Skocz do zawartości
Forum

cukrzyca w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety okazało się, że mam cukrzyce ciążową. Do diabetologa mogę się dostać dopiero 11 stycznia. Mierzenie cukru nie będzie dla mnie problemem bo posiadam własny glukometr. Tylko nie mam pojęcia jak zmienić swoją dietę aby zminimalizować poziom cukru bo chciałabym już zacząć go przez dietę obniżać niż czekać.
Niestety moją słabością są słodkie owoce, słodyczy nie jadam od miesiąca. Bo na początku ciąży jadłam jak najęta i przytyłam 5 kg w miesiąc. Chlebek jem razowy żytni taki ciężki. Ale nie wiem co dalej. jakie produkty wybierać aby nie zaszkodzić sobie ani tym bardziej dziecku. Proszę o parę wskazówek.

http://www.suwaczki.com/tickers/gannyx8d9uwfu3gb.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Cukrzyca ciążowa może być niebezpieczna dla Ciebie jak i dziecka. Na szczęście jej objawy na ogół ustępują po porodzie. Spowodowana jest zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Nierozpoznana lub źle leczona może spowodować przedwczesny porów, upośledzenia albo do nadmiernej wielkości płodu. Jest to choroba, której nie można leczyć na własną ręką. Powinnaś być pod kontrolą lekarza i to bardzo źle, że musisz czekać tyle na wizytę. Spróbuj dostać się do innego, może będzie miał wolne terminy albo umów się prywatnie. Twoje zdrowie i zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...