Skocz do zawartości
Forum

Czy planowanie ciąży przed ślubem ma sens?


Gość Gośkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Cię :) Osobiście nigdy nie wzięłabym ślubu będąc w ciąży, a jeżeli już miałoby dojść do takiej sytuacji, wolałabym przełożyć ślub i wyjść za mąż po urodzeniu dziecka. Tak również robi wiele osób. Po pierwsze nie wiesz, jak będziesz się czułą w ciąży, niektóre kobiety przechodzą ją bardzo ciężko, wymiotują i mają mdłości cały dzień, nic nie jedzą, są osłabione, jak było chociażby w moim przypadku przez cały trzeci miesiąc. Po drugie w zaawansowanej ciąży ciężko dobrać wymarzoną sukienkę, nie wyglądasz i nie czujesz się tak atrakcyjna, jak teraz kiedy jesteś szczupła i nie jesteś w ciąży. Kolejna sprawa to taka, że ślub to zawsze stres (który jest niewskazany dla dziecka), a wesele to ogromny wysiłek dla panny młodej. Uwierz mi, że nie będziesz miała nawet chwili, żeby spokojnie zjeść, odpocząć czy poprawić makijaż, bo zawsze ktoś będzie czegoś od Ciebie chciał, nie mówiąc już o tym, że panna młoda nigdy nie siedzi przy stole, bo zawsze ktoś ją prosi do tańca. Taki wysiłek jest normalny dla zdrowego organizmu, a nie osłabionego ciążą. To może się źle skończyć dla dziecka. Przemyśl to jeszcze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze jestem przed slubem. I rowniez staramy sie o dziecko.W koncu to 21 wiek :) I moim zdaniem slub to tylko formalnosc, a jesli sie kogos kocha i wie, ze to ten jedyny, to nic nie stoi na drodze, zeby miec dzieci :) Do slubu zostalo nam 2,5 roku ale wiemy, ze chcemy tego , ja mam 25 lat, ten moj 27 i uwazamy, ze to najlepszy moment. Wiec jesli ktos jest gotowy aby zalozyc rodzine, nie powinien sie przejmowac Tym, ze nie ma sie jeszcze papierka :) Moja madra, przyszla tesciowa powiedziala " Ku*** , gdyby kazdy mial takie podejscie, to by dzieci sie nie rodzily" :) Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zajście w ciąże jest bardzo ważne. trochę żałuję, że zdecydowałam się na to po 30 roku życia, ale tak wyszło. Dlatego nie załamuję sie tylko działam, Byłam juz na badaniach i zaczęłąm przyjmowac suplement Miositogyn - https://miositogyn.pl/ na unormowanie hormonów i popraw owulacji. Po cichu licze na to, że szybko uda mi się zajść w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...