Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Anula11 – nie wiem jak mi starcza czasu.. ogólnie póki co mi go nie starcza bo Mój Małżon jest na urlopie od dziś a ja dużo więcej zrobię jak jestem sama w domu :D Bo np. przy mężu Kasia musi być zawsze z kimś.. a jak ja jestem sama to Kasia się bawi a ja robię sto rzeczy na raz. Owszem tez się z Kasią bawię i spędzam z Nią czas, ale nie cały dzień. O rehabilitacji napisze niżej :*

Lenka89 – 10 kg to ładnie!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Serwus! ;)

Anula11 – nie wiem jak mi starcza czasu.. ogólnie póki co mi go nie starcza bo Mój Małżon jest na urlopie od dziś a ja dużo więcej zrobię jak jestem sama w domu :D Bo np. przy mężu Kasia musi być zawsze z kimś.. a jak ja jestem sama to Kasia się bawi a ja robię sto rzeczy na raz. Owszem tez się z Kasią bawię i spędzam z Nią czas, ale nie cały dzień. O rehabilitacji napisze niżej :*
Lenka89 – 10 kg to ładnie!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Myśmy wczoraj organizowali roczek dla Kasi, mimo że ma 15.07. Kasia ma etap ( zresztą pewnie Wasze Pociechy również) oglądania, poznawania wszystkiego więc nie było mowy wysiedzenia w Kościele. Całą Mszę spędziłam z Nią przed kościołem miedzy jednym a drugim drzewem i krzaczkiem oglądając je na zmianę :D W restauracji w porządku, potem jedynie chciała spać i nie umiała ( nauczona zasypiać sama w łóżeczku) wiec ciężko było, ale udało się i potem spała ślicznie wiec pogadaliśmy sobie na spokojnie. Także już z głowy. Lodówka pełna od mięsa i owoców które zostały z imprezy

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Co do rehabilitacji – byłam na kontroli w zeszłym tygodniu i jest dobrze. Ogólnie jak Kasia zacznie chodzić do 16 mż ( co uznawane jest jako norma) to dostaniemy wypis z Ośrodka, oczywiście z stwierdzonym ONM ale wypis. A jeśli nie to się okaże dalej. Następna kontrola wiec w listopadzie. Na szczęście dzień wcześniej nagrałam z moją siostrą Kasie jak siada, raczkuje i ten filmik mnie uratował. Bo Kasia u pani doktor grzecznie się bawiła leżąc na brzuszku, i kobieta nie mogła uwierzyć, że to samo dziecko :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Anulka
Mi przy mezu tez praca nie idzie:)
Trzymam kciuki za wypis:)
Antynikotynowa
To pewnie odzylas w pracy:)
Gratuluje zabka:)
Mmj
Podwojne zyczenia, w takim razie:)
Lenka
Dla naszego bohatera mega zyczenia, i dla ciebie za to ze bylas taka dzielna rok temu:)
Zaczarowana
Pierwsze kroki, cos cudownego:)
Ciesz sie mega dlugo mialas spokoj od @.
Ja dalej poza domem z dzieciakami...
Mam mega problem z Baletnica.... od dłuższego czasu ma takie zatwardzenia ze szok... wczoraj myslalam, ze ja rozerwie jak kupke robila... zmienilam jej diete, kupiłam syrop, i sliwki daje jablko co jeszcze moge zrobic? Daje jeszcze do picia sok jablkowy.
Dzis za caly dzien mleka nie chciała...
Buziaki

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy za życzenia, kochane jesteście :-* już dzielę się wrażeniami. impreza się udała, tylko Piotruś podczas śpiewania sto lat zaczął już usypiac tacie na rękach taki był wymeczony ;-) i zaraz po zdmuchnieciu świeczki usnal.
Teściowa podobno mnie wychwalala do rodziców, jak ja sobie daję radę sama z dzieckiem i tyle jedzenia naszykowalam. Podobno, bo to słyszałam od rodziców ;-) także jestem zdziwiona. Największą atrakcją dla dzieci okazało się(uwaga, uwaga, nigdy nie zgadniecie) podlewanie automatyczne podwórka. Dzieci latały przy lejącej się wodzie, jeden pisk, warzsk i śmiech. A Piotruś tylko nóżki przebieral i cieszył się jak tak dzieci biegaly. W sumie to też ochlodzily się bo upał u nas był ogromny.
Teraz podpowiedzcie co jeszcze można mu kupić fajnego?

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Mikołaj na roczek dostał mnóstwo prezentów: ubraniea, klocki WADERA , klocki Lego duplo, samochody,pokrowce na poduszki z inicjałami, kłada małego z silniczkiem. Niestety jeszcze nie chodzi i pewnie minie sporo czasu zanim zrobi pierwszy krok.
Dołączam 2 zdjęcia: tort Mikołaja oraz on sam zmęczony imprezą :)

monthly_2017_07/sierpniowki-2016_59156.jpg

monthly_2017_07/sierpniowki-2016_59157.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Hey ;)

Mmj sliczny Mikuls :*

U nas rehabilitacja ok ;) wstaje, siada, raczkuje na przemian z pelzaniem ;)

Co do pracy to super wrócić, ale jeździmy 50 km x2. Wstajemy po piątej.
Obecnie chodzę po 4 godziny, może w piątek już pójdę na 8. Dziś w domku, bo jedziemy do okulisty z małym, ma oczko czerwone i chce to sprawdzić.

Moja mama ładnie się nim opiekuje, ale zawsze jest jakieś ale ;) ja jestem z tych osób przewrazliwionych na każdym punkcie dot. dziecka :p

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72702.png

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73sy9l9s01.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla naszych sierpniowych dzieciaczków niech zawsze będą zdrowe i niech uśmiech ich nie opuszcza.
My od niedzieli jesteśmy w Jastarni i korzystamy z słonecznej pogody wiec tak na szybko tylko odpisz.
Anula11
Na zatwardzenia nam pomogła surowa marchewka z surowym jabłkiem i soki z surowych owoców jak najmniej przewożone z jak największą ilością błonnika. I niech baletnica dużo pije wody plus soki jeśli nie masz sokowirowki lub wyciskarki to spróbuj jej dać te soki jednodniowe z marwitu. Wszystkie preparaty uzależniają i jak dla mnie to ostateczność. Daj znać czy pomogło? A Remi miał w nosie bakterie i pneumokoka, po antybiotyku teraz jest już dużo lepiej.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Hejka
Lenka masz racje straszna tu cisza:-/ ale pewnie dziewczyny z dzieciakami się wczasują albo organizują roczki.

U nas od piątku wieczorem Bostonka i szczerze nie życzę tego nikomu Remi obsypany cały a najgorzej wygląda pupa i plecy i uda z wszystkimi fałdkami. A i tu takie ostrzeżenie mały złapał ja w Jastarni jak byliśmy na wczasach. Nie wspomnę że zjeździliśmy Hel aż dotarliśmy do Płucka do szpitala na oddział dzieciecy gdzie dopiero był pediatra który rozpoznał chorobę bo tak to nie ma weekendy pediatry ani an helu ani nigdzie bliżej. Podejrzenie po zbadaniu małego przez lekarza który nie jest pediatrą było albo ospy albo albo ostrej alergii kontaktowej. Obecnie się leczymy i jest już trochę lepiej. Ja życzę wam spokojnego urlopu bez takich przygód jak u nas.

A teraz starym sposobem wywołujemy:
Anula 11
Anulka 165
mmj
Antynkiotynowa
Bina
Mamalina
Zaczarowana
Edzia85
Pippi
Motylek86
Majeczka36
i reszta dziewuszek których zapomniałam dodać po niku
Halooo co u Was?? Proszę się odzywać?
Powrót z nad morza opisze wam kiedy indziej bo tez był piękny.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Marta Joanna
Ojj biedny Remi.... oby szybko go puscilo, to będziesz miala co wspominać.
Co do lekarzy prawie wszedzie popaprancy....
Tez bylam na izbie z Baletnica, w Krynicy, i zdziwiona lekarka pyta "czemu Pani z nia nie poszła do lekarza?
Ja odpowiadam
Bo potrzebuję go teraz, to teraz przychodzę,
I tak bredzila zamiast zbadac dziecko."
Nic jej nie pomogla.
Dziekuje za ta surowa, marchewkę i jablko, troche pomoglo.
Ja od niedzieli w domu, ale jeszcze pojadę bo było super.
Czekam na opis drogi powrotnej.
Zaczarowana, Kukurydza
Jak mężowie?

Odnośnik do komentarza

Anula 11
Dziekuje ze pytasz. U meza bez zmian. Jezdzilismy i prywatnie i na nfz do znanych profesorow, jednych z lepszych okulistow, ale niestety kazdy mowi to samo. Nic nie da sie juz zrobic. Wzroku nie odzyska a oko maleje. Jeden nam powiedzial zeby go nie usuwac a inni mowia, ze jest to nieuniknione ale kiedy to nikt nie umie powiedziac. :(

Marta_joanna
Dziekuje za wywolanie. Zdrowka dla Remiego :* sciskam

Mmj
Sliczny Mikuś :) swietny krawat :)
Teraz co u nas :) Adas powoli stawia kroczki. Potrafi przejsc pol pokoju :) chcialam podac mu mm alr nie ma szans. Skubany jak tylko zobaczyl to mlrko czy to w butelce czy w kubku czy nawet lyzeczka to od razy glowe odwracal i placz. Poddalam sie. Dalej sie cyckujemy. Ale on jak zobaczy cysia to tak sie cieszy, smieje sie w glos_) przekochany. W nocy karmimy sie 3-4 razy i chcialam chociaz zeby w nocy tak czesto nie wstawal no ale coz moze kiedys sie sam odstawi. Mowi mama, tata, baba, ja. Robi papa, ale nie robi kosi kosi. My roczek robimy 19 siwrpnia w formie grilla. Na wakacje nie jedziemy w tym roku. Za dwa tyg przychodzi ekipa budowlana i bedzie stawiala poziom 0 wiec kasa jest przeznaczona na cos innego. Moze za 2-3 lata. Jak sie ogarniemy z budowa a Maly podrosnie. W dzien ma juz jedna drzemke, nie raz popoludniu usnie jeszcze raz.
Pozdrawiamy goraco :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana
Sciskam:) Życzę zeby mimo wszystko się ułożyło. Szkoda, ze lekarze nie potrafia byc jednogłośni w sprawie czy usuwac czy nie, bo to tez stres.
Moj Adaś tez nigdy nie chcial mm, karmiłam go powyzej roku, i później nie chcial nic wiec zaczęłam wprowadzac stałe posilki i duzo pil nawet w nocy. Masz malego zdolniache:)
No i wreszcie pozytwy, budowa wam rusza:)
Buzka

Odnośnik do komentarza

Wywołana odzywam sie:)

Na wstepie pozdrawiam wszystkie mamuski i sciskam dzieciaczki i kazdemu z osobna zycze sto lat z okazji pierwszych urodzin!

Moja Gabi ma dokladnie dzisiaj urodziny, wiec juz w domu nie mamy niemowlaka a juniorka:D
Od nas dostala arke noego - Dumel i zabawka sie bardzo podoba, takze polecam! A w niedziele impreza urodzinowa..

Co u nas.. Gabi nadal pełza jak szalona, ma pozycje raczkowania ale taki sposob przemieszczania ja nie interesuje..uzywa go do siadania. Wszedzie sie wspina na kolanka a potem staje, robi kilka kroczkow przy meblach. Jesli chodzi o mowe to juz duzo mowi i rozumie, tanczy do muzyki (buja sie na boki), wszyskim robi papa, klaszcze jak jej sie cos uda, przybija piatke, daje czesc, rozumie daj - wtedy cos podaje. A najlepsze jest to ze jak cos zbroji to ucieka z predkoscia swiatla:P

Chodzimy na adaptacje do zlobka, ale jestem go coraz mniej pewna.. i chyba wybiore inny..jeszcze zobacze bo ten drugi otwiera sie od wrzesnia a w sierpniu beda dni otwarte i go wtedy ogladne.

Za dwa miesiace wracam do pracy.. z jednej strony nie moge sie doczekac a z drugiej obawa jak Gabi sobie poradzi w zlobku. I tu pytanie czy u was tez tak jest.. Moja Gabi chetnie sie bawi z "obcymi" ale nie ma szans zeby poszla do kogos na rece..odrazu placz..i teraz sie zastanawiam jak sobie "ciocie" poradza... ehh

Z moich sukcesow udalo mi sie skonczyc po 5 latach aplikacje zawodowa i jestem miedzynarodowym bieglym rewidentem! :):):):)

Dzisiaj z okazji urodzin Gabi dostalam prezent od meza za porod rok temu, i rok macierzynskiego bardzo mily gest :) a prezent super bo pierscionek z apartu, ktory mi sie kiedys podobal bo mi do obraczki pasuje:P

wiec u nas raczej wszystko w porzadku, teraz glownie przygotowania do urodzin Gabi:)

pozdrawiam i sciskam!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Edzia
Sto lat dla Gabi:)
Gratulacje aplikacji:)
Co do tego, ze nie Chce Gabi isc na rece do obcych, kazde dziecko jest inne, mi Dasiek szedl bez problemu, Zuza pójdzie ale jak mnie widzi wyrywa sie do mnie. Może jakby ciebie nie widziała to by poszla do "cioci" na rece?
Marta Joanna
Co u was? Lepiej?
U nas cóż.....
Okazało, się że Baletnica ma jednak przepukline pepkowa;( I wierz tu człowieku lekarzowi ten co robił USG prywatnie wykluczyl, a rodzinny powiedział, że ma.
Wczoraj jej pobieralam krew, trzy razy ja kuly, plakala strasznie, dzis poszlam po wynik i lipa bo zrobil sie skrzep w krwi i musi jeszcze raz pobrac;(

Odnośnik do komentarza

Witam drogie mamy :)

Trochę mnie nie było ale nadrobilam bo chyba większość mam korzysta z lata albo wróciło do pracy i niema czasu na pisanie.. :)

Nie dam rady każdej z osobna ale mam nadzieję że u wszystkich maluszkow i ich rodziców jest dobrze. Tym chorujacym życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Gratuluję pierwszych urodzinek i życzę wszystkiego najlepszego wszystkim Szkrabom. Życzę powodzenia wszystkim mamom zmieniającym pracę, udanych powrotów do pracy i bezpolesnych rozstanie z piciechami.

Zaczarowana
Trzymam kciuki za męża.

Anula11
My też borykamy się z przepuklina pepkowa. A właściwie to nie wiem czy się borykamy bo 4 lekarzy już podejmowalo temat i każdy ma inne zdanie w tym temacie. Na razie idziemy w sierpniu na usg brzuszka i pani ma nam sprawdzić jak jest naprawdę.

U nas pracowicie. Remont zbliża się ku końcowi. Działka też w miarę ogarnięta zostało dopieszczanie i tak sądzę sobie roślinki. Ciekawe co z tego wyjdzie :)

Z teściami słabo bo mam wrażenie że nie interesują się za bardzo wnukiem. Teściowa kilka razy siedziała z małym ale już hej z nim chyba nie zostanie bo ważniejsza jest dla niej tv i oglądanie politycznych kanałów. Szkoda gadać. A miało ich być tak pełno..

Planujemy zrobić chrzciny we wrześniu razem z urodzinami żeby mieć jedna imprezę :) nie wiem jak się do tego zabrać. Jak to jest z terminami w kościele?

Nasz Szkrab rośnie jak na drozdzach :) nosi ubranka 86-92. Waży ponad 10 kg ale jest smukły :) i bardzo wesoły i radosny. Zatrzymaliśmy się na 4 zębach. Za to wyszły w 3 tygodnie. Teraz znowu idą hurtem :)
Pięknie się czolga i raczkuje. Wstaje przy meblach, gada mama, baba dada, tata.

Temat żłobka dalej leży. Jak odbiorę wszystkie urlopy to po nowym roku idę dopiero do pracy. I tu problem bo albo wrócę do pracy i od razu staramy się o następne albo zmieniam pracę i temat drugiego Szkraba się oddala. Pewnie się oddali bo z M się nie możemy dogadać ostatnio wcale.

I to tyle w skrócie :) mam nadzieję że nam forum trochę odzyska dawna formę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Marta Joanna
Ciesze, sie ze u was lepiej i mimo, ze starszak poszedl w slady brata dobrze to znosi.
Nie pobralam, jej krwi odczekam bo ma siniaki na raczkach, a badania ma przez te zatwardzenia.
Fiolka
Zycze, zebys na dobrego lekarza trafila, mi na usg powiedzial, ze nie ma, pediatra co innego i masakra z nimi.
To masz dylematy teraz nowa praca czy dzidzius :)
Co do M to mam wrazenie, ze moje małżeństwo wisi na wlosku;(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny tez mnie dawno nie było poprostu czasu brak jak i każdej z nas pewnie
My już po roczku i chrzcinach robiliśmy za jednym razem wszystko się udało Igorek w kościele śpiewał za ksiedzem więc śmiechu było
Ja wracam do oracy od 1.09 maly do żłobka teraz idziemy na drzwi otwarte i zobaczymy co i jak
Też myślę o 2 dziecku już nawet teraz myślałam że będzie bo okres się spóźnił o tydzień ale nic z tego jeśli się nie zdecyduje do końca roku to już chyba nie będzie ze wzgl na mój wiek
Wszystkim maluszkom dużo zdrówka życzę

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...