak pokazny

EmMadlen
Zosienka urocza:-)))moj to terazvzrobil sie opuchniety,ulany na buzi jak nie wiem od tego jedzenia!

A moj uwielbia kapiele.usmiecha sie,relaksuje na maksa.dzis go kapalam sama z siostra:-))ja trzymalam i mylam,a ons go polewala.

Odkrylam dzis w kauflandzie napoj owsiany i zakochalam sie.Jej jakie to pyszne.Jutro mam imieniny tesciowej. Musiny kupic prezent.Pewnie zjem mase ciast(nie umiem odmowic jej sernika).
Maly zasnal przy cycu,odloze go i ide robic kolacje corce mojego bo mamy ja na weekend.

Odnośnik do komentarza

Ona 1981 gratulacje synka. Wreszcie i Ty masz swojego skarba przy sobie.

Przy kąpaniu też jest płacz A reszta spokój. Za to mamy problem z kupą 3 dxien nic i są gazy widać ze brzuch boli masuje go. Tez uwazam ze to nleko mm w szpitalu. Przeczytałam tu na forum ze polecacie koper włoski. Teraz już dobę tylko mleko z piersi udało nam się z kapturkami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...