Skocz do zawartości
Forum

Wysoka przezierność karkowa :(:(:(


Gość Panna Cotta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panna Cotta

Cześć Dziewczyny!
Mam pytanie: czy są wśród Was takie, które miały podwyższony ten parametr a mimo to wszystko jest ok? Miałam ostatnio USG i wynik wyszedł niepokojąco wysoki - 4,8 mm.... Z usta lekarki zabrzmiało to jak wyrok... ;( Oczywiście skierowała mnie na amniopunkcję, którą zrobię. Niemniej szukam iskierki nadziei, że jeszcze nie wszystko jest stracone....

Odnośnik do komentarza

Witaj, jestem z zawodu opiekunką dziecięcą i obecnie zajmuję się 18-to miesięcznym szkrabem u którego NT wyniosło 4,70. Jego mama ma 41 lat, więc lekarze nie mieli wątpliwości, ryzyko trisomii 21 wyszło jej 1:5, a trisomii 13 i 18 1:10. Na amniopunkcję się nie zdecydowała, bo to jednak trochę ryzykowne, zresztą podjęli z mężem decyzję, że jakie dziecko, by nie było to i tak je będą kochać i wychowają. I co? Karolek urodził się zdrów jak ryba (z wagą 4860) świetnie się rozwija i jest przecudowny. Tak więc sama widzisz...
Czy poza wysokim NT wyszły u dzidzi jeszcze jakieś nieprawidłowości?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1677umyr4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Cotta

Beti76 Dziękuję za nadzieję :) Osoba wykonująca USG, powiedziała tylko, że kość nosowa obecna a akcja serca prawidłowa. Na opisie jest jeszcze informacja "obrzęk główki"... Poza tym nie ma już żadnych informacji. Żadnych parametrów. Oczywiście zamierzam powtórzyć badanie a jak wyjdzie źle to amnio zrobimy, bo niepewności byśmy nie znieśli. Ten ciągły strach zamiast radości z ciąży...

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Cotta

Beti76 Lekarz nie poinformował mnie o niczym - nawet o tym czy poza NT coś jeszcze jest nie tak. Jak zapytałam o metody nieinwazyjne to usłyszałam tylko, że to w razie terminacji nie wystarczy a poza tym amnio jeśli wykaże jakieś wady to nie ma mowy o pomyłce a przy pozostałych badaniach istnieje szansa na pomyłkę. Poczułam się jakby już położono na Nas krzyżyk... :/ Na szczęście na forum ginekologicznym znalazłam całkiem sporo wpisów od dziewczyn, które miały dość mocno podwyższone NT a po amnio okazało się, że jednak jest OK. Zanim zrobię amnio to idę do innego lekarza na konsultację, bo też nie chcę bez sensu ryzykować życiem mojego dziecka.

Odnośnik do komentarza

To samo było z mamą mojego podopiecznego, lekarze nie dali jej nawet cienia szansy na to, że dziecko będzie zdrowe. Nikt też nie powiedział jej o możliwości wykonania tych testów o których pisałam, gdy odmówiła amniopunkcji. Całą ciążę zamartwiała się o dziecko, przeżywała to strasznie, ciągle mdlała z nerwów. A teraz... jej "cud" rozrabia za pięciu i tyle samo daje radości. Czego i Tobie życzę z całego serca. Odezwij się po badaniach z dobrymi wieściami.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1677umyr4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Cotta

Oczywiście dam znać, bo możliwe, że nie ja jedyna jestem z takim problemem, tylko nikt nie pisze w tej sprawie a szkoda, bo poza forum ginekologicznym to bardzo mało jest wpisów na ten temat. Niezależnie od wyników napiszę jak to u mnie się skończyło... Oby dobrze! Niestety trochę to potrwa, bo amnio robią chyba najwcześniej 14-15 tc a mi się dopiero 12 zaczął + 3 tygodnie oczekiwania na wyniki... Masakra!

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci szczerze, że ja chyba bym zwariowała, gdybym miała tyle czekać, bardzo Ci współczuje... Jeśli byłoby mnie na to stać to zdecydowanie zrobiłabym najpierw test prenatalny i przy dobrym wyniku darowałabym sobie amniopunkcję, a przy złym... no cóż decydując się na terminację trzeba ją zrobić. Dużo myślałam na ten temat w ostatniej ciąży, ze względu na wiek, niestety nie doczekałam badań prenatalnych, poroniłam w 11 tygodniu (zresztą po raz czwarty). W każdym razie podjęłam decyzję, że w razie trisomii 21 urodzę dziecko, pracowałam z dziećmi z Zespołem Downa i są przekochane, tylko wychowanie ich wymaga mnóstwo wysiłku. Przy trisomii 18 i 13 zdecydowałabym się na terminację, to są straszne wady. Oczywiście uważam, że każdy ma prawo do własnych decyzji i sam wie najlepiej ile jest w stanie udźwignąć. Trzymam mocno kciuki, aby Twoja dzidzia była zdrowiutka.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1677umyr4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Cotta

Beti76 ja też niedawno poroniłam w 9 tc. Nie mam jeszcze dzieci choć bardzo bym chciała. Razem z moim mężem ustaliśmy, że badanie to zrobić trzeba, w razie złego wyniku jesteśmy zdecydowani na terminację. Taka decyzja też wiele kosztuje i bardzo boli, ale nie jestem na tyle silna by patrzeć na ewentualne cierpienia i śmierć swojego dziecka przez wiele miesięcy lub lat. Prawda jest taka, że każde dziecko może być kochane - nawet to najbardziej upośledzone. Ech... trudny temat i każdy ma prawo do własnego zdania i podjąć decyzję samodzielnie, choć chyba żaden wybór nie jest do końca "dobry", bo zawsze się znajdą jakieś "za" i jakieś "przeciw".

Odnośnik do komentarza

~Panna Cotta
Beti76 ja też niedawno poroniłam w 9 tc. Nie mam jeszcze dzieci choć bardzo bym chciała. Razem z moim mężem ustaliśmy, że badanie to zrobić trzeba, w razie złego wyniku jesteśmy zdecydowani na terminację. Taka decyzja też wiele kosztuje i bardzo boli, ale nie jestem na tyle silna by patrzeć na ewentualne cierpienia i śmierć swojego dziecka przez wiele miesięcy lub lat. Prawda jest taka, że każde dziecko może być kochane - nawet to najbardziej upośledzone. Ech... trudny temat i każdy ma prawo do własnego zdania i podjąć decyzję samodzielnie, choć chyba żaden wybór nie jest do końca "dobry", bo zawsze się znajdą jakieś "za" i jakieś "przeciw".

Proponuję powtórz usg w dobrym gabinecie gdzie mają dobry sprzęt nawet prywatnie . Między moim badaniem państwowym a szpitalnym na bardzo dobrym sprzęcie jest taka różnica ze szok. A lekarz który oglądał wynik badań państwowych nie dowierzal własnym oczom.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Mi wyszedł źle test pappa i trisomia 21 znacznie się zmniejszyła. Od genetyka uslyszalam ze w tej chwili amniopunkcja jest traktowana na równi z testem Nifty. Wykonaliśmy test i urodze zdrową córeczkę. W laboratorium Genomed które robi ten test juz w Polsce możesz rozłożyć koszt na raty. Mi genetyka powiedział ze jak Nifty wyjdzie ok to jest to równoznaczne z tym ze dziecko jest zdrowe. Amniopunkcja niesie ryzyko poronienia. 1:100 lub 1:200 w lepszych ośrodkach. Masz jeszcze sporo czasu bo jeśli dziecko jest faktycznie chore genetycznie to możesz podjąć decyzję do 24tc.
Nifty w tej chwili określa ryzyko 18 chorób genetycznych w tym na t21 w 99,6%. Pomylili się tylko raz ale matka brała jakieś leki i dlatego wynik był zafalszowany.
Wejdź na www.nifty.pl lub com i pocztaj zanim zdecydujesz się na amniopunkcję.
Faktycznie Roszkowski jest najlepszy!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Test pappa określa tylko potencjalne ryzyko wg schematów i tabelek i nie ma nic wspólnego z dzieckiem w przeciwieństwie do Nifty czy Harmony które izolują dna dziecka z krwi matki i badają chromosomy dziecka a nie jak w pappa zawartość białka pappa matki we krwi matki które wklepują do komputera i specjalny program oblicza ryzyko.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Jusia1234

Ja obecnie jestem w 9 mc ciąży tez miałam troche stresu bo mam 36 lat dwa lata temu urodziłam zdrową dziewczynkę i żadne badania mnie wtedy nie objęły tu z racji wieku było inaczej aczkolwiek usg wyszło mi dobrze ale komputer trochę zaniżył wynik tzw ryzyko ze względu na wiek tri21 wyszło mi 1:900 powiedział zebym zrobiłam test Pappa który oblicza tylko ryzyko i komputer to wylicza i mi wyszedł źle bo ryzyko miałam 1:157 powiedział zebym zrobiła amniopunkcję nawet się nie zastanawiałam zeby nie zrobić ryzyko poronienia jest bardzo niskie nie boli nic pobierają wody płodoee i w tym dniu trzeba leżeć mnie lekarka powiedziała ze na następny dzień mogę juz normalnie funkcjonować i tez tak zrobiłamo amniopunkcji wi,ytę u gin miałam w tym samym tyg i powiedziała ze po amniopunkcji jeśli miało dojść do poronienia to w tym samym dniu co była robiona bo nie wiadomo jak macica się zachowa u mnie wyniki wyszły ok i Tobie tez tego życzę ale ja bym osiwiała do tej pory gdybym nie zrobiła tej amniopunkcji

Odnośnik do komentarza
Gość stardust.serw1

~Panna Cotta
Stardust Dziękuję za radę. Jestem już zapisana na konsultację do dr.Roszkowskiego - mówią, że najlepszy w Polsce. Zobaczymy co powie....

słuszna decyzja i tego się trzymaj wiem że nie jest łatwo ale zawsze będziesz miała jasny obraz sytuacji i stanu faktycznego.
Trzymam kciuki daj znać :)

Odnośnik do komentarza

...nic nie bede dodawała bo właściwie wszystko zostało cjyba powiedziane...oprócz tego że można zrobić wcześniej biopsję kosmówki i Twój wiek ciąży już sie do tego kwalifikije...i "zamówić" ekspresowy wynik który jest dodatkowo płatny...wyniki jak dobrze pamiętam wtedy są po tygodniu...polecam wizytę u genetyka ...taki o wszystkich opcjach i możliwościach poinformuje...przechodziłam dokładnie to samo co Ty tyle że u mnie było dużo wiecej markerów trisomii...Pozdrawiam i życzę zdrowego bobaska ☺

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72106.png

Odnośnik do komentarza

Hej. To może w skrócie opowiem swoją historię. 12 tydzień ciąży wizyta u gin wada serca tego samego dnia biegem do drugiego gin o potwierdzenie to samo! Już wtedy myślałam że świat mi się zawalił. Tydzień później badanie u profesora prywatnie Usg 3d wada genetyczna triploidii to był dopiero cios. Zrobiłam aminopunkcje pozniej zalowalam bo różne przypadki słyszałam,czytałam. Wynik po 4 tyg. Wada się potwierdziła mieliśmy córeczkę. W 29 tygodniu ciąży już mieliśmy aniołka w niebie. Nie zgodzilam się na aborcję po 1- bo wiedziałam że dzidziuś umrze i kim jestem żeby zabierać komuś życie 2 bo rozwalam terminacje ale te straszne wyrzuty sumienia ze zabije swoje dziecko. Na szczęście Bóg zdecydował za nas i dał nam siłę żebyśmy to przetrwały. Już jestem 2 tyg po porodzie i w styczniu chcemy znowu się starać o kolejne maleństwo. Mam nadzieję,ze u cb to sie nie potwierdzi trzymam kciuki í pisz do nas

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Cotta

Misia1994 Strasznie mi przykro, że tak się ułożyło :(
Ja jestem po konsultacji. Niestety lekarz potwierdził wysokie NT i zamiast amniopunkcji zlecił biopsję trofoblastu, więc teraz czekam na wyniki, które przy dobrych wiatrach powinny być jeszcze przed świętami. Tak więc, czekam...

Odnośnik do komentarza
Gość Panna Cotta

Dziękuję :*
Tak, jestem dobrej myśli, bo w sumie nic poza tym NT nie było nie w porządku. Oczywiście jestem też przygotowana na najgorsze, ale trzymam się tej pozytywnej wersji :)
Ja trzymam kciuki za Ciebie, żebyś jak najszybciej ujrzała dwie kreseczki i żeby tym razem skończyło się dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...