Skocz do zawartości
Forum

Mama z dziećmi na przejściu dla pieszych


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam do was takie pytanie, jak reagują kierowcy, kiedy przechodzicie przez przejście dla pieszych z dziećmi, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej? Ja mam bardzo niemiłe doświadczenia w tej sprawie, bo codziennie pokonuję takie przejście i uważam, że to niebezpieczne, kierowcy pędzą, a jeśli ktoś się zatrzyma, żeby nas przepuścić, to najczęściej ma rejestrację spoza Lublina... A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza

Ja czekałam na ustawę, która miała wejść w życie od tego roku, że kierowca ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem, jak widzi czekającego pieszego, ale podobno nie weszło to w życie bo pis to odwołał (poprzedni rząd miał to uchwalić). Ktoś o tym słyszał?
Ja mam złe doświadczenia, większość koleżanek też, kiedyś nawet była żywa dyskusja i stwierdziłyśmy, że będziemy nosić ze sobą pomidory, a kierowcy będą wiedzieć za co dostali...

Odnośnik do komentarza

ja osobiście raczej mam pozytywne odczucia, jak ktoś mnie widzi z Julcią na przejściu (u nas tylko takie bez świateł) to się zatrzymuje, raz nawet miałam taką sytuację że Julcia (jak była mniejsza) wyrzuciła z wózka zabawkę i ja nie zauważyłam tego i jakiś Pan z samochodu mi krzyknął "zabawkę córcia wyrzuciła" bardzo podziękowałam i ucieszyłam się że są ludzie którym inni nie są obojętni

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

es_ze
Ja czekałam na ustawę, która miała wejść w życie od tego roku, że kierowca ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem, jak widzi czekającego pieszego, ale podobno nie weszło to w życie bo pis to odwołał (poprzedni rząd miał to uchwalić). Ktoś o tym słyszał?
Ja mam złe doświadczenia, większość koleżanek też, kiedyś nawet była żywa dyskusja i stwierdziłyśmy, że będziemy nosić ze sobą pomidory, a kierowcy będą wiedzieć za co dostali...

ja o tym nie słyszałam... może to jednak wejdzie? póki co jesteśmy zdane na dobrą wolę kierowców

Odnośnik do komentarza

Też mam nieprzyjemne doświadczenia,szczególnie jak na światłach jedno auto sie zatrzymuje,a koło niego bez wahania pędzi drugi samochód,przecież kierowca widzi światła i zatrzymujacy sie samochód,po ostatniej takiej akcji kierowca,który nie umknął mej uwagi,stwierdził ze to on może zawolac policję!

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze z wózkiem spaceruje i zawsze muszę spojrzeć czy nic nie jedzie albo czy jest kierowca uprzejmy i widzę że zwalnia. Ale zanim wejdę na jezdnię czekam, aż taki kierowca się zatrzyma mimo wszystko. Generalnie w Warszawie też nie jest ciekawie w tej kwestii. Czasem czekam długo bez światłeł zanim ktoś się zatrzyma...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...