Skocz do zawartości
Forum

Kolczyki - ropiejące ucho


nikawa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczęta!
Czy macie problem z noszeniem kolczyków?
Przed ciążami stale nosiłam jakieś kolczyki. Duże, małe, srebrne, złote, ze sztucznego tworzywa. I nic się nie działo. Po porodach rzadko jakieś zakładałam bojąc się, że dziecko chwyci i pociągnie...
Obecnie chciałabym już je częściej nosić, i zaczęłam mieć problem z lewym uchem. Trudno było znaleźć wylot... Choć raczej dziurka nie zarosła. A jak już noszę, to po wyjęciu czuję dyskomfort. Czasem sączy się ropa. Niewielki ilości, ale jednak. Czy któraś też tak miała? Jakaś rada na to?

Odnośnik do komentarza

ja mam podobnie z uszami.. zauważyłam, że muszę mieć kolczyki srebrne albo te lecznice co po przebiciu uszu dają ..wtedy jest ok. Wszelakie inne powodują po nie długim czasie od założenia swędzenie, nawet trochę boli.. jakbym mimo to dłużej nosiła to zaczynają też ropieć.
W jednym też mam problem z trafieniem w wylot dziurki w uchu .. jakby w środku była po części zaczęta w innym miejscu przebijanie i zahacza mi o to.. Ale mi przebijał znajomy uszy więc mogło coś krzywo pójść ;)

Odnośnik do komentarza

Anaaa, u mnie tak samo! MAm problem z przejściem "na wylot".
Mi przekłuwała uszy moja mama przy pomocy igły i ziemniaka;) miałam wtedy 7 lat. I nigdy nie było żadnych problemów.
Margeritko, to ciekawe, co piszesz, że mogę mieć alergię poporodową na kolczyki. Ja jednak się nie poddam i od czasu do czasu pocierpię :P

Odnośnik do komentarza

Nikawa, ja tak miałam z uszami. Mam uczulenie na nikiel i wszystkie niesrebrne kolczyki (złota nie noszę ;)) powodowały takie ropienie ucha. Rozwiązanie proste - przestałam nosić stare niesrebrne kolczyki, a kupując nowe upewniałam się czy w składzie na pewno nie mają niklu (swoją drogą jest zakazany). I rzeczywiście problem w uszach zniknął :)

Odnośnik do komentarza

Dziurki w uszach bardzo często ropieją podczas noszenia kolczyków z tworzywa sztucznego. Jeśli masz taką szansę to wystrzegaj się tego. Jeśli już dojdzie do sytuacji, że ropa się pojawi to oczyść ranę i przemywaj solą fizjologiczną. Pamiętaj następnym razem by porządnie odkazić kolczyka zanim założysz go. Być może teraz po porodzie wystąpiła reakcja alergiczna na domieszki metali znajdujące się w kolczyku. Po ciąży często organizm jest wrażliwszy niż przed. Najbardziej neutralnym i najbezpieczniejszym metalem jest tytan. Sugeruję na czas gojenia się dziurki wymienić kolczyki na wykonane z takiego materiału.

Odnośnik do komentarza

Sama zwracam uwagę na materiał, z którego jest zrobiony kolczyk. Jeszcze ze srebra czy złota nie mam zaczerwień albo wycieków ropnych natomiast po niklu mogę się tego spodziewać. Drogiej biżuterii nie mam zbyt wiele, a nawet gdybym ją miała, to i tak lubię założyć coś innego, mniej kosztownego, często bardziej uroczego i nastrojowego to znaczy się, coś ze sztucznej biżuterii. Na szczęście są już sklepy [reklama usunięta], które oznaczają z jakiego materiału są wykonane kolczyki i czy mogą uczulać. Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym się zawiodła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...