Skocz do zawartości
Forum

Masaż niemowlaka. Kiedy? Jak? Kto?


Rekomendowane odpowiedzi

~Ulla
ja kiedyś usłyszałam od koleżanki że jej teściowa po kąpieli dzieci wstrząsała łapiąc za nóżki i główką do dołu....koszmar

ula ja to widziałam w tv i tak się robi w niektórych krajach, bo ludzie wierzą, ze dziecko w brzuchu jest ściśnięte i po wyjściu potrzebuje rozprostowania, ćwiączą tak codziennie, ale wyglada to koszmarnie

Odnośnik do komentarza
Gość Opener Klub Mam

Szanowni Państwo,

Zyskujący coraz większą popularność wśród lekarzy masaż Shantala jest staroindyjską techniką stymulowania niemowląt i małych dzieci. Polega na jednostajnym, rytmicznym głaskaniu przy odpowiednio dobranej muzyce. To wspaniały i stosunkowo łatwy do nauczenia sposób komunikowania się rodzica z maluchem. Kursy organizowane są między innymi w klubach dla mam. Podczas takich zajęć prowadzący instruuje, naprowadza na wskazany rytm i daje wskazówki, ale nie dotyka dzieci, gdyż masaż ma służyć nawiązywaniu więzi pomiędzy mamą i jej pociechą. Taki masaż jest bezpieczny dla dziecka i może być wykonywany już od pierwszych miesięcy życia. Poprawia samopoczucie i pozwala zrelaksować się nie tylko maluchowi, ale i mamie. Ze względu na to, że masowane jest delikatne ciałko dziecka, do masażu używa się tylko wysokiej jakości olejów naturalnych, np. ze słodkich migdałów.

Opener Klub Mam – Poznań

Odnośnik do komentarza
Gość Brygida Doula

Witam serdecznie,

Jestem certyfikowanym instruktorem masażu Shantala oraz doulą. Gorąco polecam wszystkim rodzicom masowanie swoich maluchów. Masaż Shantala jest dość prostym masażem i naprawdę świetnie wpływa na rozwój dzieci. Udowodniono, że wpływa również bardzo pozytywnie na osoby masujące.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Polskiej Szkoły Masażu Shantala.

Odnośnik do komentarza

A moje dziecko od urodzenia nie znosi jakichkolwiek masaży. Ostatnio chodzimy na rehabilitację i są tam zajęcia grupowe, na których jest masaż Shantala. Wyje całe spotkanie...
Wniosek - nie wszystkie dzieci to lubią i nie będę jej zmuszać, bo widocznie dla niej to nie jest dobre. Zresztą nie potrzebuje masażu, bo sam usypia bez problemu.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...