Skocz do zawartości
Forum

Bezpieczeństwo dziecka na feriach


Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka za 1,5 tygodnia wyjeżdża sama na ferie. Tzn sama, czyli beze mnie, ale oczywiście jedzie na obóz z opiekunami ;) Jest to jej pierwszy taki samodzielny wyjazd dlatego bardzo się go obawiam. Córka czasami lubi odłączyć się od grupy i chodzić własnymi ścieżkami, bo np coś ją zaciekawi. Niestety takie sytuacje miały już miejsce w szkole podczas wspólnych wyjść. Oczywiście dużo rozmawiamy z nią na ten temat. Niestety pomimo rozmów sytuacja 2 czy 3 razy znów się powtórzyła. Miałam duże opory żeby w ogóle ją wysyłać na ten wyjazd, ale z drugiej strony nie chcę jej ograniczać w taki sposób. Myślałam nad tym żeby może kupić jej jakiś lokalizator gps, albo inny tego typu sprzęt, żeby było wiadomo w razie czego gdzie jest, co się z nią dzieje. Ale już sama nie wiem czy to jest dobry pomysł czy nie. Co o tym myślicie? Byliście kiedyś w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

oczywiście, że to jest dobry pomysł. ja bym się nawet nad tym nie zastanawiała w takiej sytuacji. zainwestuj może w jakiś zegarek z gps-em, albo może w jakąś aplikację na telefon. nie pomogę więcej przy wyborze, bo nie znam się na tego typu rzeczach. natomiast co do samego pomysłu jestem jak najbardziej za. uważam, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, a opiekunom w dużej grupie niestety nie zawsze jest łatwo ogarnąć każdego z osobna. tylko myślę, że wtedy dostęp do tego co się dzieje z Twoją córką musi mieć też jeden z opiekunów na tym obozie. wtedy w razie gdy córka odłączy się od grupy będzie mógł od razu zareagować.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że bardzo ważny temat poruszyłaś. Ja już sama byłam świadkiem i widziałam ile dzieci się gubi, szczególnie na wakacjach np na plaży. Nikomu nie życzę czegoś takiego przeżywać.

Co do jakiegoś sprzętu to myślę, że zegarek z GPS będzie tutaj dobrym pomysłem. Tylko opiekun musi pilnować, żeby córka zawsze go zakładała. Albo najlepiej niech w ogóle go nie ściąga :P

Odnośnik do komentarza

Uff...czyli jestem normalna. Bo szczerze mówiąc już się obawiałam, że popadam w jakąś paranoję. Bardzo dziękuję za linka do tej strony. Przeczytałam dopiero część, ale już widzę, że jest tam mnóstwo cennych informacji. Zainteresował mnie też ten SpyPhone, bo oprócz lokalizacji gps, ma dużo innych dodatkowych i przydatnych funkcji. No ale póki co córka nie ma jeszcze telefonu, bo jest za mała. Więc to raczej temat przyszłościowy. W każdym razie póki co skupiam się na zegarku.

Odnośnik do komentarza

Chciałam napisać, że jeśli ktoś się kiedyś będzie wahał czy inwestować w jakikolwiek sprzęt służący dbaniu o bezpieczeństwo dziecka, to ja polecam !
Ostatecznie kupiłam zegarek z lokalizatorem gps w Spy Shopie..córka pojechała z nim na ferie, a ja byłam całkowicie spokojna! duży komfort psychiczny i dla dziecka i dla mnie :)
jeszcze raz dzięki za pomoc w problemie !

Odnośnik do komentarza

Nasza córka ma 5 lat i długo zastanawialiśmy się w ubiegłym roku co zrobić. Czy kupić jej telefon, żeby była bezpieczna, a może wybrać zegarek z lokalizatorem GPS. Nasi znajomi stawiali przede wszystkim na telefony, ale nie do końca to do nas przemawiało. Staramy się, aby córka nie używała za dużo tego typu sprzętów. Finalnie wybraliśmy lokalizator notiOne: https://notione.com/. Strzał w dziesiątkę 🙂  Nie trzeba kupować karty bo działa na bluetooth. Nie ma problemów z łączeniem się z nami, my na swoich telefonach w razie wu widzimy cały czas gdzie jest córa. Nie zawiódł nas. Niestety w tym roku ze względu na obostrzenia nigdzie nie pojedziemy, a w przyszłym planujemy już kupić córce telefon 🙂  Tak czy siak dla dzieciaków w jej wieku wydaje mi się, że lokalizator typu notiOne, który działa na bluetooth będzie odpowiedni. Teraz mąż wrzucił go do samochodu, w razie wu zawsze będzie to jakiś trop jakby został skradziony 🙂

Odnośnik do komentarza

No to jak jedzie na obóz z opiekunami, to nie masz co się przejmować! Będzie dobrze, chociaż wyjazd dziecka bez rodzica zawsze jest bardziej stresujący dla rodzica właśnie 😄 A jak szukacie sprawdzonych wyjazdów pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry, to polecam zajrzeć na https://ehschool.pl/pl/nasze-miejscowki/szwajcaria/verbier  Mój brat posyłał z nimi dzieci już wielokrotnie. Na takim wyjeździe mają mnóstwo atrakcji, ciągle są w ruchu, nawiązują nowe przyjaźnie, często na długie lata! Jak dla mnie to taki wyjazd na ferie dla dzieci jest bardzo fajną opcją. 

Edytowane przez Moma
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...