Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Tyśka90
Dobrze że wszystko idzie ku lepszemu bardzo się z tego cieszę na pewno masz silnego dzidziusia w brzuszku :-)

Velveti

Mi również włosy zaczęły wypadać chociaż z poczatku wydawały się jakby ladniejsze a teraz malo ze suche to jeszcze wypadają .... A co do jedzenia nie wiem co ci poradzić może sama po prostu popróbuj różnych rzeczy i zobaczysz co najlepiej będziesz przyswajać ...

Odnośnik do komentarza

Przyjmiecie do grona mamusię Last Minute:)?
Matkę dwojga dzieci.Córka 21,syn 12..i maluszek w moim brzuchu-4 tyg i 5 dni ...
Ostatnią ciążę poroniłam w 8 tyg:(
Jestem szczęśliwa i..przerażona.
Pesel 43 letniej mamy -nie brzmi zachęcająco,ale bogu dzięki za naturę ,która wskazuje 10 mniej:):)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe Mamusie. Wczoraj przypadkiem znalazłam to forum i z zapartym tchem przeczytałam wszystkie Wasze wpisy. Ja mam termin na 2 października.
W sumie to z mężem mieliśmy ogromne szczęście bo postanowiliśmy się starać o pierwsze dzieciątko i od razu za pierwszym razem nam się udało.
Umówiłam się wtedy do gin prywatnie. Babeczka mnie zbadała i powiedziała że ciąża urojona i za macicą jest mnóstwo płynu... Dodatkowo naciągnęła na cytologie, którą miałam niedawno robioną. Przepłakałam wtedy cały wieczór. Ale postanowiłam że pójdę do innego lekarza. Okazało się na wizycie na nfz że żadnego płynu nie ma, ciąża jest i jest dzieciątko i bije mu serduszko! Wtedy też ryczałam długo, ale już z radości :D
Teraz właśnie rozpoczęłam 9 tydzień. Jutro mam kolejną wizytę - na nfz. Stwierdziłam, że tamta lekarka albo się nie zna, albo chciała mnie na kasę naciągnąć.
Jestem dobrej myśli. Łykam Femibion codziennie, na razie żadnych krwawień nie mam. Co do objawów to tak chyba normalnie- obolałe piersi, mdłości ( ale bez wymiotów ) i senność. Mój mąż się cieszy, że takie objawy mam bo twierdzi że to oznacza że z ciążą wszystko ok :)
Jutro odbiorę wyniki krwi i moczu i przekonam się czy wszystko jest ok.
Jeżeli chodzi o wizyty prywatne to wiadomo, że lekarze inaczej podchodzą do swoich pacjentek i mają lepsze sprzęt. Ja myślę że wybiorę się prywatnie w późniejszych etapach ciąży, żeby mieć np. USG 3D.
Trzymajcie się Mamusię i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Widzę ze nie tylko ja mam problemy ze spaniem. Albo nie mogę spać albo koszmary.. Dziewczyny czy wy też macie problem ze wzdęciami? Poza tym mam mdłości *bez wymiotów/ jak na razie* i już lekko obolałe piersi*wcześniej bardzo obolałe*. Według obliczeń od ost. miesiączki to termin na około 23.10. Pozdrawiam i trzymam za was i wasze maleństwa kciuki:)

Odnośnik do komentarza
Gość bezefektu

Hej dziewczyny. Mam pewien problem, czy miałyście podobnie? Dzisiaj byłam na usg i lekarz stwierdził, że moja ciąża nie wygląda mu na 8 tydzień. Dzidzie widać, powiedział, że CHYBA serduszko bije. Moja ginekolog u której byłam 15.02 stwierdziła że to 7 tydzień. Sama już nie wiem co o tym myśleć. Mam przyjść za dwa tygodnie i zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

Próbuję trzeci raz się wpisac bo ucina mi po zdaniu. Wyspalam sie dziś cudnie, pierwszy raz od kilku tygodni. Chyba pokrzepił mnie wynik wczorajszej bety ponad 14 000 :) Do lekarza ide 4 marca , mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Nadal leze i biore duphaston ze wzgledu na poczatkowe krwawienia. Moj maluszek wg kalkulatora ma przyjsc na swiat 21 pazdziernika :)
Trzymam za nas wszystkie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Gość bezefektu

Misia1994 dziękuję za odpowiedź :) Ogólnie sytuacja wygląda tak, że poprzedni cykl wynosił 42 dni (po odstawieniu tabletek) okres miałam 03.01 myślałam,że cykl będzie 28 dni, ale w tym dniu test był negatywny. 11.02 test był pozytywny, a beta 739,2 więc może zapłodnienie było później i dlatego ciąża z usg jest młodsza niż z om .

Odnośnik do komentarza

Bezefektu
Tez miałam zwykle długie cykle i u mnie ostatnia miesiączka była 27 grudnia a zapłodnienie między 16-18 stycznia. Pierwszy test ze slabiutka kreska wyszedł 29 .01. Dziś mam wizytę i zweryfikuje tydzień ciąży. Myślę że u ciebie jest podobnie. Tak jak piszą dziewczyny owulacja była u ciebie później stąd ta rozbieżność.

Co do objawów ciążowych to miejmy nadzieje ze skończą się wraz z końcem 1 trymestru.

PS. Stresuje się dzisiejszą wizytą. Musze jeszcze zrobić depilację tu i ówdzie :p jak wy się szykujecie zwykle do wizyty?

Odnośnik do komentarza
Gość mameczka

Hej dziewczyny. Czy któraś z Was robiła progesteron mniej więcej w terminie spodziewanego okresu? Jaki wtedy był wynik?
I do dziewczyn które pisały ze biorą na podtrzymanie bo wyszedł niski progesteron, jaki to był wynik i w którym tygodniu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny ! Pisze bo leżę i sie nudze :P Powiem wam ze mozna sie dobrze najesc samymi warzywami :P kupilam mieszanke gotowa dodalam tylko ser zolty mmm PYCHA! :) . Pisze o warzywach bo mam na nie straszna ochote i na owoce ! wczesniej wolalam zjesc cos szybkiego i nie koniecznie zdrowego , A TERAZ Mam wstręt od 2 tyg do miesa nie moge patrzec na nie .Jak u was? sa jakies zmiany ? AA i zaczelam co zjem wszystko wąchać (dziwne) ale tak wlasnie mam.
Teraz pytanie z innej beczki i troche wstydliwe: Czy macie jakies problemy z miejscem intymnym ? bo ja mam i w pierwszej ciazy tez mialam na poczatku, suchosc ,pieczenie ..swedzenie. bylam u lekarza dostalam globulki i masc skonczylam wczoraj kuracje i nic :( zero poprawy do ginekologa mam 1 marca. Na dodatek zauważyłam mętny mocz, (i chyba on jest przyczyna tych dolegliwosci )nie mialam jeszcze robionych badan,strasznie sie martwie tym zeby nie zaszkodzic dziecku :/ wizyta do ogolnego lekarza dopiero w piatek wiec w poniedzialek zrobie badanie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczynki:-)
Apropos depilacji byłam u pani ginekolog, która mówiła, że nie należy wszystkiego golić do zera. Tzn. wargi sromowe nie powinno się dopilnować. Ja zawsze tak robiłam, teraz się dostosowuje.
IzaPyza
Może masz tak jak ja czulenie na płyny do higieny intymnej. Spróbuj szare mydło. Pomogło.
U mnie pojawiają się wieczorne mdłości, nawet wczoraj z "pawiem". Dziś oddałam krew i mocz do badania, liczę, że będzie dobrze:-) Znajoma przeraziła mnie badaniem na krzywą cukrową. Któraś z Was miała i jakie wrażenia? Podobno warto wziąć cytrynkę, żeby lepiej smakowała glukoza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...