Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Bina
Teraz jak jest ciepło, całe dnie spędzamy na dworze , piaskownica, huśtawka pełen wypas. Ale piaskownica bije wszystko. Za to jak jest pochmurno i siedzimy w domu to istny dramat. Nic go nie interesuje. Prawie na rzesach staje a ten niezadowolony... :) tak się do przebywania na dworku przyzwyczaił :)
U mnie na razie temat też stoi ale ja to nawet żadnych robotek robić teraz przy nim nie mogę.. Poza tym wszystkie przybory mam w nowym mieszkaniu czekają w pudlach na rozpakowanie :) ale mam w planach młodemu zrobić dywanik do nowego pokoju :) a potem zobaczymy co dalej. Może uda się coś ogarnąć.

Anula11.
Jak tam wasza przepuklina pepkowa? My byliśmy na usg brzuszka i o ile z miedniczka wszystko już ok jest to pani nam dla świętego spokoju sprawdzila pępek i niby powiedziała z przepukliny niema ale worek przepuklinowy jest i kazała obserwować. Podobno przeważnie się wchłania.. Zawsze coś. Jak się jedno wyjaśni to co innego wyskoczy.

U nas dzisiaj dzień marudera. Zmieniliśmy żłobek na inny. Tamten jakiś podejrzany był. Wczoraj Robcio spędził tam godzinę podczas gdy my rozmawialiśmy z kierowniczka i generalnie moglibyśmy wyjść i pewnie by nawet nie zauważył. Dzisiaj już był marudny przy podpisywaniu umowy ale chyba miał taki dzień i jeszcze jakiś owad go ukasil :/ więc mogło go to denerwować. To taki bardziej klub malucha. 15 dzieci tylko więc mam nadzieję że się tam odnajdzie Skarbek mój.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Serwus! :)

Anula11 – dziękuję za wsparcei! :*
Fizka – ale Ci fajnie, na wakacje… bawcie się dobrze! ;*
Edzia85- dzięki za wsparcie! ;)
Fiolka – oby teraz było tylko lepiej ;) co do szczepionki to Kasia była szczepiona dwa tygodnie temu i też nic Jej nie ma :)

Możecie mi polecić jakiś kubek do picia dla Kasi. Chodzi mi o kupki powyżej roku. Kasia nie chce pić z niczego... Miała 3 -dniówkę i się odwodniła. Wciskam Jej strzykawką.. no ale tak nie może być..

Już niedługo zaczynam pracę.. stresuje się jak to wszystko będzie.. Jak ja sobie dam radę, jak Kasia i jak to organizacyjnie wszystko będzie funkcjonowało bo jeszcze będę dojeżdżać do pracy. Zobaczymy :)

Buziaczki, pozdrawiamy! ;)

PS; apropo tego co się działo dziś w Chorzowie ( jeśli któraś coś słyszałam...) to wszystko już opanowane :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Trochę mnie podniosłyscie na duchu. Każde dziecko jest inne więc zobaczymy jak to będzie u nas. Poczekam do chrzcin i dopiero potem pójdziemy na szczepienie. Mam nadzieję że mi że żłobka nic nie złapie :) zaczynam się stresować tym zlobkiem no ale nie mam wyjścia. Chyba że się okaże że Młody będzie miał rodzeństwo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :)
Na początku chcę złożyć życzenia wszystkim roczniakom. Przede wszystkim dużo zdrówka i uśmiechu :)
Fiolka
Ze szczepieniami nie pomoge. My tylko podstawowymi. I masz racje szczepionki to temat rzeka.

Anulka
Trzymam kciuki za bezproblemowy powrót do pracy :) a Kasia to dzielna dziewczynka i szybko sie odnajdzie w nowej sytuacji

Anula
Pytałaś o tatę i męża. Tata wyszedł po 8 dniach ze szpitala. Oczywiście jest na lekach i na L4. Problem z mową pozostał ale wydaje mi sie, ze jest lepiej. U meza bez zmian. Chociaz widze, ze to oko maleje i sie zapada ale nic nie mowie, nie chce go dodatkowo stresowac. Nadal nie moge zrozumiec dlaczego to spotkalo wlasnie jesgo. Jest tak dobrym czlowiekiem, kochajacym mezem i ojcem ehhh niesprawiedliwe to wszystko.
A jakby chorob w naszej rodzinie bylo malo to moj brat (32 lata)ostatnio tez zachorowal ma porazenie nerwu twarzowego i tez jest na lekach i L4. A oni maja 4 dzieciaczkow. Takze u nas maly szpital jest a lekow co nie miara. Jak dodac do tego mame, ktora jest po zawale i ma cukrzyce.
Teraz co u nas. Adas jutro konczy roczek !!! :) imprezka sie udala. Robilismy w sobote w domu. Zrobilismy grilla, kilka przystawek na zimno, salatek, ciasto i tort. Maly dostal jezdzik, pchacz w jednym i kase. Szkoda, ze towarzystwo poszlo na latwizne i dalo pieniazki zamiast prezentow. Ale juz przegladam allegro w celu znalezienia jakis fajnych zabawek. Moze cos polecicie czym wasze dzieciaczki sie fajnie bawia. Zrobilismy mu tablice manipulacyjna i to byl hit, Maly ja uwielbia. Chodzi juz sam a nie raz nawet probuje biegac. Uwielbia spedzac czas na podworku. Piaskownica jest jego ulubionym miejscem :) Dzisiaj wyszlam z nim chociaz na chwilke mimo iz padal deszcz. W domu nie wiedzial co ma ze soba zrobic. Wrocilismy troszke zmoczenia, ubrudzeni w blocie ale szczesliwi :) ida mu zeby ma ich 5. Wlasnie wyszedl 6 i ida chyba jeszcze 3albo4 na raz wiec jest placz na zmiane z marudzeniem. Nadal sie cyckujemy, w sumie teraz troche czesciej ale przy tych zebach nie chce mi nic gryzc ani kanapki tylko papki i mleczko.
Pozdrawiam goraco i sciskam nasze sierpniowe roczniaki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

Ja tak na szybko Wszystkiego najlepszego dla kolejnych sierpniowych dzieciaczków z okazji pierwszych urodzin.
Jeśli chodzi o prezenty to unas był
-Bobo robot z fisher price
-lego duplo z serii dookoła świata
- Smartfon zabawka
- pełzajaca ośmiornica
- i dużo ubrań
- my chcemy kupić taką hulajnogę jezdzik dla malego
Mamy jezdzik po straszym synku i rower biegowy też więc ogólnie ciężko coś wymyślić.
Remi idzie do żłobka od 1 września wcześniej chcemy go zaszczepić ostatnia dawka 5w1 a we wrześniu zamierzamy zaszczepić go na ospę jak tylko będę miała zaświadczenie z żłobka. W naszym płaci się tylko za obiady a śniadania i podwieczorki ma przynosić z domu. Mi taki układ odpowiada przynajmniej wiem co będzie jadł. Remi chodzi przy meblach i ścianie albo za jedną rękę. Sam jeszcze się nie puszcza ale ma na to czas. Umie wstać bez popierania ale chyba nie jest gotowy jeszcze ruszyć.
Miało być krótko a znów się rozpisałem. Zdrowia dla wszystkich chorujących i powodzenia dla mam wracających do pracy. Będzie dobrze dacie rade:-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana
Trzymam kciuki za lepsze czasy dla was. Masz teraz duzo na glowie, i samych zmartwien, ale kiedys w koncu to wszystko minie.
Marta Joanna
Super, z tym zlobkiem bo faktycznie dasz mu to co lubi i mu odpowiada:)
Moja podobnie, chodzi ale sama tez cos wystartowac nie może.
Fiolka
Zdawaj relacje czy zdecydowałas sie na drugie:)
Skoro, jest worek przepuklinowy, to jak jej nie ma? Zuzana ma mala, przepukline pepkowa ale pidobno w wiekszosci przypadkow jak miesnie sie wzmocnia, samoistnie znika.

Anulka
Wszystko ogarniesz:)
Zdrowka dla Kasi, z kubkiem nie pomoge, bo moja tylko butelke uznaje.
Fizka
To mialas, troche przejsc z Hania, ale grunt, ze juz lepiej:)
Zycze milych spokojnych wakacji:)
Mimo, ze chodze z Baletnica codziennie na wieksza czesc dnia na pole, to wystarczyl skok temperatury jak sie ochlodzilo i juz mega katar... wrrr
Pipi
Ale zdolne chlopaki,:)
U mnie od kilku dni budzi sie w nocy, i marudzi.. po lozku tak lazi, ze masakra, ja ja przekladam a ona i tak swoje.
Teraz wlasnie moja kolezanka czeka na druga cc, mimo ze pierwsza przeszla dobrze, strasznie sie rozkleila.
Buziaki dla koleinych sierpnioweczek:)

Odnośnik do komentarza

anulka ja mam kubek ski hop to taki bidon ze słomka maly pije tylko z niego już od dawna
Ja też wracam do pracy od 4 .09 jakoś trudno mi w to uwierzyć zupełnie nie wiem jak tam radę bez małego
We wrześniu Igorek jeszcze będzie z tatą a od października do żłobka
Mamy już 10 zębów i chodzimy przy meblach czasem jak się zapomni to zrobi parę kroczkie sam

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Fiolka
Przybijam piatke moja tez sie wiecznie nudzi w domu na zewnatrz jest troszke lepiej ale max 1,5h i tez NUDA.. wiec ja mam nadzieje ze Gabi ogarna w zlobku:D
Ja tez mam "kameralny" zlobek bo 12 dzieci i 3 opiekunki i wlasnie takie szukalam.
Trzymam kciuki za pepuszek!

Fiolka, Majeczka,
Do was dziewczyny odnosnie szczepienia.. Tez mialam obawy przed ta skojarzeniowa, u mnie w przychodni szczepia priorixem zamiast mmr, podobno lepsza, ale kto to wie. U mnie wsrod znajomych byl NOP po niej mianowcie zapalenie kosci biodrowej..noi dwa tygodnie w szpitalu.
Ale znam gorsze powiklania po tych chorobach u nie szczepionych, takze ja zawsze szczepie.
Dzisiaj Gabi dostala priorix czyli odra, swinka i rozyczka oraz dodatkowo ospa. Puki co marudna i tyle wiec bede dawac znac co u nas po tym szczepieniu.

Anulka165
Ja z calego serca polecam bidon moja duzo z niego pije i tylko z niego. Tez jest w porzadku doidy ale jeszcze wiekszosc laduje na niej a nie w brzuszku :)
W pelni rozumiem Twoje obawy bo mam te same jak to wszystko ogarnac.. nawet nie stresuje sie moja praca a Gabi jak sie odnajdzie, ale bedzie dobrze, musimy tak myslec:D

Zaczarowana,
Wspolczuje szpitala w domu, ale zawsze popatrz na Adasia jakie szczescie was spotkalo i cieplej Ci sie na serduszku zrobi :)
Z zabawek polecam arke noego z dumela, to jest jedyna zabawka przy ktorej gabi chwile posiedzi.

Podziwiam ze wasze dzieci tak dobrze sie bawia w piaskownicy bo moja nad morzem probowala tylko zjesc caly piasek jaki widziala:D:D:D dlatego puki co piaskownica odpada, bo to ogolnie maly odkurzacz!
Rozgadala mi sie ostatnio dziewczyna juz bardzo duzo mowi, jak lala, misio, lampa, noi wiele zwierzatek nasladuje odglosy..rowniez ja nauczylam ukladac GABI z literek hehehe.
Gabi wstaje i chodzi kolo mebli ale nawet przy pchaczu sie boi. Ale ona z ych ostroznych wiec jeszcze potrwa zanim ruszy.. ale jakos nie czekam bardzo na to bo to dziecko nie usiedzi 5 min tylko wstaje, raczkuje i ucieka gdzie moze wiec jak zacznie chodzic to bedzie kosmos...
Dzisiaj podczas szczepiania wyszlo ze wazy 9600 i 80cm, po malu przechodzimy na ubranka 92 cm..wysokie dziewcze bedzie:D

pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny będę czytać i coś odpisywać : :)
Anula i Fiolka jestem z wami całym sercem bo wiem co czujecie w tym osamotnieniu. Mąż z rana w pracy a później trzeba zrobić coś ważnego. I tu pojawia się problem, bo jestem ciągle sama. Z racji wykonywanego zawodu zawsze otoczona byłam ludźmi i nie umiem żyć w osamotnieniu. Po dwóch rozmowach trochę się zmieniło i stwierdziłam, że mój ślubny ma rację. Otóż jak w październiku wrócę do pracy to z chęcią będę przytulać naszego beksę :) No i stwierdziłam że ma rację :)
Majeczka i Fiolka tak jak bardzo pragnęłam 2 dziecka, to tak bardzo nie chciałabym 3 :) Jednak gdyby Bóg dał to przyjęłabym i kochała równie mocno jak moją obecną dwójkę :) Powodzenia w staraniach
Anulka te kochane rehabilitacje :) My na chwilę obecną już ich nie mamy, bo czekamy aż mały się odważy i puści nasze rączki :) jednak obawiam się, że jak tak dalej będzie to długo jeszcze pochodzi w asyście naszych rąk
Zaczarowana super gratuluję, że Adaś potrafi już się wypowiadać :) u nas jeszcze długa droga. Jednak Mikołaj schodzi już tyłem z kanapy, jak rak :)
Bina przykro mi, że tak się u ciebie posypało :( Muszę stwierdzić, że masz ślicznego synka :) i bardzo zdolnego
Anihilacja przy twoim Ignasiu to Mikołaj blado wypada z mową. lekarze kazali go obserwować, ale mam nadzieję że jak zechce to wszystko nadgoni. To teraz nadchodzi czas na uważanie na to co się u was mówi :) bo mały wszystko powtórzy :)
No i co u nas :) Nasza rodzina zmniejszyła się o 5 małych kociąt :) za to mamy rybki w akwarium i oczywiście psa Kajtka i kotkę :)
Przeżyliśmy nawałnicę i Bogu dziękuję że żyjemy !
Mikołaj jest strasznym nerwusem :) Jak coś mu nie leży to szczypnie lub czymś rzuci :) Walczymy z tym, ale coś kiepsko idzie.
Nocnik mamy już dawno, ale jakoś tak mi ciężko coś go przypilnować. Czuję, że wracam do pracy, bo załatwiam już wszystkie dokumenty.
Pozdrawiam was gorąco i gratuluję pierwszych urodzinek :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana
Mam nadzieję że u Was wszystkie źle chwilę wreszcie się skończą i będzie już tylko lepiej. Wszystkiego najlepszego dla Adasia z okazji urodzin :) z jednej strony może to i lepiej ze dostaliście pieniążki. Kupisz to co Ci najbardziej odpowiada i prezenty się nie będą powtarzać.

Anula11
Będę pisać na bieżąco :) Zadalam to samo pytanie i pani stwierdziła że to takie małe uwypuklenie że niby ten worek jest pusty i powinien się wchlonac jak się będą mięśnie wzmacniać. Na razie odpukac się nic nie powiększa więc może nie będzie źle.

Edzia
To zdolna dziewczynka z Gabi jest :) też się zastanawiam jak to będzie kiedy Robcio zacznie chodzić bo lubi uciekać raczkujac :)

Motylek
U nas Robcio jakoś nie specjalnie wkłada do buzi przedmioty ale np w żłobku dzisiaj widziałam jak dziewczynka zabrała dziecku smoczek possala i oddała. Tego nie unikniesz bo nikt wszystkich dzieci nie przypilnuje pod tym względem :(

Anulka165
Chciałabym ale nie wiem czy teraz czy jeszcze chwilę zaczekać. Z jednej strony chce wrócić do pracy do ludzi a z drugiej mogłabym mieć już następne. Te dwa lata były naprawdę ciężkie bo wszystko na raz zalatwialismy i chciałabym też trochę odetchnąć przez jakiś czas :)

Dziewczyny a kojarzycie jak jest ze szczepieniem na ospe dla dzieci zlobkowych? Trzeba mieć jakieś zaświadczenie? Z prywatnych też można? Jestem zielona w tym temacie.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!

Motylek,
Moja bierze WSZYSTKO do buzi serio to jest masakra. Ale Panie w żłobku widze ze juz pokazuja ze nie do buzi tylko do zabawy wiec chyba nadszedl czas zeby dzieci tego oduczyc.. ale mojej idzie teraz 5 zebow na raz wiec jak tu wytlumaczyc nie gryz:D

Mmj
Mam to samo ze zawsze bylo kolo mnie pelno ludzi a teraz juz wariuje w domu i kazde wyjscie i kontakt z ludzmi jest zbawienny:P

Fiolka,
jesli masz podpisana jaka kolwiek umowe ze zlobkiem czy panstwowym czy prywatnym prosisz o zaswiadczenie od nich i zanosisz do przychodni i masz ospe za darmo.

Fiolka, Majeczka
Gabi byla zaszczepiona rowno tydzien temu na swinke, odre, rozyczke i dodatkowo ospe i puki co ZADNYCH skutkow ubocznych... a wrecz w tym tyg duzo poszla do przodu rozwojowo :)

A teraz co u nas... w niedziele podpisalismy umowe ze zlobkiem! oczywiscie mieszane uczucia no ale na jakis trzeba bylo sie zdecydowac:D od pon chodzimy na adaptacje.. codziennie 2h.. od pon do pt, pon- sr jest ze mna a czw i pt mam juz ja sama zostawic:/ ogolnie zlobek sie otworzyl od pon wiec wszystko nowiutkie i wszyscy sie bardzo staraja. Jednak miala byc grupa 12 dzieci a jest 20...wiec tu mi sie troche nie podoba bo mialo byc inaczej:/ no ale na 4 dzieci jest 1 pani... Grupa jest rocznikiem 2016 i 2017 wiec Gabi jest z tych starszych ale 80% chodzi a ona nie:/ za to mnie milo zaskoczyli ze jak bedzie spacer a Gabi nie chodzi to mam zostawic wozek i jedna z pani z nia wyjdzie:D
ehhh nie myslalam ze to wszystko bedzie takie trudne:D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Pipi, Edzia
Dziękuję za informację :)

Edzia
My też przechodzimy w tym tygodniu adaptacje. W poniedziałek byłam razem z nim, wczoraj został sam na pół godzinki. Bawił się ładnie a pod koniec przestraszył się starszego chłopca który chciał się z nim bawić i się poplakal. Dzisiaj też zostaje sam chyba już na godzinę ale przed zlobkiem jest ławeczka więc będę w pogotowiu. U nas jest 15 dzieci i 3 opiekunki. Większość jest troszkę starszych i samodzielnych. Generalnie też nam zeby idą chyba 4 na raz a na pewno górne obie dwójki. Muszę mu do żłobka silnika kupić bo całe koszulki mokre tylko pewnie będzie sciagal :) w dodatku gdzieś maść wyrzucił i czeka mnie kurs do apteki. A tak to i marudny jest i senny i popuszcza kupki i czasem ma temp w nocy raz śpi ładnie a raz wędruje po całym lozeczku i cieknie mu z nosa przez to. Przy poprzednich 4 zębach nie było takich rewelacji. Mam nadzieję że wreszcie wyjdą bo są już na wylocie.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Mmj
Ja widzę po mezu że jak z pracy wroci to ma więcej cierpliwości do małego. Może z nim siedzieć do nocy, bawić się, gadać, śpiewać. Wszystko. My jak przebywamy z dzieckiem cały dzień i często musimy ogarnąć w domu to i owo to bywa różnie. Nie mówię że jesteśmy jakieś zle ale odrobina czasu dla siebie na odpoczynek działa cuda i ja jestem od razu spokojniejsza.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...