Skocz do zawartości
Forum

Prezent dla 5-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz postawić na coś edukacyjnego, to może zainteresujesz się zeszytami z gotowymi scenariuszami zabaw dla przedszkolaka? Opracowano taką serię o nazwie Zabawy FundaMentalne. Dla pociech od 0 - 6 lat jest np. książeczka pt. "Coś w ten deseń", wypełniona mądrymi aktywnościami poszerzającymi kompetencje językowe i społeczne dziecka. Zabawy opracowali eksperci, a maluch uczy się np. w jaki sposób wyrażać swoje myśli, uczucia, nastroje, informować o swoich zamiarach etc. Co sądzisz o takim prezencie?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie zabawki kreatywne i edukacyjne. U nas synek miał od małego zdolności rysunkowe więc świetnym prezentem okazała się tablica do rysowania kredą ze sklepu [reklama usunięta], uchroniło nas od usmarowanych ścian, a młody gdy tylko namaluje coś nowego pstryka fotkę polaroidem i za chwilę zabiera się za kolejne dzieło.

Odnośnik do komentarza

Najlepszym pomysłem na prezent dla dzieci w wieku wczesnoszkolny są artykuły przy użyciu których dziecko będzie mogło wykonać samodzielnie zabawkę czy też inne rzeczy z serii „zrób to sam”. Nasza firma oferuje Państwu na swojej stronie internetowej dużą bazę pomysłów DIY oraz niezbędnych do ich wykonanie produktów. Prezent składający się z zestawy brokatów, kredek i dziurkaczy ozdobnych czy innych tego typu przyborów do kreatywnej zabawy na pewno przypadnie do gustu każdemu Dziecku

Piotrek,
Doradca Online Kidea

http://www.kidea.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chciałabyś uszczęśliwić 5-latka a jednocześnie jego starsze rodzeństwo to proponowałabym zakupić jakąś zabawkę sportową, tak żeby mogli się wspólnie bawić konkurując między sobą. Mogą to być kręgle, golf, piłka, a ostatnio widziałam starą grę, ale w bardzo ciekawym wydaniu. Mianowicie na jeżyku są wystające różnokolorowe kolce, na które należy wrzucić odpowiedni kolor obręczy. Kolce obracają się w rytm muzyki wolniej lub szybciej dlatego stopień trudności można dopasować do wieku dzieci. Ja chętnie dopiszę Mister Ring od Chicco do listy naszych życzeń:)

Odnośnik do komentarza

Dzieci w wieku 5 lat mają już swoje preferencje i ciężko je przekonać do danej zabawki. Zabawki sportowe to dobry pomysł na wspólną zabawę. Ciekawe propozycje można znaleźć wśród zabawek kreatywnych, np zestawy z elementami do przybijania albo konstruowania. Polecam sklep Hoplik - duży wybór nietuzinkowych zabawek. Coś fajnego można też trafić w niezależnych małych sklepach poza centrami handlowymi.

Odnośnik do komentarza

Jak dla całej tej gromadki, to myślę, że gra planszowa :) Tym bardziej, że jesień i zima sprzyjają takiemu spędzaniu wolnego czasu :) My mamy jedną fajną grę - Pod Wodą (Chicco) i ona ma różne poziomy trudności gry, więc i najmłodszy i najstarszy mogliby grać :) W grze chodzi głównie o skojarzenia, dobre zapamiętywanie i rozpoznawanie kształtów. Ale jest naprawdę ciekawa - my z mężem sami lubimy grać w to z naszą prawie 5-cio latką :D

Odnośnik do komentarza

Syn na gwiazdę dostał autko którym może sam sterować. Jest super bo można nim jeździć nawet na wodzie, piachu czy śniegu. Ostatnio testował na śniegu i świetnie się sprawdzało.

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Top 3 zabawki mojego 5 latka:

- lego - nigdy go za mało, ostatnio w lego store wybierał klocki do pojemnika i teraz bawi się nimi od tygodnia co wieczór

- kostiumy superbohaterów - mamy sporo kostiumów z HM, ale tez kilka z drugiej ręki i z jarmarków, przebieranki za rycerza, ninja, lwa, kapitana Amerykę i odgrywanie ról to jego jedna z najlepszych zabaw

- drabinka gimnastyczna z akcesoriami - najbardziej lubi się wspinać i bujać, wiem, ze można zamontować na hak tez chusty do aerojogi, które tez służą dzieciom

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U nas szachy, angielski, taniec, zajęcia sportowe (jako dodatkowe). W podstawie angielski, zaj z psychologiem (tu ponoć skupiają się na emocjach, pewności siebie), zaj. z logopedą i rytmika.

Do tego rodzic 1x w miesiącu powiada o swoich zainteresowaniach, 1x czytanie bajek.

1x spotkanie z muzyką - przychodzi ktoś z filharmonii z instrumentem.

W domu sprawdzaja się gry karciane  [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że klocki gry itd to spoko prezent. Problem jest taki, że dziecko szybko zapomina i zabawka idzie w zapomnienie;/ Zawsze staram się kupować niestandardowe prezenty które w jakiś sposób rozwijają dziecko. Zestawy lego trochę drogie, ale zapewniają sporo zabawy. Dziecko rozwija kreatywność, bo może samo budować nowe zabawki. Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby kupić roślinę owadożerną do samodzielnego wyhodowania. Ponoć bezpieczna dla dzieci. Młody będzie się nią opiekować więc. Zobaczymy czy muchołówka zda egzamin 😄

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio miałam ogromny problem, co kupić mojemu chrześniakowi. To dziecko ma dosłownie wszystko i zabawki już go nie bawią. Ma natomiast duszę artysty- albo taką fazę, kocha swoje kredki i jeszcze bardziej swoje kolorowanki. Natrafiłam na super organizery na kredki, które można spersonalizować od Prowansalskiej Manufaktury https://prowansalskamanufaktura.com/kategoria/organizer-na-kredki i nie zastanawiałam się nawet minuty, biegiem zamówiłam. Mają mnóstwo wzorów, pudełka są zrobione z pięknego drewna, są solidnie wykonane i stanowią super organizer. Wysyłka była szybka, a Antonii był w siódmym niebie! 

Odnośnik do komentarza

bilibo jest genialne! Myślę nad dużym dla Oli (wlasnie się zakochała) a małym dla Jagody, wraz z zestawem z kostka i żetonami (na razie dla Oli).

W klocki nie wchodzę bo znów Ola podejrzy.

Bilibo duże jest za 100 zł w sklepach internetowych i na allegro. Male za mniej ale z kostka, woreczkiem itd. widze, ze z przesyłką tez za ok 100 zł

No i dobrze jest zaplanowac urodziny w jakiś ciekawy sposób:
https://promedia-design.pl/integracja-na-trampolinach-dlaczego-warto-zorganizowac-impreze-firmowa-w-parku-trampolin/

W Airo jest możliwość organizacji urodzin dziecka na trampolinach Ostatnio córka miała tak zaplanwoane urodziny i bardzo jej się podobało.

Odnośnik do komentarza

Sama stawiam na mądre prezenty. Jeśli miałabym wybrać najlepszy prezent dla dziecka, to będzie to na pewno ksiązka. Córka dostaje ksiązki bez okazji i w dużej ilości. Regularnie kupuję jej malowanki, ksiązki edukacyjne. Wieczorem obowiazkowo przed zaśnięciem coś sobie czytamy - jest to taki nasz rytuał, z którego na pewno nie zrezygnujemy 🙂

Jeśli szukacie drobnych elementów do pokoju malucha, polecam zajrzeć sobie do Admix:
https://admix.pl/lampa-wiszaca-chmurka-blekitna

Aktualnie w sklepie można zamówić ciekawe oświetlenie do pokoju dzieciaczków. Wiele z takich lampek może z powodzeniem służyć jako prezent.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...