Skocz do zawartości
Forum

Od ilu lat masz prawo jazdy?


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od 14. lat. Jestem czynnym kierowcą.
Zdawałam przed 18.tką. Patrząc na sytuację wśród koleżanek, to rzeczywiście im później, tym trudniej jest podejść do tematu. Zwykle, by zmotywować kogoś podaje za przykład moją mamę, która miała 35 lat. I do dziś się cieszy, że ją do tego namówiła koleżanka, bo dużo jeździ.
I drugi przykład to moja sąsiadka, która się na to zdecydowała w okolicach 60.urodzin, żeby mogła wozić męża do lekarza... on już nie żyje. Ona do dziś jeździ.

Odnośnik do komentarza

W sumie coś w tym jest ja zrobiłam mając 19 lat już ponad 10 jeżdżę bez mandatu, bez wypadku (jedno bliskie spotkanie z dzikiem, zakończone happy endem dla wszystkich oprócz mojego zderzaka... ;)) , ale mam znajomych co odłożyli tą decyzję i widzę, że taką mobilizacją dla nich jest magiczna liczba 30 :P ale mobilizuja się i zdają, więc nigdy nie jest za późno :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 14/1/2016 o 10:42 PM, Margeritka napisał:

Słyszałam, że jeśli prawa jazdy nie zda się zaraz po 18. urodzinach, to potem jest trudniej. Od ilu lat macie prawo jazdy? Ja oczywiście jeszcze nie mam:)

Głupoty... 😛 Ja zrobiłam prawo jazdy dopiero wtedy, gdy było mnie stać na zakup auta i zdałam za pierwszym razem. Za to mam mnóstwo znajomych, którzy zrobili po 18 urodzinach i nie jeżdżą do dziś, bo mieli przerwę, a potem bali się już wsiąść za kierownicę.

Odnośnik do komentarza

Prawa mam od 4 lat, zrobiłem je zaraz po 18. Odnośnie teorii, że z wiekiem coraz trudniej o prawa. Moim zdaniem tak właśnie jest, ponieważ z wiekiem atakuje nas coraz więcej kłopotów, które wymagają czasu, więc prawie nie mamy czasu na naukę w szkole nauki jazdy. Osobie starszej trudniej jest przezwyciężyć ten lęk przed przepływem samochodów i tak samo trudniej przyswajać nowe informacje. Więc zrób właściwą rzecz przy pierwszej okazji, na pewno będziesz tego potrzebować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...