Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszego dla Gosi.

Milutka bezpiecznej podróży.

Charlotte odstawilas nabiał??

Zastanawiam się czy pójść z Maćkiem prywatnie do super lekarki. O ile budzenie się co 2h zniosę, to co pół nie. Nie chodzi o mnie, bo to nieważne ale martwię się, że Małemu coś jest. I u nas nie ma problemu z zaśnięciem, czy odłożeniem do łóżeczka bo to szybko się udaje tylko on zaraz się budzi. Nie rozumiem tego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamuśki ;-)
Gosiu, rośnij duża, zdrowa i mądra!
Mila_mi, ja mam taki przenośny pałąk z zabawakmi i sprawdza nam sie w podrózy. Przyczepiam do fotelika i mały sie przygląda, ewentualnie zabieram ze soba zabawki i mu pokazuje jak siedze z tyłu, a jak prowadze to niezastąpiona jest kolorowa pielucha na oparciu ;-)

Katka, ja stosowałam camilie, nie wiem czy to działa, ale nie robiłam kuracji 3 dniowej tylko po jednej ampułce na dzien. Zdecydowanie lepoeij zadziałał viburcol. ale na mojego syna to chyab nawet litr neospazminy nie zadziałałby jak trzeba. Ja nie wiem skąd to dziecko czerpie takie pokłady energii? Spi w dzien po 2 godziny jak zając pod miedza, dzis w nocy co 1,5 godziny wstawał, nie chciał jesć ani nic, po prostu budził sie i rozmawial do sufitu. A o 4 wstał i zabawa trwa do teraz ( jest już 11), co najgorsze to ja padam na pysk a on nawet nie planuje małej drzemki ;/

Emka, ja na bolący kregosłup to radze pojść do specjalisty, może jakies masaże albo zabiegi rehabilitacyjne pomoga? Bo prawda jest taka, że nasze dzieci będą coraz cięższe, obowiazków pewnie będzie tyle samo lub wiecej wiec nie czekałabym aż samo przejdzie. Plastry lub masć mogą pomoć chwilowo. Sama kiedys miałam problemy z przykurczami mieśni lędźwiowych, długo zwlekałam zanim poszlam do lekarza a okazało sie ze masaże pomogły bez faszerowania się prochami p.bólowymi. Pamiętaj, że to inwestycja w Twoje zdrowie!

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja :) u nas tak jak zwykle, Nusia zasnęła o 21 i spała do 4 a potem jeszcze do 8 :) także to jest taki jej standard. Oby dalej tak było. Męczą ja ewidetnie zeby. Akgirsze jest to ze wyżyna się tylko lewa dolna jedynka a prawa jesCze nie. Dzisiaj jak jej smarowałam dziąsło to czuje już ząbka pod palcem :) !
Od rana miałyśmy gościa :) koleżanka nas odwiedziła kolo 9:30 i niedawno poszła bo do pracy na 11.
Marta tak karmiłam Nusie z butelki ale to było ponad miesiąc temu. Później zrobiłam pare dni prerwy bo mi się nie chciało ściągać w nocy mleka laktatorem i przestała ciągnąć butelkę. Płakała i tyle. Jeszcze jak miała miesiąc czy dwa to nawet czasami podawałam jej mm jak chciałam gdzieś wyjść to nie bylo problemu teraz jestem uwiązana do własnej córki jak więzień jakiś :p mogę wyjść na 3 h bo później muszę wrócić nakarmić Hanię. Także zazdroszczę tym Mamunion których maleństwa piją z butelki i lubia smoczki ! Hania na widok smoczka dostaje spazmów. Kiedyś jak była mniejsza to pociągnęła chwile smoka teraz w ogóle... ja nie wiem co to za dziecko mam :p
I zasypia tylko tak jak na zdjęciu.
Bo jak włożę do łóżeczka jak jeszcze nie śpi to pisk i to taki ze aż się zachodzi. Teraz jak usnęła to mogę ja włożyć do łóżeczka

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54508.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54509.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej dziewuszki :)
Wszystkie piękne dzieciaczki, no ale Emilki uśmiech przebija wszystko :)

Milutka, udanego wypadu! :)

Charlotte, spróbuj, raczej nie zaszkodzi ;)

Qarolina, zdrówka dla Gosi z okazji 5 miesięcznicy i udanego szczepienia :)

Mamo Joasi, a może faktycznie coś Asi w brzuszku nie tak się dzieje a powodu alergii albo jakiejś nietolerancji. U nas Zuzia dopóki nie dostawała specjalnego mleka, to też w nocy się mega wierciła i wybudzała. Teraz też się wierci, ale znacznie mniej niż poprzednio. Mój mąż to się śmiał, że jej kiedyś głowa odpadnie od tego kręcenia.

Odnośnik do komentarza

Dla Gosi odczywiscir duuuuuzo zdrówka :) żeby pięknie spała i była pociecha dla rodziców !:*

Iwa pisałaś obcym viburcolu może tez się w to zapotrze. Póki co mam tylko jakiś żel z lidokaina na dziąsła. Przetestowałam na swoim dziąśle i wiem ze dziala miejscowo znieczulająco ale tylko chwilowo. A rzeczywiście przydałoby się coś dodatkowo z jakimś uspokajaczrm :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za życzenia. My już po szczepieniu. Gosia waży 9075 g. Mój kochany pulpecik. Bujaczek musimy już pożegnać bo jest do 9 kg. I rozejrzeć się za nowym nosidełkiem bo mamy do 10 kg.
Mag moja zasypia tylko przy cycku innej opcji nie ma.
Moja też nie toleruje smoczka, z butli też już nie umie jeść więc będzie pić z kubka jak będzie potrzeba :D
Pediatra mnie wkurzyła. Zapytała się czy Gosia je już co innego. Jak powiedziałam że nie to dać marchewkę. Żal. Jeszcze poczekam minimum pół miesiąca.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

co planujecie dla waszych M na walentynki czy jakies wspólny prezent np OD mamy i dziecka? macie jakies pomysły?co planujecie dla waszych M na walentynki czy jakies wspólny prezent np OD mamy i dziecka? macie jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza

Qarolina - super rośnie dziewczyna! :) Co do pediatry - brak słów. Zresztą, ciągle z tym jedzeniem sprzeczne info i tak. Jak gdzieś idę, a moja zapłacze, to zawsze ktoś lubi postawić diagnozę "pewnie coś zjadłaś i dlatego" - no sił już nie mam, żeby tłumaczyć :/ Marchewkę to by jej uchem wciskali wręcz niektórzy ;) A ja chcę jeszcze poczekać - dopiero co nauczyła się odbijać i bez płaczu bąki idą wreszcie.
U nas w aucie sprawdza się taka wisząca na zagłówku sprężyna z zabawkami. Kolorowa i z grzechotką, że aż na każdym wyboju słychać. No i lustro - to super rzecz. Widzimy się z małą i wiem, kiedy śpi a kiedy nie. Teraz to już też lubi mieć zabawkę w ręku, więc ma się czym zająć, kiedy w okno nie patrzy. Niech tylko już bez tych kombinezonów da się jeździć, to będzie jeszcze wygodniej.
U nas smoczek ledwo tolerowany - i tylko w wózku jak nie może przysnąć. Z butelki karmić jeszcze nie próbowałam - też jestem na życzenie mej królewskiej mości :) Ale dobrze mi z tym póki co ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Nadrobie pozniej. U nas tragedia. Laura miala atak. Dusila sie tak ze plakala bo jie mogla oddychac ,zlapac tchu. Juz chcialam wzywac pogotowie, ale dalam a raczej wcisnelam jej sila krope iinhalator na maxa i po chwili przeszlo.. miedzy czasie Milena sie rozwyla i omal nie zaniosla a ja nie wiedzialsm czy trzymac Laure i pomoc jrj oddychac czy leciec do Mileny. Koniec koncow z Laura na reku (20kg) i uspokajajac ja ,druga reka ruszalam lezaca w lozeczku Milene aby sie nie zaniosla. Mam dosc od rana. Oczywiście do zadnego pediatry nie ma miejsc. Ide sie dzis wepchnac , mam w nosie kazania lekarzy , maja ja zbadac i koniec ! Jutro jeszcze szczepienie Milena ma na 9. Tylk boje sie zostawic z kimkolwiek Laure bo nikt nie wie jak reagowac a zanim bym ubrala mele i dotarla z osrodka do domu to Laura moglaby sie udusic. Szczepionki nie moge przelozyc bo juz 21.12 miala byc szczepiona.
Maz nie dostanie wolnego. Moha mama za granica u brata. Radzcie co mam zrobić

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Och nadrobilam was toroszke :)

Quarolina 100 lat dla jubilatki

Florentyna ciesze sie ze z pieskiem juz lepiej

Milutka86 udanej podrozy

maja168 trzymam kciuki. Bedzie dobrze

Monikae super ze udalo sie wykompac w wiaderku. Mam nadzieje ze juz teraz bedzie z gorki :)

Emka wspolczuje bolu. Mnie tez czasem lapie taki mocny ze nie potrafie sie wyprostowac, ale jakos nie mam czasu przejsc sie do lekarza.

Katka11 ja Camilie stosowalam u starszego i nie wyobrazam sobie zabkowania bez niej. Teraz dla mlodej zrobilam maly zapasik i jak bedzie trzeba to jej uzyje :)

Madzikcz przepiekny usmiech ma twoja corka. Zreszta wszystkie dzieciaczki takie do schrupania :) Ale jej usmiech zabojczy

Agnes ja tez przegladam zdjecia malej, chociaz musze sie przyznac niestety, ze chyba ma mniej niz moj pierworodny :/

Emka1 jezeli mozna to ja bym chetnie dolaczyla na FB (Monika Czaicka)

Anna13 nasze walentynki w tym roku beda wygladac tak, ze moj na delegacji w Polsce a ja tutaj z dziecmi :)

Postanowilam ze na nastepnym szczepieniu podam rota :)

Adam wczoraj mial wysoka goraczke, ktorej nie umialam zbic. Juz planowalam dzisiaj wyjscie do lekarza a on wstaje zdrowy :/ Nie wiem co to bylo i skad mu sie wziela... Na razie wstrzymuje sie z wizyta lekarska

Ania ostatnio sporo spi i malo je. Tzn. wstaje o 6/7 i je 150ml i idzie spac. Spi do 10, a jesc chce dopiero ok 11 (150ml) i teraz znowu poszla spac. Mam nadzieje ze to tylko z powodu tej choroby a nie nic powazniejszego. Jak sie to utrzyma do piatku to chyba pojde do lekarza.

Wczoraj popoludniu zjadla pierwszy raz grysik. Smakowal :)

Odnośnik do komentarza

kaska wspolczuje. Straszne to co piszesz. Moz jakas dobra kolezanka moglaby zostac? Przyszlaby wczesniej i bys jej wytlumaczyla co i jak ma robic. Albo ww najgorszym wypadku isc z obiema.

AnkaAnka ja tez nie znosze jak sie ludzie wtracaja i dodaja swoje cztery grosze nie proszeni...

Co do smoczka to mamy i czasem uzywamy, ale nie jest to gadzet niezbedny.

My w marcu znow bedziemy jechac do Polski (1050km) ostatnio w grudniu bylo ok bo jechalismy w nocy i cala droge przespala. Ale jest coraz starsza i nie wiem jak bedzie reagowac. Tutaj na miejscu jest ok. te 100-200km to bez problemu przejezdza, ale jak bedzie na tej trasie. Chce sie zaopatrzyc w to

zobaczymy czy sie sprawdzi :)
Odnośnik do komentarza

Kaska ja bym zostala w domu z corkami. Szczepienie mozesz przelozyc i nikt Ci tego nie zabroni!! (No chyba ze rotawirus?)
To Ty jestes matka i Ty decydujesz kiedy zaszczepisz.
Nie ciagaj nigdzie LAury skoro tak sie meczy. Poza tym jak ona jest chora ja bym nie szczepila z tego tez wzgledu Mileny.

Co do ząbkowania i preparatow typu Camilia czy Viburcol nie uwazam za cos co dziala bo to homeopatia czyli takie rozcienczenie substancji, ze ich tam po prostu nie ma uwierzcie dr na wykladach nam to bardzo doglebnie rozpisal. Chyba, ze lubicie stosowac placebo :P

Dentibaby jest na naturalnym skl bez cukru, lidokainy, alkoholu. Dziala przeciwzapalnie, kojaco, uspokajajaco i przeciwbolowo. Naprawde fajny sklad i niska cena.

Jesli chcecie z lidokaina czyli o dzialaniu miejscowo znieczulajacym: Bobodent jest bezalkoholu

Reszta zawiera bardzo duzo substancji pomocniczych i jest na alkoholu.

https://www.suwaczki.com/tickers/relg8u69ipwcush0.png

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09krhmp7ur49fu.png

Odnośnik do komentarza

AnkaAnka a sprawdza sie to lusteko?

Kaska w sumie dziewczyny maja racje jak jest chora to lepiej nie szczepic. Ja tam sie na tym tak nie znam, ale moze ten kalendarz szczepien nie jest az tak mocno istotny i mozna to odwlec.

maaaaag czy dobrze rozumie ze wszytsko co jest homeopatyczne to placebo? A Camilia tez jest lekiem homeopatycznym? Ja tutaj jak lezalam w szpitalu po porodzie to dostawalam kuleczki arniki (podobno homeopatyczne). Zreszta tutaj wszyscy tutaj stosuja te kuleczki dla dzieci przy roznego rodzaju stluczeniach. I podobno skutkuje. Mozesz mi wytlumaczyc, ale tak lopatologicznie jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza

Witam taka różnorodność tematów my tez czekamy na zabki ale nic nie widać choć sie mega slini i wszystko ląduje w buzi
Kaśka zdrowka dla Laury i wytrwałości bo u Ciebie juz długo ciągną się te chorubska za wami
Gosi wszystkiego naj
Zdjęcia cudowne Emilka wymiata wszystkich z tymi pieknymi doleczkami

Tekst linka[url=http://]Tekst linka[/urlhttp://fajnamama.pl/suwaczki/1bkffxm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...