Skocz do zawartości
Forum

Ceny prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem płacisz duże rachunki, ale wszystko zależy od tego jak dużo urządzeń w domu masz zasilanych prądem (czy np. ogrzewanie tak wodę do mycia, macie elektryczną kuchenkę, elektryczne ogrzewanie), ich energooszczędności oraz waszych nawyków. Ceny prądu u różnych operatorów to różnica w opłacie zmiennej i abonamencie. Trzeba dokładnie czytać warunki oraz obliczyć sobie względem zużycia w naszym domu. Poza tym uważać na wszelkie promocje, bo często po kilku miesiącach promocji opłaty są tak wysokie, że oddamy z nawiązką to co "zaoszczędziliśmy" na promocji.

Odnośnik do komentarza

My mając 3-pokojowe mieszkanie w bloku i rodzinę 5-osobową płacimy co miesiąc niecałe 150 zł (w poprzednim półroczu to było ok. 130 zł/m-c).
Dla porównania szwagierka, która mieszka w domu 250m2 i przy 4-osobach płaci co miesiąc ok. 250 zł.
Zmiana dostawcy raczej niewiele zmieni, bo ceny są porównywalne. Prędzej trzeba zmienić nawyki w domu odnośnie energii/oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Gość klaudka12

a jest gdzieś wykaz firm z podziałem na region? I czy te opłaty to już wszystko? Bo u brata nagle wzrosła kwota do zapłaty a tam jakaś opłata handlowa 31 zł, której wcześniej nie było. Trzeba wybierać coś co ma gwarancję ceny, żeby nie było takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza

~klaudka12
a jest gdzieś wykaz firm z podziałem na region? I czy te opłaty to już wszystko? Bo u brata nagle wzrosła kwota do zapłaty a tam jakaś opłata handlowa 31 zł, której wcześniej nie było. Trzeba wybierać coś co ma gwarancję ceny, żeby nie było takich niespodzianek.

Firmy znajdziesz na necie. Nie ma rejonizacji w firmach energetycznych.
A czy są jakieś inne opłaty, to już musiałabyś porównać oferty.
Brat ma nową umowę skoro ma opłatę handlową. Niewykluczone, że podpisał umowę z gwarancją ceny na rok czy 2 lata, a wtedy firma sprytnie dolicza te "opłaty handlowe", w ten sposób rekompensuje sobie potencjalną stratę, gdy cena energii jednak wzrosła.
Ja wcześniej w necie wyczytałam o tych "dodatkowych opłatach", dlatego nie zgodziłam się na umowę z gwarancją ceny.

Odnośnik do komentarza

~Pysio
ale to i tak minie jakiś czas zanim się okaże tak naprawdę przy którym najmniej się zapłaci

Czas nie ma żadnego znaczenia, bo czy będziesz w firmie X czy Y, to to ile zapłacisz za energię będzie wynikało ze zużycia w twoim domu.
A to czy to będzie droższa czy tańsza energia, to zależy od firmy energetycznej, bo jedna firma ma niższe koszty przesyłowe, a inna np. wyższe koszty stałe. Musiałabyś porównać wszystkie składniki, żeby wiedzieć, która firma jest najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Gość klaudka12

Dziubala
~klaudka12
a jest gdzieś wykaz firm z podziałem na region? I czy te opłaty to już wszystko? Bo u brata nagle wzrosła kwota do zapłaty a tam jakaś opłata handlowa 31 zł, której wcześniej nie było. Trzeba wybierać coś co ma gwarancję ceny, żeby nie było takich niespodzianek.

Firmy znajdziesz na necie. Nie ma rejonizacji w firmach energetycznych.
A czy są jakieś inne opłaty, to już musiałabyś porównać oferty.
Brat ma nową umowę skoro ma opłatę handlową. Niewykluczone, że podpisał umowę z gwarancją ceny na rok czy 2 lata, a wtedy firma sprytnie dolicza te "opłaty handlowe", w ten sposób rekompensuje sobie potencjalną stratę, gdy cena energii jednak wzrosła.
Ja wcześniej w necie wyczytałam o tych "dodatkowych opłatach", dlatego nie zgodziłam się na umowę z gwarancją ceny.

ale on ma od dawna umowe z pge, zadna czasowa. I tak go rolują ;/ A wydaje mi się, że w gwarancji ceny cena jest stala a jakie są inne opłaty tez się od razu czlowiek dowiaduje (jesli czyta umowe). A ta rejonizacja...oj, chyba nie każdy sprzedawca działa na terenie całego kraju...

Odnośnik do komentarza

~klaudka12
ale on ma od dawna umowe z pge, zadna czasowa. I tak go rolują ;/ A wydaje mi się, że w gwarancji ceny cena jest stala a jakie są inne opłaty tez się od razu czlowiek dowiaduje (jesli czyta umowe). A ta rejonizacja...oj, chyba nie każdy sprzedawca działa na terenie całego kraju...

Może i nie każdy sprzedawca działa na terenie całego kraju, ale pytałaś o rejonizację, a tej nie ma.
A brat zawsze może zmienić dostawcę na innego :). Przyszło mi do głowy (bo sama widziałam coś takiego w ZE), że jeśli opłata handlowa wynosi u niego 31 zł, to może przy zmianie umowy zamówił sobie opcję z np. hydraulikiem/elektrykiem, czy coś w tym typie.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej skorzystaj z porównywarek. Tam są zawarte wszystkie dane potrzebne do znalezienia najlepszej oferty. Wybierz 3 i zadaj jakieś pytania sprzedawcom - jeśli są wątpliwości. Może jakiś rabat dostaniesz jak powiesz ze wahasz się nad 3 ofertami...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...