Skocz do zawartości
Forum

Powrót do formy (i sylwetki) po ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w połogu dbałam o to, żeby się nie objadać i wyrobiłam sobie kilka zdrowych nawyków po ciążowych "zachciankach". Duzo warzyw, ryb, indyka, mało słodyczy. W połogu tez po 3 tyg.od porodu zaczęłam wykonywać baaardzo delikatne ćwiczenia, a po okresie połogu ćwiczyłam przez dwa miesiące kardio, ćwiczyłam mięśnie nóg i pośladków, wzmacniałam delikatnie brzuch. W talii spadło mi wtedy 6cm. Później musiałam z tego zrezygnować. Ale chodzę z córką przynajmniej 2 godziny dziennie. Przynajmniej.. Teraz mała ma 7 miesięcy. Zaczęłam biegać i wróciłam do przedciążowego sportu - boksu. Najlepesze kardio na świecie! Polecam;) chętnie bym też popłyuwała, ale nie ma kto zostać z małą.... Aktualnie schudłam do wagi sprzed ciąży i -2kg

Odnośnik do komentarza

A ja, jak tylko skończył się okres połogu zaczęłam dwa razy w tygodniu chodzić na siłownię. Teraz ćwiczę w domu, 2x w tygodniu po ok. 45 min, raz w tyg idę na siłownię, a po świętach Wielkanocnych trzeba będzie wdrożyć bieganie, żeby zwiększyć intensywność:) Dodam, że synek ma teraz 5,5 miesiąca. Do tego odpowiednia dieta, zero słodyczy, zero alkoholu. Jeśli ktoś jest zainteresowany dokładniejszymi info pytajcie:) Efekty, oczywiście, są, ale najgorsze dla mnie to brak słodyczy hehe ;)
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Ja uważam że nic na siłę, jak ktoś nie lubi ćwiczeń fizycznych to po co się katować?Lepiej spacerować z dzieckiem albo stosować samą dietę.
Ja lubię aktywność fizyczną, przed ciążą biegałam, jeździłam na rowerze, ćwiczyłam czasem z Ewką,chociaż nie należę do szczupłych dziewczyn czułam się osobą wysportowaną.
Moja córa ma 5 miesięcy, miałam CC i po połogu zaczęłam lekko ćwiczyć sobie, po 3 miesiącach od porodu robiłam trochę skalpela Ewki ale za dużo czasu on mi zabierał, więc zmodyfikowałam sobie trochę zestaw ćwiczeń i od ponad miesiąca ćwiczę sobie 25-30minut dziennie (tak było przez 2tygodnie, później i obecnie ćwiczę 3-4 razy w tygodniu) plus porzuciłam słodycze kupowane!Jedynie pozwoliłam sobie zjeść słodycza raz w tygodniu. Efekt taki że ważę 1,5kg mniej niż przed ciążą, spodnie które zawsze były na mnie obcisłe są luźne, efekty widoczne bo każdy twierdzi że schudłam. Nie spinam się z ćwiczeniami, robię ja dla własnej przyjemności a teraz jak widać efekty to tym bardziej motywuje :) Mam małe dziecko, to też czasem je wykorzystam do ćwiczeń :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna66

Mi po ciąży pojawiły się halluksy czy któraś z Pań leczyła się w Centrum medycznym Panacea? w Poznaniu? ponoć leczy tam dr. Popow Marcin słyszy się że to dobry lekarz jeden z tych najlepszych czy ktoś miał z nim kontakt ?

Odnośnik do komentarza
Gość Studentka

Witam serdecznie. jestem studentką położnictwa i zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety w celu zgromadzenia niezbędnych informacji potrzebnych do napisania pracy magisterskiej. Ankieta skierowana jest do Pań, które urodziły nie później niż 6 miesięcy temu. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie kilka minut. Z góry dziękuję i pozdrawiam. http://www.ebadania.pl/c7b04d92937cb20b

Odnośnik do komentarza

Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo to nie trzeba w jej trakcie przerywać całkowicie ćwiczeń. Jeszcze z widocznym brzuszkiem można ćwiczyć lekkie ćwiczenia. Wtedy o wiele łatwiej po porodzie będzie wrócić do formy. To, kiedy zacząć znowu ćwiczyć zależy od tego czy poród był naturalny czy przez cesarskie cięcie oraz od tego, w jakim stanie jesteś. Ćwiczyć można już wtedy, gdy wszystko się pogoi i będzie to bezpieczne. Z dzieckiem jest dużo ruchu, więc już to zapewni Ci porcję ćwiczeń. Oprócz tego postaraj się wygospodarować czas na ćwiczenia fitness. Pomyśl o diecie, która będzie składała się z urozmaiconych produktów, które dadzą Ci siłę i nie będę zbyt kaloryczne.

Odnośnik do komentarza

Witam, urodziłam synka w maju i do dziś mam największy problem z brzuszkiem. :) Ćwiczenia na siłowni i dieta i powinno być dobrze. A z kolei moja starsza siostra urodziła nniespełna 2mc temu drugiego synka i żadna z Was nie powiedziała, że ona jest mamą. :) Szczupła i bez rozstępów jak była tak jest. Każda z Nas by chciała tak do siebie dochodzić po ciąży. :D

Odnośnik do komentarza

A czy próbowałaś już coś robić ze swoim brzuchem? Czy nadal prawie rok po porodzie nie wzięłaś się za siebie? Jeśli nie karmisz dziecka piersią to bez problemu możesz zastosować dietę i wspomóc się spalaczami tłuszczu. Moja znajoma z pracy już kilka miesięcy po porodzie wyglądała jakby nie rodziła. Zastanawiałam się, dlaczego i po rozmowie z nią dowiedziałam się, że nie miała pokarmu, więc bez problemu mogła przejść na dietę. Dodatkowo wspomagała się suplementem www.trizer.pl. Sama go później zaczęłam stosować zachęcona jej efektami. U mnie póki, co bezpiecznie i zdrowo zeszło dwa kilogramy po miesiącu. Myślę, że to dobry wynik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...