Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Fiolka
U mnie to samo dlatego w spacerowce zapinam go tylko w pasie bo wtedy może się podciąga do woli a nie wypadnie.

Z jedzeniem, dzieci teraz będą mniej przybierać wiec tez zmniejsza się zapotrzebowanie trochę. Ja jak młody zamyka buzie to już nie daje więcej lub jak zaczyna się kręcić i ostentacyjnie zrywać śliniak z szyi. Jeśli dziecko przybiera to jest ok jeśli przestaje przybierać to trzeba się zastanowić. Prawda jest taka że dziecko nie da się godzić chyba że jest chore ale wtedy gdybanie nie pomoże tylko trzeba zrobić badania z krwi.
W mojej mądrej książce jest napisane że jeśli przypuszczalnie dziecko zjada 150 mleka na raz a rodzic robi mu butle 180 to za każdym razem marnuje się 30. Więc warto zrobić tyle ile dziecko wypija jak będzie miało za mało to poprostu szybciej będzie chciało znowu jeść . A mm nie jest tanie wiec szkoda wylewać kasę do zlewu. Jeśli któraś mama ma ochotę niech sprawdzi na swoim smyku i da znać czy się sprawdza bo brzmi sensownie. Mi inne rady się sprawdziły :-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny! Pipii buziaki ogromne dla Ciebie i chłopców !:)
My tez mamy kilka rzeczy z Pinokio i faktycznie są fajne, poza tym odpowiadam mi ten typ "wzorów".
Dobrze,ze spytałam bo zupełnie zapomniałam o f&wg, a dużo używaliśmy na początku i byłam zadowolona :) rozważam jeszcze next :)

Ech u nas była chwilowa zmiana mleka, z braku naszego w sklepie. Odkąd chłopcy je piją, ulewaja jak w wieku 2 miesięcy, ale teraz najfajniejsze jest wkładanie raczek w ten "rzyg". Ratujcie mnie :p

Po cichu liczyłam na to, ze skoro mamy małe dzieci to nadrabianie postów będzie do ogarnięcia ale widzę,ze z Wami nie ma lekko ! ;)

U nas po zmianie czasu chłopcu chodzą spać pół godz do godz później, śle wynika to tez z tego,ze po południu idziemy na godzinny spacer wiec jeszcze na nim odpoczną i nie chcą potem zasnąć wcześniej :)

Fizka zazdroszczę morza ! :)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza
U mnie to samo jak tylko mu się ile je to ręce w to wkłada i rozsmsrowuje. Ogólnie fascynacja wszystkim łącznie z zawartością nocnika wiec łatwo nie jest a ty masz dwójkę w t samym wieku więc dopiero jest co robic.

Pamiętam jak mama mojego chrzestnego opowiadała jak on jako roczne dziecko wysmarowala swojego brata bliźniak zawartością pieluszki.

Anulka165
Zdrówka dla Kasi i szybkiego nadrobienia. A dokładnie nad czym pracują na rehabilitacji bo jest trochę fajnych zabaw gdzie dziecko ćwiczy bawiąc się z rodzicem. I jeśli można zapytać to jak metodą bo może Kasi np nie odpowiadać Vojta a lepszy będzie Bobath. Czasem nie da się uniknąć płaczu ale warto próbować.

Napisze wam jeszcze paradoks żłobka żeby dziecko się dostało musi być z danego miasta i obydwoje rodziców musi pracować. Jeśli chcesz podjąć pracę to to się nie liczy. Druga sprawa rekrutacja u mnie jest teraz a później dobierają tylko z listy rezerwowej dzieci jak się zwolni miejsce wiec jeśli przegapiłaś to musisz czekać rok do następnej rekrutacji. A i jeśli dziecko się nie dostanie można pisać odwołanie ale jeśli jego kopia nie jest złożona do urzędu miasta to znika w goszczu papierów a dostają się dzieci po znajomości. Yhh wyżaliłam się.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiejsza noc też w miarę spoko uf...

Zakupiłam na allegro oslonke przeciwsłoneczna i mam problem z wierceniem z głowy :) teraz jest spokój i pełna obserwacja :)

Fizka
Super wynik :) Gratuluję :) My teraz chodzimy na spacery na siłownię na powietrzu.

Anulka 165
Ja też zmiejszylam porcje i powiem Ci ze tez jest o niebo lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Ale tu cisza, pogoda okropna ale nawet lepiej bo serce nie peka, ze trzeba w domu siedziec.
U nas, w sumie dalej kiepsko, zle wyszly wyniki starszakowi z moczu wyszlo odwodnienie i bialkomocz, z krwi leukocytoza. anemia i CRP 102,5 dzis powtorzony mocz i od tego wyniku jutro bedzie zalezec czy nie skonczymy w szpitalu;( Do tego doszlo ostre zapalenie oskrzeli w poniedzialek, mial czyste oskrzela a w srode juz masakra. Codziennie latam do osrodka, od lekarza na badania...

Odnośnik do komentarza

Kukurydza również polecam next nie do zdarcia i nic się nie dzieje. Wolę zainwestować i zostawić dla drugiej dzidzi ;) ostatnio bylt wyprzedaze. Zary też ok ładne wzory, ale troszkę mniej wytrzymałe...
Kapcie polecamy z titot i czapki, mamy i synek zadowolony do tego uroczo wygląda.

Aaaa i wózek spacerowka cybex balios m rewelacja jakby któraś była zainteresowana ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72702.png

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73sy9l9s01.png

Odnośnik do komentarza

Anula łączę się z Tobą - dla starszaka dużo zdrówka życzę :* U nas na szczęście gorączki już nie ma, dopiero dzisiaj udało mi się złapać próbkę moczu do badań. Po południu będą wyniki i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Ale jak by mało było gorączki i kataru to jakaś paskudna wysypka ją dopadła. Jest na całej głowie, szyi i brzuszku :( Analizowałam już z 10x co wczoraj jadłyśmy i nic nowego ponad to co już było wprowadzone. Jedyną nowością to był wysuszony korzeń lubczyku jako przyprawa do bulionu warzywnego.
Anulka a masz możliwość poprosić o zajęcia z psychologiem dla małej? Moja Emilka z końcem miesiąca też zacznie rehabilitację i pani doktor, która ją kwalifikowała na ćwiczenia powiedziała, że ze względu na wiek (jak zacznie będzie miała prawie 9 m-cy) może dużo płakać. Jeżeli będzie się to powtarzać na 3 kolejnych sesjach to skieruje nas do psychologa, aby oswoić małą z ćwiczeniami i z tym, że ktoś inny ją dotyka oprócz rodziców. Zapytaj u siebie w poradni.
marta_joanna niestety tak jest ze żłobkami. Mnie zastanawia to dlaczego np. dzieci rodziców samotnie je wychowujących mają pierwszeństwo przed tymi dziećmi, których oboje rodzice pracują. Przecież sytuacja pracowa jest identyczna w obu przypadkach i tu i tu nie ma kto siedzieć z dzieckiem, ponieważ rodzice w pracy. Z innych ciekawostek u nas pierwszeństwo w dostaniu się do żłobka mają dzieci, które posiadają rodzeństwo - dlaczego tak? Nie wiem, ale już na starcie mają więcej punktów i są wyżej w rankingu. Ja nawet nie liczę, na to że uda się Emilce dostać do żłobka. W jednym żłobku jest 250 w kolejce a w innym 550.
Kukurydza u nas podobnie. Jeszcze zdarzy się Emilce ulać to później w bananem na ustach, rączką rozsmarowuje po całej podłodze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Kurde musze tez zacząć żłobek organizować ale do państwowego nie mam na razie szans bo muszę być zameldowania już w nowym mieszkaniu. A w prywatnym pewnie też na swoją kolej zaczekamy.

Jak nie spanie to jedzenie. Młody pije mleko rano je kaszki owoce ale odrzucił zupki. Kiedyś jadł normalnie a od jakiegoś tygodnia żadnej niechce. Każdy obiadek jest nie dobry. Od razu zamyka buzię i się odwraca. Może któraś z was tak miała? Może macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Fizka – tak, u mnie tez trochę Kasiunia się poprzestawiała przez zmianę czasu ;/ ale próbuje to naprostować :)
Marta-joanna – z tym żłobkiem to masakra.. jak nie zapisy dziecka w brzuszku to zaś jakiś inne cyrki. Masakra :/ Generalnie nie wiem jakimi metodami jest ta rehabilitacja. Dziś byłam pierwszy raz. Pani oglądała Kasię, patrzyła co potrafi a czego nie itd. Generalnie będziemy pomagać Kasi stawać do raczkowania :) Niestety tez coś tam z kręgosłupem ma.
Anula11 – zdrówka zdrówka zdrówka!!! :*:*:* jesteśmy z Wami! ;*
Mroczna – tak mamy zajęcia z psychologiem. Zasadniczo to jest taki ośrodek, że jak się idzie na rehabilitacje to i do logopedy, pedagoga i psychologa się idzie także luzik. Generalnie sama jestem z wykształcenia pedagogiem wiec wiesz. Ale zawsze się coś tam dowiem nowego ;) Dziś byliśmy u psychologa a w poniedziałek do pedagoga. No dzieci płaczą na zacięciach, ale u Kasi to mam wrażenie, że kwestia tego, ze obca osoba Ją trzyma a nie samych zajęć. Bo nie lubi obcych, musi się z nimi obyć :) W takim razie powodzenia Wam na zajęciach! A jeśli mogę zapytać, jakiś konkretny powód, że Wam zlecili?
Fiolka – obiadki gotujesz czy słoiczki? Bo niektóre dzieci podobno jedno chcą a drugiego nie i na odwrót, może spróbuj?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Anulka165
czasem daje sloiczki ale też sama gotuje. Był czas kiedy wolał obiadki gotowane przeze mnie a teraz i jedne i drugie są bleee.
Mam nadziej ze mu przejdzie że to chwilowe. Będę kombinować może wreszcie zaskoczy.

Na dodatek kaszelek się przyplatal do nas. Chyba M go zaraził. Na szczeście nie marudzi, jest spokojny i pogodny. Jak jutro nie będzie lepiej to idziemy na lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Zdrówka dla.strażaków i sierpniaczków!

Fiolka u nas było weto na jedzenie cały tydzień. Nic że stałych posiłków, tylko cycek. A, przepraszam... To co ja jadłam było ciekawe i warte zasmakowania, a papki to ani łyżki nie chciał. Więc dawałam mu czasem odemnie jakiegoś ziemniaczaka z zupy itp. Ciężko było. Za to dziś mi zjadał ładnie wszystko bez marudzenia. To chyba taki okres, że spanie i jedzenie miał kiepskie. Pewnie macie to samo. Sen w nocy się polepszył u Was?

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Bina
Mam nadzieję że tak właśnie jest. Też mu zawsze coś od siebie wetkne do buzi to zjada że smakiem. Ze snem trochę lepiej ( nie zapeszac) weszłam jeszcze raz na tego bloga i dokładniej odliczylam to spanie i czuwanie bo stwierdziłam że nie zaszkodzi i chyba po tym jest lepiej. Wczoraj tylko dwie pobudki, jedna o smoka, a druga nad ranem ale obyło sie bez przenoszenia do łóżka, zasnął sam w łóżeczku więc jest mały progres :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza
Gość katalina8

Witajcie mamusie :)

U nas.pierwszy raz Zuzia chora ma karetek i kaszel ale już byliśmy prywatnie u lekarza i dała nam leki syrop i maść na klatkę piersiową - działa cuda! ! Na drugi dzień już bez kataru a okazało się ze bez recepty i za 15zl:) kaszel reż minął

Jeździmy juz w spacerowce i nawet nie marudzi. Zobaczymy jak będzie na dalszych trasach :)

Zuzia tez lepiej śpi w nocy odkąd jesteśmy częściej na świeżym powietrzu i odkąd spacery to nie drzemka tylko juz w łóżeczku śpi w dziennik juz tak nie budzi się w nocy :)
Wczoraj.pierwszy raz stanęła mi w łóżeczku przy szczeblach a teraz już zaczyna przy stoliku czy kuchni :):):)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)

Życzę zdrówka dla wszystkich chorowitków! Tych mniejszych i tych większych też.
I gratuluję oczywiście nowych sukcesów rozwojowych:) Super, że tak świetnie Nasze Sierpniowe Skarby się chowają!

Mroczna rzeczywiście może to trzydniówka? Jak długo mieliście gorączkę? I jak ta wysypka wygląda?

Anula no nieciekawie z tymi wynikami Daśka:( Oby jak najszybciej udało Wam się pokonać to dziadostwo! Jestem z Wami:* Trzymaj się!

To tyle napisałam, Gaja wzywa:)
Do zaś!
P.S. U nas ok:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza
Gość Kukukurydza

Heh z tym nextem ciagle się waham. Ja jednak kolejnego dzidziusia mieć już nie będę na pewno, ubranka ciężko jest sprzedać a zapłacić muszę podwójnie :/ Wiec jakoś nie przekonuje mnie taki wydatek na miesiąc -dwa. Może jak chłopcy będą strarsi to bedzie mi jakoś łatwiej się skusić :D

Marta Joanna, mroczna -nie ma noc lepszego niż zrobić ze swojego rzyga arcydzieło :D

Zdrówka dziewczynki dla maluszków !!!!!!! :**
Anula trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki!

Wkońcu mam chwilę, żeby napisać... Czytam was na bieżąco.. ale czasu na odpisywanie brak..

Na wstępie życze dużo zdrowia dla chorych dzieciaczków, gratulacje nowych umiejętności a dla mamusiek wytrwałości i cierpliwości :)

Co u nas... Gabi postanowiła mieć najdluższe nogi na świecie:P:P ubranka wymieniam co 3 tyg bo sa za krotkie.. w pasie i z tyłka spadaja bo to patyczak a nogawki za krótkie.. terazniejszy stan..nosi ubranka 80 cm ale do 1,5tyg musze kupic 86 cm a waga szczypiora 7600....

Co do zywienia to oprocz 5 porcji mleka po 120 ml lub 150 ml, mamy rano kaszke z owocami a na obiad papke - zupke zrobiona przezemnie.. Stan na dzisiaj alergia na laktoze, seler i "chyba" żółtko :):) ale niestety nic poza papka nie przełknie:D

Uzębienie dwie duże dorodne dolne jedynki, jedna rosnąca prawa jedynka i druga przebijajaca sie... wiec ogolnie marudzenie poziom ekstrim:D

Co do umiejetnosci fizycznych... jesli chce sie gdzies dostac to sie turla - brzuch, plecy, brzuch, plecy noi dotrze. Raczkowanie, stanie poziom zero. Siedzenie tak ale jeszcze chwiejnie ale z dnia na dzien jest lepiej...

Gabi gaduła po mamusi na dzien dzisiejszy mamy: mama - non stop przez sen rowniez, kilka razy tata i baba, noi ulubione ni ma - czyli nie ma jak szukamy pieska u rodzicow :)

Z trałmatycznych przeżyć wczoraj mi sie zturlała z łóżka (była na środku łóżka 160/200 a ja sie odwróciłam po wacik do komody i to wystarczyło..). łóżko ok 50 cm i wyladowala na wykladzinie podłogowej..poza płaczem 2min zero jakich kolwiek innych objawów, nawet lekkiego zaczerwienienia, zadrapania itp wiec obserwowałam ja 24h ale zachowywala sie totalnie normalnie wiec nigdzie z nia nie pojechalismy..

Co do spania chodzi spac o 21 i spi do 7:30 z dwoma przerwami na mleko. ale tak jak u was dziewczyny słabo spi i sie rzuca i jeczy czasami przez sen.. ale u mnie to przez zęby.. wystarczy pogłaskac po głowie i spi dalej.. bo ogolnie ona jest anty smoczkowa bardzo zadko uzywa..
Kilka razy obudziła sie z przerazliwym krzykiem ale chyba jej sie cos snilo... puki co moze 5 takich akcji bylo..

Co do chorob naszczescie Gabi sie trzyma mimo ze od miesiaca to ja jestem chora to maz a mimo ze jest z nami non stop to zdrowiutka... goraczke miala raz po szczepieniu Bexsero przez ok 6h...miala 39,5 mimo lekow no ale po szczepieniu to sie zdarza...

Co do żłobków to od wrzesnia Gabi bedzie chodzic juz wstepnie mam wybrany jeden i bede od maja chodzic z Gabi na 2h w tygodniu zeby sie zapoznała z otoczeniem i zeby to nie byl szok dla niej we wrzesniu. Oczywiscie zlobek prywatny bo na panstwowy nie ma szans..

Gabi tez jest bardzo ciekawskim dzieckiem i w domu najzwyczajniej sie nudzi i marudzi za to na zewnatrz jest w swoim zywiole i glowka chodzi prawo, lewo zeby nic nie przegapic:D Oczywiscie jezdzimy w spacerowce od jakis 2 miesiecy bo do gondoli sie nie miescila na dlugosc :):)
Ogolnie jak jest ladnie to robie z nia nawet 10 km dziennie na spacerze:P dwa razy dziennie chodzimy bo wracamy na jedzenie do domu.. nawet jak idziemy do restauracji z mezem i Gabi na obiad i siedzimy tam 3h to ona siedzi z usmiechem i nawet nie mruknie byle by nie byc w domu:P:P taki oto egzemplarz mi sie trafil:D:D

no to chyba tyle u nas:D jesli kogos zanudzilam to przepraszam... pozdrawiam serdecznie mamusie i dzieciaczki:D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Pipi, Anulka, Mamalina, Kukurydza
Dziekuje:)
Badanie moczu sie poprawilo, i wychodzi z odwodnienia, oskrzela tez sa juz lepsze a na powtórzenie CRP i morfologi musze poczekac, az skonczy antybiotyk i bedzie zdrowy.
W poniedzialek planuje zaszczepić Baletnice jak dobrze pojdzie i nic nie złapie.
Ostatnio takie zawirowania, to choroby to M zmienia prace od poniedzialku i stres jak to bedzie...
Anulka
A czemu ta rehabilitacja, sa jakies wskazania?
Moja nie raczkuje i ogolnie dalej niecierpi pozycji na brzuchu....
Starszak lubial na brzuchu lezezc, ale nie raczkowal na 10mc chodzil za raczke, a na roczek sam smigal i teraz chyba tez tak bedzie...
Mroczna
Jak wyniki Emilki?
Ja tez mam duzo ciuchow z nexta, ale wszystko dostalam i narazie mam zapas.
Edzia
3h w restauracji:) Cóż za cierpliwe dziecko:) I jak ladnie mowi, u nas jest baba i czasem ta ta.
Co do jedzenia, moja rwie sie do kazdego, talerza, ale stoi w miejscu z waga i ani rusz chociaz ladnie je.
Ja przewaznie sama gotuje, od czasu do czasu na odmiane daje słoiczki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...