Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ania2612 z tego co czytałam i dowiadywałam się od lekarza delikatny ból brzucha, ciągnięcie w pachwinach to normalne objawy zdrowo rozwijającej się ciąży. Jednak w mojej opinii bardzo trudno zorientować który ból już jest niebezpieczny a który normalny. Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem i zrobić USG bo z mojego doświadczenia to Ci powiem, że wszyscy lekarze mówią, że to normalne a to nie musi być prawda. Mi też mówili: to normalne, przecież wszystko się tam powiększa a chodziłam ok 2 tyg z martwą ciążą. Nie chce nikogo straszyć no ale takie jest życie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam to pobolewanie od początku, a w tym czasie miałam juz kilka wizyt-jest ok. Mam nadzieje, ze u Ciebie tez wszystko gra i maluszek zdrowo rośnie.
Mamusiaminka, przykro mi z powodu Twoich doświadczeń. Bardzo współczuje i życzę żeby tym razem obyło sie bez komplikacji. Ja z powodu obaw przeczytałam mnóstwo wątków o utracie i mimo braku silnego bólu czy plamien, obserwuje czy, np. objawy nie ustępują. Idzie zwariować bo jak wcześniej pisałam objawy maja u mnie rożne nasilenie a z ciąża odpukać wszystko ok (raz nawet leciałam na dodatkowe usg przez te lęki).

Odnośnik do komentarza

Zuzu11 na razie (odpukać w niemalowane) jest wszystko ok, za chwilę będzie 11 tydz. ciąży i cieszę się każdym dniem. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona i wierzę, że tym razem się uda. Ja też naczytałam się w internecie o stratach, objawach ciąży i ich braku i to nie było mądre z mojej strony. To w niczym nie pomaga raczej karmi ten lęk i obawy. Teraz czytam tylko kalendarze ciąży - co się dzieje w danym tygodniu bo dla mnie to fascynujące.

Czy widać mój suwak? Ja tylko widzę link, znów się pokiełbasiło coś...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Tylko link. Jesteśmy na podobnym etapie, tez właśnie zaczynam 11 i nie wiem jak liczyc bo lekarze liczą skończone (czyli 10) ale jak wrzucam daty w kalkulator to mi pokazuje 11 (bo ten tydzień trwa). Eh ważne zeby dzisia rosła. Tez ograniczam smutne wątki. Informacje o rozwoju są znacznie lepsze :)

Odnośnik do komentarza

Velveti ja jestem z Koszalina i robię badania tu, na miejscu. Słyszałam raczej pozytywne opinie o badaniach prenatalnych w Koszalinie choć są o 50 zł droższe niż w Szczecinie ( Koszalin 400 zł- badanie z krwi Pappa+ USG, a Szczecin 350 zł + dojazd oczywiście) No i za Koszalinem przemawia to, że te badanie z krwi robi się tydzień wcześniej i na USG idzie się z wynikami i tego samego dnia już wiesz wszystko. Ja umawiałam się tydzień temu i słabo było z wolnymi terminami, mnie pani umówiła na 13 tydz. i 1 dzień mojej ciąży- dla mnie to tak na styk termin, boje się, żeby nie było za późno ale niby mam jeszcze 5 dni.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
Dzis jestem po wizycie u gina.Widzialam kruszenke,serduszko biło doktor powiedział ze wszystlo jest ok. Nie znam wymiaru crl bo moj doktor jest na urlopie a ten był w zastepstwie ale nie zmienia to faktu ze ulżyło mi i wiem ze jest ok.
Nastepna wizyta dopier po świętach.
P.S.
Dzis mam 10 tygodni i gin liczyl tak samo,ale w kalendarzach ciazy wychodzi ze jestem w trakcie 10 czyli 9tyg i 2dni. No i usg mialam dzis pierwszy raz robione przez brzuch i było wszystko dobrze widać. :)

Odnośnik do komentarza

W Koszalinie w dwóch miejscach można robić. Na Traugutta i 1-ego Maja. Ja będę robić te badania u swojego lekarza i na krew idę 16 marca już się umowilam i to będzie 10 tydzień i 1 dzień (krew juz mozna wczesniej) A na drugą część się nie umowilam ale bym chciała na 25 marca się umówić to wtedy by był 11 tydzień i 3 dzień.
Jedną dobrą opinię tylko słyszałam, a tak to większość chwali Szczecin. Mówiąc ze tu lekarze zabardzo nie potrafią ocenić dobrze płodu bo za mało praktyki mają gdyż te badania w Koszalinie są od niedawna.
Mamusiamuminka1 a do jakiego lekarza chodzisz?

Odnośnik do komentarza

Ciesze się groszku ze wszystko w porządku jest, ja też jestem ciekawa jak mój bąbel się ma.. i oby wszystko dobrze wyszło :) jestem juz zmęczona praca, w tym tygodniu chyba na L4 juz pójdę.
Mamamuminka1 fajnie, że tu jesteś, ciesze się, że w tej samej miejscowości mieszkamy. Zawsze można się poradzić :)

Odnośnik do komentarza

witam wkoncu powrocilam bo już nie mogłam się doczekać jak tam u was dziewczynki ja nie miałam neta wygasla nam umowa i nie przedluzyli tylko wypowiedzieli umowę a potem maz się zabieral za to jak sujka za morze :) no ale wkoncu od piątku neta już mamy jednak dopiero dziś wrocilismy do domu z malej wycieczki ;)
jak się czujecie wszystko w porządku pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
Z liczeniem sprawa jest prosta:
Jeśli np. wczoraj byście zaszły w ciążę, dziś byłoby 0t1d, później 0t2d itd. Jest to pierwszy tydzień Waszej ciąży. Gdy dojdziecie już do 0t6d, następnego dnia zaczynacie drugi tydzień, choć "numerki" będą 1t2d, 1t3d, itp. To tak samo jak np. liczenie wieków ludzkości (1956 to XX w.) Jeśli rozumiecie o czym piszę ;)

Odnośnik do komentarza

Witam was po dłuższej przerwie. Tu się tyle napisało ze nnie nadążam czytać. ..u mnie w czw 9.5 tyg ddzidziuś miał 2.77 cm usg ostatni raz przez pochwe. Ja mam od wczoraj l4 i jestem z tego powodu szczęśliwa :) poniekąd sytuacja w pracy nie dała mi wielkiego wyboru. .. termin w karcie ciąży na 9 października
Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza

Cześć :) Forum trochę ucichło :) Ja czytam na bieżąco ale na telefonie ucina tekst a laptopa włączam od święta :) Ogólnie wizytę mam u ginekologa 16.03 i nie mogę się doczekać tym bardziej, że nie słyszałam jeszcze serduszka, bo było za wcześnie. 15.03 mam endokrynologa- w poniedziałek muszę odebrać wynik TSH.
Nie wiem jak u Was, ale my rodzinie jeszcze nie powiedzieliśmy o ciąży, chociaż to 9 tydzień i coraz trudniej ukryć brzuszek tym bardziej, że okazało się że mam przepuklinę brzuszną :( .... Ogólnie ostatnio wszystko na raz remont a za chwilę przeprowadzka... weekendy na uczelni...

Odnośnik do komentarza

U mnie tez duzo sie dzieje- szkola, praca i jeszcze swieta ida. Nie wiem kiedy znajde czas na porzadki, bo ciagle zmeczona jestem. Nie wiem czy to przez ciaze czy przez odstawienie calkowite kawy. A wy kawke pijecie? Tak za nia tesknie ;-) inki nie moge przelknac, zreszta takie wynalazki nie maja nic wspolnego z prawdziwa kawa.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :) Jak się czujecie? mdłości jeszcze Wam dokuczają? Mi najbardziej w nocy jak się obudzę i z rana. A później jest ok. Pracuje cały czas i we wtorek powiem Dyrektorowi o ciąży. W piątek miałam ekspresowe usg u znajomego ginekologa, wszystko w porządku, jest akcja serca :) Mój ukochany też widział obraz z usg bo ze mną wszedł. Jego mina BEZCENNA :):) Bardzo się cieszymy. Na następną wizytę mamy przyjechać koło 12 tygodnia.

Usg miałam robione przez brzuszek i było dobrze widać :)

Lekarz bardzo krótko robił, żeby nie naświetlać maluszka. Czyli jednak nie jest to takie zdrowe jak się myśli. A ja to bym co tydzień jeździła, żeby oglądać. :P:P

Odnośnik do komentarza

Velveti ja robię badania na Nowowiejskiego. Na 1-go Maja od niedawna robi badania prenatalne dr Salloum i jak się mój lekarz o tym dowiedział to pokręcił tylko głową i powiedział; nieeeee, nie polecam. A na Nowowiejskiego badania robią lekarze ze szpitala- miałam okazje poznać trzech z nich jak straciłam pierwszą ciąże. Ja chodzę do dr Błasińskiego ale poważnie zastanawiam się nad zmianą na dr. Hornunga- też pracuje w szpitalu- o ile pamiętam na patologii ciąży. A Ty Velveti do kogo chodzisz??

To cudownie, że widzicie serduszka swoich maleństw. To takie wzruszające i pokrzepiające.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...