Skocz do zawartości
Forum

Czy to ciąża pozamaciczna???


Gość inka1208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 26.11.2015 ostatnia miesiączka (cykle 30-to dniowe). 25.12.2015 ostre skurcze macicy bez krwawienia. W nowym roku pozytywne testy ciążowe i wizyta u lekarza 4.01.2016 - podczas której lekarz nie znalazł pęcherzyka. BetaHCG na cito z wynikiem 194 (wg normy naszego szpitala 6 tc). Kolejne USG i dalej nic nie widać. Położono mnie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej, lub obumarłej. Kolejne bHCG po dwóch dniach - urosło do 395. Ordynator odesłał mnie do domu, kazał czekać i za tydzień na wizytę. Moje pytanie to -
1) czy bHCG jest właściwe dla 6 tc, czy odpowiada (bardziej) wczesnej ciąży?
2) czy na USG można dostrzec ciążę pozamaciczną (jeśli tak, to w jakim tygodniu)??
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Inka1208, ja w ciąży pozamacicznej miałam silne bóle po prawej stronie niedaleko pachwiny i do tego plamienia. Na usg było widać pęcherzyk, ale w nietypowym miejscu, zignorowano to (było to 11 lat temu), bo ginka w szpitalu mówiła, że jeszcze może się przesunąć. Ale u mnie to był bardziej skomplikowany przypadek, bo byłam w ciąży trojaczej i każdy zarodek był gdzie indziej. Położyli mnie na salę, a chyba 2 tygodnie później wylądowałam na stole i trzeba było wyciąć jajowód :(
Parę lat później jak byłam ok. 5tc., to ginka, do której trafiłam przypadkowo (przez plamienia), to od razu podejrzewała ciąże pozamaciczną. Dostałam skierowanie do szpitala, a tam mnie wyśmiali, że na tym etapie nie da się stwierdzić ciąży pozamacicznej, tylko trzeba czekać do 7-8tc i robić co 48 h betę. Ciąża nie była pozamaciczną, ale obumarła... :(
A z betą hcg, to musisz dopasować wyniki do laboratorium, gdzie je robią, bo różne bywają widełki. W necie jak popatrzyłam na twój wynik 394, to odpowiada on 4-5tc, a napisałaś że u ciebie oznacza 6tc. Sama widzisz, że już jest inaczej, a na tym etapie jest bardzo ważny przyrost bety, bo nieprawidłowy właśnie może sugerować ciąże pozamaciczną bądź obumarcie zarodka, dlatego patrz na swoje widełki.
Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok!!! :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Dziubala za to, że opisałaś swoją historię. Współczuję Ci bardzo tego co przeszłaś... Ja juto robię betę i mimo wszystko mam nadzieję że przyrasta prawidłowo, oraz że cały ten zamęt wokół mojego przypadku okaże się jedynie "chuchaniem na zimne" - przez lekarzy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny informuję - wszystkie zainteresowane i te które są w podobnej sytuacji, że odebrałam dzisiaj wynik bHCG (3740 - poprawny wzrost!! :D) i byłam na badaniu USG - podczas którego na samym początku ukazał się pęcherzyk (8mm). W związku z czym jestem prze szczęśliwa i pragnę przekazać że warto mieć nadzieję na to, że wszystko będzie DOBRZE! POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...