Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, byłam dziś u lekarza i widać było pęcherzyk, następna wizyta 24 luty :)
A i ja robie koktajl sobie z pomarańczy, jogurtu naturalnego, wyciskam trochę soku z cytryny i dodaje miód aby było słodkie :) i czasem pół banana.
Tez myślę nad zakupem sokowirówki :) a i gin powiedział aby nie przesadzać z cytrusami bo powodują łatwo alergie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam już jutro wizytę u lekarza - już bym chciała to jutro ;)
Osobiście mogę wam polecić tzw. zielone koktajle - uwielbiam! mieszam co się da, podstawa zawsze jest albo jarmuż, roszponka, szpinak + jabłko + kiwi i dalej co mi wpadnie w ręce - banan, awokado, ananas, pomarańcz czy inne ... dodawałam też buraka, jagody czy maliny niestety kolor robi się wtedy mało apetyczny ale smakuje mmmmm :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłam od lekarza... i jestem trochę rozczarowana Panią ginekolog... wizytę miałam na NFZ. Zapytała się kiedy miałam ostatni okres a później pokazałam jej badania Bhcg a ona ze one wszystko potwierdzają i zrobiła mi badanie na fotelu nawet nie powiedziała co to za badanie i tylko pod nosem powiedziała że macica jest mała i tyle. Nawet się nie dowiedziałam który to tydzień. Dała skierowania na badania i powiedziała żebym sobie kupiła kwas foliowy. Następna wizytę mam 3 marca ale nie wiem czy nie poszukam jakiejś innej..

Odnośnik do komentarza
Gość Polinka83

Witam,tez chodzę na NFZ i mój lekarz zrobił mi usg na pierwszej wizycie myślałam ze to będzie 6/7tydziem a okazało się ze dopiero 4.Nastepna wizyta 29 luty i tez będę miała zrobione usg, już niemoge się doczekać

Odnośnik do komentarza

Jaskółeczka - czytałam opinie innych i niby ja chwalą. Tak to wydaje się bardzo sypatyczna. Może dlatego tak postapila bo to dopiero 5 tc. Pani w rejstracji powiedziała że następnym razem będą zakładać całą dokumentację i żeby przyjść wcześniej. Chcemy dzisiaj powiedzieć rodzica i może moja mama mi coś doradzi bo mam mętlik w głowie ..

Odnośnik do komentarza

Chciałam iść tez do lekarza na nfz wkoncu to duża oszczędność no ale nie poszłam bo nigdzie się nie dostałam. Poza tym czytałam opinie ze ci sami lekarze jak przyjmują prywatnie to cud malina ale na nfz to już traktują z buta. Pewnie zdarzają się wyjątki ale generalnie to taki chory system. Ja chodzę prywatnie na pierwszej wizycie na którą poszłam żeby potwierdzić ciążę ( jakoś 3 pozytywne testy i beta mnie nie przekonały na 100%) miałam badanie i na fotelu i na usg. Karty nie miałam założonej bo mój gin kazał przyjść pod koniec lutego wiec wizytę mam na 26.02. I wtedy może to wszystko zostanie zrobione. Nie był pewien który to dokładnie tydzień myśli ze kolo 5tc. Na tych kalkulatorach wychodzi różnie 6tc a jeden podał nawet ze 7tc wiec w sumie nie wiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

Ja byłam dzisiaj na USG, i tak jak z kalendarza wychodzi mi, że dzisiaj zaczynam 7 tydzień, tak z USG... 5t+6dni - jednak jest różnica
Był pęcherzyk z 1,5cm ale nic w środku jeszcze nie widać. Mam przyjść za tydzień, ale to w takim razie nie mam raczej co liczyć, że w 8 tygodniu (tak jak myślałam) zobacze serduszko bo to będzie dopiero koniec szóstego jednak :/
Ale ta kalkulatory przekłamują :/

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Bajka_3/Mila2 ...
"Wiek zapłodnieniowy – czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia – jest co najmniej 2 tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10. tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło 8 tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia."...takze dziewczynki glowa do gory. :)

Odnośnik do komentarza

Ja byłam wczoraj u gina i mi powiedzial ze to 6 tydzień , serduszka nie było widac tylko macice 5,4 cm chyba jeśli to to bo dostałam zdjęcie i w środku małą kropkę :) następna wizyta za 2 tygodnie. Myślę że wtedy juz serce będzie widać. W pracy mam nerwówke i chyba szybciej na L4 pójdę dla świętego spokoju.
Dziś padnieta jestem :/ a ciążę liczymy od ostatniej miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe mamy!pod koniec stycznia zrobiłam test ciążowy a nawet trzy :) i wyszły dwie kreski.09.02.byłam u ginekologa i serduszko już biło!termin porodu mam na 05.10. Dziś jestem w 6tc +3.mam straszne koszmary senne w nocy i jestem niewyspana, a do tego mam już zaokrąglony brzuch i trudności z oddychaniem.to moja druga ciąża.mam już 6letniego synka.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszle mamusie 2016 mam nadzieje ze mnie przyjmniecie do swojego grona :-) i że ze spokojnym.sercem będę mogla do Was dolaczyc ponieważ teraz jeszcze jest niepewnosc :-/ ostatnią miesiaczkę miałam 29.12 test robilam tydzien przed następna spodziewana miesiączką(która nie przyszła) i tydzien po niej wszystkie 5 testów pozytywne wiec 9.02 poszlam do ginekologa jednak zobaczylam sam pecherzyk ciążowy i to mnie strasznie martwi :-( następna wizyta 20.02

Odnośnik do komentarza

RenataG83
Widzę,że jesteśmy w tym samym czasie ciąży.ja ostatnią miesiączkę miałam 28.12. :) nie martw się tym badaniem na zapas.możliwe, że Twój ginekolog ma słabe usg.ja też byłam 09.02.u ginekologa i serduszko już biło.ale w tym okresie nawet 1dzien różnicy to dużo.bądź dobrej myśli.trzymam kciuki.ja następne badanie mam na 25.02.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

RenataG83 , Cześć :)
Ja miałam ostatni okres 30 grudnia, i dzisiaj na USG poza pęcherzykiem nic nie było, lekarz powiedział, żeby się nie martwić - tak więc spokojnie, będzie dobrze, jeszcze za wcześnie :)

IzaPyza , hej :) To chyba najwcześniej z dotychczasowych październikówek masz termin :)

EmMadlen , a który to tydzień? I dzień? Tak z kalendarza? A na USG mówili który tydzień na podstawie wielkości pęcherzyka?

Mari83, hej :) Termin jak u mnie z kalendarza, ale mi się chyba owulacja przesunęła i jednak wcześniejsza ciąża :) Cudownie, że widać już bijące serduszko! Bardzo się cieszę i zazdroszczę :)

Patti82, no właśnie powiem Wam, że przez to liczenie od początku okresu, a zapłodnienie później to okropnie myli. Bo mówią, że w 6 tygodniu to już może być serduszko - ale 6 od okresu, czy 6 życia małego? bo to jednak dwa tygodnie różnicy...
Dobra, ja się postaram nie martwić tym, że poza pęcherzykiem jeszcze nic nie ma. Nie ma co się stresować na zapas, prawda Mila2? :) Za tydzień USG i mam nadzieje, że już wszystko będzie tam gdzie ma być :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Bajka_3
Witaj. Wobec tego czekam na relacje z Twojej wizyty u ginekologa. Ja też się zamartwialam zanim nie zobaczyłam serduszka.nadal mam obawy żeby wszystko było ok.przy pierwszej ciąży wcale się nie przejmowalam,ale byłam młodsza.Teraz mam 32lata i bardzo stresująca pracę,dlatego jestem niespokojna.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...