Skocz do zawartości
Forum

co robić?


Gość dagmaraaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dagmaraaa

Witam Was,
Mam dość nieciekawą sytuację, jestem w 8 miesiącu ciąży i rozstałam się z moim partnerem. Podczas ciąży uderzył mnie, denerwował i stresował, brał codziennie narkotyki. Nie chcę go więcej widzieć, ale łączy nas dziecko. Czy rejestrując dziecko w urzędzie będę musiała podać kto jest jego ojcem czy może lepiej jak wpiszę ,,ojciec nieznany"? Tak żeby nie biegać potem po sądach z odbieraniem praw rodzicielskich itp. Czy w takiej sytuacji będą mi przysługiwały alimenty z opieki społecznej? Czy jednak lepiej sądownie zasądzić je od ojca?

Odnośnik do komentarza

Według mnie najlepiej podać nazwisko ojca dziecka, będziesz wtedy bez problemu mogła starać się o alimenty od niego. Jeśli podasz że ojciec jest nieznany a potem będziesz chciała uzyskiwać od niego alimenty będziesz musiała odkręcać całą sytuację i dopiero wtedy się nabiegasz po urzędach i sądach. Życzę szczęśliwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Gość dagmaraaa

wątpię, że będę chciała od niego alimenty. On nie pracuje, ewentualnie dorywczo, codziennie ćpa i nie widzę tego, że się ogarnie i pójdzie do normalnej pracy. Szczerze bym wolała pieniądze z opieki społecznej niż się z nim użerać , ale nie wiem czy takie by mi przysługiwały, coś typu ,,dla samotnej matki". Całą ciążę się denerwuję przez niego i płaczę co drugi dzień, mam nadzieję, że maluszkowi nie jest przesadnie smutno:( A ja mam dość tych nerwów i chcę zerwać wszelki kontakt z nim.

Odnośnik do komentarza

Moja siostra miała podobnie bardzo ciężką sytuację z ojcem swojego dziecka...Mimo wszystko jednak jaki ojciec by nie był, czy jaka matka by nie była rozsądnie byłoby jednak podać właściwe dane ojca. Dziecko kiedy dorośnie samo będzie mogło zdecydować czy chce utrzymywać kontakt z ojcem czy nie. A Alimenty nie są dla ciebie tylko dla dziecka pomyśl o tym w takich kategoriach. Człowiek z którym będziesz miała dziecko również powinien ponieść konsekwencje z tytułu kosztów wychowania dziecka...Współczuję Tobie sytuacji w której się znalazłaś. Jednak spróbuj mimo wszystko emocje odsunąć na dalszy plan i podjąć odpowiednią decyzję, bo ona będzie znacząca nie tylko dla Ciebie i dziecka...

Odnośnik do komentarza

ja podałam dane ojca dziecka,najpierw było ok.ale po trzech miesiacach od urodzenia dziecka się rozstaliśmy i on się nami nie interesował,przypomniało mu się jak dziecko miało prawie 4 lata,ale założyłam mu sprawę o pozbawienie władzy rodzicielskiej,potem alimenty (które dostaję z funduszu) i zakaz kontaktu,wszystkie trzy wygrałam.nawet zmieniłam dziecku nazwisko na moje,bo pytało czemu nazywa się inaczej niż mama. życzę Ci powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...