Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamusie i dzieciaczki, pisze po długiej przerwie bo po prostu nie mam kiedy się odezwać. Cudem nadrobilam forum.
Dzieciaczki są urocze i postępy z dnia na dzień widoczne. Aż szkoda że ten czas szybko mija....
Moje dziecię właśnie zasnelo i mam chwilę dla siebie:-)
Mój szkrab też dzisiaj wywinal takiego orła ze masakra. Wylał wodę z kubeczka i wpadł w poślizg. Niestety nie było mnie przy nim i tylko zobaczyłam jak leżał na podlodze. Guz jest ale później był zadowolony i normalnie się zachowywał. Chodzi od 10 miesiaca więc jest wesoło. Taki z niego gagatek że wchodzi na szafkę rtv i tańczy wygląda to komicznie. Śmiejemy się z mężem ze scenę sobie zrobił. Co do nocnika to zawsze rano się udaje a w ciągu dnia to różnie bo dużo czasu spędzamy na dworze albo jest za późno...
Zaczęłam małemu podawać mm bo z kp to już była masakra. Mały potrafił pół nocy spać z cycusiem a jak mu zabieralam to płacz i gryzl mnie. Strasznie się meczylismy. A teraz jest troszeczkę lepiej tylko jak się w nocy obudzi to niestety jest lulanie bo zwykle przy piersi zasypial.... Już sama nie wiem jak to rozwiązać....
I po tym mm zaczął robić dziwne kupy. Jednego dnia są zielonkawe z jakby niestrawionym mlekiem a następnego dnia normalna. A jeszcze innego dnia normalna z takimi bialaymi frytkami. Robi ich sporo bo 4-5 przez dzien. Myślicie że to wina mleka? Może ktoras mama ma doświadczenia i coś doradzi:-)

Odnośnik do komentarza

Natuska wszystkiego najlepszego dla Leosia!!!!!!!!!!!!!!:*:*:*:*:*:*
Pokazcie mi o jaka koszule z pepco wam chodzi:) tez bym sie chciala napalic;) rowniez naleze to pepcoholikow.
Gratulacje tez dla Leosia za pierwsze kroczki;)
Manmonka fanfary tutu tu tu tu... Gratulujemy kupy:) ja narazie zakupilam wypasiony nocnik i lezy sobie. A moja Panna jak zmieniam jej pieluche i poczuje wiatr w poslady to od razu robi siku nie wazne gdzie jest hehe wiec musze zaczac ja sadzac moze cos z tego bedzie.
Karola Wiktorek przeslodki. Jak te wasze bąble tak zasypiaja? Moja w zyciu by noe usnela w takiej pozycji.
A my mamy chyba skok rozwojowy. Po calym dniu dzis mam serdecznie dość. Caly dzien tylko na rekach i placz. Obiadu nie zjadla oczywiscie spac w dzien rez nie. Az dziw ze juz zasnela... Masakra.
Odliczam do wakacji... Jeszcze tylko 3 dni ...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Monika ja jeszcze dodam, ze jesli chodzi o koperty to zalezy do kogo idziesz na wesele i czy go lubisz hehe
Teraz to sale biora minimum 200 od osoby to jak wiesz mniej wiecej ile placa to wypadaloby mysle dac tyle zeby im sie chociaz zwróciło.
Ja nie zapomne jak na naszym weselu zaprosilismy takich znajomych tesciowej bo wypada, ktorych nie lubimy. A na wesele dali nam za 3 osoby 200 zł;) a placilismy 250 od osoby. A to nie tak ze nie mają kasy. To dlatego zwracam na to uwage zeby zawsze dac tyle zeby sie zwrocilo chociaz ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno;)
Ostatnio bylismy na kontrolbe usg bioderek i wszystko ok, ale pani doktor zwróciła uwage na Emilki nozki ze nie sa proste tylko takie w łuki i mówi ze jak ustabilizuje porzadnie chodzenie to moze to zniknac a jak nie to trzeba bedzie sie tym zajac i kazala chodzic Emi po domu w profilaktyczbym obuwiu. Hmmm... Ja juz troche zgupialam bo czesto sie nowi ze jak dziecko sie uczy chodzic to najlepiej na bosaka. Rozumiecie cis z tego? Sa jakies dwie szkoly i podejścia do tego?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściaraaaa

Madzik raczej teraz aktualniejsza teoria że najlepiej boso bo stopa się stymuluje. Może warto skonsultować to jeszcze, najlepiej z rehabilitantem.

Monmonka gratulacje dla Zuzanny. Brawo.

U Was pada? U nas dziś piękna pogoda. A tatuś ostatnie 2 dni w pracy k urlop. Jupi

Odnośnik do komentarza

Leosiu :*:*:*:"! Wszystkiego najwspanialszego z okazji roczku ! Oczywiście do życzeń dołącza się Wiktorek ! Ja też się wzruszylam ! Czemu ten rok tak szybko minął... ;(
Wikuś zasnął dopiero i ja też już się położyłam. Bidulek mój malusi był dziś taki smutny i widać po nim było że coś mu doskwiera. Dziś pierwszy raz się tak zdarzyło że on usnął w krzesełku. I chyba sen dziś był lekarstwem na wszystkie smutki bo miał dwie drzemki po 2,5 h... Dalej płacz jak mu nóżkę dotykam :( nie raczkuje... Oby jutro było lepiej...
Qarolina oby podanie zaskutkowało Trzymam kciuki ! A Wiktor to blondasek i jeszcze loki przy uszkach mu się robia.
Monmonka no fanfary i gratulacje :D sukces nocnikowy jak się patrzy ! Oby tak dalej.
Leosiowamamo gratuluję pierwszych kroczków.
Oczy mi się już zamykają wiec idę lulu, bo niewiadomo ile dziś pośpię.
Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

Szczęściara,bardzo jestem zadowolona z tego wózka. O ile się nie mylę,to Monmonka już dość dawno o nim pisała i chwaliła. Ja się też na niego zapatrzyłam na spacerach i pojechaliśmy obejrzeć/kupić. Na razie świetnie nam się sprawdza,a wnoszenie po schodach bez porównania. Ten z dzieckiem waży mniej niż poprzedni pusty:)
Monikae,jak dla mnie400- 500 zł w zupełności wystarczy:)
Quarolina,ja żyję tylko tym forum,nie mam facebooka,więc Leoś dla mnie jakby pierwszy:) Tam pewnie tętni życie,a ja z boczku:)
Kuźwa,wykończy mnie ta baba od tych konsultacji,szkoda,wydłubałabym jej oczy wykałaczką,ale dziury sobie porobię na ekranie,a trochę mi szkoda:)
Spokojnej nocki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Hejo,
Dziękujemy za gratulacje :-)
Zuzka dzisiaj zjadła tyle, że walnęła 3 wielkie kupy. No ale czego się spodziewać po trzech śniadaniach, dwóch obiadach, jednym dużym deserze i dwóch kolacjach, a w między czasie dziecko wchłonęło jeszcze kilka dużych chrupków...

Natuśka, współczujemy Leosiowi wypadku i bolesnego ząbkowania. Powodzenia z przygotowaniami. W ogóle wszystkim świętującym w ten weekend, życzymy szybkich, udanych i bezproblemowych przygotowań ;-) Już nie mogę się doczekać Waszych zdjęć z imprez :-D

Qarolina, z tymi ciuchami jest tak samo w każdym sklepie. Jedne lepsze, drugie gorsze. Dlatego ja z Pepco nie kupuję wszystkiego, tylko to co mi się wydaje w miarę dobre gatunkowo. Na razie tylko trafiłam na jeden kiepski produkt. Granatowe legginsy chyba z napisem smile bardzo szybko się sprały. Reszta super się sprawuje :-) A zdjęcia portek bym musiała zrobić jutro :-)

Madzikcz, ja się trochę naczytałam o tych wypasionych nocnikach i ostatecznie pojechaliśmy do Ikei po taki najzwyklejszy za 20 zeta. Najważniejsze w nocniku jest to, żeby miał wyjmowany środek.
W sprawie bucików przy wadach postawy niestety nie pomogę :-(
A kiepskiego dnia bardzo współczuję...

Agarek, a jak już długo podajesz to mleko? Dzieci czasami tak trawią niektóre pokarmy/mleka.

Mila_mi, o nawet nie wiedziałam, że też macie Coto Baby Verone :-) i to w moim ulubionym kolorze dla chłopców :-) Pięknie się prezentuje ten wózeczek, a jeszcze lepiej ten kawaler w środku :-) A jakie długaśne nogi, wow. Zuzce tak daleko nie sięgają. W ogóle Igor tak poważnie wygląda, co najmniej na 2 lata ;-)
No a wracając do wózka, to faktycznie, idealny do mieszkania w bloku, leciutki i malutki po złożeniu :-)
Mila, Ty to zawsze walniesz jakąś rozbrajającą anegdotkę. Uśmiałam się z tego biednego Igorka w jednej nogawce. Mój mąż to by Ci przykleił na czoło plakietkę "matka roku" :-p
A babę z konsultacji może zamaluj korektorem :-p
No i na Twoją prośbę wklejam zdjęcia tego co nakupowałam, tylko proszę się ze mnie nie śmiać. Ty często piszesz o swojej chorej głowie, to zobacz kochana jaki ja mam zryty beret :-p Miały być skromne dekoracje, ale trochę mnie poniosło, haha :-p Nawet na wzór na serwetkach nie mogłam się zdecydować ;-) Oczywiście taki żarcik ;-) Kupiłam tyle bo chciałam mieć już serwetki na kolejne urodziny. W sklepach stacjonarnych szajs, a z netu ładniejsze i tańsze, no i skoro już zamawiałam tego typu asortyment to czemu by nie kupić na zaś ;-)
Długie balony do robienia zwierzątek jako zabawa dla dzieci :-)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Monmonka no.rzeczywiście grubo zaszalałaś, nie powiem ;-)

Karolina, biedny ten Twój Wikuś, mam nadzieję, że szybko zagoi sie nóżka i przestanie boleć!

Qarolina to w końcu udało Ci się kupić te koszule? Powiem Ci, że byłam wczoraj u siebie w pepco i dopiero dostali te bluzy z Batmanem, którą mi kupiłaś. Oczywiście nie wyszłam z pustymi rękoma, musiałam kupić małemu skarpetki antypoślizgowe, bo w końcu dostali a dla siebie piżamkę ;-)

Szczęściara przed Tobą urlop, to super!!! Przepraszam, nie pamiętam, wyjeżdżacie gdzieś?

Madzik nie wiem, ile w tym prawdy, bo się nie zbam, ale napiszę ci co słyszałam. Otóż podobno duży wpływ na krzywienie sie nóżek (jak również kręgosłupa) u dziecka ma to, że szybko zaczęło chodzić i wtedy mimo tego, że rzeczywiście najzdrowiej w domu bez butów, potrzebna jest rehabilitacja. Tyle słyszałam, nie wiem ile w tym prawdy. Jednak być może wasza dr stwierdziła, że te butki były by najlepszą metodą rehabilitacji dla Emilki? Nie wiem, ale moim zdaniem też lepiej by było, jakbyś skonsultowała to z innym lekarzem, a najlepiej właśnie fizjoterapeutą dziecięcym.
A Twoi goście weselni...współczuję.... Właśnie usłyszałam, że niby płacą 250zł za osobę, ale myślałam, że się przesłyszałam, szczególnie że oni z tych oszczędnych. Ale widzę, że kurcze takie ceny są! Dzięki za info!
I udanych wakacji kochana!

Agarek super, że się odezwałaś! A młody musi komicznie wyglądać na swojej scenie ;-) co do mleka, u nas to się nie zdarzało, ale pamiętam jak dziewczyny na forum pisały, że tak się działo przy zmianie mleka. Chyba tak nie powinno być, ale może wypowie się któraś, która rzeczywiście miała z tym do czynienia.

Leosiowamamo brawo dla Leonka! Zaraz będzie biegał i nie nadązysz :-)

Natuśka już pisałam na fb ale jeszcze raz 100 lat dla Leosia :-) :-) :-)

Monmonka brawo dla Zuzi za kupy!!! Ja też się nie mogę zabrać za te gówniane sprawy, bo Maciek działa po pierwszym karmieniu o 6 a ja jeszcze nieprzytomna jestem....

Qarolina trzymam kciuki za żłobek! Oczywiście daj znać jak będziesz coś wiedziała!

A ja wczoraj kupiłam mleko kokosowe oraz zwykłą kaszę manną. Niestety moje dziecko nie jest smakoszem kokosa. Zrobił mi nadzieję, bo pierwsze 3 lyzeczki zjadł z zainteresowaniem, przy dwóch kolejnych jednak miał odruch wymiotny a potem już w ogóle nie chciał jeść. Podjęłam kolejną próbę i zrobiłam zwykłą kaszę manną, ale w ogóle nie chciał jeść. Ostatecznie zjadł kawałek suchej bułki. Nie chciał nawet mleka. M stwierdził, że jak młody dostanie owocki wcześniej, o 16 to potem już będzie taki głodny, że zje tą kaszkę. Nie wydaje mi się... Spróbuję z mlekiem na wieczór. Ale dziewczyny odpowiedzcie mi na dwa pytania:
1. Czy rzeczywiście kaszka z musem owocowym(50g) na kolację to takie zło? Te owoce nawet w takiej postaci i ilości mogą zaszkodzić na noc?
2. Czy mogłabym dać młodemu na kolację kanapkę? Czy to za wcześnie?co jak co, ale pieczywo Maciek uwielbia...

My dziś wybieramy się do lidla, podobają mi się te buty creepersy, co.mają być od dziś. Ciekawe, czy coś dostanę. A musimy szybko załatwić i wracać bo o 12 ma być koleś z serwisu do tej pechowej pralki...bo niestety nie działa jak powinna. Po południu mam jeszcze ginekologa i dentyste. Gin kontrola ale u dentysty będzie hardcore, bo mam amalgamat do wymiany, a coś czuję, że tam się kryje pod nim jakieś zło....

Miłego dnia :-*

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściaraaaa

Monika myślę że pieczywo jak najbardziej bo czemu by nie. A owoce poprobuj może nie będą mu przeszkadzały.

Konkretnie nigdzie nie wyjeżdżamy, ale mamy zamiar aktywnie spędzić czas, zoo, góry, termy itd. Tylko nie wiem jaka będzie pogoda. Podobno 2 tygodnie września ma lać...

Co do ubranek z pepco to rzadko tam jestem i nie znam się ale o i ile spodnie ok to doby jak mocno się zbrudza to już nie dopiore, plama zejdzie się się odbarwiają.

Odnośnik do komentarza

Piszę na raty ale dziś już dzień wariata a jutro to w ogóle pewnie masakra będzie. Ciekawe ile razy pokłóce się z J. Dziś o 16.30 przyjeżdża teściowa @#$_&.
Szczęściara też gdzieś czytałam że wrzesień ma być chłodniejszy od przeciętnego,a pamiętam, że w zeszłym roku jak wyszłam z Gośka że szpitala to na krótko latałam ;) zresztą ona też w body na krótki rękaw po domu.
Mila też mnie drażni ta baba.
My czekamy na kominiarzy. Kanały wentylacyjne będą sprawdzać :p

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj jeszcze miałam coś napisać ale padłam przy usypianiu młodego ;)
Karolina bardzo mi żal Wiktorka, może spróbuj podawać lek przeciwbólowy przez 2 , 3 dni i zobaczy czy po tym czasie będzie lepiej . Jeśli nie przejdzie to umów się może jeszcze na konsultacje do pediatry lub fizjoterapeuty dziecięcego.
Szczęściara byle do urlopu , życzę wam pięknej pogody!
Monmonka śliczne dekoracje , ja dziś zamawiam tez w internecie u nas w sklepach tez beznadzieja ...gratulacje dla Zuzanki ;) ja się przymierzam do kupna nocnika tylko tez nie wiem jaki wybrać .
Monikae może jogurt naturalny z owocami spróbuj wybieraj lekkostrawne np jabłka czy truskawki . Wydaje mi sie ze Kanapki są Ok np z twarożkiem lub szynka drobiową. Leoś niestety nie lubi chleba wszystko rozciapra i wyrzuci ;) u nas tylko sucha bułka llub pieczywo chrupkie. Leoś tez nie je żadnej kaszki łyżeczka , ewentualnie z kupka pije. Jak jest trochę gęstsza to ma odruch wymiotny.,.takze ja tez daje owoce lub bobofruta w takiej rzadszej formie , tylko obiadek jest Ok.
Idę robić obiad póki młody spi ;) do wieczorka :))

Odnośnik do komentarza

Qarolina, śliczne te serwetki dostałaś. U nas w KIK nie było żadnych takich dziecięcych. Śliczna jest też ta girlanda. Ja myślałam o zrobieniu własnej, bo mam "sklep papierniczy" w domu, ale chyba byłoby wszystkiego już zbyt dużo. I mamy identyczne baloniki z napisem "mam już roczek" :-)
Ja może kilka słów wyjaśnienia odnośnie tych dekoracji :-p U nas ogólnie nie duże mieszkanko, ale pokój gościnny 23m2 więc jest co dekorować. Cała duża paka małych białych baloników, tylko dlatego, że inaczej kupić się nie dało. W rzeczywistości potrzebuję tylko kilku. Wymyśliłam tak, że na środku stołu będzie szklany wazon, a w nim na środku foliowy balon różowa jedynka w białe serduszka, a na około u jej dołu białe małe baloniki (po to mi są potrzebne patyczki do balonów). Do środka wazonu wsypię kolorowe piórka, żeby zakamuflować te patyczki. Nad stołem będą wisiały fotki Zuzi z różnych miesięcy życia. Zdjęcia będą na wstążkach przywiązanych do dużych balonów z helem pod sufitem. Planuje ok. 6-7 takich balonów. Resztę okrągłych balonów porozwieszam po kątach. No i każdy na talerzu będzie miał mini zestaw imprezowicza, czyli czapeczka i gwizdek. Zuzka natomiast na głowę ma koronę z jedynką. Mam też foliowe balony w kształcie różowych koron, które chyba przyczepie na patyczkach do Zuzi krzesełka.
Dekoracje jak widać nie mają motywu przewodniego. Chciałam tylko żeby były w odpowiedniej kolorystyce, czyli róż-fiolet-turkus-seledyn :-) Mam nadzieję, że uda mi się złożyć wszystko do kupy tak jak to sobie zaplanowałam ;-)
Mój mąż powiedział, że mam sobie planować i kupować co chce, go to nie interesuje, tylko mam mu powiedzieć co on ma robić ;-) Chyba nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji własnych słów :-p
Na zdjęciach i tak nie ma kilku rzeczy, bo pomyślałam sobie, że jak zobaczycie wykałaczki z serduszkami to mnie wyśmiejecie, hehe :-p

Odnośnik do komentarza

Wracamy z lidla i...dostałam moje wypatrzone buty! Była aż 1 para i to w moim rozmiarze :-D chyba że rano wyszły :-D

Leosiowamamo niestety, jak wcześniej pisałam, Maciek ma alergie na mleko krowie. W związku z tym wszystkie jogurty i twarożki również odpadają...

Ps. Nie wiem, czy przypadkiem nie ma też na kokosowe bo dziś znowu brzuch wysypany....wczoraj zjadł tylko 5 łyżeczek kaszki na tym mleku. Nie wiem co znowu...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara i Madzikcz, udanych urlopów :-*

Leosiowamamo, gratki dla synka za pierwsze samodzielne kroczki! :-)
Ja przy kupnie nocnika zasugerowałam się tym, że musi być wyjmowana wkładka, bo lepiej się czyści, no i wyższy przód (to się tyczy szczególnie przy chłopcach), co by siusiu trafiło tam gdzie trzeba ;-) Czym prostszy nocnik tym lepiej.
U nas dzisiaj z rana i kupa i siusiu na nocnik :-)

Apropo nośników - widziałyście to "cudo":
http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/2756,ipotty---nocnik-z-podstawka-do-ipada.html ???
Komuś chyba w głowie się poprzewracało....

Monikae, owoce na wieczór zaszkodzić nie powinny. Chodzi tylko, że mają cukier, a na noc nie powinno się go dostarczać, bo w końcu cukier pobudza organizm. I ja też uważam, że chlebek jak najbardziej może być. Czasami Zuzka też zje bułe + parówkę, po czym dostanie mm :-)
Powodzenia u lekarzy :-* No i współczuję kolejnej alergii.
A my dzisiaj do alergolog na 13:50.

Qarolina, już pisałam wielokrotnie - współczuję przyjazdu teściówki... Musisz jakoś przeżyć zapewne ten jedyny miesiąc jej pobytu :-p hehe
Sorki, musiałam :-p Wiem, że Tobie nie do śmiechu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...