Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tinkerbelllek

AnAd wierz mi, byłam nerwowa.. Bałam sie bardzo. Nie plamiłam mocno, choc mocniej niz wcześniej. Lekarka podczas badania tez to widziala. Powiedziała, że to może być poimplantacyjne... Myślałam, że krwawienie implantacyjne powinno być wcześniej.. Chyba, że ona przez "poimplantacyjne" miała na myśli coś innego;)
Kalkulator ciąży na parentingu idealnie wyliczył mi wiek dzidzi :) USG co do dnia to potwierdziło. Dziś rozpoczynamy 5 tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Gość Polinka83

Witam,właśnie zrobiłam test jest blada druga kreska,niestety mam dużo obaw ponieważ miałam ostatnio przejścia.W grudniu zrobiłam betę która była niby zbyt mała lekarz stwierdził ze to poronienie,29 grudnia miałam 3 dniowe plamienie według mnie to niebyło normalny okres.Bylam u lekarza zbadał powiedział ze nic niema zrobił cytologię i dał jeszcze skierowanie na betę .Zrobilam ja 13 stycznia i wyszła negatywna.A dziś ten pozytywny test sama niewiem co myślec

Odnośnik do komentarza

Tinkerbellek
Kulleczka Możesz napisać co lekarz powiedział Ci na plamienia i czy przepisał jakieś leki? Miałam zapytać wcześniej i mi to umknęło..

Przepisał mi luteinę, którą biorę rano i wieczorem po jednej tabletce. Powiedział, że przy ciąży bliźniaczej może się tak zdarzać. Na szczęście teraz wszystko jest już ok i nie mogę się doczekać czwartku i wizyty u swojego lekarza :)

Dziękuję wszystkim za gratulacje!!

Odnośnik do komentarza

Witam Przyszłe Mamy!
Nie jestem w ciąży i jeśli ten post będzie dla Was spamem, proszę, usuńcie go.
Jestem na V roku fizjoterapii, równocześnie na ostatniej prostej do zdobyci tytułu dyplomowanego fizjoterapeuty. Aby tak się stało, potrzebuję pomocy przyszłych Mam.
Moja praca magisterska dotyczy Aktywności fizycznej w profilaktyce bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Jeśli znajdziecie Panie ok 5 minut na wypełnienie niniejszej ankiety, będę ogromnie, ale to ogromnie wdzięczna. Im więcej przeprowadzonych badań, tym bardziej rzetelnie wyniki mojej pracy.
Jeszcze raz powtarzam, jeśli to dla Was spam, usuńcie ten post.
Za kazdą pomoc już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
PS. Ankietę może wypełnić każda kobieta będąca w ciąży, niezależnie od tego czy jest aktywna fizycznie, czy nie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/215873/aktywnosc-fizyczna-w-profilaktyce-bolow-kregoslupa-kobiet-w-ciazy.html

Odnośnik do komentarza
Gość Polinka83

Witam,normalny okres miałam 13 listopada w grudniu mi się spóźniał wiec pod koniec grudnia zrobiłam betę która wyszła 37 tylko wg lekarza za mała jak na ten wiek ciąży po badaniu stwierdził ze nic niema ale żebym przyszła za dwa tyg. Po badaniu zaczęłam plamić był to 28 grudzień i tak miałam przez trzy dni tylko i w dodatku skąpo .Poszlam 12 stycznia nic niebyło na usg dla pewności dał skierowanie na betę które wyszło negatywne.Dzis rano zrobiłam test wyszedł pozytywny z blada kreska sama niewiem co tym myślec ,lekarza mam za trzy tygodnie.

Odnośnik do komentarza

AnAd... Ustaliłam termin porodu uzywajac kakulatora ciąży online bo pierwsza wizyte mam dopiero 26 lutego ale uwazam ze lekarz wyznaczy mi ta sama date porodu poniewaz bedzie takze opierał sie na dacie ostatniej miesiaczki.Inna data porodu mozemy miec na pierwszym usg...bardziej dokladniejsza . Mieszkam w Szkocji a tutaj wczesnej ciaży nie ratuja wiec modle sie aby wszystko bylo ok...mam nie mile doswiadczenia z poprzednimi 3 ciazami ktore poronilam...nie ma opcji aby lekarz przepisal Duphaston lek na podtrzymanie .Pomimo wszystko jestem dobrej mysli :)
Życze również Tobie córeczki

Odnośnik do komentarza

Witam ja dziś robilam test dzień przed spodziewanym terminem wyszedł chyba pozytywny bo widać na nim slaba kreseczkę ta testowa. Wiec jeśli jutro i pojutrze bedzie ja widać to chyba powinnam się cieszyć .cykle mam bardzo głupi i jak sprawdzam w kalendarzu to termin przy tych wyliczenia powinnam mieć mieć 8-11 pazdziernika

http://www.suwaczek.pl/cache/41dc2c6b3e.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, chyba dołączę do was. Dwa testy wyszły z blada różową kreska wiec chyba się udało. Za tydzień idę do lekarza aby potwierdzić ☺ Termin z kalandarza internetowego to 8 październik. Mam nadzieje, ze wszystko będzie w porządku, ponieważ mam stresującą prace a to moja pierwsza ciążą. Na razie żadnych plamień nie mam, ale czasem boli mnie podbrzusze tak jakbym miała dostać okres. Nie wiem czy się niepokoić czy to normalne..

Odnośnik do komentarza

Velveti- gratuluje. Ja zagladam tu codziennie. Niestety nie jestem w ciazy, chociaz nie mam okresu. Ostatni mialam 28 grudnia. Wydaje mi sie ze to jest normalne w ciazy. Ale na pewno musisz sie oszczedzac i odpoczywac. Korzystaj poki mozesz, bo pozniej nie bedzie tak lekko

Odnośnik do komentarza
Gość Velveti0

Dziękuję :) szczerze to nie wiem czy tak każdy ma ale po zrobieniu testu miałam mieszane uczucia a raczej strach przed nieznanym. Dopiero zaczynam przyzwyczaiac się do tej myśli. Ogólnie zobaczymy co lekarz jeszcze powie.

Odnośnik do komentarza

Velveti
To zrozumiałe ze masz obawy. Ja chociaż już jestem w drugiej ciąży to tez o różnych rzeczach myślę, czasem się martwię żeby wszystko było Oki. To normalne, jesteśmy tylko ludźmi. ..
Gratulacje! Też mam wiele stresów w pracy ale postanowiłam ze nie wpłynie na mnie negatywnie, więc. .. odganiam od nas wszelkie stresy "a kysz ". PS. Tez wychodzi mi 8 październik :)
Patti82
Ładne imiona :) pierwsza myśl najlepsza.
Mirra
Gratulacje. Witamy na pazdxirrnikowych;)

TSh
Może powtórz test skoro @nie ma ... ja tu czekam na Ciebie; )

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, to i ja bardzo ostrożnie wpisuje się na październik. Z kalkulatora internetowego wychodzi mi początek 6 tygodnia i termin 04 października. Za sobą mam już dwa testy ciążowe, dwie Bety i USG u lekarza. Ostatni okres zaczął mi się 28 grudnia, cykl 28 dniowe, pierwszy test ciążowy wyszedł mi 24 stycznia. Tak porównując do Was to widzę,że strasznie dużo badań potwierdzających sobie narobiłam!! No niestety ale mam troche paranoje. Staramy się około 4 lat, 2 poronienia co prawda bardzo wczesne. Tym razem jakoś czuję, że będzie ok i staram się jak najbardziej uspokoić. Byliśmy na wizycie u lekarza wczoraj, zrobił nam USG i powiedział, że z USG wychodzi 3 tydzień.. więc już sama nie wiem jak czytać te kalkulatory internetowe... Na razie widać sam pęcherzyk, jeszcze bez zarodka. Zaprosił nas na wizytę za 2 tyg. wtedy będzie coś więcej wiadomo czy wszystko idzie w dobrym kierunku... troche martwi mnie, że nie ma jeszcze zarodka ale z drugiej strony to jeszcze wcześnie?! Coś czuje, że będę zmuszona w tej ciąży nauczyć się cierpliwości co nie jest moją mocną stroną :)

Odnośnik do komentarza

Penduka
Witamy, gratuluję! Z jednej strony dobrze ze masz porobione badania i usg, masz pewność że ciąża jest i ze nie jest poza macica. Dla porównania powiem ci ze u mnie ostatni okres był 27 grudnia a pierwszy test z bladziutka kreska był 29.sty. owu była kolo 16-17 stycznia (testy owu mi pomogły bo moje cykle były różne ) . U mnie termin według owu 8 październik ale wiadomo lekarz z usg z pomiarów powie dokladniej. Życzę zatem duuuuzooo cierpliwości

Odnośnik do komentarza

AnAd dziękuje za dobre słowo :). My już po miesiącach chodzenia regularnie na kontrolę, kupię hormonów i innych odpuściliśmy i pojechaliśmy na wakacje i przywieźliśmy pamiątkę z wyjazdu ;). Troche mnie niepokoi, że nie widziałam jeszcze zarodka ale pewnie po prostu jest za wcześnie. I dopiero jak zajrzałam tutaj sobie to ostatecznie uświadomiłam... Pewnie z dnia na dzień będzie nas coraz więcej... ciekawe ile będzie bliźniaków i która pierwsza zobaczy serduszko! Trzymam za wszystkie mocno kciuki!

Odnośnik do komentarza
Gość Tinkerbelllek

Witam nowe mamusie i cieszę sie, ze nas tutaj przybywa :) Jak sie czujecie? Macie już jakieś objawy?:)

Patti82 też mam termin na 6 październik wiec jestesmy na tym samym etapie :)

~Tsh w poprzednim cyklu byłam przekonana, że się udało, zrobiłam bete i wielkie rozczarowanie. Dzięki temu wyluzowałam, a nawet odpuściłam w tym miesiącu i sie udało :) Chyba psychicznie to blokowałam :) Nie teraz, to jest następny miesiąc, choć ja jeszcze nie tracę nadziei, ze będziesz z nami do października :)

Velvetti Miałam dokladnie takie same uczucia przy pierwszej ciąży. Nawet sie popłakalam ze strachu ;p Przy obecnej poplakałam sie ze szczęścia :D Te bóle brzucha, to najprawdopodobniej rozciąganie macicy. Mi lekarz - w razie silnijszego bóli - zalecał brać no-spę.

AnAd Córeczka na pewno Zosia :) Syn - jeszcze nie wiemy. Może Jaś, albo Staś lub Franciszek :) Jak się czujesz? Nie masz już śladu po plamieniach?

A ja dziewczyny nadal leże w szpitalu. Wczoraj beta wynosila ponad 1200, a był to pierwszy dzień 5-tego tygodnia. Oby w czw bylo min 1950. Stresuje sie... Plamienia czasem mocniejsze, czesem slabsze.. Biorę luteine i duphaston. Nie czuję też zbytnio objawów.. Lekko piersi bolą, ale myślę, że wcześniej bolały bardziej, dlatego też chciałabym wiedzieć jak to jest u Was.

Odnośnik do komentarza

Tinkerbelllek: co do objawów to piersi bolą mnie równie mocno. Mam ciągle problemy z żołądkiem. Bardzo chce mi się pić, wypijam co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Widzę, że objawy się zmieniają. W zeszłym tygodniu strasznie bolała mnie głowa, miałam bardzo duże problemy z koncentracją. Postanowiłam się w weekend wyspać i w tym tygodniu jakoś mi lepiej w pracy.. ale wieczorami jestem zmęczona. Jakiś tydzień temu miałam lekkie plamienie, nauczona doświadczeniem od razu wzięłam luteinę i się uspokoiło. Teraz lekarz mówi, że za mocną dawkę biorę (100g x2 dziennie) ale ja tam wolę chuchać na zimne! Ponieważ to już 3 ciąża my jakoś nie potrafimy się cieszyć z dwóch kresek na teście ciążowym, dla nas to tylko kolejny krok do tego, żeby się udało. Nigdy nie miałam takiej lekcji cierpliwości. Jedno jest pewne. Im jesteśmy spokojniejsze tym lepiej może to wpłynąć na nasze fasolki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...