Skocz do zawartości
Forum

Czy budzić do jedzenia?


Gość Martaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 5.01 urodziłam coreczke, od niedzieli jesteśmy w domu- mała miała zoltaczke.
W szpitalu kazali mi karmić na żądanie, ale również budzić co 3 godziny jakby sama nie chciała.
Czy muszę ją budzić czy czekać aż mała sama zglodnieje i da o tym znać?
Dodatkowo mała przysypia przy jedzeniu, czasem nawet nie poje 20 minut- nie zawsze uda mi się ją dobudzic,czy to jej wystarczy?
Nie zawsze też chcę jej się odbic. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówczynią -póki dziecko prawidłowo przybiera na wadze, nie powinniśmy go budzić do jedzenia. Dziecko decyduje ile je, póki mieści się w normach przewidzianych dla jego wieku, nie powinno się wprowadzać dodatkowych posiłków. Takie zmuszanie może wręcz zniechęcić później do jedzenia - nie zmuszajmy dzieci, bo posiłki zaczną im się kojarzyć z czymś negatywnym i nieprzyjemnym, a wtedy przekonanie ich do jedzenia będzie już o wiele trudniejsze.

Odnośnik do komentarza

ja przylaczam sie do pytania autorki-Czy budzic maluszka do jedzenia? W sumie moj praktycznie juz regularnie co 3-4 godziny (przynajmniej w nocy) sam sie budzi,ale tez slysze sprzeczne opinie ciagle-jedna polozna powie zeby nie wybudzac bo sie zakloca sen ktory jest niezbedny do rozwoju, a inna kaze nastawic sobie budzik i wybudzac co max 4 godziny(dodam,ze mieszkam w UK), mozna zglupiec.

Odnośnik do komentarza

Mysle ze wybudzanie do jedzenia nie ma sensu poniewaz dzieci najczesciej i tak sa zaspane i nie za bardzo im wychodzi picie po takim wybudzeniu. Chyba ze jest tak ze dziecko slabo przybiera na wadze to wtedy lepiej zeby w nocy zjadlo bo pokarm jest bardziej tresciwy ale jesli wszystko jest w porzadku to lepiej pozwolic maluszkowi wyrobic swoj rytm jedzenia.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie budzić do karmienia piersią, jeśli tylko nie ma konkretnych wskazań lekarza neonatologa w tej kwestii. Mi też 2 różne położne mówiły 2 wersje: budzić co 3 godziny i nie budzić. Otóż budziłam i dzięki temu mała miała problemy ze snem w nocy i przyzwyczaiła się do budzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...