Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny, ja na pewno zapytam o badania prenatalne, bo nie dość, ze jestem 35+ to jeszcze 2 groszki :))) bede je robić na 100%.

Maaaag ja nie mam żadnych dolegliwości, a przy moim poziomie progesteronu powinnam za przeproszeniem "rzygac jak kot" :)))). Tak mi lekarz powiedział :)))) bo mdłości towarzysza wlasnie zmianom poziomu hormonów, organizm tak reaguje :)

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie ;)
Dołączam do wrześniowych mam. Mam termin na 12 września ;)

Mam okropne mdłości i nabrzmiałe piersi. Potworne zmęczenie. To wszystko. W ogóle nie mam parcia na pęcherz.

Na usg już widziałam maleństwo. Mam liste badań do zrobienia.

Mam też skierowanie na badania prenatalne - w 13 tc robię test PAPPA.
Boję się jak diabli czy maleństwo jest zdrowe bo wszędzie straszą kobiety 35+, a ja właśnie tyle mam.

Pozdrawiam wszystkie mamy ;)

Odnośnik do komentarza
Gość anulkaaaa

Witajcie mamusie:)
Jeśli mogę z chęcią do was dołączę:)
Jestem w 6tc termin około 28-30 września:)
Mam już córeczkę która teraz w lutym skończy rok:)
Tym razem nam się udało bez większych starań:)

Odnośnik do komentarza

Hej Anulka.
Ją również 30 wrzesień :-)
Wizytę pierwszą masz już za sobą? Ją jeszcze nie.
Dziś boli mnie cały czas sam dół brzucha. Powiedziała bym nawet spojenie łonowe....
Czy któraś z mam tak ma lub miała?
Dziwne uczucie. Mimo dwóch coreczek zupełnie nie pamiętam jakie były początku....

Odnośnik do komentarza

Kurcze, mój lekarz wraca dopiero 29 lutego. Zwariuje tak czekając. Zamartwiam sie, (chociaz sie do tego nie przyznaje) , czy dzidziuś zdrowo się rozwija.
Nie chcemy tez mówić dziewczynkom,póki nie potwierdzimy, ze wszystko ok.
Hania 10lat i Zuzia 6,5 lat :-)

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny:)

Nam lekarz tez doradzal badania prenatalne, ale stwierdzilismy ze jednak nie bedziemy ich robic. Popytalam kolezanki (akurat 4 tez sa w ciazy:D) i tylko jedna robila USG geenetyczne. Nie jestesmy w tzw grupie ryzyka, a gdyby jakis wskaznik wyszedl zly to cala ciaze bym sie zamartwiala:( Wiec co bedzie to bedzie i tak juz kochamy nasze malenstwa:)

P.S Dzis mam najgorszy dzien od poczatku ciazy jesli chodzi o samopoczucie:( w drodze do pracy zrobilo mi sie slabo i caly czas czuje lekkie zawroty glowy:( mam nadzieje, ze do jutra przejdzie, bo wybieram sie rano zrobic te wszystkie badania (toxoplazmoza, rozyczka hiv, glukoza itd...)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Witam .Piszę gdyż ogarnęły mnie dziwne emocje :( nie czuję się w ciąży a dziś to 6t,3d, nie wiem czy to lęk przed tym co mnie kiedyś spotkało , myśl że tym razem będzie tak samo , czy coś innego :( .Nie wiem jak odgonić negatywne myśli , czy jest w ogóle sens je odganiać , bo co jeśli znów okaże się że i tym razem nic z tego nie będzie .Nie daję już rady sama ze sobą , nie wiem jak dotrwam , do środy , do wizyty u lekarza .Nie wiem czego mam się spodziewać na tej wizycie , jak się nastawić ............

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqps6pnznyy0i.png

Odnośnik do komentarza

Karolcia, nastawiaj się na to, że będzie dobrze. Nie karm maluszka złymi emocjami. Musi być dobrze i już. Zajmij się czymś, zrób porządek w dokumentach, uporządkuj zdjęcia albo nawet tv oglądaj a przetrwasz do środy, gdzie się okaże, że wszystko w porządku :)

Co do badań prenatalnych to nie wiem czy lepiej robić czy nie robić. Ale skoro mam już skierowanie to zrobię. Chyba należę do tych, co wolą wiedzieć.
Badania prenatalne są nieinwazyjne, robi się usg i bada krew matki.
Dopiero jak wyjdzie coś nie tak, można zrobić amniopunkcję - pobranie do analizy wód płodowych. To już poważna sprawa bo może skończyć się poronieniem.
Mój lekarz trochę mnie nastrasxył tymi wszystkimi wadami genetycznymi, więc teraz czuję potrzebę to sprawdzić ... :(

A teraz jak zwykle nie mogę spać. Dziwny ten stan kobiety w ciąży.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8jqivleyevi34.png

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie z dzidzia wszystko dobrze już miałam USG przez brzuch serduszko ładnie bije mam założona kartę ciąży termin na 3 wrzesień teraz mam zlecone tylko mocz nast wizyta 1 marca razem z dokładnym USG wyk!uczajacym wady. U mnie mdłości już mniejsze. Ale już przytylam bo cały czas coś podjadam . dziewczyny czemu wy tak myslicie negatywnie nie można tak bo nie można się stresowac. U mnie dzieci kaszla zaraz żeby mnie nie zaraził.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3c6edvc6gpavu.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, widze ze duzo z nas stracilo swojego aniolka :( trzeba myslec pozytywnie, tym razem na pewno sie uda ;). Ja dzis odczulam ulge rano nie mialam az takich mdlosci jak przez ostatnie dni, za to jestem strasznie zmeczona i apetytu dalej brak. Widze ze duzo z was dostala skierowania na rozne badania, ja dostalam tylko na morfo, mocz, tokso, a na marzec mam tylko morfo, mocz i przeciwciala rh.

Odnośnik do komentarza

Ewcia witamy :)

Ja robiłam w pierwszej ciąży badania prenatalne i test PAPPA dla świętego swojego spokoju, bo to pierwsza ciąża i wiek trochę jak dla lekarzy mało atrakcyjny 30 lat Badanie polega na dokładnym usg i testów wykonywanego z krwi matki te późniejsze amniopunkcje są tylko i wyłącznie wtedy gdy pierwsze badania wykażą nieprawidłowości i podejrzenie że coś jest nie tak.W tej ciąży będę je robiła z racji wieku mam 35 i lekarka powiedziała ,że one mają i muszą być.Po za tym dostałam tyle badań do zrobienia że dziś idę do lekarza na NFZ niech mi da co może aby nie płacić .Mam całą listę czyli 12 pozycji łącznie z hiv,toksoplazmozą,cytomegalią i nowa grupą krwi.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-58191.png

Odnośnik do komentarza
Gość Milutka86

Witajcie dziewczynki. Nie było mnie dwa dni A nadrabiania.......Oj ja wczoraj znowu u lekarza przeziębienie nie odpuszcza. Dr chciała prZepisać antybiotyk, ale odmowilam. Mam leżeć. Do tego dzisiaj biegunka. Po południu wizyta u dentysty. Masakra jakas.....
Co do badań prenatalnych to też dostałam skierowanie Ale w Lublinie nie chcą mi uznać A kosztują 400 zl. Badania prenatalne robi się 11-14 tydzień później wykonane są niemiarodarne i nie ma sensu ich wykonywać. To usg i badanie z krwi także nie są w żaden sposób groźne dla dziecka.

Odnośnik do komentarza

Witam Przyszłe Mamy!
Nie jestem w ciąży i jeśli ten post będzie dla Was spamem, proszę, usuńcie go.
Jestem na V roku fizjoterapii, równocześnie na ostatniej prostej do zdobyci tytułu dyplomowanego fizjoterapeuty. Aby tak się stało, potrzebuję pomocy przyszłych Mam.
Moja praca magisterska dotyczy Aktywności fizycznej w profilaktyce bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Jeśli znajdziecie Panie ok 5 minut na wypełnienie niniejszej ankiety, będę ogromnie, ale to ogromnie wdzięczna. Im więcej przeprowadzonych badań, tym bardziej rzetelnie wyniki mojej pracy.
Jeszcze raz powtarzam, jeśli to dla Was spam, usuńcie ten post.
Za kazdą pomoc już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
PS. Ankietę może wypełnić każda kobieta będąca w ciąży, niezależnie od tego czy jest aktywna fizycznie, czy nie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/215873/aktywnosc-fizyczna-w-profilaktyce-bolow-kregoslupa-kobiet-w-ciazy.html

Odnośnik do komentarza

Ja wyleczyłam przeziębienie w dwa dni:

-sok malinowy (taki prawdziwy, własnej roboty), dużo soku, z wodą, z herbatą, ze wszystkim,
-imbir (korzeń), dużo imbiru, podobnie jak sok malinowy dodawałam do każdego ciepłego napoju
-cytryna, pomarańcze, grejfruty
-miód prawdziwy

Z powyższych składników robiłam sobie pyszny ciepły napój (żadnego składnika nie można zalewaç wrzątkiem)

Czosnek, odrobinę do kanapki bo mój żołądek za bardzo go nie toleruje.

Koleżanka zrobiła mi też koktajl:
-kiwi
-pietruszka natka
-cytryna (ze skórką)
-miód

Wygrzanie pod kocem/kołdrą.
Dużo płynów.

Dawno tak szybko nie wstałam na nogi.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8jqivleyevi34.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...