Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
emma83

Elektryczny aspirator odciągacz kataru. Ktoś coś? Proszę o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, napiszcie, jakie macie doświadczenia z takim sprzętem, czyli elektrycznym odciągaczem kataru?? Możecie polecić jakieś modele , które dobrze odsysają, nie są trudne w czyszczeniu oraz do których nie trzeba dodatkowych akcesoriów???

Myślałam o aspiratorze Novama Pingo, ale nie wiem, nie znam się.

Proszę o pomoc i informację.

(Tylko nie piszcie mi proszę nic o ustnych ani odkurzaczowych aspiratorach, bo ja nie mam jak ani gramolić odkurzacza ani ciągnąć tej rurki.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

my używamy "katarek" to aspirator, który podłącza się do odkurzacza, wiem, jak to brzmi, ale to naprawdę jest dobre, chwilę i odkurzacz wyciąga zalegający katar z noska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

emma83, ja nie mam żadnego więc nie polecę. Jakoś mi się udawało, że synowie pierwszy katar dostali jak już umieli sami siąkać nosek :). Ale dobrze wiedzieć, że są elektryczne odciągacze.
A że tu jest mały odzew, to może wrzuć hasło w Google i tam zobacz jakie są opinie na jego temat.
Powodzenia i zdrówka dla maluszka.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również polece katarek do odkurzacza. Niestety dostepny tylko na allegro. Moje dziecko odkad przywiozłam do domu ma tym czyszczony nosek. Ma juz 5 miesiecy I dla niej to zabawa, nawet w nocy jak trzeba wyciagamy I nie krzyczy. Starsze dziecko uzywa do tej pory. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja szukałam gruszki, ponieważ starszym dzieciom wyciagałam gruszką. A tu niespodzianka. Teraz są aspiratory. Podzieliłam się wiadomością z siostrą, wspomniałam, że są nawet takie, które podłącza się do odkurzacza. Gdy to usłyszała, to bardzo na mnie nakrzyczała, że ktoś głupot mi naopowiadał, a ja uwierzyłam ;D
Moja kruszynka ma miesiąc i od 3 dni bawimy się aspiratorem ustnym. Ciekawa jestem jak wygląda wyciaganie tym odkurzaczowym. :)
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elektryczny to dobra sprawa siostra używa, ale powiem szczerze ja mam doświadczenia z tym ustnym (ja też bardzo długo nie mogłam się do niego przekonać...) i to jest najlepszy wybór. Syn miał okres 6 mc choroby ciągłej, gdyby nie to to gruszką bym nie dała rady. Po prostu taki natłok kataru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam to Pingo i szczerze mówiąc szału nie ma. Dość słabo odciąga i tak trzeba poprawiać takim "doustnym". Fajne tylko są melodyjki, ale za takie pieniądze spodziewałam się lepszego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EWAu

Mam odkurzacz owy latarek i jest to rewelacja frida przy tym to śmiech na sali. Katarek wyciąga ilości niewyobrażalne. Niestety jest to głośny i agresywny zabieg w ciągu dnia ok. Ale kiedy dziecko jest śpiące albo bardzo osłabione fatalnie działa ten cały hałas. Dlatego tez szukam czegoś elektrycznego, żeby móc wspomóc się w nocy np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zadowolona mama

Witam przy dwójce dzieci używałam gruszki jakaś masakra dzieci panikowała już gdy ja chwytałem w rękę . Teraz przy trzecim synku kupiłam aspirator do odciągnięcia ustami i naprawdę trzeba mieć silne puca żeby dobrze wyczyścić dziecku nosek. Dziś kupiłam aspirator do odkurzacza jestem zadowolona nigdy w tak krótkim czasie nie udało mi się ściągnąć tyle kataru bez łez dziecka. Bardzo polecam taki sposób pomocy przy uciążliwym kataru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beataal

Katarek do odkurzacza- przydal sie juz w 2 m-cu zycia kiedy dzieciaczki zlapaly jakiegos wirusa. Baly sie tego ale jak juz udalo sie przylozyc do dziurki to uspokajaly sie i dalo sie wszystko wyssac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość milenawojek

ja już gruszkę dawno odstawiłam na bok odkąd mam aspirator do odciągania katarku, kupiłam z Haxe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My mamy Fridę Nasal oraz Novama Pingo. Ten pierwszy jest to odciągacz "ręczny", którym odciąga się katar własnym "zasysem". Dobrze się sprawdza, dziecko się nie boi, ale z uwagi na swoją konstrukcję, rurka czasem się odczepia, kiedy dziecko się jednak broni albo po prostu jest bardziej ruchliwe. Koszt to około 20 zł, więc bardzo przystępnie. Ten drugi jest elektryczny (na baterie) i według mnie jest absolutnie super, chociaż koszt około 100 zł to już nieco większy wydatek. Umieszcza się silikonową profilowaną końcówkę w dziurce od noska i stałą siłą odciąga katar do zbiorniczka. Dodatkowym bajerem jest możliwość włączenia melodyjki (kilka różnych), która pomaga odwrócić uwagę dziecka od zabiegu, który przecież pomimo wszystko do najprzyjemniejszych nie należy. Największą jednak przewagą takiej maszynki nad odciągaczem podłączanym do odkurzacza jest możliwość zabrania go w podróż, czy po prostu na spacer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AnnB

Ja ma elektroniczny aspirator w kształcie delfinka marki mesmed. Radzi sobie całkiem nieźle i jestem zadowolona z zakupu. Używanie takiego sprzętu to sprawa bardzo indywidualna, wszystko zależny od ilości kataru i samego dziecka, moje akurat reaguje na ten aspirator bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika.Re

My używamy aspiratora elektronicznego z funkcją aplikacji roztworu soli fizjologicznej marki mesmed (co ważne to polska marka). Nie spodziewałam się cudów po nim, ale jestem mile zaskoczona bo radzi sobie dobrze. Przydaje się bardzo, a że jesień to dosyć często go używam, także w nocy i daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na katar dla tych najmłodszych proponuję aspirator od francuskiej mega porządnej firmy Beaba https://www.samdlamam.pl/beaba-elektroniczny-aspirator-do-nosa-tomydoo-id-2450. Aspirator jest rewelacyjny. Jest cichy w działaniu,. Ma też trzy nasadki dopasowane do wieku dziecka. Ważne, że będziecie miały tam taką nakładkę dla dzidziusia 0-3 miesiące. malutki i poręczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas bardzo dobrze sprawdzał się wspomniany wyżej Pingo. Miałam wcześniej aspirator ustny, ale córeczka za każdym razem płakała, walczyła i w sumie mało co odciągal. A Pingo jest rewelacyjny, wyciąga szybko, ma melodyjki do których śpiewam o pingwinku, który ratuje nosek, córeczka leży grzecznie i śmieje się, a nos czysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nie sprawdziła się ani gruszka ani zwykły odciągacz (taki, który sami zassysamy). Dziecko się kręciło, marudziło- za nic w świecie nie chciała dać sobie wyciągnąć. Kupiłam Haxe, nic nie trzeba oprócz baterii;) są tam dwie końcówki, do rzadkiego kataru i takiego już gęściejszego. Wyciąga to co trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kiniaaa As

Haxe to jakieś nieporozumienie, jeżeli ktoś używał sopelka z końcówką do odkurzacza to obrazowo ten od haxe ma 6 razy mniejsza siłę ciągu. Fajnie ze ma melodyjki, jest poręczny i mozna go zabrać w podróż, tylko nie spełnia swojej podstawowej funkcji i prawie nic nie odciaga. Pozytywne opinie to albo kupione komentarze albo kogoś kto nie używał porządnego aspiratora. Nie dajcie się naciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anka

Temat rzeka, my wybraliśmy aspirator haxe, miękkie końcówki, melodyjki i jego głośność (a raczej bycie cichym) nas przekonało 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mu używamy elektrycznego NOSIBO PRO i jest rewelacyjny. Fakt jest dość drogi jednak maleńka się to nie boi, nie chalasuje mocno, moc ssania do regulacji, nie wymaga używania odkurzacza (co wydawało mi się niehiginiczne) i nie trzeba niczego ssac przez co rodzić nie naraża się na zaraza nie w sytuacji gdy maluszek ma infekcje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mikii

Zdecydowanie polecam Ci aspirator do noska od firmy Frida, do tego warto kupić spray przygotowany w oparciu o wodę morską, który gwarantuje odpowiednie nawilżenie błony śluzowej noska, bardzo fajnie się sprawdza i na pewno będzie znacznie lepszą opcją niż klasyczna gruszka, która powoduje podrażnienia w nosku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Julia
W dniu 24/4/2020 o 8:05 AM, Gość Anka napisał:

Temat rzeka, my wybraliśmy aspirator haxe, miękkie końcówki, melodyjki i jego głośność (a raczej bycie cichym) nas przekonało 😉

My też wybraliśmy haxe, jesteśmy zadowoleni baardzo. Przy używaniu aspiratorów elektrycznych ważne jest to jak ich używać, znalazłam fajną instrukcję https://haxe.pl/blog/jak-uzywac-elektrycznego-aspiratora-do-nosa-haxe-zasady-uzytkowania/ może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie gruszka była za słaba a aspirator do odkurzacza za głośny, więc wybór padł na aspirator Helpmedi.

Bardzo skutecznie oczyszcza nos i jest cichy, więc można wyciągnąć smarki nawet podczas snu dziecka :) 

spacer.png

Kupicie go na allegro lub na stronie producenta za 149 zł  https://helpmedi.com.pl/produkt/aspirator-elektryczno-ustny-helpmedi/

Edytowane przez anet67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...