Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Tinkerbellek
Współczuję tego leżenia chyba bym oszalała...ale wierzę że dasz radę bo my kobiety jesteśmy w stanie znieść wszystko dla dobra dziecka.Możesz poleżeć trochę za mnie? ja w pracy siedzę a chętnie bym poleżala teraz;)

EmMadlen
Ja tam zawsze mam ochotę na sex tylko czasem brak możliwości np.jak mam mdłości;)

blauweogen
Ja też jak wrócę z pracy,odbiorę dziecko żele szkoły i zjemy obiad to kładę się na drzemkę godzinną bo inaczej bym nie dała rady.w nocy słabo śpię a wstaję o 6.00.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Tinkerbellek
Cześć kochana. Jestem cały czas podczytuje forum w miarę możliwości.Witam tez nowe osobki, ciesze się ze nas coraz więcej
W pracy od 9. Do 17, to jest jakaś masakra jak ja się męczę. Marzę o l4. Zauważyłam że jakaś nerwowa się zrobiłam. .. tak dokładnie za tydz idę na wizytę. Może dopiero jak zobaczę fasolkę to jakoś przystopuje . Wykorzystam opiekę na dziecko, bo przecież mi przepadnie. Umowę mam na czas określony wiec tak jak poprzednio zostanie mi przedłużona do dnia porodu. Później macierzyński z ZUS i 500 zł na drugiego malucha. Jakoś damy radę :)
Co do seksu w ciąży to u mnie różnie ochota jest raz nie w zależności od samopoczucia. Wczoraj akurat było bardzo przyjemnie, brak jakichkolwiek skutków ubocznych typu plamienie ,bóle itp.
PS. Byle do piątku!

Odnośnik do komentarza

blauweogen
Mi wychodzi termin na 24 października 2016, a do lekarza chyba pójdę za 2 tygodnie, bo teraz za wcześnie :)

Mi wychodzi na 22 pazdziernika i polozna zapisala mnie fo lekarza na 1 marca bo powiedziala ze wczesniej nie ma sensu.
Mam pytanie do was moje drogie. Pracuje na stojaco po 8 lub po 12 godz i noce.czasem musze dzwigac 5 litrowe wiadra z woda, czasem zgrzewki z napojami. Niestety dopiero w marcu mam podpisac umowe o prace wiec narazie nie chce wspominac o ciazy bo do tej pory mialam podpisywane umowy zlecenie z miesiaca na miesiac. Boje sie o swoje dziecko. Czy powinnam odejsc z pracy? Wtedy zostane z niczym :( strasznie sie tym martwie

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Dzis robilam wstepne badaniai mam pyt. czy obecność ciał ketanowych w moczu to normalne? I glukoza 92 mi wyszła wiec sporo jak na cczo.
Reszta wyników w normie.

Misiam, ja nie wiem co bym zrobiła na twoim miejscu, mi zależało na umowie wiadomo kasa, tez dop co miałam umowę przedłużoną i w związku z tym głupio mi iść na L4 chociaż średnio się czuje, a w pracy mam kontakt z klientem i nie zawsze jest miło. Wczoraj 2 razy się mocniej zestresowalam mam nadzieje że to nie ma aż takiego złego wpływu na dziecko.

Odnośnik do komentarza

blauweogen
Misiam, chyba nikt nie jest w stanie doradzić Ci czy powinnaś zrezygnować czy nie. Ale trochę przerażające jest to dźwiganie wiader. A co Twoja druga połowa na to ?

Moj M mowi zebysmy poczekali co powie na to lekarz i chyba tak tez zrobie. Jak powie ze to bedzie zagrazac dziecku to odejde bez tej umowy (maz mnie bedzie musiał utrzymac) a jesli z ciaza bedzie wszystko ok to podpisze umowe a w polowie marca powiem jej ze jestem w ciazy. Niech mi daje krzeslo kolo kasy a dzwiganie zleci innej osobie. Popracuje do konca marca albo jak bedzie dobrze do konca kwietnia i wtedy teoretycznie powinnam miec platne chorobowe i macierzynski

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ..dobijaja mnie te poranne wymioty :( wstaje rano robie córce śniadanie gdy otworze tylko lodowke poczuje zapachy z niej to odrazu biegne do wc .Kiedy to mija? pierwszej ciazy nie mialam nic a nic .. super sie czulam ! procz tego tak jak piszecie senność.Jak pisalam wczesniej jestem cala ciaze na zwolnieniu wiec procz obowiazkow domowych nic nie robie ale jak sie poloze na kanape chociaz na chwile to 5 min i odlot :)

Odnośnik do komentarza

blauweogen
Mari83 ja od kilku dni też w nocy słabo śpię, przy pierwszej ciąży miałam tak samo :(
około 14 w pracy mam taki kryzys, że gdybym się położyła to bym usnęła od razu

Ja też jestem koszmarnie senna, kryzys mnie dopada miedzy 14 a 15. Dzisiaj udało mi sie wyjsć z pracy wcześniej i jak tylko dotarłam do domu to poszłam sie zdrzemnąć. W ostatnią sobotę położyłam sie o 18,30, a wstałam przed 10.00... W ciągu dnia ucięłam jeszcze kilka drzemek ...

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki byłam dziś na usg u lekarza bo tak mnie martwił ten pęcherzyk pusty ze poszlam wczesniej o 4 dni pęcherzyk ma 1,2cm i jest malutki migajacy punkcie ale nie jest to tak jak obliczyla gin według ostatniej miesiączki 7 tydz tylko prawdopodobnie początek 6-tego ja podejrzewalan ze zapłodnienie miało miejsce 18.01 lub 21.01 bno i teraz się martwi czy czasem nie powinnam widzieć juz cos więcej ...:-(

Odnośnik do komentarza

Martwi mnie tez to ze piersi bardzo się zmieniły a raczej brodawki i otoczka wkoło nich jest ona jakby bardziej wypukła brązowa i ma jakieś male punkciki w kolo powiem wam ze we wcześniejszych ciazach tak nie miałam i zyly na piersiach SA bardzo widoczne jak na tak wczesny etap ciąży czasem czuje tez dziwne palenie w przełyku njs wiem czy to zgaga bo nigdy w życiu ta przypadłość mnie nie spotkała

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, aktualna lista poniżej, czekamy na więcej:)
Jakby coś mi umknęło proszę o korektę.

1. AnAd 8 października
2. Tinkerbellek 5 października
3. Deedee83 3 października
4. ~tsh ?
5. Kulleczka początek października bliźniaki
6. Polinka83 ?
7. Patti82 6 października
8. mmira 8-11 października
9. ~Velveti 8 października
10. Penduka 4 października
11. EmMadlen 10-11 października
12. ~KasiKate 10 października
13. MaZos 7 października
14. ~Jaskółeczka 4 października
15. ~Basiaaaa 14 października
16. ~Agataa 10 października
17. bajka_3 5 października
18. ~Wiolunika 1 października
19. ~Naatala12 ?
20. Justin85 10 października
21. mila2 ?
22. anulka 1234 ?
23. Paula0706 13 października
24. paulinee ?
25. Mari83 5 października
26. IzaPyza 3 października
27. RenataG83 5 października
28. Orlo 15 października
29. ~Tyśka90 ?
30. ~KasiaGr 8 października
31. madziorek114 ?
32. ~agatarr ?
33. blauweogen 24 października
34. ~Misiam 22 października

Odnośnik do komentarza

Penduka
Dobra robota :) trochę zaniedbalam to forum ale dobrze ze są chętne i aktywne osobki takie jak ty:)
RenataG83
Możesz być spokojna o objawy to wszystko jest NORMALNE i wiele dziewczyn przeżywa takie wątpliwości. Myśl pozytywnie
U mnie zapłodnienie było między 16.01 a 18.01 to wiem napewno ale wizytę mam 23.02. Zobaczymy co u mnie zobaczy
 IzaPyza
współczuję samopoczucia. Mi wczoraj było niedobrze od popołudnia do samego wieczora i czułam się słaba a tu synuś chce się bawić ,później jeść , kąpać, coś w domu trzeba ogarnąć a mąż w pracy wiec walczyłam wczoraj sama ze sobą. Na szczęście przeszło :)

Zbieram się do roboty, życzę Wam udanego dnia ! Zajrzę wieczorkiem

Odnośnik do komentarza

Velveti
Glukoza 92 na czczo to wynik w normie! ☺☺☺
Natomiast ciała ketonowe w moczu pojawiają się u osób ktore się glodzą, nie dostarczają wystarczającej ilości glukozy do przemian energentycznych organizmu. pojawiają się również u cukrzyków, ale wynik glukozy nie wskazuje i Ciebie na cukrzycę, ani nawet na podwyzszona nietolerancje glukozy, więc spokojnie ☺
Nie martw się jednak wynikiem, pokaż lekarzowi ☺

Odnośnik do komentarza

Ciala ketonowe są podwyższone np z powodu wymiotow, które przecież nie są nam w ciąży obce ☺

Super sprawa ten spis!
Jeśli i mnie chodzi, to oficjalnie lekarz określił termin na 13.10 ☺

U mnie objawy stoją w miejscu, niezmienne od 2 tygodni: ból piersi, ból brzucha, senność ☺ także chyba nie najgorzej te moje początki wyglądają ☺

Odnośnik do komentarza

Co do tych ciał ketanowych, to jeśli się pojawiły, to rzeczywiście EmMadlen ma rację, że od wymiotów lub głodówki. Moja siostra je miała i jadła co 3 godziny i się unormowało.
Chciałam Wam powiedzieć, że piersi mnie bolą, ale głowa przestała, dzisiaj jakoś tak obudziłam się rześko :)
Nie mogę się doczekać wizyty u lekarza, a to jeszcze dwa tygodnie :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/68ueuu8.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam wrazenie ze w pierwszych tygodniach czulam sie gorzej niz teraz. Strasznie bolala mnie glowa i mialam calkowity brak koncentracji i bolal brzuch. Teraz obajwy do zniesienia. Najbardziej doskwiera mi zmeczenie. O 21 padam... powolutku zaczyna mi odstawac brzuszek. Tylko nie wiem czy to nie od ciaglego jedzenia:) A wasze brzuszki jak?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Ja nadal walczę z katarem i przeziębieniem do czw jestem w domu a potem trzeba wracać do pracy. Wczoraj pierwszy raz miałam mdłości a raczej konkretne "wymiotki" mam nadzieje ze mnie takie coś nie dopadnie w pracy. Brzuszka narazie zero nawet z przejedzenia bo wogòle nie mam apetytu.nawet na rzeczy które wcześniej apetyt miałam zawsze. Powiem Wam ze przez te przeziębienie straciłam cała radość z tego ze jestem w ciąży. Poza tym martwię się ta infekcja bo za długo trwa a żadnych konkretnych leków brać nie można. Co pomoże herbatka i rutiniscorbin ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...