Skocz do zawartości
Forum

HOMEOPATIA - kto stosuje i leczy??


Rekomendowane odpowiedzi

Nie tałam całego wątku, ale podpowiedzcie czy angine można leczyć homeo. Jedna ze znajomych, która "wierzy" w te leki twierdzi, że tak .... jak podchodzę nieco ostrożniej.
Starszak mój ma własnie anginę i natybiotyk, ale jak patrze na niego to obawiam się że pani doktor chyba nieco sie zapędziła z wypisaniem recepty :/
Zostaje sie jeszcze młodszy dzieć i chciałabym go jakoś uchronić :/

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59586.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-59588.png

Odnośnik do komentarza

Witam1
Może był już ten temat poruszany w tym wątku, ale niestety nie mam czasu przeczytac całego od deski do deski dlatego pytanie: czy ktoś leczył swoje dziecko lekami homeopatycznymi z atopowego zapalenia skóry? Jestem już zdesperowana, bo Tomek miał niewielkie zmiany od urodzenia, dotąd radziliśmy sobie kosmetykami, ale od tego roku jest po prostu koszmar :(, ma zmiany prawie na całym ciele. Nieustające wędrówki od alergologa do dermatologa i jest coraz gorzej. Ani mi samej nie udało się ustalić na co jest uczulony, ani testy nic nie wykazują. Dermatolog pakowałby tylko maści sterydowe, które mam wrażenie doprowadzają do tego, że po ich odstawieniu objawy wracają nasilone :aj: . Serce mi już pęka i nie wiem co robić. W dermatologów i alergologów już nie wierzę, może znacie jakies ogólnodostępne leki homeopatyczne na to schorzenie? A może ktoś zna dobrego lekarza homeopatę z Poznania. W internecie reklamuje sie ich trochę, ale tylko wizyty prywatne, a wiadomo, że nikt na pieniądzach nie śpi, więc nie mogę objeżdzać wszystkich homeopatów w mieście aż znajdę tego dobrego :(

Odnośnik do komentarza

monikaja
Jakoś nigdy nie wierzyłam za specjalnie w leki homeopatyczne. gdybyś to samo pytanie zadała mojej
macie – wielkiej fance homeopatii – to na pewno dałaby ci cały wykład o skuteczności etc, ale ja sama
testowałam na sobie i skończyło się tylko nawrotem choroby, która (też angina) trwała po nawrocie
przeszło 2 tygodnie ;/

o kurcze , no własnie. A znajoma moja twierdzi, że lekarz jej z anginy wyleczyc nie mógł ... az ona sama wyleczyła się homeo - czyli co ? wiara czyni cuda ? :)))))

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59586.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-59588.png

Odnośnik do komentarza

Egi81
monikaja
Jakoś nigdy nie wierzyłam za specjalnie w leki homeopatyczne. gdybyś to samo pytanie zadała mojej
macie – wielkiej fance homeopatii – to na pewno dałaby ci cały wykład o skuteczności etc, ale ja sama
testowałam na sobie i skończyło się tylko nawrotem choroby, która (też angina) trwała po nawrocie
przeszło 2 tygodnie ;/

o kurcze , no własnie. A znajoma moja twierdzi, że lekarz jej z anginy wyleczyc nie mógł ... az ona sama wyleczyła się homeo - czyli co ? wiara czyni cuda ? :)))))

dokładnie tak, wiara czyni cuda, wszystko jest w umyśle w podświadomości, wiele razy to obserwuję....kiedyś na koloniach jak dzieci nam chorwały, wszystkie wymiotowały, bo ktoś przywiózł grypę zołądkową, a nam skończyły się leki na wymioty, koleżanka podała jednemu chłopcu witamicę c i powiedziała, ze jak weźmie tę tabletkę, to nie będzie chorował i rzeczywiście nie chorował, wszystko w podświadomości

Odnośnik do komentarza

ida
Witam1
Może był już ten temat poruszany w tym wątku, ale niestety nie mam czasu przeczytac całego od deski do deski dlatego pytanie: czy ktoś leczył swoje dziecko lekami homeopatycznymi z atopowego zapalenia skóry? Jestem już zdesperowana, bo Tomek miał niewielkie zmiany od urodzenia, dotąd radziliśmy sobie kosmetykami, ale od tego roku jest po prostu koszmar :(, ma zmiany prawie na całym ciele. Nieustające wędrówki od alergologa do dermatologa i jest coraz gorzej. Ani mi samej nie udało się ustalić na co jest uczulony, ani testy nic nie wykazują. Dermatolog pakowałby tylko maści sterydowe, które mam wrażenie doprowadzają do tego, że po ich odstawieniu objawy wracają nasilone :aj: . Serce mi już pęka i nie wiem co robić. W dermatologów i alergologów już nie wierzę, może znacie jakies ogólnodostępne leki homeopatyczne na to schorzenie? A może ktoś zna dobrego lekarza homeopatę z Poznania. W internecie reklamuje sie ich trochę, ale tylko wizyty prywatne, a wiadomo, że nikt na pieniądzach nie śpi, więc nie mogę objeżdzać wszystkich homeopatów w mieście aż znajdę tego dobrego :(

ale te zmiany to jest co, wysypka? testy alergologiczne raczej robi się na jesieni, z tego co wiem, leków ze sterydami tez bym dziecku nie zalecała, na homeopatykach moim zdniem tez raczej nie powinno się polegać. teraz jest lipiec, ciepło, może slońce jakoś poleczyło te zmiany, czasem tak jest, ze słońce goi...ja bym zakladala dziecku ubranka z bawełny niebieonej, przewiewne, bez żadnych napisów. a moze trzeba zwyczajnie do pediatry z tym pójść?

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam dziecko z AZS i kiedy wysypka sięgneła apogeum i juz nie dawalismy rady zastosowalismy Latopic. To oczywiscie nie leczy ale działa wspomagająco, trzeba stosowac min 3 miesiące ale efekty były naprawde super, skórka wyglądała o niebo lepiej, w dodatku przyszła wiosna i uczulenie troszke odpuściło. A co do homeopatii to przy ząbkowaniu stosowałam Camilie, mały sie uspakajał i ból troche odpuszczał, niestety noce były tragiczne i tu stosowaliśmy na ból i gorączke Milifen, przynajmniej mały sie nie męczył i spał spokojnie w nocy.

:36_33_2:

Odnośnik do komentarza

Ja dostałam uczulenia po zatruciu zęba i trafiłam do szpitala.
Tam dostałam antybiotyki i inne leki.
Po tygodniu od wyjścia ze szpitala trafiłam tam z powrotem, bo uczulenie powróciło, ale tym razem nie zgodziłam się na hospitalizację.
Trafiłam do lekarza, który przepisał mi proszki homeopatyczne.
wyjechałam też nad morze.
Przyjmowałam je systematycznie i nie wiem, czy dzięki tym tabletką, czy tak po prostu, ale uczulenie zeszło.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko zaczęło chorować odkąd miało 6 m-cy, głównie leczono je antybiotykami i to w formie zastrzyków. Zazwyczaj było to zapalenie oskrzeli z obturacjami, czyli zaciskiem powodującym utrudnienia w oddychaniu. Przy ażdej chorobie stosowałam inhalacje ze środków rozkurczających i sterydy. Chorowała średnio co 2 tyg. będąc w domu, jak poszła do przedszkola, to na 1 tydz. bycia wprzedszkolu 2-3 siedziała w domu chora. Udałam się w końcu do homeopatki, która zapisała mi najpierw krople pulsatilla, ale nie przyniosły oczekiwanego efektu, po czym dostałam granulki CH 1000 i te rzeczywiście po dłuższym stosowaniu pomogły na tyle, że ze zwykłego kataru Mała nie ma od razu zapalenia oskrzeli, ale jedynie kaszel gardłowy, który nie "schodzi niżej". Niestety po odstawieniu wszystko wróciło, więc raczej jest to leczenie na bardzo długą metę...

polecam kurs księgowości katowice w konkurencyjnych cenach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...