Skocz do zawartości
Forum

Karmienie mm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Karmie swoją juz prawie 3 tygodniowa córkę mlekiem modyfikowanym. Trochę mnie przeraża tylko ile ona je nie wiem czy jej nie przekarmiam.. Niby wg zaleceń karmić mam co 3-4 h ale jak ona po 1,5 h płacze mi z głodu to nie potrafię jej odmówić i karmie ja w sumie na zadanie. Czy możecie mi powiedziec czy to normalne ze ona tyle je ? Zapisywałam jej karmienia i tak to wyglada :
90 ml- 16.00
90 ml - 18.30
60 ml - 20.30
40 ml - 21.30
85 ml - 23.00
75 ml - 3.00
90 ml - 6.00
60 ml - 8.00
90 ml - 10.30
60 ml - 12.30
60 ml - 13.30
90 ml - 16.30

Odnośnik do komentarza

hej według mnie to faktycznie za duzo je ta twoja pociecha :/
ale po pierwsze - czy jesteś pewna że ona płacze z głodu? Często takie maluszki płaczą z innych powodów, np z nudów, zmęczenia itp i warto spróbowac innych metod uspokajania niż butla, u nas działało np ciasne owijanie kocykiem, włączanie szumu radia czy suszarki albo "szumienie" do uszka. Ja od tego bym zaczęła.
no a druga rzecz jaka moze ci pomóc to ... smoczek. Nam synek często płakał już po jedzeniu, położna podpowiedziała ze się "nie dossał" bo przy kp to trwa dluzej, a mm szybko zleci a dziecko chce ssać. Więc daliśmy smoczek i to był ratunek, zwłaszcza w nocy. A teraz synek ma 4 miesiące i już często zapomina o jego istnieniu więc mimo że wiele osób się smoczka boi to ja polecam, zresztą to chyba lepsze nizprzekarmić... Powodzenia!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wrzesniowka 2015

A wg.mnie nie ma tragedii z tą ilością. Moja tez tak jadla. Skoro jednak uwazasz ze ją przekarmiasz to dawaj jej miedzy karmieniem wode. Bo i tak przy mm trzeba przepajac,bo nie bedzie mogla Ci sie zalatwic.
Ja tam przy obu moich corkach nie sugerowalam sie tymi tabelkami bo moje cirki takuch ilosci nigdy nie jadly. Wg.mnie zawyzone sa te wartosci.

Odnośnik do komentarza

Lili19 witaj, po zsumowaniu liczba ml wypijanych przez Twoje dziecko jest wporządku, moja Lena ma 7 miesięcy i prawie od początku jest na mm i potrafiła na początku zjadać ponad 1000 ml a ku mojemu zaskoczeniu teraz je mniej.
Tak w ogóle to teraz wszystko się zmieniło, tzn sposób karmienia. Według zaleceń WHO niezależnie czy karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym, karmisz dziecko "na żądanie". Ono po pewnym czasie samo ustali rytm posiłków. Oczywiście musisz działać na wyczucie, tak było w naszym przypadku. Nie da się dzieci, czyli małych ludzi wcisnąć w jakieś tabelki, wykresy itd. To są średnie, którymi nie powinno się sugerować. Jak Lena była w wieku Twojej córki potrafiła jeść 10 razy i więcej w ciągu doby, ale w początkowej fazie życia dziecko ma do tego prawo, ponieważ musi nabierać masy. W tej chwili np jemy 3 posiłki mleczne w ciągu dnia. Wszystkie posiłki są zazwyczaj w odstępach około 3,5-4 h. Zazwyczaj bo bywa różnie, czasem, tak jak dziś, po godzinie od posiłku dziecko płakało z głodu! I tylko Ty jesteś w stanie ocenić czy Twoje dziecko akurat płacze bo jest głodne czy też z innego powodu bo to Ty jesteś z nią 24 h na dobę. A każde dziecko przybiera w swoim tempie i nie można porównywać. Dzieci rodzą się z różną wagą, wzrostem i różnymi potrzebami. Po prostu wsłuchaj się w swoje dziecko. To jedyna droga do sukcesu. Mogłabym na ten temat jeszcze dużo pisać, ale jak coś chcesz jeszcze wiedzieć to pisz na priv do mnie.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Lili19, dobrze, że zapisujesz pory karmienia i ilości mleka.
Z tego co napisałaś ja wywnioskowałam, że ona zjada za małe porcje, dlatego je tak często. W tym wieku powinna zjadać 120 ml (pomijam w tej chwili, że dzieci są różne i mogą różnie zjadać).
Poza tym, jak wyżej pisały dziewczyny, może warto spróbować zamiast mleka dać jej coś do picia np. wodę, rozcieńczony z wodą soczek, czy herbatkę dla dzieci (bez cukru).
Może mała ma silną potrzebę ssania, wtedy dobrze byłoby wprowadzić smoczek, bo to lepsze rozwiązanie niż ciągle karmienie.
A próbowałaś jej dawać większe porcje? Czy może jest tak, że dajesz jej porcję wg zaleceń na opakowaniu a ona zjada mniej?
Trzeba się "nauczyć" dziecka, z każdym dniem jest to łatwiejsze. Najlepiej znasz swoje dziecko, więc będziesz wiedzieć co jest dla niej dobre.
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość eRecznikHumana

Dziubala
Lili19, dobrze, że zapisujesz pory karmienia i ilości mleka.
Z tego co napisałaś ja wywnioskowałam, że ona zjada za małe porcje, dlatego je tak często. W tym wieku powinna zjadać 120 ml (pomijam w tej chwili, że dzieci są różne i mogą różnie zjadać).
Poza tym, jak wyżej pisały dziewczyny, może warto spróbować zamiast mleka dać jej coś do picia np. wodę, rozcieńczony z wodą soczek, czy herbatkę dla dzieci (bez cukru).
Może mała ma silną potrzebę ssania, wtedy dobrze byłoby wprowadzić smoczek, bo to lepsze rozwiązanie niż ciągle karmienie.
A próbowałaś jej dawać większe porcje? Czy może jest tak, że dajesz jej porcję wg zaleceń na opakowaniu a ona zjada mniej?
Trzeba się "nauczyć" dziecka, z każdym dniem jest to łatwiejsze. Najlepiej znasz swoje dziecko, więc będziesz wiedzieć co jest dla niej dobre.
Powodzenia :)

Zalecana dawka mm np Humana mleko początkowe to 120ml wody + 4 miarki mleka. Ale nie każde dziecko zje tyle od razu, mój syn zjadał dużo mniej, a teraz ma rok i też zjada na raz tyle co powinno dziecko 1-3 miesięczne ale za to zamiast dwa razy zjada mleko 4 razy więc bilans się zgadza. U Pani z pierwszego postu faktycznie jest tego mleka trochę więcej od zalecanej dziennej dawki ale to normalne na początku i rodzice i dzieci uczą się siebie wzajemnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...