Skocz do zawartości
Forum

Karma dla kota?


Gość mamaitosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamaitosia

Kochane mamy ;)
Mam do Was pytanie troszkę z innego tematu. Kilka dni temu znaleźliśmy małego kotka. Czarno-biało, naprawdę ładny, Stwierdziliśmy, że nie mamy sumienia go oddać do schroniska, a tym bardziej zostawić na pastwę losu. Nie mieliśmy wcześniej kociaka i nie wiem, jak go karmić, a w zasadzie czym. Byłam u weterynarza, Niko jest zdrowy, ale pozostaje kwestia jego żywienia. Kopiliśmy mi suchą karmę Prevital. Czy coś jeszcze trzeba dokupić? Ma ok 3 miesięcy, jeszcze pije mleczko dla kotków. Od kiedy można dawać mięso i mokrą karmę?

Odnośnik do komentarza

mamaitosia, super, że wzięliście kotka, brawo za postawę :)
Kotek mający 3 m-ce powinien już jeść mięso. Nasz dostawał (i nadal tak ma), że rano dostaje mięso, a popołudniu sypię mu do osobnej miseczki suchą karmę. Następnego dnia jak mięso jakieś zostało, to wyrzucałam i dawałam świeżą porcję. Potem już wiedziałam ile dawać, by się nie marnowało. A suchej karmy zawsze daję tyle, by była w miseczce cały czas.
Z mięsa można też podać kawałek indyka czy wołowiny, ale musi to być mięso wcześniej przemrożone!
Do picia świeża woda, ja wymieniam ją 2-3 razy dziennie.
Na wyposażenie przyda się przede wszystkim kuweta ze żwirkiem. Jakaś zabawka, choćby kulka zrobiona z wełny na długim sznurku. I ważny jest drapak, bo koty mają pazurki, więc żeby nie zadrapały Ci mebli, to drapak jest ważny.
To takie najważniejsze rzeczy. Reszta z czasem wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Justiiinee

Też się cieszę, że przygarnęliście kota. Karmienie suchą karmą nie wystarczy. Dokup kociakowi saszetki. Prevital jest całkiem w porządku, też kupuję tę karmę. Z tym, że łączę mokre, z suchym. Czasem też robię zamiennik i kociak dostaję rybkę bądź surowe mięsko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...