Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Mama Joasi, podejrzewam, że ilość objawów jest zależna od stopnia alergii. Nie zawsze wszystkie objawy muszą występować razem. Mi się wydaje, że objawy tylko skórne mogą być też alergią na coś innego, np. na proszek do prania, czy kosmetyki. Choć lokalizacja tych wysypek, o których piszesz jest typowa dla skazy. A co do ciemieniuchy, to u nas też ostatnio robią się takie suche placki na główce. Ponoć dzieci z alergią mają większą skłonność do ciemieniuchy.

Odnośnik do komentarza

U mnie też nie wygląda to jak ciemieniucha. Za pierwszym razem miał charakterystyczne łuski i zaczynało się zaraz nad czołem. A ta sucha i zaczerwieniona skóra zaczyna się na czubku głowy i rozchodzi we wszystkich kierunkach. Smarowałam emolium i jest o niebo lepiej. Spróbuję unikać produktów na bazie mleka krowiego.

A swoją drogą jak suplementujecie wapń? Ciężko mi znaleźć witaminy dla karmiącej z wapniem a jak już znalazłam to mają raptem 25% dziennego zapotrzebowania. Boje się że zęby mi poleca.... Mag może Ty się orientujesz??

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczynki tyle dzis piszecie, ze nie nadążam z czytaniem. Nadrobilam strony i nie wiem juz co komu chcialam napisac.. hm..

Monikae, mam poduszke do karmienia, tzn, kojec z motherhood, kupilam jeszcze w ciazy i od poczatku na nim karmilam i bylo ok, dopiero od paru dni dokuczaja mi plecy dlatego zwalam to na wage Stasia i jego wiercenie przy jedzeniu. Moze po prostu wybiore sie na jakis masaż i tyle. Jakos trzeba sobie,radzic ;)

Dziewczynki współczuję wszystkim płaczków. U nas odpukac nie ma jakiegos marudzenia w ciagu dnia. W sumie Staś placze tylko gdy jest głodny i zmęczony. A tak to mega pogodne dziecko, polezy sam na macie i posiedzi w lezaczku, z tym, ze ja,nie lubie zostawiać go samego, bo jakos mi tak smutno, ze on taki malulek sam lezy.. w ciągu dnia tez dosc duzo spi, ma kilka drzemek trwajacych od pol godziny do poltorej. Takze zawsze cos tam uda mi się na bieżąco ogarnąć. Nie mam co na niego narzekac, bo z tego co piszecie, to Wasze bobasy duzo bardziej wymagające są..

Witam Florentyne ;) po niku myslalam, ze to moja przyjaciółka z podstawowki, bo ona tez wrzesniowka i coreczke Florke wlasnie ma ;) no ale Ty masz synia, wiec moje podejrzenia rozwiałaś ;) witaj w naszym gronie, fajnie ze nas coraz wiecej ;) oby to nasze forum nigdy nie wygasło ;)

Mamy chlopcow, pytanko. Dzis fizjoterapeutka zwrocila uwage, ze Staś ma wodniaka jaderek. Zaden lekarz do tej pory nie zwrocil na to uwagi i w ogole zastanawiam sie, czy jakis lekarz widział go na golaska, no oprocz szpitala po urodzeniu, i nie moge sobie przypomniec. W kazdym razie powiedziala tez, zeby sie nie przejmowac, bo to sie wchłonie i pewnie dlatego nikt nie zwrocil mi na to uwagi. Wiem, ze ktoras mamusia kiedys pisala, ze jej synio tez to ma. Jak to bylo u Was?

W ogole myslalam, ze oszaleje dzis na tej rehabilitacji. Staś tak potwornie płakał, a raczej darł sie jak obdzierany ze skóry, myslalam, ze mi serce peknie ;( ale wiem, ze ma prawo tak plakac, bo te ćwiczenia nie są zbyt przyjemne.. obysmy sie szybciutko uporali z tymi malymi niedoskonałościami ;( po terapii spal od 10:20 (bo zasnął juz w aucie do 14:30! Takze musialy byc te cwiczenia dla niego ogromnym wysilkiem..

A w ogolw bierzecie jakies witaminy? Ja jem za trzech, slodkosci tez sobie nie odmawiam a schudlam, znow waze tylko 54, tyle co przed ciążą i zastanawiam sie, czy nie powinnam jakichs supmenetow brac. Czasem jestem dosc mocno rozkojarzona..

Odnośnik do komentarza

Charlotte mój Błażej ma wodniaka i zwrócił na to uwagę tylko lekarz od bioderek, chociaż inni lekarze też na golasa oglądali Małego z każdej strony. Powiniem wchłonąć się do roku. U nas jest malutki, ja nawet nie widzę różnicy między tymi jądrami. W każdym razie jakby raptem się powiększył mamy się zgłosić do lekarza. Kolejna kontrola w kwietniu. I tak to u nas wygląda.
A z witamin biorę vitaminer. Zdecydowałam się na niego bo zawiera naprawdę dużo witamin i do tego dha.
Mój Mały właśnie wstaje po "kociej drzemce" wiec idę pousmiechac się do niego.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny mam nadsieje ze Wasze pozytywne myśli i kciuki pomogą i wszystko będzie dobrze. Ja od wczoraj jestem podlamana. Franek urodził się z wadą serduszka przeszedł operację i wszystko było dobrze , teraz miał mieć kolejna ale nagle stan die pogorszył i dziś nadal leży w stanie krytycznym a lekarze zamiast działać to dopiero jutro podejmą decyzję co dalej!! Masakra !! Milutka86 ona rodziła w Warszawie bo wiedzieli że dziecko urodzi się z wadą , w Zamościu nie chcieli przyjąć porodu bo dziecko mogło umrzeć od razu po narodzeniu ze względu na brak odpowiedniego sprzętu i lekarzy. Mało tego lekarz który prowadził jej ciążę jak dowiedział się ze dziecko ma wadę serca powiedział jej ze dalej ciąży prowadzić nie będzie. Burak i prostak. Bo nie on wykrył wadę.

Charlotte u mnie synek znajomej ma wodniaka jeśli do 10 miesiąca życia się nie wchłonie to jakiś zabieg ma być. My z kolei mamy też problem bo jedno jądro czasem się chowa małemu do pachwiny i jeśli całkowicie nie zejdzie to chwile po ukończeniu 1 roku życia tez czeka nas operacja eh.

Igor dziś wstał i 8 i uwaga jeszcze nie spał ani razu , ale kurcze nawet nie marudzi ! Dziś jest złotym dzieckiem aż jestem w szoku. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyebgdvuj3l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yda9zax6q7.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie!!!

Tęsknie za wami ale czasu brak :(
Moje dziewczynki właśnie skończyły 5 miesięcy i waza 6,5kg;)
Czytam o waszych problemach ze snem w nocy i u nas od świat jest to samo! Budza sie co dwie h i to nie jednocześnie wiec wyglądam jak zombi i juz odczuwam bardzo brak snu :/ a przesypialy juz całe noce i z dnia na dzień taka zmiana... ale u nas to moze juz zabki..
pozdrawiam was wszystkie !!! Jesteście super mamami ;)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

GreenRoss dobrze że się odezwałaś bo wszystkie sie martwilysmy. Dużo sil na przetrwanie trudnych nocy.
Eosia trzymamy kciuki za synka przyjaciółki.
Witam nowe mamusie inne grupy zamieraja a unas sie powieksza SUPER
My byłyśmy dziś na kontroli z oczkiem i mamy skierowanie na przepychanie kanalikow lzowych.
Jestem przerażona moje dziecko jest takie spokojne a teraz mu zafunduje taką traume
Spróbuję jeszcze u innego lekarza zobaczymy co powie
Unas jest teraz faza podnoszenia glowki tak jakby chciała usiąść wydaje mi się ze nie powinnam jej podciągać za raczki ale ona aż piszy taka ma radoche jak siada
Wasze dzieci tez tak robią

Tekst linka[url=http://]Tekst linka[/urlhttp://fajnamama.pl/suwaczki/1bkffxm.png

Odnośnik do komentarza

Alik u nas jest to samo z pociągniem do
Siedzenia. Najchętniej to już by chciała siedzieć. Nie pozwalam na to ale czasami ja podciągnę za raczki to praktycznie sama siada. Teraz ja jakoś brzuch boli bardzo. Purki puszcza i chce być tylko przy cycku. Zwykle tak jest jak ja boli właśnie. Bo nawet jak jest zmęczona to nie chce cycka do spania tylko właśnie przy bólach brzuszka. Od godziny ponad leżę z nią i tylko zmieniam cysie. Raz jeden taz drugi. Poszła właśnie jakaś kupka :) hurra może będzie Niuni lepiej

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny, postaram sie byc na bieżąco moze tym razem sie uda ;)

Moje słoneczka ciagle chcą siedzieć jak leżą to zaraz głowy do góry i marudzą.
Późno zaczęły podnosić główkę na brzuchu s potem któregoś dnia nagle głowy wysoko:) Ależ byłam dumna hehe

Tez jestem ciekawa kiedy w końcu te zabki sie pokażą bo ślina wszędzie i Blance zaczęły troszkę puchnąć dziąsła

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny, postaram sie byc na bieżąco moze tym razem sie uda ;)

Moje słoneczka ciagle chcą siedzieć jak leżą to zaraz głowy do góry i marudzą.
Późno zaczęły podnosić główkę na brzuchu s potem któregoś dnia nagle głowy wysoko:) Ależ byłam dumna hehe

Tez jestem ciekawa kiedy w końcu te zabki sie pokażą bo ślina wszędzie i Blance zaczęły troszkę puchnąć dziąsła

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny my po kontroli u ortopedy. Wszystko w porządku, koniec z pielchą :) kolejna wizyta jak mała zacznie chodzić. Pytałam o fotelik i można używać dopiero jak dziecko siedzi, wcześniej nie no to niebezpieczne.
Kurcze ja się martwię moja dopiero 2 razy przekręciła się z brzucha na plecy, a nóżki ją nie interesują. Woli pełzać lub lizać matę.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...