Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)

U mnie planowany poród 8.10...
Ostatnia miesiączka 2.01... Pierwsza Beta z dnia 5.02 wyniosła 314,3 natomiast kolejna 9.02 już 3654...

Wczoraj odbyłam pierwszą wizytę u ginekologa. Za mną usg dopochwowe... Ciąża 5 tyg i 5 dni. Naczytałam się do tej pory tak wiele, że szczerze myślałam, że w 5 tyg już zalążek maluszka będzie widać, a tutaj sam pęcherzyk (11 mm średnicy), pęcherzyk żółtkowy (ys śr 4mm), no i echa zarodka nie uwidoczniono.

Pani ginekolog zasugerowała, że za 2 tyg mogę przyjść, aby ponownie wykonać usg i wtedy już powinno widać więcej... Czy rzeczywiście tak może być i jest to normalne? Czuje sie dobrze nie mam boleści, plamien , nic...

Odnośnik do komentarza

KasiaGr Witaj!:) Wszystko w normie:) Przeczytaj sobie mojego wczesniejszego posta co do samego pęcherzyka w określonych terminach ciąży :)

Penduka Ja przez tydz leżałam w szpitalu z powodu plamień, ktore chwilami przemieniały sie w krwawienia. Brałam 3xna dzień duphaston(nadal tak biorę), ale jak przyjechałam na izbę przyjęć to dostałam 4 duphastony na raz. Kiedy zaczęłam krwawić też dali mi taką dawke a do tego kroplówka z magnezem. Na szczęście od poniedziałku nie mam żadnych plamień. Myślę, że warto przejechać się na Izbe Przyjeć Kochana. Poza tym leżenie, leżenie i jeszcze raz leżenie... Tydzień leżałam w szpitalu, od pon leżę w domu. Toaleta - łóżko i tak w kółko.. Dziś po raz pierwszy wyszłam na chwilę na uro mamy, ale już leże.
Też jestem po poronieniu, wiem że jest trudniej w tej sytuacji, ale wierz mi, że najgorsze co teraz możesz zrobić, to się poddać! Czytałam na forach o dziewczynach z których wręcz chlusnęła krew a dziecko było zdrowe:) Myśl pozytywnie!!!:*

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno.. Jak plamiłam, to nagle przestałam czuć jakiekolwiek objaw. Nie czułam bólu piersi, który wcześniej mi dokuczał, ani mdłości. Zgłosiłam to nawet lekarzowi. Ale kiedy dowoedziałam się, że beta świętnie przyrosła, to nagle piersi zaczęły mnie boleć i nawet mnie zemdliło ;) Za bardzo się w siebie wsłuchiwałam.. Potęga psychiki... Być może u Ciebie jest tak samo ;)

Odnośnik do komentarza

Na razie poleze w domu. Niestety mam bardzo nieprzyjemne doswiadczenia zawiazane ze szpitalem. Nawet jestem zdziwiona ze Ciebie na tak wczesnym etapie ciazy przyjeli i trzymali tyle czasu.. czy to moze jakis szpital w Warszawie?Wzialem troche wiecej luteiny i leze. Postaram sie wytrzymac do poniedzialku do wizyty u lekarza. Chyba ze sie jakos znacznie nasili. Gdyby nie te dwa poronienia wczesniej pewnie bylabym spokojniejsza...

Odnośnik do komentarza

Ja na twoim miejscu bym nie czekała tym bardziej gdybym miała takie przeżycia wcześniejsze jak poronienie ogólnie jestem strasznie teraz nerwowa i zestresowana wszystkim widząc tylko sam pęcherzyk myslalam ze nie zasne wieczorem taka byłam nerwowa a gdybym zaczelam plamic pewnie odrazy lekarz ... No ale ... Myślę ze sama wiesz.co jest najlepsze dla ciebie ... Wytrwałości

Odnośnik do komentarza

Wiem Kochana, że po poronieniu jest zupełnie inaczej... To był szpital w Mikołowie i dużo sama wywalczyłam. Padały teksty, że jak ciąża zdrowa, to sama sie utrzyma, że w innych krajach nie ratuje się tak młodych ciąż, że kobiety w oświęcimiu rodziły zdrowe dzieci, bo ciąże były silne. Na szczęście mój lekarz prowadzący nie miał takiego zdania, a i ja na tego typu teksty odpowiadałam ciętą ripostą. Obiecałam sobie, że o te dziecko będę walczyć jak lwica. W poprzedniej ciąży 2 tyg przed poronieniem też byłam w tym szpitalu i trochę nawalili...
To leż Kochana. Wstawaj tylko do wc i nie głaszcz brzuszka. Lekarz z plamieniem powinien Cię przyjąć bez czelania w kolejce. Mój tak robi. Btw też mam wizytę w pon, tyle że o 20.30.
Myśl pozytywnie! To naprawde ważne:*

Odnośnik do komentarza
Gość Tyśka90

Penduka: Szczerze to na Twoim miejscu nie odpuściłabym, po tylu przejściach powinnaś byś bogatsza o doświadczenia i przede wszystkim pojechać na izbę przyjęć- Twoja ciąża w tej chwili jest najważniejsza i nie można dać się zbyć, trzeba walczyć o to, co dla nas cenne! A najcenniejsze dla kobiety jest życie, które ma pod sercem.
Jestem pielęgniarką-wiem ze pacjent jezeli uparty może zdziałać wszystko! A ty jesteś w sytuacji kiedy natychmiast powinien cię mieć pod opieką lekarz!
Nie poddawaj się! Jesteśmy z Tobą!

Odnośnik do komentarza

Tinkerbellek
KasiaGr Witaj!:) Wszystko w normie:) Przeczytaj sobie mojego wczesniejszego posta co do samego pęcherzyka w określonych terminach ciąży :)

Dziękuje! Właśnie dotarłam do twojej wypowiedzi. Dopiero sie zapoznaje z wątkami i postami stąd przeoczenie... :)

Dzisiaj wieczorem zanotowałam ''koncertową'' mdłość, a wszystko za sprawą kawałka czekolady w ręce męża... A nieco pózniej był płacz, bo mąż nie podniósł wzroku znad książki, kiedy do niego podeszłam... :D Potem śmiech z całej tej sytuacji, której opanować totalnie nie mogłam...

Odnośnik do komentarza

Tinkerbellek
KasiaGr Witaj!:) Wszystko w normie:) Przeczytaj sobie mojego wczesniejszego posta co do samego pęcherzyka w określonych terminach ciąży :)

Dziękuje! Właśnie dotarłam do twojej wypowiedzi. Dopiero sie zapoznaje z wątkami i postami stąd przeoczenie... :)

Dzisiaj wieczorem zanotowałam ''koncertową'' mdłość, a wszystko za sprawą kawałka czekolady w ręce męża... A nieco pózniej był płacz, bo mąż nie podniósł wzroku znad książki, kiedy do niego podeszłam... :) Potem śmiech z całej tej sytuacji, której opanować totalnie nie mogłam...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja juz po wizycie. Trafilam na bardo mila Pania Doktor. Chyba zapisze sie do niej na prowadzenie ciazy. Zbadala mnie i nie widziala zadnego plamienia. Zrobila Usg. Pecherzyk ma juz zarodek ale jest malutki CRL 3,3 mm. Jak dla niej to 6 tyg ciazy, serduczko zazwyczaj pojawia sie do 6 tyd i 5 dni. Dostalam luteine i mam odpoczywac, dziekuje ze mnie namowilyscie, uspokoilam sie! Dobrej nocy pazdziernikowe ciazowki!

Odnośnik do komentarza

Penduka
Dziewczyny ja juz po wizycie. Trafilam na bardo mila Pania Doktor. Chyba zapisze sie do niej na prowadzenie ciazy. Zbadala mnie i nie widziala zadnego plamienia. Zrobila Usg. Pecherzyk ma juz zarodek ale jest malutki CRL 3,3 mm. Jak dla niej to 6 tyg ciazy, serduczko zazwyczaj pojawia sie do 6 tyd i 5 dni. Dostalam luteine i mam odpoczywac, dziekuje ze mnie namowilyscie, uspokoilam sie! Dobrej nocy pazdziernikowe ciazowki!

Super wiadomość! Teraz tylko odpoczywaj i niczym się nie stresuj :)
Spokojnej nocy :)

Odnośnik do komentarza

Penduka
Zostawili cie w szpitalu? Dobrze ze posłuchalas dobrych rad dziewczyn i pokazalas się lekarzowi. Wszystko będzie dobrze!
KasiaGr b]
ha ha widzę ze mieszanka wybuchowa jeśli chodzi o nastroje. Hormony u ciebie buszuja; )
Tyśka90 b]
Tez kupiłam sobie pregna plus. Mają fajny skład bo kwasy dha. .. tylko cena mało zachęcająca. OK 38 zł za 30 tabsow.

Poza tym witam was wszystkie. Poczytałam zaległe posty , wczoraj mieliśmy z mężem ciężka noc bo mój synek (2latka) coś poplakiwal, chyba jakieś złe sny go męczyły. Mam nadzieje ze dziś już będzie Oki. Narazić śpi wiec super :) . Co do objawów . U mnie powiększone, tkliwe rano ociezale piersi. Wzdęcia i częste siku. Mdłości na szczęście nie mam. Ale w pierwszej ciąży pojawiły się koło 10 tyg i koło 12 -13 opuściły.

Odnośnik do komentarza

Nie zostalam w szpitalu bo u Pani doktor nie bylo widac plamienia. Wczoraj sie uspokoilam a dzis nakrecanie od nowa, bo zarodek nie byl duzy i jak zatrzymuje sie jego rozwoj to po jakims czasie dopiero mozna to stwierdzic. Niepokoja mnie zwlaszcza te piersi ktore sa mniej obrzmiale i nie bola tak mocno.. no nic dziewczyny wspanialego dnia zakochanych!!!

Odnośnik do komentarza

Penduka
Nie zostalam w szpitalu bo u Pani doktor nie bylo widac plamienia. Wczoraj sie uspokoilam a dzis nakrecanie od nowa, bo zarodek nie byl duzy i jak zatrzymuje sie jego rozwoj to po jakims czasie dopiero mozna to stwierdzic. Niepokoja mnie zwlaszcza te piersi ktore sa mniej obrzmiale i nie bola tak mocno.. no nic dziewczyny wspanialego dnia zakochanych!!!

Wiem.co czujesz jak ja byłam na wizycie i zobaczylam sam pęcherzyk tez miałam czarne myśli ale naprawdę nie ma co się zamartwiac na zapas bo to na pewno zaszkodzi a nie pomoże ja zaczelam myslecc bardziej optymistycznie i a raczej tak " zebbędzie co ma być nie mamy na to żadnego wpływu niestety" wiesz moja siostra będąc w ciąży z synem dostała nawet tabletki na wywołanie okresu bo lekarz nie zauważył ze ciąża się rozwija mimo tego ze siostra mówiła jej o pozytywnym teście i zatrzymaniu miesiączki tak wiec wszystko możliwe matka natura czasem Plata figle a lekarz tez się może pomylić warto wiec mieć nadzieje

Odnośnik do komentarza

Penduka nie martw się, że cycki Cię nie bolą, mnie na paczkę bardzo bolały a teraz tez nie, normalny objaw nie musi Cię non stop coś boleć, najważniejsze aby plamień nie było.
A dziś Walentynki, mieliśmy nad morze jechać na spacer, ale chyba zrezygnujemy bo zimno jest, może za jakiś czas jak cieplej będzie to będziemy jeździć i jodek wdychać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...