Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Bry...

Ja dziś dziewczyny jakiegoś powera dostałam - chyba po ty wczorajszym moczeniu się w wannie:) Rano wstałam około 6 i jak większa część rodzinki wybyła z domku, to miałam ochotę się położyć z najmłodszym, ale stwierdziłam, że poodkurzam (już o 7:15 zasuwałam z rurą:)). W międzyczasie okazało się, że w rozkładanej kanapie jest ogrom okruchów, więc poodkurzałam i wzięłam się za mycie skóry. Potem z rozpędu umyłam podłogi, całą łazienkę i w końcu zabrałam się za ciasto kruche do mazurka. Zrobiłam jeszcze pranie, wyprasowałam serwetki do koszyczka, obrusy świąteczne i zostałam zaskoczona przez Liliankę, Namirka i P., którzy wrócili 1,5 h przed czasem, bo P. puścili wcześniej w pracy. Trochę mnie plecy pod koniec zaczęły boleć, ale tylko delikatnie. I to wszystko z moim kochanym 9-miesięczniakiem, który jest mega grzeczny:) Teraz będę dokańczać mazurek.
Byliśmy dziś jeszcze na tym lodowisku - Lilcia i Namiś pierwszy raz i byli zadowoleni. Wiadomo, że jazdy za bardzo nie było, ale przyzwyczajali się chodzić, być na lodzie w łyżwach.
Dobra idę działaś z tym mazurkiem, a potem wpadnę Was poczytać:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalina zbieram zęby z podłogi. :D Wzięłaś nas, albo przynajmniej mnie dziś na głowę! ! :)

Katalinka u mnie różnie, z tym, xe ja raczej mam białe upławy od samego początku. Raz jest mniej albo salkiem sucho a raz prawie jak w czasie okresu.

Edzia już jest ok. Wiem, ze oddział straszył, ale wzięli się za niego i to juz drugi remont, teraz podobno cały oddział wymieniony na nowy. Jeśli to prawda to warunki lepsze niż w Rydygierze bo tam jest trzeci świat :p
Niestety to, że msze będą poza Krk to tylko kwestia braku miejsca tutaj na tyle ludzi (choć tam podobno też dramat), no ale inicjatywa wyszła z Krakowa wiec Kraków musi obstawiać :p Poza tym tam chyba nie ma nawet szpitala ?? :p
Niestety pokazano w ten sposób, KTO faktycznie rządzi w tym mieście ;))))
Myślę, że Ujastek nie będzie tak mocno zaangażowany bo tam jednak nie ma chyba na tyle dużej infrastruktury medycznej, to dosc mały szpital + przychodnie wiec na szczęście macie dość blisko.... Mysle, ze jesli byłoby jakiekolwiek zagrożenie wcześniejszym porodem to kto jak kto, ale TWÓJ lekarz (którego już znamy z zapobiegawczosci :D ) na pewno Cię poinformuje. Mi mówili o tym od razu. ;)

Emolium to świetna marka. Polecam też dla maluszków :)

Mmj przypuszczam, jak bardzo się martwisz... Jednak mam nadzieję, że za tydzień okaże się, xe wszystko jest w porządku :* :)

Odnośnik do komentarza

Basiu ja to długo będę na Luteinie. Wczoraj wypisala mi receptę na 4 opakowania po 30 szt. Martwią mnie te bóle. Już było ok a teraz od środy to bardzo często boli. Z wyników moczu i Morfologi wyszło, że mam anemie. Mam zwiększyć żelazo. Nie wyszła żadna infekcja, czyli z bólem będę się męczyć. Od początku ciąży nie przytyłam jeszcze nawet kilograma. Mąż chciał mnie pocieszyć i zabrał na mały szoping. Byliśmy w hurtowni dziecięcej i kupiliśmy poduszkę w kształcie litery C. Moja nowa miłość. Naprawdę dziewczyny zainwestujcie w taką poduszkę bo komfort spania ogromny. Kupiliśmy pierwsze rzeczy dla maluszka: dwie pieluszki i ręcznik z kapturkiem. W domu okazało się, że na tym kapturku jest jednorozec z elementami różu. Ha ha. No trudno, może się chłopczyk nie obrazi.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

natalia93 - ale fajny i zgrabny brzuszek. A skarpetki też super:)

Dziś mnie naszło na roboty w kuchni, bo jutro jedziemy na święta do rodziców mojego partnera, a chciałam coś przywieźć. Niby nic takiego, trochę ciastek i mini serniczki. Ale od krzątania się kilka godzin w kuchni rozbolały mnie... pięty. To chyba bunt moich stóp przed dźwiganiem tych dodatkowych kilogramów:)

Kukurydza - strasznie współczuję tych nachodzących terminów z SDM, ale jak tak się zastanawiam, co bym zrobiła na Twoim miejscu, to chyba ucieczka do Myślenic na te kilka dni najbardziej do mnie przemawia. Jeszcze sporo czasu i na pewno wymyślicie rozsądne i najbezpieczniejsze rozwiązanie tego problemu.

Ja też dołączam do grona zadowolonych użytkowniczek ciążowych poduszek. Mam od kilku tygodni taką z allegro w kształcie C i bardzo sobie chwalę. Szkoda że taka wielka i nie zabiorę jej na święta ze sobą:)

Odnośnik do komentarza

Fizka gratuluję małej gimnastyczki:) Z Zołądeczkiem musi być ok. A pokaż zdjęcie akrobatki, plis:)

Basia no szkoda, że u Nas nie ma sklepu z ciuchami nexta, ale jakby był to bałabym się ich cen. Super, że masz taką możliwość aby je nabyć:)

Natalia no jest, jest brzuszek:) Nie ukrujesz, ale i tak uważam, że jest taki zgrabniutki, taki jaki Ty:)

kukurydza i co z migdałkiem? Lepiej, gorzej?

catya kiedy Miłoszek ma urodzinki? Sto lat dla niego i dużo szczęścia. Co do detektora tętna płodu - dla mnie teraz wydatek na niego byłby nieekonomiczny ze względu na ilość użycia go do końca ciąży (chyba, że masz w super promocji:)) Najwięcej korzystałam z niego do czasów pierwszych ruchów, a więc od 10 tc-16 tc. Przez te 3 tygodnie może max 3 razy słuchałam serduszka. Także wydaje mi się, że się nie opłaca już teraz kupować. Ty też pewnie lada dzień poczujesz malucha. A Miłoszek w brzuszku kiedy dał o sobie znać?

Kukurydza hydrocortizonum używałam do siusiaka Namirka, żeby nie zrobiła się stulejka. Oczywiście raz na jakiś czas. Namirek miał w złym stanie, nie dało się ściągnąć napletka, ale od czasu używania jest duuża poprawa. Milankowi na razie za bardzo nie ingeruję, zacznę się bardziej przyglądać po roczku.

Krakuski jak ja Was rozumiem. Co prawda w Katowicach nie było jeszcze imprezy na taką skalę, ale kilka lat temu przy okazji Tour de Pologne strasznie się wkurzyłam, jak miasto ma w d...ie mieszkańców i nie potrafi poinformować o zamknięciu niektórych dróg. Te imprezy, zazwyczaj sportowe zupełnie mi nie przeszkadzają (w podstawówce, gimnazjum, liceum moją największą pasją był sport), ale to nieposzanowanie mieszkańców działa mi na nerwy. Mieszkam przy Spodku, więc jak dzieje się coś większego, to mam problem z dojazdem do domu. Teraz działa to trochę lepiej niż jeszcze kilka lat temu, bo jest przynajmniej informacja. Ale u Was w Krakowie te ŚDM, to będzie jakaś masakra. Paraliż całego miasta normalnie. Tych ludzi przecież będzie w pi..du i jeszcze trochę. Współczuję Wam naprawdę.

mmj, fizka wszystkie sierpniowe maluchy są silne i zdrowe! I tego się trzymajmy!

Edzia miłego leniuchowania. Tylko się nie rozpuść tam za bardzo, bo potem będzie trzeba wrócić do siebie:) Udało się znaleźć serduszko?

katalina ja upławów nie mam prawie w ogóle. Baardzo malutko.

Kukurydza hahaha powiadasz, że mąż miał mały skrawek na łóżku? My mamy ogromne łóżko (no w końcu musi pomieścić 3 maluchy, a niedługo 4), a i tak ja z jednego boku, mąż z drugiego a pośrodku ROGAL:) Pisałam kiedyś, że bym się najchętniej nie rozstawała z nim, nawet poza ciążą, ale mąż czułby się odtrącony:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

mamalina ależ jest pl.nextdirect.com tylko faktycznie ceny identyczne jak w uk zdecydowanie wolę te 50% taniej ;)
Poza tym dałaś dziś czadu ja wszystko na raty robie a i tak nie mam kiedy usiąść jutro ostatni dzień ale myślę juz samych przyjemności :)

Lenka Ja mam hgb 11,9 i juz dostałam żelazo... poza tym od ostatniej wizyty u gina pokazało 2 kg więcej wrrr on mówi ze to dobrze ze nie mozna w ciąży chudnąć

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Ula_S to tez dziś poszłałas w kuchni! :)) Myślę, że ostatecznie tak zrobimy, ale czas pokaże. A jak w przypadku Twojej ciąży? Zapowiadają wcześniejsze rozwiązanie? Jeśli dobrze pamiętam, to jestescie dwukosmowkowi, nie? Nie wiem jakie są terminowe "rokowania" w tym przypadku :) Ja się niczym tak mocno nie stresuje jak tym :D
Mam nadzieje, ze pięty odpoczną :)

Mamalina odnośnie napletka u maluszków, ja w ogóle nie wiem, co kiedy i jak powinno wyglądać i to moja jedyna obawa co do posiadania chłopców :)) Dziewczynki wydaja mi się generalnie prostsze w "obsłudze ". Jakie masz zdanie na ten temat? :)
Mnie też denerwuje, jak organizują jakiś bieg przez miasto, co za tym idzie przez ok 3 godziny nie kursuje żaden tramwaj na danej trasie i dowiadujesz się o tym rano w drodze do pracy albo na zajęcia :)
No ale sama chciałam mieszkać w tym mieście więc teraz powinnam siedzieć cichutko ;)

Z migdalkiem (odpukać! !) lepiej :) Dziekuje. :) Tantum verde pomogło od razu choć jego aplikacja w moim wykonaniu to istny cyrk. Pot i łzy. :) Hehe szewc bez butów chodzi ;) Trwało to chyba pół godziny, wiec póki co nie zdecydowałam się na powtórkę, zresztą nie chce nadużywać w ciąży. Biorę jeszcze syrop i tabletki do ssania prenalen. No i herbata z miodem i cytryna. Poki co jest dobrze, więc oby tak zostało. :)

Postanowiłam nie być gorsza gospodynią i pofarbowałam jaja. Jedne w skorkach z cebulki a drugie moczą się jeszcze w wywarze z kapusty. Postałam przy tym pół godziny i juz czuje kręgosłup
...... Jeszcze w grudniu o tej porze brałam prysznic po fitnessie :D Trudno mi w to uwierzyć :D

Antynikotynowa u mnie jest dośc niskie wiec Ci nie pomogę ale najlepiej zadzwoń i dopytaj lekarza. Może jutro jeszcze będzie pod telefonem :*

Dziś widzę, że frekwencja slabiutka, wszystkie dziewczyny szaleja w kuchni albo odpoczywają z rodzinka;)
Sciskam Was kochane i życzę SPOKOJNYCH Świąt a zdrowia to nie tylko przez ten okres, ale cały czas :)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie czekam na samolot do Polski. Może się jeszcze uda z koszyczkiem pójść do święcenia :D mama juz upiekla zające i baranki, wiec do święcenia możemy zaniesc koszyczek z mężem :) ciekawe co małe słodziaki poopowoadaja ksiedzu o swoich koszyczkach .
No i chciałam życzyć wszystkim zdrowych i wesołych Świąt! Dbajcie o brzuszki :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72690.png

http://www.suwaczek.pl/cache/26bae06270.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Mamuśki,
wczoraj z moim M trochę popracowaliśmy. Ja robiłam w kuchni, a on zrobił zakupy i sprzątał. Na dziś zostało już niewiele do zrobienia.
Wczoraj wieczorem jak się położyłam to mój synuś chyba robił sobie gimnastykę :) co chwilę w innym miejscu robił mi się twardy brzuch i co chwilę były kopniakai. Dziś od rana mała powtórka.

Z moim przeziębieniem chyba lepiej, gardło już ok tylko został mi katar.

Kukurydza
też się obawiam jak to będzie z higieną chłopca, ale damy radę. Bo jak nie my to kto?

Któraś z was pisała o tsh. Ja ostatnio miałam 1,99 a w sumie od początku ciąży biorę tabletki w dawce 175 i 200 na zmianę (dawka taka bo moja tarczyca jest bardzo mała i cały czas się zmniejsza). Ostatnio jak byłam u endo to mówiła mi, że w pierwszym trymestrze ciąży nasze tsh jest najważniejsze bo Maleństwo od nas wszystko czerpie. Trzeba to skonsultować z lekarzem i pewnie zwiększy leki.

Czas wstać bo synuś upomina się o śniadanie. Ale u mnie dziś paskudna pogoda, od rana pada deszcz i najchętniej zostałabym w łóżku.

Jakby mnie już dziś tu nie było to życzę Wam wszystkim zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie :) Chciałabym do was dołączyć. Termin porodu mam na 2.09 więc jestem już w 18 tc. Mam 32 lata i po raz pierwszy noszę pod serduszkiem nowe życie :) Powiem o mojej ciąży coś więcej. Ogólnie czuje się bardzo dobrze, zero mdłości może czasami jestem osłabiona ( niestety + 5kg). Na początku ciąży zaraziłam się toksoplazmozą więc do 9 miesiąca muszę brać antybiotyk. Lekarz mówi, że dzidzia wygląda na zdrową ale i tak wszystko okaże się przy porodzie. Jeszcze nie spotkał się z urodzeniem chorego dziecka jeśli matka przez całą ciąże brała antybiotyk. I tej wersji się trzymam, bo inaczej chyba bym oszalała ze stresu.
Wczoraj miałam wizytę i okazało się, że z chłopczyka zrobiła się dziewczynka. Ale mężuś się cieszy :D Będzie babka z jajami po mamusi :P
Pozdrawiam wszystkie mamusię i życzę dużo zdrówka i silnych maluszków.

[center]http://www.bubhub.com.au/tickers/image.php?image=MTQ1YGA2MmBgMjZgYDExYGAyMDE1YGAwMWBgYGBwcmVnbmFuY3lgYDMxYGAwOGBgMjAxNmBgWQ===.png[/center]

Odnośnik do komentarza

Natalia 93 Piękny Brzusioooo
Antynikotynowa- TSH w ciąży często jest zakłamane - zaniżone lub zawyżone. Należy je badać zawsze z FT4 lub FT3 w zależności od przypadłości. Ja miałam TSH 0,8 jeszcze 3 dni temu ale FT4 na granicy normy dolnej- czyli... niedobór! Więc szybko Endokrynolog mi podniósł dawkę. Tak samo z TSH wysokim może być... lepiej sprawdź FT. Może się też okazać , że FT u Ciebie ma przysłowiowe 60% normy (ideał) i nic nie będziesz musiała robić. U mnie natomiast Malutka pobrała moje zasoby- gdzie i tak na początku ciąży asekuracyjnie o 50% zwiększony miałam Euthyrox ,a teraz dodatkowo od 3 dni 0 30%...

Kobietki mam pytanie do Was.
Byłam w środę na USG- Maleństwo pięknie sobie przebiera nóżkami i rączkami- teraz leżała w poprzek hi... wcześniej na głowie stała- Lekarz się śmieje, że akrobatka.
Z badań długości kości udowej 17t2d - zgodnie z wiekiem ciąży- jak w zegarku. Natomiast waga 221g - 18t-19t ciąży. Lekarz powiedział, że dobrze odżywiona dlatego waga wyższa. Ale czy ja mam się czym martwić????

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Myszka83,a do jakiego endokrynologa chodzisz?
Ja chodzę do Fedoniuk tylko, że ona taka powściągliwa w dawkowaniu Eyhtroxu jest. Mam za małą tarczycę również i od 3 lat biorę Euthyrox. Na początku nawet nie chciała mi dać po miałam wyniki homronów w normie, a miałam wszystkie objawy niedoczyności... eh zaczęło się od 25N, zaraz 38N następnie 50N - bo TSH na początku z 3,0 spadło do 2,2 ,a następnio skoczyło znowu na 3,0 - więc ewidentnie organizm pokazywał, że czerpie ile może , że są braki i zaraz wraca do TSH wyjściowego... obecnie biorę 137/150. Od Endo dostałam 137 przy FT4 praktycznie na pod granica dolnej normy więc dorzuciłam na przemian 150. Ale wkurza mnie to, że ciągle sama musiałam zwiększać Euthyrox i jej udowadniać przez badanie FT4 i TSH, że to był odpowiedni ruch... Dlatego zastanawia mnie do kogo chodzisz :) skoro jesteśmy z jednego miasta.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa ja na poczatku, mialam TSH w normie. Później wyszło mi 0,008 i zrobiłam FT4 które wyszło idealnie więc nie brałam leków, ponieważ lekarz powiedział, że hormon HCG zawalszowal wynik. 2 tygodnie temu powtórzyłam TSH I poszło w górę i już nie wiele braklo do normy.
Virkael moja dzidzia też ma tak różne pomiary ale najważniejsze że rośnie. Lekarz mówił, że każde dziecko rośnie w swoim rytmie.

Odnośnik do komentarza

Mamalina gratuluję energii, ja coś tam zrobiłam, ale i tak większość rzeczy i potraw przyrządziła moja mama. Od lipca na swoim więc w najcięższym momencie będę zdana na siebie :)
Antynikotynowa w środę odbierałam wyniki TSH i mam 1,22 w czasie miesiąca spadło mi z 1,99. A jak często robisz wyniki? Może uda ci się skontaktować z lekarzem chociaż telefonicznie. Mi na początku ciąży to gin kazał przez telefon zwiększyć dawkę. Dopiero potem dostałam się do endo.
Dziewczyny bardzo dziękuję za to że trzymacie kciuki.
Powiem uczciwie, że moja waga wzrasta intensywnie. W ciągu 3 tyg przytyłam 2,5 kg. Fakt że brzuszek bardzo urósł, ale apetyt też mam ogrooomny. Wcześniej takiego nie miałam. teraz widzę, że muszę niestety przestać jeść słodycze,a w zamian tych kalorii zjeść pyszne jabłko. Ale święta za rogiem i co teraz? Pewnie zjem, ale 1 kawałeczek na dzień.
Motylek ja też za pół godziny idę z koszyczkiem, bardzo lubię ta tradycję. Mam nadzieję, że moje dzieci tez będą się jej trzymać.
Witamy nową mamę !

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

bry:)

Natalia93
zapomnialam napisac sliczny brzuszek i juz taki typowo ciazowy:)
matko zakochalam sie w twoim piesku:D ja to mam fiola na punkcie psow a jego oczy sa booooskie:D a pisanki bardzo orginalne:D

katalina89
ja mam raczej normalne uplawy chociaz kilka razy mi sie zdarzylo miec taki grudkowaty ale przewaznie po wiekszym wysilku i jak dlugo nie bylam w WC

mamalina
podziwiam za wczorajszego powera:D ja wyjatkowo na te swieta calkowite lenistwo:D:D
ehh zostaje tu na tydzien wiec na pewno sie rozleniwie na maxa i znajac moja mame roztyje:P
przed chwila testowalismy nowa "zabawke" i tak serduszko odnalezione i pieknie bije:D ja to teraz kupilam bo tak raz na tydzien Gabi nic sie nie odzywa caly dzien i wtedy chce ja "sprawdzic" :)
Next, Gap i New look to byly moje ulubione sklepy jak mnie z pracy wyslali na rok do Edinburgha :D

Kukurydza123
tak tam nie ma szpitala...najblizsze to te w Hucie ewentualnie w Wieliczce.. wiec ogolnie dramat.
Puki co nie bylo mowy ze urodze wczesniej.. ale wiesz termin mam na 10 sierpnia a 2 tyg to moze byc blad obliczeniowy i wtedy idealnie SDM :) zobaczymy puki co bylam w kontakcie z doktorkiem, ktory bedzie przy moim porodzie i mam sobie wybrac czy chce SN czy CC :P

Lenka89
mam nadzieje ze bole przejda po luteinie..i super ze juz macie drobiazgi dla malenstwa:D ja puki co nadal nic nie kupilam:)

Antynikotynowa
ja Ci nie pomoge... ja mam TSH na poziomie 0,900 i FT4 tez jest ok.. ale od poczatku ciazy najpierw mialam dawne 75mg potem 125 mg i wkoncu stanelo na 100 mg wiec wazne jest dopasowanie odpowiedniej dawki a wbrew pozora nie jest to takie proste..

Motylek86
Mam nadzieje ze podroz odbyla sie bez problemu!

Aniusiaa
witamy wsrod mamusiek:)

Virkael
wg mnie nie masz sie czym martwic ja wlasnie w 17tc moja Gabi tez miala wage o 2tyg do przodu... teraz znowu kosc udowa jest jak z 18 tc a powinna byc 20tc no ale wg mnie te miary sa orientacyjne zeby mniej wiecej obliczyc aktualny czas ciazy, wiec glowa do gory na pewno jest dobrze:D

Evee,
przypomnialo mi sie jak pisalas o draznieniu Twojego psa... ja na Twoim miejscu bym poszla z tym nagraniem do rodzicow tych dzieciakow i powiedziala ze jak sie to powtorzy to wypuscisz psa zeby sie z nimi "pobawil" jak tak bardzo go zachecaja ... ja mam swira na tym tle!! ja mialam podobno sytuacje ale z robotnikami ktorzy robili podjazd pod domem a piec bym zamkniety w kojcu tez go draznili i potem pies zrobil sie bardziej agresywny i nadpobudliwy... wiec lepiej zadzialac przed czasem..

Ja juz moje drogie po swieceniu :) ciekawe jaka macie tradycje.. ale u mnie w domu zawsze w sobote jest zupka tzw swieconka jest to zurek z chrzanem ale robiony z takiej swojskiej serwatki, ja wiem ze go duzo zjem bo uwielbiam:P

Korzystajac z okazji chcialam wam zlozyc najserdeczniejsze zyczenia Wielkanocne, zeby uplynely one w spokoju i w rodzinnej atmosferze!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe nowe i obecne mamuśki :) ja tak na szybko.

Antynikotynowa norma tsh dla ciężarnych jest 2,5 wiec ty masz blisko normy dla osoby nie będącej w ciąży. Po świętach jak najszybciej skontaktuje się z lekarzem. Ja w zeszły czwartek tez byłam u endokrynologa, mój wynik to 2,3 zwiększył mi dawkę na 75 codziennie, wczesniej brałam 50z 75 na zmianę. Hormony tsh nie tylko odpowiadają za utrzymanie ciąży, mają duży wpływ na rozwój mózgu dziecka, w jaki sposób dziecko będzie się uczyć w późniejszym czasie.

Virkael jeśli twój endo jest taki niezdecydowany to może go zmień. Dla dobra dzidzi.

Dziękuję wszystkim i wzajemnie Życzę Zdrowych, Pogodnych, Wesołych Świat Wielkanocnych:) Smacznego objadania się :)

http://s2.suwaczek.com/201608175165.pnghttp://s8.suwaczek.com/201409244565.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...