Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jem kapusty, cytrusów, grzybów no i czekolady.
No i tak samo jak wy jestem wiecznie głodna. A siostra się śmiała, że wyglądam szczuplej niż przed ciąża.
Dzisiaj Tymek dał takiego czadu nie mam sil. A wybrać się z tą moją dwójka z domu to jakaś szkoła przetrwania. Jeden płacz drugi płacz masakra. No ale na spacerze było super :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Izu u mnie jedynie brzuch co chwilę twardy jak kamień. Jakieś tam skurcze czuję ale to nie to jeszcze. Najbardziej dokucza mi krocze i pachwiny. W dzień jakoś funkcjonuję ale noce to tragedia.

Pauka nie zazdroszczę sytuacji z M. W sumie wiem jak się czujesz w tym momencie bo miałam podobną sytuację w pierwszym małżeństwie. Przy Kacprze robiłam wszystko sama. Bo on niby ciągle zmęczony. Nie zmieniło się to nawet gdy też do pracy poszłam. Życzę Ci aby w końcu się ogarnął.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Hej. My właśnie sie karmimy od godziny :)

Ja tez jem w sumie duzo marchewki, jakies lekkie zupki, mięso gotowane i kanapki z szynką i ogorkiem. Na sniadanie zrobię sobie zupe mleczna.

A jakie zupy jecie?? I co na obiad?? Bo nie mam pomyslow a ciągle to samo jeść nie bardzo..

Moj to mi bardzo pomaga. Jak płakała nam w nocy to wstawal do niej, zeby ja uspokoic bo brzuszek bolał, przebiera ja, przewija. Jeszcze niepewnie bo sie boi ale bardzo chce byc przy wszystkim :)

Odnośnik do komentarza

Pauka ja pije 2szklanki kopru wloskiego albo anyzu dziennie I prezenie sie skonczylo. Moze sprobuj.

Miska a starszy zazdrosny? Moja juz bardziej szuka kontaktu ze mna, powoli wypracowujemy system, jak karmie to albo czytam jej ksoazeczki albo bawimy sie w sklep I ja jej cos siedzac sprzedaje. Musze powoli ogarniac, bo mama niedlugo wyjedzie. Jeszcze musze ja poprosic zeby mi narobila pierogow, moze uszka I krokiety na swieta, to bym nie musiala kombinowac.

Odnośnik do komentarza

KasiKate a jak ten tradzik wyglada? Bo u Nas przy skroniach wyskoczyly dwa skupiska krosteczek, ale na moje oko to bardziej potowy.. Troszke Franusiowi rzezi i nosek mial w nocy zapchany, my obydwoje tez pociagajacy i pewnie zlapal od Nas :( Biedny, jak jadl to noskiem nie mogl oddychac, ale wpuscilam mu wode morska i sie odetkalo na szczescie.
Pauka ja nie karmie bo mlody nie chcial lapac cyca. Za duze brodawki mialam a za male sutki chyba. Bo mleko mu lecialo po buzi a sie wsciekal i puszczal. Dwie godziny Go karmilam a zjadl moze z 10 ml. Ja juz bylam wykonczona. I juz wtedy po piersiach czulam ze sie malo robi zaczelam odciagac laktatorem to juz nie odciagnelam tyle ile on potrzebowal i dalam mu sztuczne.
A jak zaczelam sztucznym to juz koniec po mleku, cycki mi sie zrobily jak flaki. Za jakies dwa dni mi sie jeszcze strasznie napompowaly mlekiem to sobie pomyslalam ze chyba ze 100 ml odciagne. A tu ledwo 30 z obu piersi ;(
Chrzciny wlasnie zalatwilam. 13 listopada. Ciekawe jak tam Franko sie bedzie zachowywal. Wczoraj Go chyba brzuszek bolal bo nie dal od siebie odejsc. Od 13 do 18 Go usypialam, normalnie myslalam ze sie sama zaraz wsciekne :D
Ale zrobil kupke w koncu to nawet nie zdarzylam Go do konca przebrac bo zasnal..
Wam powiem ze po tym mleku to konkretne zapaszki juz sa.. Po moim jeszcze to nawet kupy nie bylo czuc.
Wspolczuje Wam facetow :( Moj nie powiem bo ladnie sie opiekuje. W sobote na caly dzien zostal sam. Tesciowa i Szwagierka zajrzaly na chwile. A tak siedzi. Nawet czasem mam wrazenie ze Franus Go woli bardziej niz mnie.
No niestety ale ja robie najgorsze zabiegi. Przebieranie "trudnych" jak to Moj okresla ubranek, przy czym Franek sie oczywiscie drze bo nie lubi sie ubierac. Wyciaganie kóz z nosa, wpuszczanie wody. No matka jak juz bierze to sietylko zneca :D

Odnośnik do komentarza

Misia to za 6 dni już będziesz mama :) fajne to uczucie wiedzieć kiedy dokładnie to się wydarzy czy jednak bardziej strach jest?
Ta waga to totalnie może być inna, koleżanka miała urodzić prawie 4kg dziecko a doszło co do czego to 3400 ważyło także różnica kolosalna! Mój mały w zeszłym tygodniu 3100 i żeby nie chciał za bardzo urosnąć do porodu bo jak ja go urodze!

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

O a u mnie nie pada tylko trochę zimno ale i tak zaraz właśnie miałam wyjść na spacerek bo jeszcze nie byłam dziś na dworze.. to powodzenia Ona1981 na ktg dzisiaj.. U mnie dziś dokładnie tydzień do porodu,też zaczynają mnie wkurzac telefony, znajomi rodziców pytają nawet czy już urodziłam, sąsiedzi, nie wspomnę o swoich znajomych.. A nie daj Boże gdzieś zadzwonić to pierwsze słowa: rodzisz?
:P

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Izu88
Mój mały w zeszłym tygodniu 3100 i żeby nie chciał za bardzo urosnąć do porodu bo jak ja go urodze!
to u mnie 15.09 wyliczyli wagę niecałe 3300 i 8.10 przy porodzie miał 3730 i urodziłam bez najmniejszego problemu, nie odczułam w żaden sposób zeby był duży czy za duży a ja - ani moje biodra - do dużych nie należymy :D

Dziewczyny, mam pytanie
Jak szybko skutki tego co zjadlysmy odczuwają dzieciaki?
Bo Tymkowi coś wczoraj zaszkodziło, cała noc go brzuszek bolał, spał po 10minut i budził sie z płaczem
I nie wiem co mu zaszkodziło - czy "szukać" wśród rzeczy ze śniadania, czy kolacji, no wiecie, jaki jest czas dostawania sie tego do mleka?

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

kurcze zajete dzis chyba bardzo mamusie bo na razie tylko brzuchatkowe widze aktywne :)
Ju niedlugo dziewczyny bedziecie tulic malostwa :)
A dzis Frankowi zniknely te krostki, bambino mu buzie smaruje, strasznie suche czolko ma. Az mu sie takie farwocle robie ze skroki.
Czy tylko moje dziecko takie grzeczne ze mam na wszystko czas? :D
Aleee.. zacznie sie siadanie i chodzenie to dopiero bedzie jazda.

Odnośnik do komentarza

Ja od ponad czterech godzin jestem w szpitalu, bo przyjechalam na ktg, teraz wszyscy lekarze na porodowce i nie ma kto spojrzeć na ten zapis, ani zrobić usg, więc jestem już maksymalnie wkurzona naprawdę. Niech synek wychodzi, bo mnie wykoncza te wizyty i czekanie po pare godzin. Jeszcze dziś przy mnie odsylali dwie pacjentki do innego szpitala, bo tu jak zwykle przepełnienie. Jestem już mega zmęczona, a miało być swietowanie rocznicy ślubu, a wychodzi na to, że nie wiadomo o której w ogóle wrócę, już nie mówiąc o sile na gotowanie, gdzie od 7 jestem na nogach. Co za dzień..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

Elusia gratulacje!!!
Sówka tyle co ja po tych IP się wysiedzialam to chyba za wszystkich 5 razy po średnio 4 godziny aby się dowiedzieć ze Cię nie przyjmą.
Sówka I Ona dacie radę mnie z przyjeciciem do szpitala jeszcze nikt nie pobił.
Jeśli chodzi o wagę z usg to o godz.21 dzień wcześniej miał 4130 a urodził się o 8.20 z wagą 4340.
My nadal w szpitalu dostał rumien poporodowy nie ładnie to wygląda trzeba to wysuszać A z drugiej strony niby po przenoszeniu ma suchą skórę. Że albo od proszku niby pampersy w sumie nie wiadomo. I czekamy jeszcze na usg jamy brzusznej maluszka. Miał wodę w nerce w brzuszku.

Odnośnik do komentarza

bajka
Nie wiem po jakim czasie,ale dzis tak zgrzeszylam.wypilam 1 pociagnieciem pol litra soku pomaranczowego i az sie boje. Tak mi sie go chcialo! Czytalam,ze na wystapienie rekcji alergicznej trzeba czekac do 3dni.
totek
Ja tez mam czas,2prania,o jedzeniu nie zapominam itd. Kazdy to musi ogarnac jak jest sam w domu:-)mi tylko pierwszy tydz byli ciezko bo przez krocze chodzic nie moglam,a teraz juz nic nie czuje.
Szkoda,ze Twoj Franus nie pojadl cyca,ale chociaz nie bedziesz chodzila taka obolala,mnie ciagle bola.

sowka
Zamowicie kolacyjke:-)))zeby Wam sie udala ta rocznica. Moze jak zobaczy lekarz duze skurcze to Cie zostawia i dzis urodzisz:-)

ona
Taki dzien depresyjny!wygrzej sie,zrelaksuj jezelu syn pozwoli,chociaz duzy juz chlopak z niego.

Wlasnie wypilam Inke i moj jyz kweka Z bujaczka wiec go biere:-) i sie zajmuje. Bylismy dzis na spacerze na...balkonie. U mnie ciagle pada. Miala przyjsc polozna i nie przyszla. Dzis to malemu na okraglo zmieniam pampersy. Jeszcze mi zostalo ze 30,musze zakupic jakies.
Mi strasznie duzo idzie tych chusteczek nawilzajacych.

Odnośnik do komentarza

Pauka89
też mało oszczędna w chusteczkach jestem, już 2 paczkę po 72 sztuki kończę. Pierwsza skończyła mi się już w szpitalu :D I pampersy też mi szybko schodzą, też 2 paczki po 28 sztuk już mi zeszło. Chyba muszę trochę oszczędniej nimi gospodarzyć, bo nie wyrobimy na nie :)

Czy Wasze dzieci też mają taki wilczy apetyt? Moja jest jednocześnie na cycu i Bebilonie, bo ja nie wyrabiam z produkcją. Pola by najchętniej tylko jadła i jadła.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny to I ja sie pochwale ze wczoraj rano urodzil sie nasz synek :) 3,88 kg w 41 tyg + 1 dzien ciazy czyli 8 dni po terminie. Porod wywolywany wiec niestety chyba gorszy niz takie zupelnie naturalne ale dalam rade bez znieczulenia, tylko z gazem. No I musialam byc nacieta. Ostatnie usg ok 2tyg temu pokazywalo ok 4kg wiec byl ciut mniejszy (na szczescie). Jestesmy juz w domku wiec czas odespac zaleglosci :)
powodzenia dla pozostalych nie rozpakowanych mamusiek! A tym rozpakowanym duzo snu zycze! ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...