Skocz do zawartości
Forum

Komputer vs dzidzia


Rekomendowane odpowiedzi

DonPedr0
impressek
dzieci mają tak chłonny umysł, że jest to niewiarygodne. pamiętam sytuację kiedy pewien dziadek w szpitalu opowiadał drugiemu dziadkowi jak to jego 5-letni wnuczek uczył go jak napisać wiadomośc i wysłać do mamy (chodziło oczywiście o pocztę e-mail. Jeśli chodzi problem korzystania z komputera to nie ma obaw, jednak jedynym zagrożeniem jest internet i gry, które niesamowcie wciągają dzieci :)

Dokładnie, też to zauważam :)

Podobnie jest z ekranami dotykowymi. Wielu z nas musi się powoli przestawiać, żeby się przyzwyczaić do pracy z nimi. Dzieci natomiast od razu próbują wszystkiego dotykać i świetnie sobie radzą z ich obsługą.

Odnośnik do komentarza

Grunt to odpowiednia organizacja wolnego czasu, no i indywidualne podejście. Znam takie osoby, które każdą wolną chwilę - np. gdy ich pociecha śpi lub się bawi spędzają przed TV, albo komputerem. Tylko jaki oni potem przykład dziecku dają, że każda wolna chwila to TV, konsola i Internet? Oczywiście korzystam z komputera, ale bez przesady - chwila wolnego: gitara, książka, TV, muzyka.

Odnośnik do komentarza

Mąż nigdy nie przesiadywał przed komputerem, więc po narodzinach naszego Dzieciątka, nie miał problemu z niezaspokojoną potrzebą korzystania z komputera - poza sprawami naukowymi, kiedy musiał coś napisać. Za to ja bardzo lubię pograć na komputerze i pierwsze miesiące po urodzeniu były ku temu najlepsze, bo i tak miałam nieprzespane noce, więc mogłam grać bez wyrzutów sumienia i przy okazji czuwać nad Synkiem, nim wróciłam do pracy, a z Małym został Tata.

Aniołowa rodzinka pozdrawia!
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2jw4z5sam6zal.png
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydi0p526n8.png

Odnośnik do komentarza

Do tematu trzeba podchodzić ostrożnie. Nie tylko liczy się ile czasu maluch spędza z tabletem w ręce, ale też co tam robi. Trzeba poustawiać ochronę rodzicielską, nadzorować i np. sugerować korzystanie z takich gier i aplikacji, które rozwijają malucha. Z każdej zdobyczy techniki trzeba korzystać z głową.

Odnośnik do komentarza

raczej po urodzeniu dziecka cały dotychczasowy świat się wywraca, także pewnie nie znajdziesz za bardzo czasu na granie w internecie :) no chyba, że mieszkasz ze swoimi rodzicami lub z rodzicami męża i oni wam pomogą :) ale myślę, że w tym czasie zamiast grania będziesz wolała sobie poleżeć żeby choć chwilę odpocząć, ale nie martw się jak już się przyzwyczaicie do obecności waszego maleństwa w domu, to wszystko powoli zacznie wracać do normy, ale wtedy już możesz nie mieć ochoty na granie w internecie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...