Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniaaa

Ja w sumie teraz tak mam ale staram się nie myśleć ŹLE trzy poprzednie ciąże tak nie miałam ale teraz tez za dużo.się naczytalam o poronieniach o nie bijących serduszkasz w 10-12 tyg itp i dlatego chyba mam takie obawy czasem ....

Mam identycznie. Dlatego nastepna wizyta wzbudza we mnie strach. Ale mam nadzieje ze serduszko nadal bedzie bilo...

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane. Długo mnie nie było ale nie mam wgl czasu na nic. Staram się Was regularnie czytać jak znajdę chwilkę. Ja nie mam żadnych objawów, dobrze się czuję. Dzisiaj miałam wizytę i znowu jestem rozczarowana, teraz już chyba zmienię lekarza. Jestem w 8 tygodniu a jeszcze żadnego usg nie miałam. Nie wiem czy jest wszystko dobrze z moją fasolką. Miałam robione badania glukoze i morfologie to nawet mi nie powiedziała czy wszystko dobrze. Jak zapytałam o usg to powiedziała że na następnej wizycie - 31 marca da mi skierowanie, nie wiem czemu bo ma sprzęt i warunki. Czyli jeszcze z 1.5 miesiaca musze czekac na usg, no jakas nienormalna jest ta baba. Zalozyly mi tez karte ciazy. Wgl zrobiła mi dziś cytologie i widzę że trochę plamie. Pozdrawiam nowe pazdziernikowki ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz co z tym usg to wszystko zależy od lekarza ale tez czy na nfz czy prywatnie. Ja za pierwszym razem chodziłam na nfz, w 8 tyg dostałam skierowanie na morfologie i mocz a w 12 było pierwsze badanie usg i okazało się, że nie ma tętna. A najlepszy dowcip był, że pani doktor uważała że ciąża to nie choroba i pracowałam fizycznie na produkcji do 12 tyg. Teraz chodzę prywatnie, miałam już 2 usg. Pierwsze co prawda tylko potwierdziło ciążę, ale na drugim juz słyszałam jedno serduszko. Teraz mam wizytę 15 marca i jak pytałam czy mam robić badania jakieś to lekarz powiedział, że to zależy jak będę się czuć i mam się z nim skontaktować jak będę umawiać wizytę.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłam od lekarza moje malenstwo ma 2,33cm i 9tydzień malenstwo rosnie jak na drozdzach skierowanie na pranetalne dostane 17 marca. Słyszałam też serduszko ,plamiłam ale przeszło od tygodnia i dzis mi dopiero powiedział ze był krwiaczek dlatego zebym sie niemartwiła pozdrawiam trzymajcie sie cieplutko

Odnośnik do komentarza

Ja bez zastanowienia zdecydowałam się chodzić prywatnie, nawet nie szukałam przychodni na NFZ. Mam opiekę położonych, będą przy porodzie prawdopodobnie, więc super bo będzie znajoma twarz. Na pierwszej wizycie miałam USG i skierowania na badania podstawowe i grupę krwi, na drugiej wizycie USG, badanie na fotelu, badanie piersi i skierowanie na przeciwciala. Następna wizytę mam za 2 tygodnie i wtedy też dostanę skierowanie na prenatalne. Jestem ze swojego lekarza bardzo zadowolona, co prawda wizyta nie trwa długo, dużo pytań zadaję położnym, lekarz jest konkretny i profesjonalny i to jest dla mnie super :)

Trochę mnie przerażacie dziewczyny jak piszecie o plamieniach, niebijących serduszkach, bólach brzucha... ja już po objawach, smaki co prawda jeszcze dziwne, ale ogolnie czuję się dobrze i jak tak czytam to zaczynam się zastanawiać czy to dobrze że czuję się dobrze :P

Odnośnik do komentarza

Agaa86
Czy Was też zaczyna swędzieć skóra na brzuchu? Ja od jakiegoś tygodnia non stop się drapie hehe próbowałam stosować różne kremy ale nie pomaga.

Mnie rowzniez tak od tygodnia Szwedzi brzuch :-) chyba skora się rozciąga może nie widać tego ale właśnie czuć przez takie właśnie swędzenie ;-)

Mari83
gruba? Brzydka? Eeee kobieto jesteś w ciąży wiec jesteś WYJĄTKOWA !!!!!! Proszę mi się tu takimi pierdolami nie dolowac bo nie ma czym kurcze każda kobieta w ciąży jest "chodzacym cudem " :-) jak i dzidziunia w jej brzucholku :-) a grube no po prostu musimy być w ciazy taki juz nasz od lat przywilej hehe a brzydoty trochę każda z nas pewnie by w sobie znalazła ale po co ciąża to wyjątkowy stan i tak powinnysmy się czuć :-D

Odnośnik do komentarza
Gość Maniaaa

Dagmarcia
Ja chodzę do lekarza na NFZ i juz miałam 2 usg i kolejne za 8 dni bede miała . Na prenatalne nie dostałam skierowania ale rozmawialiśmy z lekarZem ze na tej wizycie umówimy termin ,badańia sa odpłatne wiec nie trzeba bedzie czekac . Serduszko juz słyszałam i mam nadzieje ,ze maleństwo rośnie zdrowo !

No ja mialam 19 lutego i serduszko tez juz bilo i kolejne 21 marca

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki! U mnie teraz trwa 9 tydz. Wizytę mam 10 marca. Jutro wybieram się na badania Glukoza OGTT 75 g. , HBsAg oraz VDRL. Mam już krew i mocz oraz sprawdzona toksoplazmoze. Przy pierwszej ciąży grupa krwi zrobiona wiec chyba kolejny raz nie trzeba tego robić hmm? Boję się tej glukozy bo w pierwszej ciąży miałem tę normę przekroczona wiec później glukonetr, dieta i wizyty i diabetyczki. Także jutro 3 godz posiedzę w przychodni. ..

Odnośnik do komentarza

Hej! Byłam dzisiaj u lekarza, wystawił mi zaświadczenie o ciąży, dał skierowanie na ten podstawowy zestaw badań ( w dodatku na NFZ). Spytałam co mam zrobić, żeby złagodzić mdłości i wymioty, Przepisał mi czopki TORECAN. Czytam teraz ulotkę a tam napisane: " nie stosować w okresie ciąży" . No zwariować można. :/ i chyba nie zaryzykuję. Będę się męczyć dalej. Stosowała któraś z Was te czopki?

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Molli ja dostałam też czopki torecan na wymioty.ale leżą i nabierają mocy,tez się nie skusiłam. Dosc mocne są bo znam je z "zycia" wiec stronie od nich..ale nie wiem jak to z ich bezpieczeństwem.co lekarz to bardziej mnie zaskakuje

Odnośnik do komentarza

EmMadlen
Dziewczyny, mi się teraz włączyło myślenie o tych prenatalnych, czy wszystko wyjdzie dobrze... I dodatko zaczęłam się stresować, czy będę umiała się taki maleństwem zająć... masakra, nie potrafię o niczym innym myśleć!

Oj hormony buzują u każdej z nas i dziwne myśli oraz niepokoje. U mnie podobnie. Jednak staram się odganiać te złe myśli.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...